Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924311.08.2019, 19:08

@Sewer: ale zaden z nich nie gwarantuje połowy tego co Hazard, Chelsea strzeliła 63 bramki w poprzednim sezonie a Hazard uczestniczył w 31 z nich.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 111.08.2019, 19:07

Trochę szkoda Lamparda, bo pewnie zostanie kozłem ofiarnym beznadziejnego zarządzania klubem ze Stamford Bridge w ostatnich latach.

markiz0 komentarzy: 74011.08.2019, 19:07

Luiz stary wyga wyczul pismo nosem. Spojrzal na tepy pysk Lamparda "I dont know what Im doing" i sie ewakuowal. Ale jak to, przeciez ma doswiadczenie trenerskie z Derby xddd

caliero913 komentarzy: 125411.08.2019, 19:07

I gdzie ten amerykański Messi, zbawiciel Chelsea, który miał sprawić, że zapomną o Hazardzie

Gawel922 komentarzy: 64711.08.2019, 19:06

@JanikK: Wielki dzięki. Adres wysyłam pw jak będziesz się wybierał się do Londka , to daj znać.

Sewer komentarzy: 157011.08.2019, 19:06

Chelsea jest w trudnej sytuacji.Dochodzą głosy że Abramowicz chce sprzedać klub, w tym momencie nawet nie może się pojawić na własnym stadionie.Do tego zakaz transferowy, nie zgodzę się że wylądują na miejscach 8-10 ale uważam że top4 jest praktycznie nierealne w tym sezonie i prawdopodobne że w przyszłym też.Nadal mają klasowych zawodników, Pulisic, Kante, Alonso, Emerson wszyscy byliby wzmocnieniem Arsenalu ale to chyba nie wystarczy.

Kowal96 komentarzy: 1758911.08.2019, 19:05

@Gunners10:

Chelsea lepsze staty, coś tam próbowali, mieli słupek, poprzeczkę. Nie mają składanych akcji.

United całkiem okej, obrona super, mieli fajne akcje w ataku.

Kowal96 komentarzy: 1758911.08.2019, 19:03

@michalal:

No tak myślałem, ale tam niektórzy niestety są oderwani od ziemi.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.08.2019, 19:03

United wynik lepszy od gry, Chelsea natomiast już po pierwszej kolejce będzie wiedziała gdzie jest ich w miejsce w tym sezonie.

GGMU! Jeszcze jedną.Wbijcie Smerfy w podłogę !

Gunners10 komentarzy: 12211.08.2019, 19:02

Panowie bo nie oglądam , man utd tak jedzie Chelsea czy wynik nie odzwierciedla gry

Kowal96 komentarzy: 1758911.08.2019, 19:02

@Calyn:

Cena trochę za wysoka, ale prawdopodobnie w tym sezonie udowodni swoją wartość, ale to czas pokaże.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.08.2019, 19:02

Luiz jedyny mądry, wiedział, żeby stamtąd spieprzać.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041311.08.2019, 19:02

@Kowal96:

Nie napisał tego nikt tutaj.

Garfield_pl komentarzy: 2800611.08.2019, 19:02

@Slaviola napisał: "Ale z drugiej strony Muły są średnie, po prostu grają dwa średniaki i jednemu bardziej dopisuje szczęście!

Tevez komentarzy: 408711.08.2019, 19:02

Maguire robi niesamowitą robotę. To jest jego debiut a on już całą defensywę United ustawia.

Alonso komentarzy: 1282411.08.2019, 19:01

A mi się obie drużyny podobają, widać że Solskjær jak i Lampard mają pomysł na zespół.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.08.2019, 19:01

United nie do końca przekonująco, ale wynik konkretny. Można docenić. Zobaczymy jednak, jak zagrają z przeciwnikiem z wyższej półki, tj. Evertonem czy Wolves, bo na razie mieli najłatwiejszego rywala w tej kolejce.

KanonierKage komentarzy: 22611.08.2019, 19:01

@matikanonier: Moim zdaniem nie ma szans wytrwać całego sezonu.

Garfield_pl komentarzy: 2800611.08.2019, 19:01

@michalal: tym bardziej będzie miło ich pyknąć, czekać tylko jak mecz nie pyknie i będą jechać po swoich :D

Calyn komentarzy: 191611.08.2019, 19:01

Maguire to świetny obrońca, lepszy od każdego z naszych, a cena... No cóż

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.08.2019, 19:00

Chelsea po 1 kolejce juz punkt za swoimi rywalami o 7 miejsce - Wolves i Leicester.

@Kowal96:

Przecież to jest tylko moje zdanie, Ktoś zawsze może mieć inne :)

mitmichael komentarzy: 4924311.08.2019, 18:59

Chelsea w tym sezonie max 8 miejsce, Bez Hazarda oni traca 50% siły, gosc ich pociagnał w tamtym sezonie strzelajac 16 goli i asystujac przy 15 kolejnych. Nie idzie takiego lidera zastapic

Garfield_pl komentarzy: 2800611.08.2019, 18:59

Utd to trochę dziś jak za Mou, nie gra za bardzo, ale kontrami ukłuli ;)

Kysio2607 komentarzy: 1336011.08.2019, 18:59

ogladacie ten mecz? :D Chelsea gra bardzo fajnie, mieli mnostwo pecha ze skutecznością. United co zagrało do przodu, to strzela bramki :D niesamowity mecz

Calyn komentarzy: 191611.08.2019, 18:59

Co ten Pedro właśnie zrobił. Miał opje podania.na patelnie do giroud

kubex komentarzy: 575311.08.2019, 18:58

@Slaviola: wiadomo że średniaki... wyższa półka to tylko Liverpool i City na tą chwile

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 211.08.2019, 18:58

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041311.08.2019, 18:58

"Kanonierki oglądajcie. Wy ledwo wygraliscie z newcastle , a już sobie zwycięstwo nad nami przypisujecie"

XDDDDD

noth komentarzy: 264311.08.2019, 18:58

Wg mnie dotrwa Lamps do końca sezonu bez względu na wynik na końcu. Został postawiony w trudnej sytuacji i byłoby głupotą go wyrzucić juz w 1 sezonie.

gunner1990 komentarzy: 370911.08.2019, 18:58

Ktoś tu pisał że maguaier przeciętny itd chciałbym u nas tak przeciętnych obrońców :)

Slaviola komentarzy: 1237711.08.2019, 18:58

XDDD

DanielDaniel komentarzy: 45911.08.2019, 18:57

Nie mam pojęcia czego niektórzy dziś oczekiwali. 1 kolejka, plac od początku Nelson, Willock i Chambers, mecz wyjazdowy, brakuje sporo zawodników a tu niektórzy myśleli, że Bóg wie jak zagramy. Wygraliśmy na wyjeździe, mamy 3 punkty a niektórzy marudzęmą jak stare baby.

Kowal96 komentarzy: 1758911.08.2019, 18:57

@Slaviola:

Wstrzymałbym się z tym wychwalaniem i poczekał, aż zagra pełne 90 minut.

matikanonier komentarzy: 206611.08.2019, 18:57

Jak myślicie - Lampard dotrwa do końca sezonu na stanowisku?

Sparku komentarzy: 340211.08.2019, 18:57

@Slaviola: ja uważam że nie będzie najważniejsza postacią w drużynie ale bije od niego jakości, podczas każdego kontaktu z piłką, technika, drybling, a jestem ciekaw jak szybkościowo Pepe wygląda

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 311.08.2019, 18:57

Bardzo ładna akcja MU. Podanie przez dwie linie, dobre wyjście na pozycję. Dobrze im poszło.Widac jednak zrozumienie.

Tevez komentarzy: 408711.08.2019, 18:57

Kadra Chelsea to jest śmiech na sali.

mar12301 komentarzy: 2311711.08.2019, 18:57

Wielkie Junajted na miszcza!

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.08.2019, 18:57

No to Chelsea rozgromiona, tak wysokiego wyniku się nie spodziewałem.

Gawel922 komentarzy: 64711.08.2019, 18:57

The people of K.com podeśle ktoś link gdzie obejrzę dzisiejszy mecz. Kończę projekt i muszę pracować nawet w niedziele. W ramach podziękowań jak ktoś bywa bądź mieszka w Londynie, pracuję prawie naprzeciw Westminster Abbey więc widok z dachu winien być odpowiednim wynagrodzeniem.