Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simao12 komentarzy: 775211.08.2019, 18:31

@rreddevilss:

No ja bym się tak nie cieszył bo w ataku MU nie widać żadnych pozytywów.

AerodynamiC komentarzy: 27711.08.2019, 18:27

@Kanonier95 napisał: "Mnie chyba najbardziej cieszą takie zwycięstwa, gdzie wychodzi drugi garnitur, a i tak zero z tyłu :)" @Kanonier95 napisał: "Mnie chyba najbardziej cieszą takie zwycięstwa, gdzie wychodzi drugi garnitur, a i tak zero z tyłu :)"

+1

Slaviola komentarzy: 1237711.08.2019, 18:27

Nie wiem co jest z Wami też, jednak moim zdaniem Xhaka dzisiaj rozegrał dobry mecz!

Wbrew większości opinii tutaj, to moim zdaniem pasuje na kapitana.

Fakt! Czasami odcina Mu prąd do mózgu, jednak dziś prócz 2/3 sytuacji, zagrał na prawdę co najmniej przyzwoicie.

Kanonier95 komentarzy: 288211.08.2019, 18:27

Mnie chyba najbardziej cieszą takie zwycięstwa, gdzie wychodzi drugi garnitur, a i tak zero z tyłu :)

ZielonyLisc komentarzy: 2028311.08.2019, 18:24

@Smr88Ars: Żaden hype, zagrali przyzwoicie i tyle, a nie ,,strasznie słabo''.

Simao12 komentarzy: 775211.08.2019, 18:24

Ma ktoś linka do streamu Sky Sports?
Chciałbym obejrzeć z komentarzem Mou

Tevez komentarzy: 408711.08.2019, 18:24

Szczerze mówiąc więcej spodziewałem się po United. Skoro tak miernie wyglądają na tle słabiutkiej kadrowo Chelsea to nie powinni stanowić dla nas zagrożenia w walce o TOP4.

Arsenal2004 komentarzy: 371611.08.2019, 18:24

Hm sezon 2019/2010 , chyba coś jest nie tak

Garfield_pl komentarzy: 2805011.08.2019, 18:23

@grzegorz1211: Willock zagrał całkiem spoko dziś, Xhaka przeciętnie, Guendo w sumie też bez szału i miki. Nowe nabytki za wcześnie oceniać, Ceballos aktywny, Pepe raczej czekał na piłkę, ale potrafi się zastawići wyjść z opresji, a Martinelli walczak, trochę za późno zmienił mikiego. Myślę że na Emirates zagra dużo lepszy skład, już presji nie będzie, bo wiadomo jak nam szło na wyjazdach i dziś było widać, że nie chcemy porażki. Trening, zgranie, dobry występ w domu i na live zobaczymy super meczycho mam nadzieję do samego końca, może i z pozytywnym wynikiem :)

Matelko komentarzy: 320511.08.2019, 18:22

Mustafi poza składem i od razu czyste konto. Można?

Barney komentarzy: 2093911.08.2019, 18:22

Może monitor podać linka do nowego jutro premier league z cisnal Plus bo jeszcze nie widziałem

wojtas1234 komentarzy: 28011.08.2019, 18:20

Świetny mecz Chelsea, pełna kontrola nad meczem, ale to MU prowadzi...

kubex komentarzy: 575311.08.2019, 18:20

hejt*

@arsenallord: hej na Rashforda od początku sezonu? Żeby się ktoś nie zdziwił...

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.08.2019, 18:19

Tylko według mnie to Chelsea zasługuje na prowadzenie?

Donpedroaleone komentarzy: 74411.08.2019, 18:18

Patrzac na Zoume to juz chyba tesknia za Luizem:D

Kris3Tears komentarzy: 442411.08.2019, 18:17

To co, w drugiej połowie wchodzi Żiru i wyrównuje? :)

Simao12 komentarzy: 775211.08.2019, 18:17

@cycatewiewiorki:

Jakby mógł to by pewnie w dresie siedział

michal192837465 komentarzy: 765411.08.2019, 18:16

Chelsea robi w ataku najważniejszą rzecz- stwarza sobie okazje. W końcu pech ich opuści i piłka wpadnie do siatki. Czekam na Pulisicia.

Simao12 komentarzy: 775211.08.2019, 18:16

Ale United ssie w ataku.
Taka kontra i Shaw sobie podaje z Martialem aż stracą xD

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 311.08.2019, 18:15

Po tych pierwszych meczach czołówki poza Live i MC to będzie przypominać paraolimpiadę.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282111.08.2019, 18:14

Pedro jest tragiczny.

cycatewiewiorki komentarzy: 41211.08.2019, 18:14

Lampard z wesela wyskoczył.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11711.08.2019, 18:13

Barkley i Rashford to piękny obraz angielskiego drewna.

Kysio2607 komentarzy: 1336011.08.2019, 18:12

United pod wodzą wuefisty cienkie jak dupka węża. Chelsea tu powinna prowadzić, bo Solszjery nawet akcji ugrac nie potrafią xD

@Ranczomen:
Taki młody Anglik, który przeszedł do Benfici bo był za słaby. Teraz na wypożyczeniu w WBA.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.08.2019, 18:10

Nie wierzę

FanekAFC komentarzy: 511211.08.2019, 18:10

Ale mają pecha

Kowal96 komentarzy: 1758911.08.2019, 18:10

Chelsea ładnie obija słupki i poprzeczki.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.08.2019, 18:10

Ciekawe jak Chelsea będzie strzelać gole, jak 50% bramek robił im Hazard.

@grzegorz1211:
Chyba inny mecz oglądałeś. Joe dzisiaj przyzwoicie zagrał.

ZielonyLisc komentarzy: 2028311.08.2019, 18:08

Nie wiem co Wy chcecie od Willocka, zagrał na prawdę przyzwoicie.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282111.08.2019, 18:08

Na drugą połowę Lampard za Barkleya wchodzi. Numer się zgadza.

grzegorz1211 komentarzy: 1030211.08.2019, 18:07

Co do Willocka powiem jedno. Sprawdza się stara prawda że mecze towarzyskie szczególnie dla młodych zawodników, to nie to samo co walka ligowa. Moze błyszczeć w meczach przygotowawczych, ale przy poważnej grze wystarczy jeden ostry wślizg i psychika złamana. Może wtedy mieć zawodnik umiejętności Messiego, ale w głowie wszystko się posypało

Garfield_pl komentarzy: 2805011.08.2019, 18:06

Giroud uratuje Chelsea dziś, coś tak czuje:)

Garfield_pl komentarzy: 2805011.08.2019, 18:05

@Smr88Ars: nie ma sensu, zaczekam aż sam się wyprujesz :)

lays komentarzy: 3987111.08.2019, 18:05