Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo na start sezonu, Newcastle 0-1 Arsenal 11.08.2019, 15:57, Łukasz Wandzel 1315 komentarzy

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy powróciły już w piątek, ale na pierwszy mecz Arsenalu trzeba było czekać aż do niedzielnego popołudnia. Podopieczni Unaia Emery'ego stawili czoła ekipie Newcastle w wyjazdowym starciu na St James' Park. Hiszpański szkoleniowiec postawił na jedenastkę złożoną z graczy, którzy wystarczająco długo trenowali z całą drużyną w okresie przedsezonowym, dając szanse nowym nabytkom dopiero w drugiej połowie. Londyńczycy zwyciężyli na start sezonu, jednak nie z powodu zmienników, a dzięki bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Sezon 2019/2010 Kanonierzy rozpoczęli skromnie, ale najważniejsze, że zainkasowali trzy punkty. Co więcej, zachowali czyste konto po niezłym spotkaniu Bernda Leno czy Maitlanda-Nilesa. Obyło się bez wpadek w formacji defensywnej, co z pewnością cieszy wszystkich fanów Arsenalu. Z przodu widocznie brakowało prochu do armat, ale można się spodziewać, że te w końcu wystrzelą, kiedy piłkarze, którzy zasilili zespół podczas letniego okna transferowego wkomponują się w zespół, a do składu na dobre powróci Alexandre Lacazette.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Monreal - Xhaka, Guendouzi - Mchitarian (84' Martinelli), Willock (64' Ceballos), Nelson (71' Pepe) - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Manquillo, Schar, Lascelles, Dummett - Ritchie, Hayden, Longstaff (67' Saint-Maximin), Shelvey (54' Willems) - Almiron - Joelinton.

Przez pierwszy kwadrans Arsenal dominował w posiadaniu piłki, jednak obrona Srok szczelnie zamykała własne pole karne. Po tym czasie to gospodarze wzięli się do roboty. Szansę na gola miał Joelinton po strzale głową czy Shelvey, gdy trafił w słupek. Lepszy moment gry swojego zespołu próbował wykorzystać Almiron, który padł w szesnastce Leno, ale zamiast wskazania na wapno, arbiter pokazał Paragwajczykowi żółtą kartkę.

Po stronie Arsenalu najlepszą sytuacją w trakcie pierwszych 45 minut było podanie od Mchitariana do Aubameyanga w 31. minucie. Gabończyk wbiegł za plecy obrońców i uderzył z powietrza lewą nogą, ale strzał sparował Martin Dubravka. Mchitarian często szukał swoim podaniem partnera z czasów Borussi Dortmund. Ormianin był bardzo aktywny, ale często też tracił piłkę.

Kanonierzy przełamali się po przerwie i strzelili pierwszego gola w Premier League w sezonie 2019/2020. W 58. minucie Ainsley Maitland-Niles zaserwował długie podanie zaserwował Aubameyangowi. Napastnik Arsenalu zdążył sobie przyjąć futbolówkę i otworzyć wynik spotkania.

W 64. minucie na murawie zameldował się Dani Ceballos, zastępując Joe Willocka. Później szansę dostali jeszcze Nicolas Pepe oraz Gabriel Martinelli. Jednak najlepszy występ ze zmienników zaliczył Allan Saint-Maximin po stronie Newcastle. Jako jedyny z ekipy gospodarzy zagrażał defensywie Arsenalu swoimi zwodami, podczas gdy londyńczycy zadowolili się jednym trafieniem i grali na czas. Po 4 doliczonych minutach pan Martin Atkinson zagwizdał po raz ostatni, a Kanonierzy zdobyli 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
GROMALL komentarzy: 509011.08.2019, 17:39

@VVyso;

minio7 komentarzy: 271911.08.2019, 17:39

ZielonyLisc komentarzy: 2028511.08.2019, 17:39

@FabsFAN: Autorytet czy nie to nie zmienia faktu, że obaj mieli rację. Willock jak i Nelson zagrali na prawdę dobrze więc stwierdzenie, że zagrali strasznie słabo jest nie na miejscu.

Jacek1s komentarzy: 764611.08.2019, 17:38

Pepe od pierwszej minuty w następnym meczu i będzie można ocenić jego prawdziwy debiut - dzisiaj to tylko było dla niego rozeznanie jak fizyczną ligą jest premier league.

VVyso komentarzy: 25911.08.2019, 17:38

Proszę o link do smerfów

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.08.2019, 17:38

@ZielonyLisc:
Roslon to zaden autorytet. On twierdzi, ze gol strdelony ręka jest przepisowy

michal192837465 komentarzy: 765411.08.2019, 17:37

Mamy 3 punkty i to jest najważniejsze. Nie był to najłatwiejszy mecz, ale udało się zachować czyste konto na wyjeździe, więc trzeba się tylko cieszyć. Co mnie najbardziej cieszy, to że mając do dyposyzji gwiazdy, nawet mimo urazów i tylko kilku treningów z zespołem, Unai daje szanse Willockowi i Nelsonowi, potem mógłby wpuścić doświadczonego Lacazette'a, czy Torreirę na podtrzymanie wyniku, a na boisko wchodzi Martinelli. Oby tych minut dostawali jak najwięcej. Znakomity mecz Nilesa. Świetna akcja z wrzutką, czujnie w defensywie, na pewno takie spotkanie go podbuduje. Chambers również bardzo dobrze, spokojnie, rozważnie z piłką przy nodze. Guendouzi także dawał fajny balans w środku. Auba oprócz świetnego wykończenia, dobrze grał w końcówce, potrafił utrzymać piłkę, ruszyć na wolne miejsca i pobiec z indywidualną akcją. Miki i Xhaka przeplatali lepsze zagrania ze słabszymi. Cel osiągnięty, test zaliczony. Teraz tylko czekać na następny mecz.

Siller komentarzy: 174711.08.2019, 17:36

@sobpiotr: Ja miałem Sterlinga na kapitanie i mam właśnie 16 punktów więcej. Przypadek? ;)

GROMALL komentarzy: 509011.08.2019, 17:36

abraham słupek xdd

ZielonyLisc komentarzy: 2028511.08.2019, 17:36

@Smr88Ars: No cóż, sami komentatorzy przyznali, że Willock i Nelson zagrali przyzwoicie i nie ma się do nich za co przyczepić i myślę, że wszyscy tutaj się z tym zgodzą. Jeśli według Ciebie zagrali strasznie słabo to ja nie wiem jakie Ty masz wymagania.

gnabry_ komentarzy: 5714 newsów: 111.08.2019, 17:36

Frank ale przystojniak w tym garniturze. Emerytura mu służy.

FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 17:36

Przewiduje remis smerfów z mułami dla nas idealne rozwiązanie

thegunners101 komentarzy: 248111.08.2019, 17:35

Maximin wyglądał jakby w rugby grał, koleś kompletnie niezbalansowany. Siła i szybkość to nie wszystko.

lays komentarzy: 3987111.08.2019, 17:35

Fajnie wyglada obrazek Lampsa na ławce trenerskiej :D Lubię go generalnie

macc komentarzy: 472811.08.2019, 17:35

Ach, no tak, mecz dwóch wuefistów;)
Ale, gdyby tak CFC dzisiaj tak przekonująco wygrało, to Frank może pozamiatać...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.08.2019, 17:35

Lol, ale Chelsea ich cisnie

kamilo_oo komentarzy: 2356711.08.2019, 17:35

Słupek Abraham

mitmichael komentarzy: 4924311.08.2019, 17:34

Ja nie typowałem Chambersa bo to tylko Newcastle. Zobaczymy jak zagra w nastepnym meczu

FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 17:34

Muszę sprostować mój komentarz nie słusznie pominąłem Chambersa który zagrał naprawdę dobrze

sobpiotr komentarzy: 123711.08.2019, 17:33

64 pkt w FPL ....byłoby 16 więcej, tak czułem że Sterling postrzela i trzeba go było dać na kapitana. Ale poszedłem za głosem serca i dałem Aube ;d no nic, jeszcze trochę wpadnie po meczu chelsea.

Sewer komentarzy: 157011.08.2019, 17:33

Dzisiaj była gra na stojąco, musi się to zmienić niezależnie w jakim składzie będziemy wychodzić.

kaman17 komentarzy: 498711.08.2019, 17:33

@kanonier91:

@kanonier91 napisał: "Eksperci kanonierzy.com - "Pepe niewidoczny trzeba było brać Zahe , pieniądze wyrzucone w błoto." Nie ma to jak rzetelna opinia na podstawie 20 min zagranych w debiucie. Przez takich ekspertów przestałem się tu udzielać własnie bo chyba za stary jestem na dyskusje z nimi !"

Zdecydowanie jesteś za stary. Dawniej nie uczyli w szkole co to jest sarkazm.

FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 17:32

@Catalonczyk: Robił dużo zamieszania z którego nic nie wynikało

kamilo_oo komentarzy: 2356711.08.2019, 17:32

Fajna ta ławka United, taka nie za mocna

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333011.08.2019, 17:32

@Arsenal4Ever14: robcie*

Czelsi urwie punkty. Mówię wam. Robię screeny.

Catalonczyk komentarzy: 519811.08.2019, 17:31

Ten Maxim jest taki dobry?

macc komentarzy: 472811.08.2019, 17:31

Oj, gdyby AMN mógł trochę pograć w środku lub skrzydle,
ale w tym sezonie nawet na to nie będzie miał szansy...

Kiepomen komentarzy: 432911.08.2019, 17:31

Maximin 15 mln, a wyglądał jakby kosztował 50. Mogliśmy go sprowadzić jako zastępstwo za iwobiego, dałby nam sporo oj sporo.

Młodzi nie pękają.
Miki płuca ze stali, ale dzisiaj mnie raził grą.
I ogólnie widać jak duży stres miał Maitland, po meczu aż poczułem jak odetchnął i się wyściskiwał że sztabem.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1511.08.2019, 17:28

Wat. Co ja czytam.

Xhaka? Po paru minutach 1 połowy grał jak profesor. Nie jestem fanem jego talentu, ale dzisiaj świetne spotkanie.

Leno i Obrona? Czyste konto mówi za siebie. Oprócz sytuacji, gdzie Joeliton przeszedł jak czołg i strzału Jojo nie było nic strasznego. Plus bardzo fajny mecz Amn.

Wychowankowie? Wilock świetna 1 połowa, potem trochę gasł, ale chłopak ma talent. Nelson trochę zawodził.

Miki? Dużo strat, ale brał grę na siebie.

Pepe? 20 minut i żadnej bramki i asysty? Przeplacony. Ceballos piłkarz na już do składu.

Gra w ofensywie słaba? Najważniejsze są 3 punkty, początek sezonu, brak zgrania. Trzeba poczekać.

Mecz na plus, czyste konto, wyjazd zaliczony. Czekamy na Burnley.

Piccadilly_Kid (zawieszony) komentarzy: 8911.08.2019, 17:28

Epickie Zwycięstwo

VVyso komentarzy: 25911.08.2019, 17:27

Podeślij ktoś link do meczu, z góry dziękuje i pozdrawiam :)

kamo99111 komentarzy: 692511.08.2019, 17:27

@michalal:

A Ceballosa odeślą w środku sezonu do Realu bo słaby....

ZielonyLisc komentarzy: 2028511.08.2019, 17:27

@Smr88Ars: Willock i Nelson strasznie słabo? Chyba nie ten mecz oglądaliśmy.

FaxingBerlin komentarzy: 94111.08.2019, 17:27

@MaciekGoooner: oglądałem i to od początku do końca

Sandbead komentarzy: 342611.08.2019, 17:26

@Rafson95: Gdyby tylko taki występ gwarantował z jego strony solidność w przyszłości. Ale niestety w poprzednim sezonie też tak było, że AMN zaliczał kosmiczny występ, a tydzień później albo po jego błędzie padała bramka albo łapał czerwo. Strasznie nieregularny jest Anglik...

macc komentarzy: 472811.08.2019, 17:25

@Rafson95:

serio? aż zerknę.

Ranczomen komentarzy: 1234111.08.2019, 17:25

Don Raul zacznij dopinać Aouara :X

Czeczenia komentarzy: 1248911.08.2019, 17:25

Sezon jest długi, Liga europy czeka, urazów nie będzie brakowało. Ciężko mówić, że ktoś tam jest zawodnikiem pierwszego składu, a ktoś nie. Nie wiadomo kto będzie akurat dostępny na najważniejsze mecze. Natomiast wiadomo, że zdrowi Lacazette czy Pepe, to w najważniejszych meczach gracze pierwszego wyboru itd.

sobpiotr komentarzy: 123711.08.2019, 17:24

Biorąc pod uwagę sprzedaż Iwobiego, dobrze że Miki został z nami, wg mnie jak na opcję rezerwową na ten sezon spisał się dobrze.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041311.08.2019, 17:24

Pepe nie strzelił dzisiaj bramki, skończył się... 80 mln w błoto. Kolejne zmarnowane pieniądze.

schnor25 komentarzy: 1854611.08.2019, 17:24

Na zespoły 11-20 dzisiejszą 11-tkę można posłać w bój, ale to i tak męczarnie i żaden gwarant 3 punktów, od mocniejszych zespołów moglibyśmy dostać w papę.

Baronesko komentarzy: 133211.08.2019, 17:23

@TlicTlac: dla mnie oprocz Nelsona i Willocka dzisiaj grali ludzie, ktorzy moga grac w pierwszym skladzie. I pewnie beda w nim wychodzic do konca sezonu.

ZielonyLisc komentarzy: 2028511.08.2019, 17:23

@Rafson95: zaraz wjedzie z gatką o Martinezie.

Patriko komentarzy: 529111.08.2019, 17:23

@Baronesko napisał: "jaka masz pewnosc, ze nie? Pepe i Cebula nie odpala, kilka kontuzji i tak wlasnie grac bedziemy. Jestes naiwny jak myslisz, ze Auba Laca Ozil Pepe Tierney beda grac razem."
Chłopie jak mam rozmawiać z ludźmi jak ty czy Forever skoro nie potraficie czytać ze zrozumieniem i dopisujecie mi coś czego nie napisałem xD

DeWu komentarzy: 85411.08.2019, 17:23

Krytykujecie Pepe? Zenada...
Chłop wszedł, głupio nie tracił piłek, zobaczył jak to jest wreszcie a i przed potężnym Jamalem zastawił swietnie piłkę. Powoli do przodui wykreci staty.
Auba w 50 meczu 33 goli w PL. gratuLACAje

Aubameyang strzelił 33 gole w pierwszych 50 spotkaniach Premier League - więcej niż Henry (30), Wright (24) i Robin van Persie (10).

Rafson95 komentarzy: 1056511.08.2019, 17:22

A AVP w swoim eksperckim stylu przewidywał przed spotkaniem flopsy po stronie AMN, to Anglik man of the match.