Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal 29.08.2015, 14:45, Łukasz Wandzel 4082 komentarzy

Za nami drugi mecz w tym sezonie, w którym Kanonierzy skompletowali trzy punkty. Po raz kolejny zrobili to na wyjeździe, ale i po raz kolejny nie w takim stylu, o jakim marzą kibice. Piłkarzom Arsene'a Wengera do pełni formy jeszcze brakuje, ale dziś zdołali skromnie pokonać Sroki na St James' Park.

To był mecz, w którym dwie połowy miały takie samo oblicze. Arsenal kontrolował spotkanie poprzez posiadanie piłki oraz ciągle tkwił w ataku pozycyjnym. Ale zdobyta w 52. minucie bramka całkowicie przystopowała The Gunners. Zmiany tylko potwierdziły chęć obrony wyniku przez francuskiego szkoleniowca, kiedy to Arteta wkroczył na boisko. Takie założenie spowodowało nudny obraz gry do końca meczu.

Z drugiej strony znajdował się zespół Newcastle, drużyna ciągle broniąca dostępu do własnej bramki, a także raz po raz karana przez arbitra za przewinienia. W wyniku tego, po kwadransie, plac gry opuścił Mitrovic. Tym bardziej może dziwić fakt tylko jednobramkowego zwycięstwa gości, ale gospodarze byli notorycznie ratowani przez Tima Krula, który rozegrał świetne zawody.

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (81. Arteta), Ramsey, Sanchez - Walcott (69. Giroud).

Newcastle: Krul - Jaanmat, Mbemba, Coloccini, Haidara - Anita (72. Perez), Colback - Sissoko (78. Cisse), Wijnaldum, Thauvin (87. De Jong) - Mitrovic.

Kanonierzy zaczęli dominować w posiadaniu piłki po zaledwie kilku minutach. W 9. minucie mieliśmy tego obraz. Hector Bellerin otrzymał piłkę na prawą stronę i zgrał ją z pierwszej piłki do Walcotta w polu karnym. Jednak Anglikowi nie udało się pokonać Krula.

Chwilę później w polu karnym upadł właśnie Bellerin. Wydawało się, że doszło do kontaktu z zawodnikiem Srok i sędzia mógł podyktować jedenastkę, na co się jednak nie zdecydował.

Po kwadransie, po okropnym faulu na Coquelinie, Newcastle grało w osłabieniu. Boisko, ze względu na czerwoną kartkę, musiał opuścić Mitrovic.

W ciągu 10. minut obraz gry nie zmienił się. W ataku pozycyjnym cały czas utrzymywał się Arsenal. Po stronie gospodarzy... Andre Marriner zdążył pokazać dwie żółte kartki.

W 32. minucie, niespodziewanie z dystansu uderzył Alexis Sanchez. Mimo wspaniałego, celnego strzału, to Tim Krul okazał się górą wybijając piłkę przed siebie. Dobić futbolówki nie zdołał dobiegający do niej Walcott.

Pomimo grania bez jednego zawodnika, piłkarze Newcastle zaczęli, w ostatnich minutach pierwszej połowy, coraz częściej przedzierać się na połowę gości.

Sędzia zakończył tę część spotkania, ale już drugą rozpoczął od...trzech żółtych kartek w ciągu kilku minut. Jedną z nich musiał obejrzeć, za atak od tyłu, Santi Cazorla.

Do trzech razy sztuka, ale Arsenal zaczął prowadzić 1-0! Piłkę na szesnasty metr dostał Cazorla i spróbował oddać strzał, lecz został on zablokowany przez obrońcę. Kolejny strzał, tuż po Hiszpanie, wykonał Ramsey, lecz piłkę wybronił Krul. Dzieło zniszczenia dokończył Oxlade-Chamberlain, który z pomocą Colocciniego umieścił piłkę w bramce.

W 62. minucie, znikąd na skrzydle pojawił się mknący Alexis, który wybiegając za plecy obrońcom otrzymał piłkę i zgrał ją na środek pola karnego, gdzie znajdował się Monreal. Niefortunnie, hiszpański obrońca nie poradził sobie z futbolówką, tym samym nie kontynuując stwarzania zagrożenia, które wcześniej wypracował Chilijczyk.

Arsenal zdecydowanie uspokoił grę po strzelonej bramce. Grał, jakby bez stresu, biorąc pod uwagę fakt, że Newcastle gra w osłabieniu. To przełożyło się na kreowane sytuacje, których było zdecydowanie mniej, nie mówiąc już o tych wartych odnotowania.

Tymczasem, w 69. minucie, Giroud zastąpił na boisku Walcotta.

W 77. minucie, Alexis Sanchez niezwykle szybko, za plecy obrońców, wybiegał do prostopadłego podania, lecz stoperów uratował Tim Krul.

W 81. minucie, w miejsce Chamberlaina, pojawił się Arteta. To wpłynęło na obraz gry. Piłkarze Arsenalu z jeszcze bardziej zmniejszoną częstotliwością zagrażali bramce gospodarzy.

Chwilę później, niezłym dryblingiem, w okolicach dwudziestego metra przed bramką holenderskiego bramkarza, popisał się Coquelin. Francuz został faulowany, a do rzutu wolnego podszedł Cazorla. Strzał filigranowego Hiszpana okazał się za słaby, by zdobyć gola.

Do końca meczu obraz gry nie zmienił się. Sędzia, w doliczonym czasie gry, jedynie pokazał kolejną żółtą kartkę. Tym razem oberwał Coloccini.

Andre Marriner zakończył mecz.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 15:20

Nacho Monreal just followed Athletic Bilbao on Twitter.

xif komentarzy: 35231.08.2015, 15:19

Nie wiem.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.08.2015, 15:14

Kto był wczoraj w Turbokozaku?

shark31 komentarzy: 601331.08.2015, 15:14

MU zapłaci najpierw 36 mln funtów ale kwota ta wzrośnie do 58 mln, a wszytko to po to żeby jak najmniej oddać pieniędzy Lyonowi. Aulas przy transferze Martiala zapewnił sobie 20% od następnego transferu.
Makabryczna cena.

Adeusz94 komentarzy: 85931.08.2015, 15:13

Jak Wam się znudzi śledzenie transferowych plotek, wejdźcie na profil facebookowy Stonogi. Facet pogrywa coraz ostrzej.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.08.2015, 15:13

Kowal96 komentarzy: 1759131.08.2015, 15:12

Ale w ogóle co to ma być, City strzeliła już 10 bramek w tym sezonie, a Pellergini dalej ściąga za gruby hajs ofensywnego zawodnika ( De Bruyne ), a nam szkoda wydać kasy, a i tak gramy gufno z przodu i strzeliliśmy całą 1 bramkę :(

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.08.2015, 15:11

youtube.com/watch?v=lk4TvXOSF3k

Jak ktoś jeszcze nie widział.

GKS_AFC komentarzy: 872031.08.2015, 15:09

Arsenal musim in:(B)enzema (E)vans (N)astasic (D)raxler(T)evez (N)egredo (E)dinson Cavani (R)eus Lord Bendtner

haha nizły troll :D

Kowal96 komentarzy: 1759131.08.2015, 15:08

new

W piłce wszystko jest możliwe ;)

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.08.2015, 15:07

Kowal

Nie licz Giblataru u siebie. Jak byśmy nie grali, wygramy z nimi nawet 1-0. Ale wygrać dwa razy w ciągu niecałych 12 miesięcy z mistrzami świata, prowadzić cały czas w grupie, po meczach wrześniowych nawet kilkoma punktami i nie wywalczyć awansu? Przecież to katastrofa, ludzie przestali by wymieniać zwycięski skład Kaiserslautern, a smieli by się z Polski. Wtedy w 3 mecze, nic złego nie powinno nam się stać.

GKS_AFC komentarzy: 872031.08.2015, 15:05

Szkoda ze to fake z Cavanim.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.08.2015, 15:03

Krycha wczoraj grał, to i w piatek zagra. Gorzej z Pazdanem, bo to dla mnie był faworyt do gry u boku Glika, po tym jak Szukała zaczął miewac problemy z klubem.

OFFO komentarzy: 354531.08.2015, 15:02

jakby ktos szukał

ifirstrow.eu/watch/68515/1/watch-sky-sports-news.html

Kowal96 komentarzy: 1759131.08.2015, 15:01

new

Czy ja wiem, jeszcze 4 mecze zostały. Ja też liczę, że wywalczymy chociaż remis.

musti komentarzy: 30931.08.2015, 15:01

Kowal96

Szanse są ale będzie ciężko. Co z występem Krychowiaka? Będzie dostępny na Niemcy?

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.08.2015, 15:00

Kowal

Stawiam na remis, jakieś 1-1. Ale jak byśmy jakimś cudem wygrali znow, to wtedy chyba Polska byłaby na Euro16. Musieliby być mistrzami, żeby spierniczyc takie cos.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.08.2015, 15:00

new_star
Dlatego dodaje więcej i edytuje. No i czasem jeden link też.

DawidAL
Yhym.

sebastix11 komentarzy: 599831.08.2015, 14:58

Doktor

Vardy strzlił # deal done

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 14:58

Transfer Martiala będzie kosztować 36 mln funtów, Sky Sports i BBC potwierdziło, nie ma co się opierać na bzdurnych rewelacjach francuskich gazet, gdzie nie ma ostatnio niz rzetelengo.

Kowal96 komentarzy: 1759131.08.2015, 14:58

Tak odbiegając od tematu transferów.

Mamy szanse na zwycięstwo z Niemcami w piątek?

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 14:57

Podobno scout Arsenalu Brian McDermott był widziany na meczu Bournemouth vs Leicester.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.08.2015, 14:57