Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal 29.08.2015, 14:45, Łukasz Wandzel 4082 komentarzy

Za nami drugi mecz w tym sezonie, w którym Kanonierzy skompletowali trzy punkty. Po raz kolejny zrobili to na wyjeździe, ale i po raz kolejny nie w takim stylu, o jakim marzą kibice. Piłkarzom Arsene'a Wengera do pełni formy jeszcze brakuje, ale dziś zdołali skromnie pokonać Sroki na St James' Park.

To był mecz, w którym dwie połowy miały takie samo oblicze. Arsenal kontrolował spotkanie poprzez posiadanie piłki oraz ciągle tkwił w ataku pozycyjnym. Ale zdobyta w 52. minucie bramka całkowicie przystopowała The Gunners. Zmiany tylko potwierdziły chęć obrony wyniku przez francuskiego szkoleniowca, kiedy to Arteta wkroczył na boisko. Takie założenie spowodowało nudny obraz gry do końca meczu.

Z drugiej strony znajdował się zespół Newcastle, drużyna ciągle broniąca dostępu do własnej bramki, a także raz po raz karana przez arbitra za przewinienia. W wyniku tego, po kwadransie, plac gry opuścił Mitrovic. Tym bardziej może dziwić fakt tylko jednobramkowego zwycięstwa gości, ale gospodarze byli notorycznie ratowani przez Tima Krula, który rozegrał świetne zawody.

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (81. Arteta), Ramsey, Sanchez - Walcott (69. Giroud).

Newcastle: Krul - Jaanmat, Mbemba, Coloccini, Haidara - Anita (72. Perez), Colback - Sissoko (78. Cisse), Wijnaldum, Thauvin (87. De Jong) - Mitrovic.

Kanonierzy zaczęli dominować w posiadaniu piłki po zaledwie kilku minutach. W 9. minucie mieliśmy tego obraz. Hector Bellerin otrzymał piłkę na prawą stronę i zgrał ją z pierwszej piłki do Walcotta w polu karnym. Jednak Anglikowi nie udało się pokonać Krula.

Chwilę później w polu karnym upadł właśnie Bellerin. Wydawało się, że doszło do kontaktu z zawodnikiem Srok i sędzia mógł podyktować jedenastkę, na co się jednak nie zdecydował.

Po kwadransie, po okropnym faulu na Coquelinie, Newcastle grało w osłabieniu. Boisko, ze względu na czerwoną kartkę, musiał opuścić Mitrovic.

W ciągu 10. minut obraz gry nie zmienił się. W ataku pozycyjnym cały czas utrzymywał się Arsenal. Po stronie gospodarzy... Andre Marriner zdążył pokazać dwie żółte kartki.

W 32. minucie, niespodziewanie z dystansu uderzył Alexis Sanchez. Mimo wspaniałego, celnego strzału, to Tim Krul okazał się górą wybijając piłkę przed siebie. Dobić futbolówki nie zdołał dobiegający do niej Walcott.

Pomimo grania bez jednego zawodnika, piłkarze Newcastle zaczęli, w ostatnich minutach pierwszej połowy, coraz częściej przedzierać się na połowę gości.

Sędzia zakończył tę część spotkania, ale już drugą rozpoczął od...trzech żółtych kartek w ciągu kilku minut. Jedną z nich musiał obejrzeć, za atak od tyłu, Santi Cazorla.

Do trzech razy sztuka, ale Arsenal zaczął prowadzić 1-0! Piłkę na szesnasty metr dostał Cazorla i spróbował oddać strzał, lecz został on zablokowany przez obrońcę. Kolejny strzał, tuż po Hiszpanie, wykonał Ramsey, lecz piłkę wybronił Krul. Dzieło zniszczenia dokończył Oxlade-Chamberlain, który z pomocą Colocciniego umieścił piłkę w bramce.

W 62. minucie, znikąd na skrzydle pojawił się mknący Alexis, który wybiegając za plecy obrońcom otrzymał piłkę i zgrał ją na środek pola karnego, gdzie znajdował się Monreal. Niefortunnie, hiszpański obrońca nie poradził sobie z futbolówką, tym samym nie kontynuując stwarzania zagrożenia, które wcześniej wypracował Chilijczyk.

Arsenal zdecydowanie uspokoił grę po strzelonej bramce. Grał, jakby bez stresu, biorąc pod uwagę fakt, że Newcastle gra w osłabieniu. To przełożyło się na kreowane sytuacje, których było zdecydowanie mniej, nie mówiąc już o tych wartych odnotowania.

Tymczasem, w 69. minucie, Giroud zastąpił na boisku Walcotta.

W 77. minucie, Alexis Sanchez niezwykle szybko, za plecy obrońców, wybiegał do prostopadłego podania, lecz stoperów uratował Tim Krul.

W 81. minucie, w miejsce Chamberlaina, pojawił się Arteta. To wpłynęło na obraz gry. Piłkarze Arsenalu z jeszcze bardziej zmniejszoną częstotliwością zagrażali bramce gospodarzy.

Chwilę później, niezłym dryblingiem, w okolicach dwudziestego metra przed bramką holenderskiego bramkarza, popisał się Coquelin. Francuz został faulowany, a do rzutu wolnego podszedł Cazorla. Strzał filigranowego Hiszpana okazał się za słaby, by zdobyć gola.

Do końca meczu obraz gry nie zmienił się. Sędzia, w doliczonym czasie gry, jedynie pokazał kolejną żółtą kartkę. Tym razem oberwał Coloccini.

Andre Marriner zakończył mecz.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Frankly komentarzy: 76431.08.2015, 16:11

Wiadomo dokąd idzie Błaszczykowski ?
Bo dodał na koncie oficjalnym na fb zdjęcie z samolotu z widokiem na Dortmund, podpisane 'Danke'!

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 531.08.2015, 16:10

Tottenham bid €10m for Martial at the start of the summer and Monaco asked for €20m. Spurs declined. Man Utd have bid €50m. Absolutely Madness.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 16:07

Arsenal still hoping but not close [Telegraph]

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 331.08.2015, 16:06

Nie wiem czy ktoś wrzucał, ale Pani Eva z chelsea tutaj wymięka chyba , przy doktorce ze Spartaka...

:>

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 16:06

Tak konkretnie to dziś Summer Bank Holiday, bo jest ostatni poniedziałek w sierpniu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 16:04

tomek07, 31.08

"Święto bankowe (ang. bank holiday) – święto państwowe będące dniem wolnym od pracy obchodzone w Wielkiej Brytanii i Irlandii."

Stąd angielskie kluby mają mały handicap w okienku.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370031.08.2015, 16:01

Kolejna legenda kwestionuje umiejętności Theo jako napastnika. Teraz Wright po Henrym, Wenger już nikogo nie kupi aby udowodnić im, że się mylą.

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 16:00

Moim zdaniem trochę głupota że deadline day jest jutro ponieważ kadry wielu klubów w Europie będą zamknięte dzisiaj i nie wierzę, żeby ktoś z mocnych klubów zdecydował sprzedać swojego ważnego zawodnika do Anglii kiedy nie mogą kupić za niego następcy. Tak że Liczcie, że jutro to będą transfery raczej miedzy klubami w Anglii i najgłośniejszymi transferami będą Austin, Berahino raz Wanyama. Niestety nie chce mi się wierzyć, żeby taki Real czy PSG sprzedało swojego zawodnika jutro kiedy nie mogli by kupić zastępcy.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.08.2015, 15:59

Adu

Tak, możemy.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 331.08.2015, 15:59

ale podało to Metro i Daily Mail :D

pauleta19

Dlatego zaraz dodałem, że napisze o tym Daily Mail ;). Źle to sformułowałem.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 131.08.2015, 15:57

a, cenę. okej, my bad

zdrojo

A to my mamy w swojej kadrze Cavaniego, że akceptujemy za niego oferty?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 331.08.2015, 15:56

zdrojo187

Chyba PSG jak już. Arsenal to zaakceptował ofertę za Benzemę itd. Ale pewnie te 2 źródła to Daily Mail i Metro :)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549831.08.2015, 15:56

Tylko że okienko transferowe we Francjii,Hiszpanii,Niemczech zamyka się dzisiaj :x , w takim przypadku możemy kogoś kupić z tych lig?

lukasz845 komentarzy: 455631.08.2015, 15:56

tomek07

Nie napalałbym się specjalnie na jutro, chyba, że Mahrez przyjdzie :)

zdrojo187
a to przypadkiem nie Metro, Daily Star, Daily Express czy coś w tym stylu?

Sympatyczny komentarzy: 170731.08.2015, 15:55

zdrojo

Jakie to żódła ? :P

zdrojo187 komentarzy: 15431.08.2015, 15:54

Już 2 zrodla podaja ze Arsenal zaakceptowal cene 60 mln euro (47.5 mln funtow) za Cavaniego.
Testy medyczne już sa umówione na jutro.

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 15:54

lukasz845
ten dzień jutro w Anglii będzie dzisiaj we wszystkich innych krajach.

Kowal96 komentarzy: 1759131.08.2015, 15:54

lukasz

To chyba wie tylko sam Wenger :D

Kowal96 komentarzy: 1759131.08.2015, 15:53

Nie ma konkretów to i cisza teraz :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 15:53

DawidAL;"Dawno takiej głupoty nie było ;P"

Podałem fakt, a skoro uważasz fakty za głupie to już twoja sprawa.

lukasz845 komentarzy: 455631.08.2015, 15:52

Kowal96

Widziałem to, pytam czy coś się wyjaśniło ;)

Ej ludzie cisza w taki dzień? Toż tu zawsze było urwanie głowy :D

Kowal96 komentarzy: 1759131.08.2015, 15:51

lukasz

Masz dwa newsy na głównej stronie k.com

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 15:51

Jonathan de Guzmán will have medical with Bournemouth ahead of a season-long loan move from Napoli. (Source: SkySports)

Kolejny ciekawy transfer robi ten Beniaminek oj nie będzie łatwych spotkań heh.

lukasz845 komentarzy: 455631.08.2015, 15:45

Co tam słychać, dalej jakieś plotki z Yarmolenką i Icardim?

mikos komentarzy: 13331.08.2015, 15:42

Panowie interesuje sie ktoś tenisem ? mam pytanie warto stawiac na Linnette przeciwko U Radwanskiej?

SzamanTheGunner komentarzy: 89531.08.2015, 15:41

Cavani w mojej opinii nie jest za rewelacyjny. Zresztą podobnie myślę o panie Falcao na przyklad

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.08.2015, 15:39

Zaraz Daily Mail poda, że Monreal odchodzi do Bilbao :P

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 531.08.2015, 15:39

mam gdzieś to okienko które skończyło się dawno temu, teraz niech skupią się na lidze i LM i walczą gryzą trawę!!

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.08.2015, 15:38

pauleta19

Monreal, który teraz zaczął regularnie grać w Arsenalu, miałby odchodzić do Bilbao? Dawno takiej głupoty nie było ;P

pajdek13 komentarzy: 150731.08.2015, 15:38

To co Cavani, Reus, Draxler i elegancko.

patryksz komentarzy: 365131.08.2015, 15:31

Jeśli on odejdzie to będzie jutro mega panika i szukanie półśrodków albo gra Gibbsem. Nie wiem co gorsze...

maciekbe komentarzy: 1245831.08.2015, 15:30

@pauleta tylko nie Naczos :/ jedyny, który utrzymał formę z zeszłego sezonu, do tego jeden z naszych najlepszych zawodników.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 931.08.2015, 15:27

A widział ktoś Turbokozak extra level z Adamem Dźwigała?

mar12301 komentarzy: 2315531.08.2015, 15:22