Spotkanie na szczycie: Arsenal vs Manchester City

Spotkanie na szczycie: Arsenal vs Manchester City 08.10.2023, 15:18, Mateusz Rosłoń 1362 komentarzy

W dzisiejsze niedzielne popołudnie w 8. kolejce Premier League wicemistrz Anglii, Arsenal, podejmie na własnym stadionie mistrza - Manchester City. Spotkania tych dwóch drużyn już od dekady niezmiennie elektryzują kibiców. Miejmy nadzieję, że i tym razem obejrzymy piękny spektakl, a Arsenal udowodni, że poprzedni sezon nie był tylko miłym wypadkiem przy pracy i że w obecnej kampanii również jest w stanie rywalizować z najlepszymi.

Ostatni mecz pomiędzy Kanonierami a Obywatelami odbył się w sierpniu - Arsenal pokonał wtedy City w zakończonym rzutami karnymi meczu o Tarczę Wspólnoty. W zeszłym sezonie wszystkie trzy spotkania tych drużyn (dwa w Premier League i jedno w FA Cup) zakończyły się zwycięstwem ekipy z Manchesteru, co być może przesądziło o losach tytułu.

Jak prezentuje się sytuacja kadrowa obu drużyn? W Arsenalu z pewnoącią nie wystąpi kontuzjowany Jurrien Timber, pojawiają się natomiast informacje, że dostępni będą Gabriel Martinelli i Bukayo Saka. Z kolei w Manchesterze City urazy leczą Kevin de Bruyne oraz Rodri.

Po siedmiu kolejkach Arsenal traci do Manchesteru City tylko jeden punkt (17 vs 18), obie drużyny wyprzedza zaś jedynie Tottenham, który jednak ma na koncie jeden mecz więcej - w ośmiu kolejkach zgromadził 20 oczek. W swoim poprzednim meczu Arsenal zaskakująco uległ w Lidze Mistrzów zespołowi RC Lens. Miejmy nadzieję, że ta porażka podrażniła Kanonierów i że w tym ważnym spotkaniu ligowym pokażą należytą wolę walki. Jaki będzie wynik - przekonamy się wieczorem.

Czas i miejsce: Niedziela, 8 października, godz. 17:30 czasu polskiego, Londyn

Stadion: Emirates Stadium

Sędzia główny: Michael Oliver

Transmisja: Viaplay

Manchester CityPremier LeagueZapowiedź autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Ashmadia komentarzy: 174808.10.2023, 19:37

Mimo, że mecz się ciężko oglądało, to zwycięstwo smakuje wspaniale! Atmosfera na stadionie miażdżąca! Do pełni szczęścia brakowało mi jeszcze jednej bramki, żeby kurczaki na podium wyprzedzić.

Piotrek95 komentarzy: 964508.10.2023, 19:36

City oddało 4 strzały, 1 celny

Arteta to geniusz po prostu

fighterPL komentarzy: 38108.10.2023, 19:36

@XandeR: dobre... xD

Garfield_pl komentarzy: 2821308.10.2023, 19:36

@Simpllemann napisał: "Znów kolejny raz prowokujesz. Ciesz się zwycięstwem z City."
Nie, to nie prowokacja, po prostu pytanie, do tych którzy przed gwizdkiem jechali na wszystko. Ja się bardzo cieszę ze zwycięstwa, ale pamiętliwy jestem;)

pablofan komentarzy: 197108.10.2023, 19:36

@Furgunn: ewidetnie nie chciał wielu rzeczy widzieć i boczny podobnie, ale na szczęście po ostrej 1 połowie widać bylo, ze ktoś utemperował city i sędzia tez spuścił z tonu

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44708.10.2023, 19:36

City pierwszy raz od 5 lat 2 porażki z rzędu w lidze

XandeR komentarzy: 969708.10.2023, 19:35

Zwrociliscie uwage?

Partey do Tomiasu, odgrywa do Kaia i strzela Gabi?

4 zmiennikow w odwroconej kolejnosci wchodzenia na boisko

Polaczcie kropki!

silvano95 komentarzy: 982208.10.2023, 19:35

Erling Haaland accumulated 0.00(xG) against Arsenal this evening.

notopyk komentarzy: 348008.10.2023, 19:35

Należało się to zwycięstwo jak psu buda ale patrząc na tabele… szkoda straconych pkt z kfc i fulham

fighterPL komentarzy: 38108.10.2023, 19:34

Może to podłamie trochę $ity i więcej punktów stracą??

enrique komentarzy: 1922508.10.2023, 19:34

Było ciężko ale się udało. Szkoda że znowu sędziowie robią sobie cyrk, bo City od 30 minuty powinno grać w 10-tkę. Ile można przymykać oczy na te błędy sędziowskie...

Arsenal2004 komentarzy: 375008.10.2023, 19:34

@Simpllemann: Dla mnie jest tak samo dobry jak Saliba. Świetnie się ten duet uzupełnia

Zabrian komentarzy: 7808.10.2023, 19:34

@Arsenal2004: Martinelli raz kopnął w edersona

SoulStorm komentarzy: 744408.10.2023, 19:34

KONFEDERACJA

pablofan komentarzy: 197108.10.2023, 19:34

@Smazony: oni wiedza jak już ze sobą grać. Do tego white i zinchenko, ale on to akurat wolny elektron jak zreszta każdy kto tam gra. To wszystko procentuje, Arteta w atatku przeprowadza operacje na żywym organizmie i widać gołym okiem problemy w kreowaniu akcji i strzelaniu.
Co do eddiego to z przykrością muszę stwierdzić, ze facet nie zasługuje na grę w wyjściowej 11stce. Przy tym co gra Arsenal, to w składzie nie ma miejsca na zawodnika, który do gry nie wnosi dosłownie nic. W tym zespole każdy pracuje, pokazuje się do gry, rozgrywa czy po prostu strzela kluczowe bramki jak Martinelli, a on poza kilkoma wyjątkami nie dał zadnych argumentów by wychodzić od 1 minuty.

Oldgunner3 komentarzy: 978008.10.2023, 19:33

Może Kai musi grać jako joker,na podmęczonego rywala.No i Raya na czysto z City.Kiedy ostatnio to udało się bramkarzowi Arsenalu?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.10.2023, 19:33

Mam też nadzieję, że żaden kibic Arsenalu nie wpadnie na pomysł, by sadzać na ławce Magalhãesa, bo podobno słabo gra nogami. Nawet jeśli, to przede wszystkim bardzo dobrze broni dostępu do własnej bramki.

Elastico07 komentarzy: 1255608.10.2023, 19:33

Piłkarskie szachy Ale swoje zrobiliśmy.Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu,praktycznie bezbłędny oprócz rayi w 1 połowie.Zasluzone zwycięstwo które smakuje niesamowicie po tylu latach w lidze przegrywania.

fighterPL komentarzy: 38108.10.2023, 19:33

Kolejny mecz przeciwko Chelsea... to dopiero będzie smakować!

Chrapek596 komentarzy: 62008.10.2023, 19:33

Ale mnie przeziębienie bierze .p musze dzwonić po wolne do szefa.

rafal1990 komentarzy: 39608.10.2023, 19:32

Na debilpage będzie słychać trzask pękającej dupy po naszym zwycięstwie nad city. Eksplodują hehehe

Mastec30 komentarzy: 622508.10.2023, 19:32

Jeżeli Arteta wydał 70 mln na Havertza dla tej asysty to ja to rozumiem i ja to szanuje

Marcinek94a komentarzy: 2308.10.2023, 19:32

Druga połowa w wykonaniu Arsenalu wg mnie bardzo dobra.
City oddało jeden niecelny strzał! Bramka to nie był przypadek bo stwarzaliśmy sytuację.

Patriko komentarzy: 529608.10.2023, 19:32

@mlody323323 napisał: "Nketiah akurat zasłużył na jechanie po nim bo od kilku dobrym meczy nie pokazuje nic poza dołożeniem nogi i kopnięciem w światło bramki to potrafi 90 % napastników w PL"
Dobrze, że kibice na stadionie mają inne zdanie, bo jakby tak jeździli po każdym kto się słabiej prezentuję to byśmy dzisiaj grali o utrzymanie a nie wygrywali z City. Wy to co niektórzy dziwni jesteście, że nie potraficie się po prostu cieszyć tylko zawsze doszukujecie do czego by się tu przy****ć, nawet ledwo kilka minut po zakończeniu serii 13 ligowych porażek z MC.

Ech0z komentarzy: 1042408.10.2023, 19:31

NOOOOORTH LONDOOOON
FOREEEEEVEEER

FlameDood komentarzy: 144308.10.2023, 19:31

@bobslej22 chodzi Ci o Adama Targowskiego? Co powiedział bo wyłączyłem już?

silvano95 komentarzy: 982208.10.2023, 19:31

No udało sie , brawo . Sam myslałem ze remis to max jaki ugraja no ale udało sie i jest git

Arsenal2004 komentarzy: 375008.10.2023, 19:31

1 raz w życiu tak się wydarłem i cieszyłem ogladając mecz. Dosłownie nie pamietam u siebie takiej reakcji. Kibicuje od 2011

izrael komentarzy: 63708.10.2023, 19:31

Dziękuję. Havertz zaczyna się spłacać.

bobslej22 komentarzy: 834408.10.2023, 19:31

@mlodykanonier: racja

Rynkos7 komentarzy: 682408.10.2023, 19:31

@mlody323323:

Dokładnie. Nketiah to taka łyżka dziegciu w tej ogromnej beczce miodu dzisiaj.

mar12301 komentarzy: 2314208.10.2023, 19:30

I co "kibice" którzy pisali o wpie.dolu od City?

XandeR komentarzy: 969708.10.2023, 19:30

Widze kolejny schemat. Kai asystuje - City przegrywa.

Tibijczykwielki komentarzy: 5508.10.2023, 19:30

Aż łzy z oczu same lecą

bobslej22 komentarzy: 834408.10.2023, 19:30

Do zwolnienia z bycia kibicem Arsenalu. Styl wygranej mu się nie podobał haha

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52408.10.2023, 19:30

@Garfield_pl
Znów kolejny raz prowokujesz. Ciesz się zwycięstwem z City.

Ups147 komentarzy: 347708.10.2023, 19:30

My bez Saki, oni z Oliverem a City i tak bez punktów wyjeżdża. Fajnie, że się w końcu przełamaliśmy.

fighterPL komentarzy: 38108.10.2023, 19:30

Co za miejsce w tabeli... Teraz smutek na przerwę reprezentacji, i marsz po mistrza czas zacząć. :D

Rosomak komentarzy: 254508.10.2023, 19:29

Sędzia robił wszystko żebyśmy nie wygrali ale jednak oliwa sprawiedliwa niech city płonie jak i cały manchester