Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves

Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves 12.02.2011, 20:31, Michał Lach 789 komentarzy

Mecz pomiędzy ekipami Kanonierów i Wilków rozpoczął się bezpośrednio po derbach Manchesteru, w których Czerwone Diabły zwyciężyły 2-1, więc było to spotkanie, które The Gunners musieli wygrać, aby powiększyć przewagę nad The Citizens i nie pozwolić odskoczyć liderującej drużynie Sir Alexa Fergusona.

Punktualnie o godzinie 16:00, na Emirates Stadium zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Chrisa Foya. Podopieczni Wengera zaczęli spotkanie dosyć spokojnie.

W 5. minucie Robin van Persie stanął przed pierwszą szansą otworzenia wyniku meczu. Holender jednak spudłował strzał z rzutu wolnego, który wywalczył Jack Wilshere. Kilka chwil później Rockin' Robin próbował zaskoczyć bramkarza Wolves mocnym uderzeniem z dystansu, lecz ta próba także zakończyła się niepowodzeniem.

W 16. minucie van Persie dopiął swego! Po genialnym dograniu Ceska Fabregasa, holenderski napastnik pokonał Wayne'a Hanessy'ego efektownymi nożycami. 1-0!

W 20. minucie znów było groźnie pod bramką gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zrobiło się zamieszanie w polu karnym drużyny Micka McCarthy'ego. Nieoczekiwanie piłkę pod nogę dostał Andriej Arszawin, lecz nieprzygotowany na strzał Rosjanin nie zdołał nawet posłać piłki w światło bramki.

Po upływie dwóch kwadransów, gospodarze mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie potrafili jej zamienić na bramkę.

W 37. minucie Arszawin dostał świetne podanie z głębi pola, lecz niestety znajdował się na pozycji spalonej.

W 42. minucie Roland Zubar obejrzał żółty kartonik za przewinienie taktyczne. Sfaulowany został Theo Walcott, który wyprowadzał kontrę.

Do przerwy wynik nie ulegl zmianie.

Na początku drugiej odsłony, Kanonierom udało się całkowicie zdominować rywala. Drugi gol wisiał w powietrzu.

W 52. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Będący w świetnej formie Robin van Persie upadł na murawę po bardzo mocnym wejściu w kolano. Holender długo zwijał się z bólu na murawie, ale na całe szczęście mógł kontynuować grę.

Cztery minuty później, van Persie znów dał się we znaki Wilkom. Po świetnie wyprowadzonej kontrze, Walcott podał futbolówkę do Robina, który płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, a tym samym zdobył dziesiątego gola w ligowym sezonie i zarazem wyprzedził Samira Nasriego w klubowej klasyfikacji strzelców. 2-0!

W 63. minucie Mick McCarthy przeprowadził podwójną zmianę. Jamie O'Hara zastąpił Kevina Foleya, a Sylvan Ebanks-Blake pojawił się w miejsce Nenada Milijasa.

W 72. minucie Arsene Wenger zdecydował sie na ten sam krok, co jego vis-a-vis niespełna dziesięć minut wcześniej. Nicklas Bendtner zajął miejsce Arszawina, a Marouane Chamakh zastąpił van Persiego.

Po zejściu czołowego snajpera, Kanonierzy postanowili bronić wyniku, utrzymując piłkę daleko od bramki Wojciecha Szczęsnego.

W 77. minucie Denilson zmienił na boisku Jacka Wilshere'a, który został nagrodzony brawami za kolejny udany występ.

Trzy minuty później, menedżer Wolverhampton postanowił wprowadzić na boisko Stevena Fletchera w miejsce Kevina Doyle'a.

Fletcher potrzebował zaledwie minuty, aby zagrozić bramce Szczęsnego. Jego strzał z około szesnastu metrów został jednak zablokowany.

W 83. minucie Walcott mógł podwyższyć prowadzenie po groźnym kontrataku, jednakże jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął bramkę gości.

W doliczonym czasie gry, bliski zdobycia gola był kapitan gospodarzy. Cesc uderzył technicznie z dystansu, lecz świetnie dysponowany tego dnia Hanessy poradził sobie z obroną strzału Fabregasa.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 2-0. Można było jednak odnieść wrażenie, że Kanonierzy nie zagrali na sto procent swoich możliwości. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż mają oni do rozegrania arcytrudny mecz z FC Barceloną w środku tygodnia. Miejmy nadzieję, że we środę fani The Gunners będą odchodzić od telewizorów w podobnych nastrojach co dzisiaj!

Premier League autor: Michał Lach źrodło: własne
fabregas1987 komentarzy: 2582913.02.2011, 15:25

jesli Nasri i RvP zagraja z Barca to mamy szanse na dobry rezultat ...
1-0 chyba nie wystarczy, ale wole zebysmy przegrali po widocznych staraniech, a nie odpuscic sobie ;pp

Watching him is more than just a dream come true,
Didier Drogba is scared of Johan Djourou………..

Chorus: Djou roo-roo-roo, Djou-roo-roo, Djou-roo-roo-roo, roo-roo-roo-roo

GrizAFCfun > Niestety nie ;/
Poszukaj może tutaj - 101greatgoals.com

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27313.02.2011, 13:16

Arsenal_1886-----> a nie natknąłeś się gdzieś przypadkiem na śpiewy kibiców po zakończeniu spotkania z Ipswich?

MatArsenal9870 komentarzy: 216713.02.2011, 13:13

Ryo Miyaichi to nasza gwiazdka przyszłości. W końcu to samuraj hehehe :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2011, 13:08

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zyyebqeCBE8#at=33

Macie tutaj do obejrzenia skrót jak wczoraj radził sobie nasz Japończyk , Ryo Miyaichi ;p
Świetnie sobie radził ;p To bardzo cieszy .
Będzie to nasza gwiazda w przyszłości ;d

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2011, 13:02

news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/a/arsenal/9395926.stm

Robin na końcu wywiadu mówi ,że z kolanem nie jest źle i w ciągu 24 godzin powinno być już dobrze ;p Nie martwcie się o to czy Robin nie zagra z Barcą . Zagra i wniesie Arsenal na maksimum swoich umiejętności ! ;p

arsenallord komentarzy: 29758 newsów: 11713.02.2011, 12:16

W lutym trzeba wygrać wszystko do końca i będzie git.

Biggestfan87 komentarzy: 129213.02.2011, 12:13

Musimy się skupic przed wszystkim na sobie, bo tylko od nas będzie zależec czy będziemy mistrzami: szczególnie na dwóch meczach sezonu z ManU i Totenhamem.
United pogubi punkty: 2 mecze z Chelsea, wyjazdy - Na Emirates, Liverpool, Newcastle, Blackburn, Wigan, West Ham, u siebie z Evertonem, Boltonem, Fulham i Blackpool

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 12:10

Najważniejszy jest finał CC. Jeśli wygramy to nasze chłopaki poczują jak to jest zdobyć jakieś trofeum w Anglii co powinno spowodować, że dostaną pałera i finisz we wszystkich rozgrywkach będzie niesamowity ;)

concrete13 komentarzy: 869813.02.2011, 12:07

zapowiada się pracowity okres

KondzioElite komentarzy: 618713.02.2011, 12:03

Biggestfan87, O ile dobrze pamiętam to gramy na Emirates.

maciekbe komentarzy: 1245813.02.2011, 11:59

kurde ludzie Arsenal.com -> zakładka bodajże fixtures and results i macie wszystko -_-

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2011, 11:59

Arsenal 04/05 FA Cup Final celebration
youtube.com/watch?v=K7CJwCXfg00&feature=related , youtube.com/watch?v=5QVTZ7CzNPg&feature=related , youtube.com/watch?v=ynR_lUIxA4U&feature=related ,
youtube.com/watch?v=8C9FSensIbg&feature=related .
Pięknie sobie wspominać nasz ostatni zdobyty puchar ;p Obyśmy 27 lutego wygrali CC i zaczęli iść w górę po trofea ! ;p
P.S-Pięknie zobaczyć płaczącego Cristiano ;d

GunnerForLife komentarzy: 335513.02.2011, 11:53

a i poda mi ktos tady meczu ze Stoke i Leitonem ?

wiec na Barce , najmocniejszy skład , Leiton hmm tu tez bd ciezko bo pamietamy jak gramy przeciwko drużynom z niższych lig , Stoke , bd ciezko , no a potem final i to musimy ywygrac

GunnerForLife komentarzy: 335513.02.2011, 11:50

Stoke chyba , jak to jest ? mecz z Tot mamy 26 lutego a final CC jest 27 , mecz z totenhamem zostanie przełożony ?

Biggestfan87 komentarzy: 129213.02.2011, 11:47

Teraz wielkie wyzwanie - barcelona a po niej z kim gramy ligówke?

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148913.02.2011, 11:38

Podobało mi się nasze wczorajsze spotkanie. Niby bez fajerwerków, ale wygrana (tym bardziej z czystym kontem) cieszy. Uważam, że nasz zespół jest w stanie dać z siebie jeszcze więcej w meczu z Barceloną. Liczę na wygraną w środę. Come On Arsenal.

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 11:36

Jezeli Boss ma dobre kontakty ze swoimi wspołpracownikami to niech sobie Roman wsadzi oferte za niego.

mikros7 komentarzy: 114613.02.2011, 11:24

Wenger:
po uściśnięciu ręki Wenger dodatkowo poklepał McCarthy'ego - pewnie mu podziękował za Manchester;)

pierwsza bramka:
van Persie pokazał w doskonały sposób jak w niektórych sytuacjach powinni zachowywać się nasi zawodnicy - strzelać z pierwszej piłki, a nie przyjmować, zagrywać z piętki, odgrywać itd. czasami trzeba zrezygnować z zapierających dech w piersiach koronkowych akcji i po prostu huknąć do bramki...

tylko 1:0 do przerwy:
dzięki tak małej przewadze bramkowej chłopcy musieli grać do końca i nie było odpuszczania, nie widziałem meczu bo miałem 2 egzaminy na studiach ale z tego co widziałem w skrócie to AFC zdominował Wolves, którzy mieli tylko jedną dobrą sytuację w końcówce.

SamirRosicky komentarzy: 285313.02.2011, 11:08

angielskapilka.com/news/abramowicz,szykuje,mala,rewolucje,a1114692711d58dc09e6099a689bd72f.html?

Że niby Abramovich chce nam Rowleya podkraść!

Arkadius92 komentarzy: 169813.02.2011, 11:05

Ryo naprawdę pokazuje, że Wenger ma nosa do takich transferów. Lansbury też bramkę strzelił wczoraj, co cieszy.

fcescf komentarzy: 255413.02.2011, 11:03

Gdyby nie kontuzja Pershinga zapewne strzeliłby już więcej bramek niż Berbatov lub Tevez

wronka25 komentarzy: 224513.02.2011, 11:02

czekamy teraz na środę:) go go Gunners:)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2011, 10:47

angielskapilka.com/news/sobota,w,premier,league,,zobacz,motds,20
110213074043,77ac605ed1b9f2cb4f1e8d
990131be62.html?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2011, 10:46

angielskapilka.com/news/sobota,w,premier,league,,zobacz,motds,20110213074043,77ac605ed1b9f2cb4f1e8d990131be62.html?

Skróty sobotnich meczy Premier League :)

wronka25 komentarzy: 224513.02.2011, 10:42

ja tez jest za Juve bylem we wloszech w wrzesien/pazdziernik 2010 roku w caorle wenecji padvie veronie i tam sporo ludzi widizalem w koszulkach Juve wiec Forza Juve:)

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 10:42

@mitmichael
nie ma co gdybać. ;)
To Arsenal, kontuzje są nieodłączną częścią tego sportu. My mimo wielu braków kadrowych gramy świetną piłkę. Robin pewnie strzeli jeszcze z 20 brameczek ;P

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 10:41

Ja jestem sympatykiem takich pilkarzy jak Del Piero, Buffon czy wczesniej Nedved - pilkarze, ktorzy w złych chwilach nie opuscili swojego zespołu. Z Serie A własnie tylko Juventus lubie, graja ciekawa pilke czasami podania przypominaja te z Arsenalu. Tylko ostatnio maja jakas manie zawalania waznych spotkan.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223713.02.2011, 10:41

mitmichael - jak Robin utrzyma forme to i tak bedzie sie bil o króla:)

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 10:38

Robin gdyby nie ta kontuzja to byłby pewnie najlepszym strzelcem Premier League. Od stycznia 10 bramek strzelił, to sie nazywa klasa.

Cruyff1992 komentarzy: 5113.02.2011, 10:30

No my wczoraj stracilismy pkt :( ale to może i na dobre cały czas nie mozna wygrywac... W środe sie zmierzymy , piekna atmosfera , najladniejszy football i gwiazdy wszystko...

P.S
Nie nawidze fanów Realu !!!!!!!!!!!!! ble

Kanonier_14 komentarzy: 63713.02.2011, 10:25

Napoli lubię ze względu na Cavaniego. Super koleś, wczoraj 2 brameczki - 19 i 20 w sezonie ;) A za Fiorentiną jakoś szczególnie nie przepadam.

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 10:22

Nie ma to jak Napoli i Fiorentina ;)
Klubów z Mediolanu i Turynu nie lubię.
Ogólnie liga włoska to cyrk na murawie, szydzenie z sędziów i brzydka dla oczu piłka. To tylko moje zdanie.

Cesc1994 komentarzy: 447213.02.2011, 10:16

Nie mogę się doczekać kiedy będzie cały meczyk do pobrania.

Cesc1994 komentarzy: 447213.02.2011, 10:13

Ja jestem za Juve. Uwielbiam ten klub i Del Piero!

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.02.2011, 10:07

Ma ktoś skrót do drugiej połowy ? Bo tak od 40 minuty nie było mnie w domu :(

Dariog66 komentarzy: 14413.02.2011, 09:58

Coraz wyrazniej widać,że Denilson i Bendner /nie mówiąc już o Squilacim, odstają od tego zespołu.Cieszyłem się ,że wrócili JD i Song.Jak by ten mecz wyglądał z Squilacim i Denilsonem? Lepiej nie myśleć.Niestety ławka się mocno skurczyła.Mem tylko nadzieję ,że po sezonie Wenger wreszcie ruszy kasę i wymieni tych ludzi

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16413.02.2011, 09:55

mówie wam, robin jak tak dalej pójdzie zostanie królem strzelców :).

titi_henry komentarzy: 357013.02.2011, 09:51

Mam nadzieje, ze Chelsea ogra w poniedzialek Fulham, jesli przegraja to moga stracic calkowicie szanse na mistrza i rowniez mobilizacje, aby wygrac mecze z Manchesterem.

Kanonier_14 komentarzy: 63713.02.2011, 09:45

Ja jestem za Interem ;) Kibicuję im we wszystkich meczach odkąd pokonali Barcelonę :D

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 09:40