Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves

Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves 12.02.2011, 20:31, Michał Lach 789 komentarzy

Mecz pomiędzy ekipami Kanonierów i Wilków rozpoczął się bezpośrednio po derbach Manchesteru, w których Czerwone Diabły zwyciężyły 2-1, więc było to spotkanie, które The Gunners musieli wygrać, aby powiększyć przewagę nad The Citizens i nie pozwolić odskoczyć liderującej drużynie Sir Alexa Fergusona.

Punktualnie o godzinie 16:00, na Emirates Stadium zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Chrisa Foya. Podopieczni Wengera zaczęli spotkanie dosyć spokojnie.

W 5. minucie Robin van Persie stanął przed pierwszą szansą otworzenia wyniku meczu. Holender jednak spudłował strzał z rzutu wolnego, który wywalczył Jack Wilshere. Kilka chwil później Rockin' Robin próbował zaskoczyć bramkarza Wolves mocnym uderzeniem z dystansu, lecz ta próba także zakończyła się niepowodzeniem.

W 16. minucie van Persie dopiął swego! Po genialnym dograniu Ceska Fabregasa, holenderski napastnik pokonał Wayne'a Hanessy'ego efektownymi nożycami. 1-0!

W 20. minucie znów było groźnie pod bramką gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zrobiło się zamieszanie w polu karnym drużyny Micka McCarthy'ego. Nieoczekiwanie piłkę pod nogę dostał Andriej Arszawin, lecz nieprzygotowany na strzał Rosjanin nie zdołał nawet posłać piłki w światło bramki.

Po upływie dwóch kwadransów, gospodarze mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie potrafili jej zamienić na bramkę.

W 37. minucie Arszawin dostał świetne podanie z głębi pola, lecz niestety znajdował się na pozycji spalonej.

W 42. minucie Roland Zubar obejrzał żółty kartonik za przewinienie taktyczne. Sfaulowany został Theo Walcott, który wyprowadzał kontrę.

Do przerwy wynik nie ulegl zmianie.

Na początku drugiej odsłony, Kanonierom udało się całkowicie zdominować rywala. Drugi gol wisiał w powietrzu.

W 52. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Będący w świetnej formie Robin van Persie upadł na murawę po bardzo mocnym wejściu w kolano. Holender długo zwijał się z bólu na murawie, ale na całe szczęście mógł kontynuować grę.

Cztery minuty później, van Persie znów dał się we znaki Wilkom. Po świetnie wyprowadzonej kontrze, Walcott podał futbolówkę do Robina, który płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, a tym samym zdobył dziesiątego gola w ligowym sezonie i zarazem wyprzedził Samira Nasriego w klubowej klasyfikacji strzelców. 2-0!

W 63. minucie Mick McCarthy przeprowadził podwójną zmianę. Jamie O'Hara zastąpił Kevina Foleya, a Sylvan Ebanks-Blake pojawił się w miejsce Nenada Milijasa.

W 72. minucie Arsene Wenger zdecydował sie na ten sam krok, co jego vis-a-vis niespełna dziesięć minut wcześniej. Nicklas Bendtner zajął miejsce Arszawina, a Marouane Chamakh zastąpił van Persiego.

Po zejściu czołowego snajpera, Kanonierzy postanowili bronić wyniku, utrzymując piłkę daleko od bramki Wojciecha Szczęsnego.

W 77. minucie Denilson zmienił na boisku Jacka Wilshere'a, który został nagrodzony brawami za kolejny udany występ.

Trzy minuty później, menedżer Wolverhampton postanowił wprowadzić na boisko Stevena Fletchera w miejsce Kevina Doyle'a.

Fletcher potrzebował zaledwie minuty, aby zagrozić bramce Szczęsnego. Jego strzał z około szesnastu metrów został jednak zablokowany.

W 83. minucie Walcott mógł podwyższyć prowadzenie po groźnym kontrataku, jednakże jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął bramkę gości.

W doliczonym czasie gry, bliski zdobycia gola był kapitan gospodarzy. Cesc uderzył technicznie z dystansu, lecz świetnie dysponowany tego dnia Hanessy poradził sobie z obroną strzału Fabregasa.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 2-0. Można było jednak odnieść wrażenie, że Kanonierzy nie zagrali na sto procent swoich możliwości. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż mają oni do rozegrania arcytrudny mecz z FC Barceloną w środku tygodnia. Miejmy nadzieję, że we środę fani The Gunners będą odchodzić od telewizorów w podobnych nastrojach co dzisiaj!

Premier League autor: Michał Lach źrodło: własne
Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7313.02.2011, 18:53

titi - ja już też bym chciał szkołę skończyć :p

concrete13 komentarzy: 869813.02.2011, 18:52

nam w liceum zawsze jakąś "nową" lekturę dawali by się nie nudzić, z której była potem kartkówka :)

Kanonier_14 komentarzy: 63713.02.2011, 18:52

@ samir87
a jak myślisz ? :D

Dzięki. Udanych ferii ;)

titi_henry komentarzy: 357013.02.2011, 18:51

No ja za to jutro ide do szkoly, wlasnie ferie sie skonczyly :/ Lipa.. Ale jeszcze 2 miechy i koniec :) A potem do roboty bo na studia narazie mi sie nie chce :P

Kanonier_14

To tak jak chyba każdego.

Powodzenia w nauce ;p

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 18:50

Kanonier_14

A nauczyciele nie radzili, żeby ten czas spędzić z książką?

Kanonier_14 komentarzy: 63713.02.2011, 18:48

A tam, ciągle zmęczony jestem :D Ja ogólnie to komputer + boisko. Moje ferie wyglądają tak rok w rok ;)

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16413.02.2011, 18:45

a mi sie ferie tydzien temu skonczyly :(

Kanonier_14

Jutro idziesz do szkoły, ale miałeś 2 tyg. wolnego (chyba) więc wypoczęty wracasz.
Ja za to jutro idę na halę grac w piłkę z kolegami.

gargamel800 komentarzy: 53213.02.2011, 18:34

Piękny mecz tylko, że Walcott i Fabregas marnowali akcje za akcją.

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 18:34

@sebasz
serio? o.O
To już nie pierwszy jego taki wybryk.

Sturridge nic nie gra - traci piłki, nic nie rozgrywa, a jego podania są nie celne. Za to bramki strzela na zawołanie ;/

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52013.02.2011, 18:33

Ten rezerwowy bramkarz Pinto wczoraj co ciekawe dostał yellow za kolejne gwizdanie udające gwizdek sędziego. Okazuje się że na niego też musimy uważać.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56713.02.2011, 18:31

Mizzou > weź jeszcze poprawkę, że jedyni sezonowcy jacy się tu rejestrują to sfrustrowani "kibice" innych klubów. Przeciętny user K.com doskonale zna nazwiska takie jak Wright czy Adams, a zdecydowana większość "kojarzy" Mersona, M. Thomasa czy nawet jeszcze starszych herosów. Statystyczny "kibic" FCB nie ma pojęcia o piłkarzach pokroju Stoiczkowa czy Laudrupa, ba, większość nie zdaje sobie nawet sprawy, że całkiem niedawno na Camp Nou trwała pucharowa posucha całkiem podobna do naszej i zachowuje się tak, jakby ich "wielka Barca" zawsze wszystko wygrywała.

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 18:30

Sturridge znów strzela gola na wypożyczeniu;/
Chelsea będzie miała z niego ogromną pociechę w przyszłości.

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7313.02.2011, 18:29

jakí jest kurs na wygraną Arsenalu w CL ? :d

maras11 komentarzy: 63013.02.2011, 18:20

@titi
Może postawić na remis i barcelone bo jeśli padnie remis to raczej mu się cofnie z nawiązką :P a jęsli barca wygra (kurs ok 1.80) to jesli do po równej kwocie na barce i remis to jest w plecy chyba , żę 1/3 kwoty da na remis a 2/3 na barce :D to może sie cofnie :D

concrete13 komentarzy: 869813.02.2011, 18:16

mitmichael - > dużo tego nie zostanie :)

Mizzou komentarzy: 605313.02.2011, 18:15

@titi
No tu masz rację :D:D

titi_henry komentarzy: 357013.02.2011, 18:15

Mizzou - zapomniales , ze jesli postawisz na Barcelone, i bedziesz cieszyl sie, ze jesli wygra Arsenal, to bedzie fajnie bo to Twoj klub, a jesli wygra Barca to fajnie, bo to Twoje pieniadze, lecz iz gdyz padnie remis, to bedziesz mial lipe :D

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 18:14

@Mizzou
A wieksza połowa na stronie Barcelony i Realu to sezonowcy - odlicz ich i podaj wyniki :D

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 18:14

Seraphee

Masz rację, nie moja sprawa. To Oni powinni się zastanowić czy prawdziwemu kibicowi wypada stawiać na rywali...
Niech zgadnę, chcesz obstawić że Robin strzeli?:)

Ja nic do obstawiania nie mam, ale sam nie gram. Niedaleko mnie mieszka koleś, co też zaczynał od obstawiania meczy. Po kilku latach grał we wszystko i o wszystko. Teraz, po terapii nie może nawet grać w warcaby...Wiem, słaby charakter, ale jego przypadek mnie przeraża...

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 18:12

To nie wiecie, ze sie u buka nie obstawioa wyniku druzyny, ktorej sie kibicuje.

Mizzou

Lepiej mieć 300 wiernych, prawdziwych kibiców niż 20 000 tyś neokidów i sezonowców :]

kamil_9414 komentarzy: 282813.02.2011, 18:11

i ja do tych zyczen sie przylączam.
A co do fanow: Lepiej miec jednego fana prawdziwego niz milion dzieci ktorzy myślą ze David Villa to wychowanek WIELKIEJ BARCELONY

veron komentarzy: 459513.02.2011, 18:10

A skąd niby wiesz, kto się zarejestrował i już nie wchodzi??

concrete13 komentarzy: 869813.02.2011, 18:10

mizzou - > to je zdradź ..bo tak jak "sebasz" podał jest użytkowników prawie 16 k..skąd te 4 k ?

Mizzou komentarzy: 605313.02.2011, 18:10

@veron
Niektórzy się rejestrują i już nie wchodzą ;p Pomyśl o tym

veron komentarzy: 459513.02.2011, 18:09

Mizzou>>>
"W serwisie zarejestrowanych jest 15958 użytkowników,"
wiec nie wiem czemu masz napisane że 4000 osób

FanekAFC komentarzy: 511213.02.2011, 18:09

Mizzou-> Pochwal się tymi sposobami ;)

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27313.02.2011, 18:09

concrete-----> kolejny raz się z Tobą zgadzam, święte słowa!

Wszystkim, którzy postawią na barcwe, życzę z całego serca utraty majątku:)

kanonierzy.com >>
W serwisie zarejestrowanych jest 15958 użytkowników.

Arkadius92 komentarzy: 169813.02.2011, 18:08

@Mizzou
A na jakiej podstawie te Twoje porównania?

concrete13 komentarzy: 869813.02.2011, 18:07

mizzou - > jak to obliczyłeś ?

życzę wszystkim strat finansowych obojętnie na kogo stawiacie :)

Mizzou komentarzy: 605313.02.2011, 18:07

Ja będę kibicował ARSENALOWI bez względu na wszystko ale gorycz porażki będzie mniejsza gdy obstawię te swoje pieniądze ;p

Seraphee komentarzy: 102313.02.2011, 18:06

concrete, ja akurat stawiam na Arsenal, więc lepiej żebyś mi nie życzył straty!;P

Mizzou komentarzy: 605313.02.2011, 18:06

Zrobiłem sobie porównania ;p i zobaczyłem który klub zagraniczny ma najwięcej kibiców i wyszło mi :