Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves

Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves 12.02.2011, 20:31, Michał Lach 789 komentarzy

Mecz pomiędzy ekipami Kanonierów i Wilków rozpoczął się bezpośrednio po derbach Manchesteru, w których Czerwone Diabły zwyciężyły 2-1, więc było to spotkanie, które The Gunners musieli wygrać, aby powiększyć przewagę nad The Citizens i nie pozwolić odskoczyć liderującej drużynie Sir Alexa Fergusona.

Punktualnie o godzinie 16:00, na Emirates Stadium zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Chrisa Foya. Podopieczni Wengera zaczęli spotkanie dosyć spokojnie.

W 5. minucie Robin van Persie stanął przed pierwszą szansą otworzenia wyniku meczu. Holender jednak spudłował strzał z rzutu wolnego, który wywalczył Jack Wilshere. Kilka chwil później Rockin' Robin próbował zaskoczyć bramkarza Wolves mocnym uderzeniem z dystansu, lecz ta próba także zakończyła się niepowodzeniem.

W 16. minucie van Persie dopiął swego! Po genialnym dograniu Ceska Fabregasa, holenderski napastnik pokonał Wayne'a Hanessy'ego efektownymi nożycami. 1-0!

W 20. minucie znów było groźnie pod bramką gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zrobiło się zamieszanie w polu karnym drużyny Micka McCarthy'ego. Nieoczekiwanie piłkę pod nogę dostał Andriej Arszawin, lecz nieprzygotowany na strzał Rosjanin nie zdołał nawet posłać piłki w światło bramki.

Po upływie dwóch kwadransów, gospodarze mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie potrafili jej zamienić na bramkę.

W 37. minucie Arszawin dostał świetne podanie z głębi pola, lecz niestety znajdował się na pozycji spalonej.

W 42. minucie Roland Zubar obejrzał żółty kartonik za przewinienie taktyczne. Sfaulowany został Theo Walcott, który wyprowadzał kontrę.

Do przerwy wynik nie ulegl zmianie.

Na początku drugiej odsłony, Kanonierom udało się całkowicie zdominować rywala. Drugi gol wisiał w powietrzu.

W 52. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Będący w świetnej formie Robin van Persie upadł na murawę po bardzo mocnym wejściu w kolano. Holender długo zwijał się z bólu na murawie, ale na całe szczęście mógł kontynuować grę.

Cztery minuty później, van Persie znów dał się we znaki Wilkom. Po świetnie wyprowadzonej kontrze, Walcott podał futbolówkę do Robina, który płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, a tym samym zdobył dziesiątego gola w ligowym sezonie i zarazem wyprzedził Samira Nasriego w klubowej klasyfikacji strzelców. 2-0!

W 63. minucie Mick McCarthy przeprowadził podwójną zmianę. Jamie O'Hara zastąpił Kevina Foleya, a Sylvan Ebanks-Blake pojawił się w miejsce Nenada Milijasa.

W 72. minucie Arsene Wenger zdecydował sie na ten sam krok, co jego vis-a-vis niespełna dziesięć minut wcześniej. Nicklas Bendtner zajął miejsce Arszawina, a Marouane Chamakh zastąpił van Persiego.

Po zejściu czołowego snajpera, Kanonierzy postanowili bronić wyniku, utrzymując piłkę daleko od bramki Wojciecha Szczęsnego.

W 77. minucie Denilson zmienił na boisku Jacka Wilshere'a, który został nagrodzony brawami za kolejny udany występ.

Trzy minuty później, menedżer Wolverhampton postanowił wprowadzić na boisko Stevena Fletchera w miejsce Kevina Doyle'a.

Fletcher potrzebował zaledwie minuty, aby zagrozić bramce Szczęsnego. Jego strzał z około szesnastu metrów został jednak zablokowany.

W 83. minucie Walcott mógł podwyższyć prowadzenie po groźnym kontrataku, jednakże jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął bramkę gości.

W doliczonym czasie gry, bliski zdobycia gola był kapitan gospodarzy. Cesc uderzył technicznie z dystansu, lecz świetnie dysponowany tego dnia Hanessy poradził sobie z obroną strzału Fabregasa.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 2-0. Można było jednak odnieść wrażenie, że Kanonierzy nie zagrali na sto procent swoich możliwości. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż mają oni do rozegrania arcytrudny mecz z FC Barceloną w środku tygodnia. Miejmy nadzieję, że we środę fani The Gunners będą odchodzić od telewizorów w podobnych nastrojach co dzisiaj!

Premier League autor: Michał Lach źrodło: własne
stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223713.02.2011, 08:35

how - trudno sie nie zgodzic patrzac na calokształt, ale nie przekonasz mnie, ze Cesc z kolei ma lepszy drybling i trzymanie pilki przy nodze. Hiszpan rzeczywiscie potrafi zagrac genialne pilki, ktorych Nasri nie zagra, ale jesli chodzi o prowadzenie pily to Samir nie ma sobie rownych...

Yaiba komentarzy: 20213.02.2011, 08:32

meczyki.pl/skroty/8155/arsenal_wolves_20.html obszerny skrót meczu jakby ktoś chciał :)

Ciasteck2 komentarzy: 446713.02.2011, 08:29

Brawa dla całego zespołu. Ciężko pracowali, kontrolując cały mecz. Robin pnie się w górę w klasyfikacji strzelców ;)

@Waskitcz
Bez obrazy, ale nic mnie nie przekona, że Fabregas jest graczem ustępującym klasą Nasriemu czy Songowi, bo to po prostu głupia teza. Może ustępuje Robinowi, kiedy ten jest zdrowy - czyli i tak nie za często. Samir i Alex to kapitalni piłkarze, nadal rozwijający się w zadziwiającym tempie, ale Cesc to absolutnie najwyższa światowa półka. Jeśli powołujesz się tylko na statystyki (co jest IMO głupotą) - spójrz na liczbę asyst i bramek Hiszpana z poprzedniego sezonu. Zresztą, nie muszę chyba tego tłumaczyć nikomu, kto ogląda spotkania Arsenalu. Fabregasa nie można nie doceniać.

Gunner_995 komentarzy: 655013.02.2011, 01:31

Waskitcz---> No ten już jest lepszy ;)

Waskitcz komentarzy: 449213.02.2011, 01:25

@Gunner_995 ten niżej jest już chociaż średni?

Waskitcz komentarzy: 449213.02.2011, 01:24

@veron wiedziałem że teraz będzie krytyka, juz uzasadniam:D... dobrze że zaznaczyłeś "naszych graczy". Jak oglądam z kumplem ( kibic Realu) mecze w wykonaniu Ozil&Alonso, to sie zastanawiam gdzie oni tam chcą Fabregasa po co im on, po co Barcelonie gdzie króluje Xavi?... w reprezentacji tez pierwszych skrzypiec nie gra a jednak go chcą... ma potencjał ale na Barce może nie starczyć.. wspomnisz moje słowa w środę, jak zobaczysz jak Song zabiera piłkę Xaviemu...Bo my w tym meczu możemy coś zdziałać tylko wtedy jak my będziemy przy piłce a nie Barca, a tylko Song jest najlepszym "odbieraczem" piłek na świecie ( poprawcie mnie jeśli się mylę :) ) Wilshere zagra dobry mecz to też kilka piłek wykosi. a Fabregas jest solidny, ale obecnie jest playmakerem który jest w stanie coś zdziałać z Barcą, może ma kompleks, może ma na serio jakieś DNA. w żadnym z trzech spotkań z Barcą nie grał jakos na miarę swoich umiejetnosci, poprawcie mnie jeśli się mylę, bo moge zapomnieć. ale w finale w paryżu pamiętam nazwiska: Henry, Cambell, Toure, Ljungberg, Eboue i Almunia(niestety). z Emirates w zeszłym roku... troche więcej...na CN. Bentner bo stzrelil bramę po ktorej o malo się nie zsikałem w gacie. Nie ma co dyskutować, niech poprostu Fabregas pokaże że się mylę w środę:D mam nadzieje że w środę po meczu wszyscy użytkownicy bedą po mnie jeździć że chcialem sprzedać fabregasa do realu:P

BTW co to jest "wirus FIFA"?

veron komentarzy: 459513.02.2011, 01:15

Wastkicz>>> To że ktoś "ostatnimi czasy" nie jest w najlepszej formie (chociaż Fabregas ostatnio gra naprawdę dobrze) to nie znaczy że już nie jest piłkarzem swiatowej klasy, przecież zagrania Fabregasa to jest mistrzostwo świata, nikt nie ma z naszych graczy takiego przeglądu pola jak on....

Waskitcz komentarzy: 449213.02.2011, 01:13

To teraz zaczna po mnie jeździć że nie chce Fabregasa w Arsenalu ;( już mnei nikt nie będzie lubił.

Waskitcz komentarzy: 449213.02.2011, 01:12

@bmwz5
jakoś ostatnio nie jestem zwolennikiem jego talentu, po mistrzostwach świata jest jakiś taki...Pewnie z Barcą pokaże się znowu naprawdę w to wierze. Ale na dzień dzisiejszy pałeczke w ofensywie trzymają VPR i Nasri razem mają 19 bramek. Oczywiście Fabregas ma magiczne podania, ale gdyby odszedł to nie płakałbym jak po odejsciu Henrego ( obecnie mam 21 lat) Nie jest dla mnie jakimś piłkarzem wybitnym, przynajmniej ostatnimi czasy. Nie zrozum mnie źle, Uważam że naszego Kapitana stać na wiele więcej. Póki co jestem zwoleniem Transferu Real daje 60 mln + Benzem lub Canales ( mam nadzieje na ta druga opcje, chociaz pewnie ta pierwsza jest pewna). Oby FaBoulos pokazał w środę że się mylę..

Pozdrawiam bmwz5

Gunner_995 komentarzy: 655013.02.2011, 01:11

widziałeś*

Gunner_995 komentarzy: 655013.02.2011, 01:10

Wastkitcz----> Ty chyba chłopie nie widziałem w życiu długiego komentrza ;P :D

veron komentarzy: 459513.02.2011, 01:09

footballhighlights.vodspot.tv/video/5560988-feyenoord-2-heracles-almelo-1-eredivisie-feb-12-2011

Bedziemy mieli pożytek z tego Miyachiego :D

henry147 komentarzy: 136613.02.2011, 01:06

Waskitcz>a fabregas to nie klasa światowa

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.02.2011, 01:06

@Waskitcz
A Fabregas Twoim zdaniem nie jest zawodnikiem światowej klasy ?:)
A taki np. Wojtek powoli na takiego wyrasta..

Gunner_995 komentarzy: 655013.02.2011, 01:05

Haha Wojtek jak zarąbał siatę :D jak CR7 :D

youtube.com/watch?v=_RAvKGurKxs

Arsenal1994 komentarzy: 749713.02.2011, 01:05

Jak nie da się uważnie oglądać? :P
Idź do pubu tak jak i ja robię z braciakiem (kibicem Barcy). Takiego meczu nie można oglądać w ciszy, samotnie, nawet jeśli damy du... czego nie biorę jednak pod uwagę :)

Waskitcz komentarzy: 449213.02.2011, 01:01

Panowie co wy tak po tym Eboue jeździcie? Ja sie pytam kto zatrzymał Ronaldinho w finale w Paryżu, nie wiem jak wy ale ja nazwisko Ronaldinho w ustach komentatora tamtego dnia jakoś nie usłyszałem. Eboue grał na prawej obronie i grał świetnie i wierze że będzie w stanie namieszać Pedrowi.

Powiem tak mamy czterech zawodników światowej klasy ( to jest moje zdanie możecie mieć inne) Van Persie, Song, Nasri, Vermalen. Jak wiemy Vermalen nie zagra, Song jest w stanie zatrzymać Xaviego i jego wesołą ferajne, w zeszłym roku nie był tym graczem który jest teraz. Xavi zatrzymany= Barcelona nie taka groźna. Więc 3mam kciuki za Songa, Za to żeby Nasri wbiegł w drugiej połowie na boisko i pokazał Messiemu kto jest najlepszy na świecie i żeby Van Persie ostro dał się we znaki Valdesowi. A na mecz wybieram się do Multikina, z tego co wiem będa tam sami kibice Barcy. MAM NADZIEJE ZE TYLKO JA WYJDE Z KINA SZCZESLIWY!!!! GO GO GUNNERS!!

sorry za tak długi komentarz ale musialem się wyżyć:*

szwarcekruper komentarzy: 89313.02.2011, 01:01

Rzeczywiście ten spam relacjami ostatnio to jakaś tragedia.

szwarcekruper komentarzy: 89313.02.2011, 00:32

Ja się właśnie zastanawiam czy pójść na meczyk do Irish Mbassy czy obejrzeć go w ciszy i skupieniu w domu. Wiadomo jak to wygląda w pubie, wszyscy krzyczą, klną, marudzą etc. i nie da się zbyt uważnie oglądać.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4813.02.2011, 00:29

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=35439

Ten to ma dopiero DNA Barcy

XwilshereX komentarzy: 59413.02.2011, 00:28

Ja mam taki problem że będę oglądał u kumpla-kibica Barcelony :P.Będzie nas z 6 w tym tylko ja i jeszcze jeden kumpel za Arsenalem :D

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16413.02.2011, 00:27

ja mam troche inaczej. oglądam mecz z bratem kibicem chelsea.

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7313.02.2011, 00:25

@Kuba14 - ma 18 lat.

Gunner_995 komentarzy: 655013.02.2011, 00:25

A ja mam taki komfort, że naszczęście będę oglądał z kumplem Kanonierem ;))

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4813.02.2011, 00:22

Widzę, że nie tylko ja będę oglądał ten mecz z kumplem - kibicem Barcy :P

Kuba14 komentarzy: 18513.02.2011, 00:21

no no niech sie ogrywa. tak wlasciwie ile on ma lat? Eh mam nadzieje ze nie ruska lubie go. Pamietacie dzis jak robin lezal po starciu a andrzej przy bocznej linii bawil sie pilka na glowie xD

Gunner_995 komentarzy: 655013.02.2011, 00:20

Gunner48---> Jakiego Arshavina? Dlaczego miałby go zastępować? ;P ;)

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7313.02.2011, 00:19

Gdy będzie grał z Theo to będziemy mieli najszybsze skrzydła w Anglii.

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 00:14

@Vpr
z Ryo będą ludzie ;)
Jestem pewien, że w przyszłym sezonie zastąpi Arszawina.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56713.02.2011, 00:10

Najbardziej niesamowite jest to, jak szybko pokochali go fani Feyenoordu. Jest absolutnym ulubieńcem trybun, dziś po raz pierwszy od dłuższego czasu De Kuip było wypełnione po brzegi - wszyscy chcieli zobaczyć Japończyka w akcji!

henry147 komentarzy: 136613.02.2011, 00:08

marzy mi się wygranej z barcelony
i dowalenie dla faceta od wf który poza barceloną i messim nic wiecej nie widzi

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56713.02.2011, 00:03

W ciągu ostatnich 5 lat spotkaliśmy się Barcą trzykrotnie i ani razu nie zagrał przeciwko nim Van Persie. Liczę zatem na teatr jednego aktora - Latającego Holendra!

Co do występu naszego małego samuraja - Ryo nie tylko strzelił gola, ale także asystował przy zwycięskim trafieniu. Drugi występ, drugi MotM. Niebywałe.

Kuba14 komentarzy: 18512.02.2011, 23:55

Juz sie nie moge doczekac xD Ogladam z kolega (kibic barcy) mam nadzieje, ze sie chlopaki postaraja, bo rok temu jak ogladalismy rewanz to go wyprosilem z domu ;P tak sie napawal bramkami ;/

madjer komentarzy: 553412.02.2011, 23:53

Alexandro ... Oby ! Boję się tylko o naszą rażącą nieskuteczność ... W środe będą z 3-4 okazje które trzeba będzie wykorzystać :)

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16412.02.2011, 23:52

majder------------ moze to nie jest slabszy dzien tylko TYdzień :D

madjer komentarzy: 553412.02.2011, 23:48

Shaqal ... Barca po prost dzisiaj miała słabszy dzień ... Nie wpadajcie w zbytni huraoptymizm bo może być tak że przyjadą na Emirates pozamiatają np 4:0 i do domu :p

madjer komentarzy: 553412.02.2011, 23:47

Kuba14 ... Hehe Podobny :) Na środku obrony Gallas z Vermą :P

Gunner48 komentarzy: 792912.02.2011, 23:46

Jak dobrze pójdzie to 7 zmian będziemy mieli w porównaniu z poprzednim meczem z Barcą. ;)

Shaqal komentarzy: 51712.02.2011, 23:46