Swansea ogrywa słaby Arsenal, 3-2 na Liberty Stadium.

Swansea ogrywa słaby Arsenal, 3-2 na Liberty Stadium. 15.01.2012, 17:51, Sebastian Czarnecki 3721 komentarzy

Nie ma takiej możliwości, żeby tak świetnie grający beniaminek ze Swansea nie utrzymał się w Premier League. Walijczycy zaprezentowali fantastyczny pokaz, w którym całkowicie zdominowali - teoretycznie - o wiele lepszy zespół. Podopieczni Brendana Rodgersa zagrali fantastycznie i całkowicie zdetronizowali zagrożenie ze strony Kanonierów.

Trzeba jednak przyznać, że zwycięstwo z tak słabo grającym Arsenalem nie jest aż takim wyczynem, jak by się mogło wydawać, bowiem podopieczni Arsene Wengera zademonstrowali prawdziwy przykład bezsilności. The Gunners popełnili masę błędów, za które zostali w należyty sposób ukarani. Swansea było w tym spotkaniu zespołem o wiele lepszym i poza zasięgiem Arsenalu. Łabędzie w pełni zasłużyły na swój rezultat, więc pozostało nam jedynie pogratulować zwycięzcom. Końcowy rezultat: 3:2 dla Swansea.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Djourou, Mertesacker, Koscielny, Miquel - Song, Ramsey, Benayoun - Walcott, Arszawin, Van Persie

Swansea: Vorm - Rangel, Caulker, Williams, Taylor - Britton, Allen, Augustien - Dyer, Graham, Sinclair

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Fantastyczne podanie na wolne pole posłał Andriej Arszawin, a wybiegający do sytuacji sam na sam Robin van Persie dopełnił formalności i pokonał Michaela Vorma. Po pięciu minutach 1:0 dla Kanonierów.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Obie ekipy grały bardzo pasywnie i zapoznawczo, nie stwarzając sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

W 15. minucie Aaron Ramsey sfaulował w polu karnym nacierającego Dyera, po czym arbiter nie zawahał się wskazać na jedenasty metr.

Do wykonania jedenastki podszedł Scott Sinclair, który technicznym strzałem w lewy dolny róg nie dał szans Szczęsnemu. 1:1.

Mecz utrzymywał się w spokojnym tempie, ale warunki dyktowali gospodarze, co było widać chociażby po posiadaniu piłki. Walijczycy częściej wychodzili z akcjami, a Kanonierom przyszło jedynie kontrować - przeważnie nieudanie. Wreszcie udana kontra przyszła w 28. minucie, kiedy to Benayoun uruchomił wybiegającego Van Persiego. Holender drugi raz w dzisiejszym meczu stanął oko w oko ze swoim rodakiem, ale Vorm tym razem nie dał się zaskoczyć. 1:1 w pojedynku Holendrów, wciąż 1:1 na tablicy wyników.

Minęło dziesięć minut, zanim mieliśmy przyjemność obejrzeć kolejną bramkową sytuację, których nawiasem mówiąc było dzisiaj jak na lekarstwo. Z prawego skrzydła ruszył Nathan Dyer, po czym oddał soczysty strzał z dystansu w środek bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Polak nie dał się jednak zaskoczyć i pewnie utrzymał futbolówkę.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obejrzeliśmy nudne 45 minut walki w środku pola i niewielką ilość sytuacji podbramkowych.

W drugą część meczu znowu lepiej weszli Kanonierzy. Już w 46, minucie Theo Walcott mógł uszczęśliwić kibiców Arsenalu i umieścić piłkę w bramce Vorma po podaniu Van Persiego, ale posłał futbolówkę ponad bramką. Na ten sam pomysł dwie minuty później wpadł Arszawin, który również huknął nad poprzeczką.

Swansea jednak nie zamierzało się bronić i również szukało dostępu do bramki strzeżonej przez Szczęsnego. W 51. minucie na strzał z dystansu zdecydował się bardzo aktywny dzisiaj Nathan Dyer, ale i on nie znalazł sposobu na umieszczenie piłki w siatce drużyny przeciwnej.

Druga połowa meczu była dużo bardziej żywa, aniżeli pierwsza. Wreszcie oglądaliśmy częstsze ataki obu zespołów i odważne strzały. W 53. minucie jedną z takich sytuacji wypracował sobie Alen, aczkolwiek i jemu zabrakło trochę szczęścia, aby strzelić bramkę dającą prowadzenie.

Coraz częstsze ataku Swansea opłaciły się w 58. minucie. Piłkę w środku pola stracił Aaron Ramsey, co wykorzystał Allen, który natychmiast posłał futbolówkę do Nathana Dyera. Błyskotliwy skrzydłowy znalazł miejsce w źle ustawionej defensywie Arsenalu i skierował piłkę do bramki Szczęsnego. 2:1 dla gospodarzy.

Wenger doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że jego podopieczni rozgrywali dzisiaj beznadziejne spotkanie, więc postanowił jak najszybciej działać. Tym sposobem w 62. minucie Thierry Henry i Tomas Rosicky zastąpili odpowiednio: Andrieja Arszawina i Yossiego Benayouna.

Kanonierzy wzięli się w garść i doprowadzili do wyrównania. Dobre podanie do Walcotta posłał Johan Djourou, a młody Anglik podciął futbolówkę nad Vormem i umieścił ją w bramce. 2:2.

Remis utrzymał się zaledwie minutę, bowiem już w 70. minucie Graham wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i z ostrego kąta uderzył tuż przy długim słupku. 3:2 dla Łabędzi, zrobiło nam się fantastyczne widowisko!

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę i w miejsce Pera Mertesackera posłał do boju Oxlade-Chamberlaina.

Swansea wciąż zamierzało zdobywać bramki i tak mogłoby się stać w 80. minucie, gdyby Koscielny nie przerwał dwójkowej akcji Rangela i Grahama.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy nie dali rady beniaminkowi ze Swansea, któremu ulegli 2:3. Podopieczni Arsene Wengera zagrali jedno z najgorszych spotkań w sezonie, chociaż wynik aż tak bardzo tego nie potwierdził. Łabędziom trzeba jednak oddać, że rozegrali fantastyczne zawody i każdy wynik oprócz zwycięstwa byłby dla nich krzywdzący.

Premier LeagueSwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924318.01.2012, 16:44

Pocieszajace jest przed meczem z Manchesterem to, ze na wlasnym boisku nie przegrywamy (Liverpool nie licze bo to bylo podczas wielkiego kryzysu z poczatku sezonu - teraz tez kryzys ale nie az taki) a na dodatek z tymi lepszymi wychodza Nam dobre mecze przynajmniej na Emirates.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.01.2012, 16:38

Messi jest lepszy od Szczęsnego ^^

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 218.01.2012, 16:37

Jak można porównywać Robina do Silvy?? Przecież to zupełnie inni zawodnicy, którzy grają na innych pozycjach..

janek_4 komentarzy: 123518.01.2012, 16:36

EdekSilva9, mam nadzieję, że nigdy aż tak nie będzie mi doskwierać nuda by zniżyć się do poziomu internetowych napinaczy.

mitmichael komentarzy: 4924318.01.2012, 16:34

Nie wiem jakim trzeba byc debilem zeby porownywac pomocnika z napastnikiem jak kazdy ma inne zadanie.

EdekSilva9 komentarzy: 273118.01.2012, 16:30

a na stronie City każdy śpiewa jakim to wyśmienitym piłkarzem jest Silva. Zgodzę się jest niesamowity, ale oni śmią porównywać naszego Robina do ich karzełka! Mało tego, twierdzą że Silva bije na głowę Holendra!
Patologia społeczna normalnie...

songoku95 komentarzy: 2348618.01.2012, 16:27

haxball.com/?roomid=da3eb1a21e4254cc9040c1ccb95fac5081fa244ddf920aa02961dfc44ecfce47&pass=1

123 :))
zapraszam :PP tylko nie bd długo bo musze sie uczyć :P

EdekSilva9 komentarzy: 273118.01.2012, 16:26

karlo
naprawdę???!!! jak możesz nam to mówić nie wierzę ci! przecież Wenger zrobi transfery!!! łeeeeeeee
no nie ja myślałem że kogoś kupim wiesz ;P

sebastianf komentarzy: 331818.01.2012, 16:26

W tej chwili trzeba jednak trochę studzić emocje "transferowe". Zrozumiałym jest to, że Wenger nie informuje iż kogoś nie widzi w składzie i zamierzam się go pozbyć. Czynników jest wiele. I te wspomniane we wpisach poniżej, jak i kwestie finansowe.
Działa to również w drugą stronę. Wolę mimo wszystko ciszę i nadzieję, że gdzieś w przepastnych gabinetach toczą się gierki transferowe mające przynieść korzyść klubowi. Sami widzicie, że plotki są niewiele warte. Raz po raz okazuje się, że kto inny kupuje tego czy innego zawodnika, a dementi nie ma końca.
Sugeruję spokój i podsumowanie tego zamieszania w 01.02.2012. :D
Wydaje mi się... i to moje pierwsze zdanie w tej kwestii... że jeżeli Arsenal nie skończy w TOP 4 lub nie zdobędzie jakiegoś trofeum to Wenger ZREZYGNUJE.
Stwierdzi, że jego praca w tym klubie się skończyła i nie może już nic więcej osiągnąć. Pewnie powoła się na wiek i chęć powrotu do domu.

karlo komentarzy: 906918.01.2012, 16:23

Panowie I Panie nikogo nie kupimy w okienku zimowym. Co najwyżej latem, ale to jest uzależnione od wyniku jaki osiągniemy w tym sezonie.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2012, 16:16

trudno żeby Wenger powiedział 'Arsha odejdzie, nie mam go już w planach'. wtedy Andrei już całkiem by odpuścił i grał gorzej niż gra bo po co skoro Arsene go nie potrzebuje.
to samo tyczy się innych grajków. czy Wenger powiedział kiedyś, że sprzeda Almunie i nie widzi go w swoich planach? nie. a to przecież chyba jasne, skoro zamiast Manuela siada na ławce młody Martinez (mecz z Leeds). Wenger woli mówić piłkarzom trochę inną wersję i myśleć, że może jeszcze coś z siebie wykrzesają.

schade komentarzy: 386218.01.2012, 16:15

Panie Wenger, może kogoś kupmy? Bo cicho tak z tymi transferami. A no tak, Pan czeka do 31 stycznia aby w ostatniej chwili ściągnąć jakiś odpadek z Chelsea czy United, np. Kalou.

bobslej22 komentarzy: 832918.01.2012, 16:12

Co z tego że Wenger powiedział. Jesteś pewny że to co mówi to prawda bo ja niczego nie jestem pewien co mówi BOSS :P

mskafc komentarzy: 579618.01.2012, 16:10

chryste, przeciez Wenger juz powiedzial, ze Arszawin i Szamak nigdzie sie ruszaja, wiec co sie jarasz :P

szymoniq97 komentarzy: 166818.01.2012, 16:09

sorki oczywiście napisaęem to do Arsenal23.

Arshavin pour 7M ?
Selon The Daily Mirror, la Lazio de Rome s'apprêterait à offrir 7 millions d'euros à Arsenal pour recruter Andrey Arshavin. Le joueur russe, en fin de contrat en 2013 et qui ne devrait pas être prolongé, ne ferait plus partie des plans d'Arsène Wenger selon cette même source.

barti89 komentarzy: 62018.01.2012, 16:07

pewnie i jak to bywa trzeba za real kciuki trzymac...:)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2012, 16:06

Orandzo

haha, czyli piłkarze w Arsenalu dostają najmniejsze tygodniówki spośród drużyn walczących o mistrzostwo a Wenger zarabia najwięcej kasy wsród trenerów? niech odda połowę dla Robina ^^

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.01.2012, 16:06

Oglądacie dzisiaj La Grande teatre ?

barti89 komentarzy: 62018.01.2012, 16:05

kolejne "hity" transferowe:
Kaka blisko PSG w co jeszcze uwierzylbym...a druga cavani blisko liverpoolu:)

Orandzo komentarzy: 338018.01.2012, 16:03

Chodzi o BPL.

Wiecie, że Wenger dostaje najwięcej kasy jako trener za sezon?!

SirAlex komentarzy: 100018.01.2012, 15:56

-->piti

Tak kibicuję United czy jak ich nazwałeś "Mułom".

ArsenW komentarzy: 56318.01.2012, 15:55

SierAlex dostal urazu ale nie wiadomo czy zagra czy nie ale raczej zagra;

sebastianf komentarzy: 331818.01.2012, 15:54

Żeby zwiększyć ciśnienie. Na eurosporcie podano...

Siemka wszystkim.
Czyto prawda, że Henry doznał lekkiej kontuzji na treningu i nie zagra z Nami w niedzielę?

piti16 komentarzy: 209918.01.2012, 15:49

nie psujcie sobie nerwów tymi plotkami już taki hit był że suarez przechodzi do nas a tu nagle kaput

sebastianf komentarzy: 331818.01.2012, 15:48

rafał...
adres strony GHANAsoccernet... :D

barti89 komentarzy: 62018.01.2012, 15:48

i na tym chyba sie skonczy ze hazarda bedziemy miec z glowy bo chelsea posmaruje ke$hem i edenik bedzie latal w niebieskim trykocie z reklama samsung mobile...

piti16 komentarzy: 209918.01.2012, 15:44

jeżeli mielibyście wykonać transfer ULUBIONEGO zawodnika do arsenalu kogo byście wybrali?

ja chyba Giovaniego Dos Santosa

sebastianf komentarzy: 331818.01.2012, 15:44

mizzou...
Z całym szacunkiem dla Twojej osoby... taa... Ty wiedziałeś... :D

mitmichael komentarzy: 4924318.01.2012, 15:43

@JeeZ
No rzeczywiscie bo Bild to jest super źrodło informacji - to przeciez jeszcze gorsze od skysports.com

Mizzou komentarzy: 605318.01.2012, 15:42

@seba
Ja to wiedziałem od początku okna :P

sebastianf komentarzy: 331818.01.2012, 15:42

karlo...
Skąd te wnioski? Chyba nie do końca wierzycie eurosportowi, który już kilku zawodników nam "sprzedał", a i kilku zakupił. :D

karlo komentarzy: 906918.01.2012, 15:40