Swansea ogrywa słaby Arsenal, 3-2 na Liberty Stadium.

Swansea ogrywa słaby Arsenal, 3-2 na Liberty Stadium. 15.01.2012, 17:51, Sebastian Czarnecki 3721 komentarzy

Nie ma takiej możliwości, żeby tak świetnie grający beniaminek ze Swansea nie utrzymał się w Premier League. Walijczycy zaprezentowali fantastyczny pokaz, w którym całkowicie zdominowali - teoretycznie - o wiele lepszy zespół. Podopieczni Brendana Rodgersa zagrali fantastycznie i całkowicie zdetronizowali zagrożenie ze strony Kanonierów.

Trzeba jednak przyznać, że zwycięstwo z tak słabo grającym Arsenalem nie jest aż takim wyczynem, jak by się mogło wydawać, bowiem podopieczni Arsene Wengera zademonstrowali prawdziwy przykład bezsilności. The Gunners popełnili masę błędów, za które zostali w należyty sposób ukarani. Swansea było w tym spotkaniu zespołem o wiele lepszym i poza zasięgiem Arsenalu. Łabędzie w pełni zasłużyły na swój rezultat, więc pozostało nam jedynie pogratulować zwycięzcom. Końcowy rezultat: 3:2 dla Swansea.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Djourou, Mertesacker, Koscielny, Miquel - Song, Ramsey, Benayoun - Walcott, Arszawin, Van Persie

Swansea: Vorm - Rangel, Caulker, Williams, Taylor - Britton, Allen, Augustien - Dyer, Graham, Sinclair

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Fantastyczne podanie na wolne pole posłał Andriej Arszawin, a wybiegający do sytuacji sam na sam Robin van Persie dopełnił formalności i pokonał Michaela Vorma. Po pięciu minutach 1:0 dla Kanonierów.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Obie ekipy grały bardzo pasywnie i zapoznawczo, nie stwarzając sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

W 15. minucie Aaron Ramsey sfaulował w polu karnym nacierającego Dyera, po czym arbiter nie zawahał się wskazać na jedenasty metr.

Do wykonania jedenastki podszedł Scott Sinclair, który technicznym strzałem w lewy dolny róg nie dał szans Szczęsnemu. 1:1.

Mecz utrzymywał się w spokojnym tempie, ale warunki dyktowali gospodarze, co było widać chociażby po posiadaniu piłki. Walijczycy częściej wychodzili z akcjami, a Kanonierom przyszło jedynie kontrować - przeważnie nieudanie. Wreszcie udana kontra przyszła w 28. minucie, kiedy to Benayoun uruchomił wybiegającego Van Persiego. Holender drugi raz w dzisiejszym meczu stanął oko w oko ze swoim rodakiem, ale Vorm tym razem nie dał się zaskoczyć. 1:1 w pojedynku Holendrów, wciąż 1:1 na tablicy wyników.

Minęło dziesięć minut, zanim mieliśmy przyjemność obejrzeć kolejną bramkową sytuację, których nawiasem mówiąc było dzisiaj jak na lekarstwo. Z prawego skrzydła ruszył Nathan Dyer, po czym oddał soczysty strzał z dystansu w środek bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Polak nie dał się jednak zaskoczyć i pewnie utrzymał futbolówkę.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obejrzeliśmy nudne 45 minut walki w środku pola i niewielką ilość sytuacji podbramkowych.

W drugą część meczu znowu lepiej weszli Kanonierzy. Już w 46, minucie Theo Walcott mógł uszczęśliwić kibiców Arsenalu i umieścić piłkę w bramce Vorma po podaniu Van Persiego, ale posłał futbolówkę ponad bramką. Na ten sam pomysł dwie minuty później wpadł Arszawin, który również huknął nad poprzeczką.

Swansea jednak nie zamierzało się bronić i również szukało dostępu do bramki strzeżonej przez Szczęsnego. W 51. minucie na strzał z dystansu zdecydował się bardzo aktywny dzisiaj Nathan Dyer, ale i on nie znalazł sposobu na umieszczenie piłki w siatce drużyny przeciwnej.

Druga połowa meczu była dużo bardziej żywa, aniżeli pierwsza. Wreszcie oglądaliśmy częstsze ataki obu zespołów i odważne strzały. W 53. minucie jedną z takich sytuacji wypracował sobie Alen, aczkolwiek i jemu zabrakło trochę szczęścia, aby strzelić bramkę dającą prowadzenie.

Coraz częstsze ataku Swansea opłaciły się w 58. minucie. Piłkę w środku pola stracił Aaron Ramsey, co wykorzystał Allen, który natychmiast posłał futbolówkę do Nathana Dyera. Błyskotliwy skrzydłowy znalazł miejsce w źle ustawionej defensywie Arsenalu i skierował piłkę do bramki Szczęsnego. 2:1 dla gospodarzy.

Wenger doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że jego podopieczni rozgrywali dzisiaj beznadziejne spotkanie, więc postanowił jak najszybciej działać. Tym sposobem w 62. minucie Thierry Henry i Tomas Rosicky zastąpili odpowiednio: Andrieja Arszawina i Yossiego Benayouna.

Kanonierzy wzięli się w garść i doprowadzili do wyrównania. Dobre podanie do Walcotta posłał Johan Djourou, a młody Anglik podciął futbolówkę nad Vormem i umieścił ją w bramce. 2:2.

Remis utrzymał się zaledwie minutę, bowiem już w 70. minucie Graham wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i z ostrego kąta uderzył tuż przy długim słupku. 3:2 dla Łabędzi, zrobiło nam się fantastyczne widowisko!

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę i w miejsce Pera Mertesackera posłał do boju Oxlade-Chamberlaina.

Swansea wciąż zamierzało zdobywać bramki i tak mogłoby się stać w 80. minucie, gdyby Koscielny nie przerwał dwójkowej akcji Rangela i Grahama.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy nie dali rady beniaminkowi ze Swansea, któremu ulegli 2:3. Podopieczni Arsene Wengera zagrali jedno z najgorszych spotkań w sezonie, chociaż wynik aż tak bardzo tego nie potwierdził. Łabędziom trzeba jednak oddać, że rozegrali fantastyczne zawody i każdy wynik oprócz zwycięstwa byłby dla nich krzywdzący.

@Arsenal23
Kilkanaście miesięcy temu w Faktach TVN powiedział pan, że Smudę „trzeba wypie*dolić dyscyplinarnie”. Podtrzymuje pan te słowa?

Hahaahahahahhahahahahaha

Dziadyga komentarzy: 838617.01.2012, 22:21

Taki świetny grajek jak Papis Demba Cisse w Newcastle..Poniżej 10 mln funtów transfer ponoć..A my się z jakimiś Szamakami męczymy.. :|

schade komentarzy: 386217.01.2012, 22:13

stefcio15 -> Ale jakoś Rosłoń dawał radę czasem 2 mecze komentować z rzędu, a naszych już nie...

MajsterLM

ale tu nikt nie mówi z sarkazmem tych pozytywów odnośnie Pełki tylko to jest na serio

MajsterLM komentarzy: 124917.01.2012, 22:10

Co wy macie do Przemka Pełki? najlepszy komentator na Polsacie:)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.01.2012, 22:10

Schade - to tylko ostatnio. Bo trwały przerwy w innych ligach i komentował Durda, Laboga i jeszcze kilku innych.

grand92 komentarzy: 793717.01.2012, 22:10

schade

w ogóle mam takie wrażenie że kto by nie komentował na C+ naszych meczy to tak komentuje jakby nas nie lubił

Colombo komentarzy: 52117.01.2012, 22:10

Twarowski i Nahorny komentowali Arsenal M.City

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 317.01.2012, 22:10

Pełka w C+. Zaje... fajnie ;) Lubię gościa ;) Wiadomo jakie ligi będzie komentował?

Kanonier4ever komentarzy: 40317.01.2012, 22:09

Dajcie sobie spokoj juz ja jak mecz ogladam to najmniej uwagi zwracam na komentarz

schade komentarzy: 386217.01.2012, 22:08

A zauważyliście, że żaden z dwójki Rosłoń - Twarowski nie komentuje prawie meczów Arsenalu tylko zawsze jakiś Durda czy inne słabiaki.

grand92 komentarzy: 793717.01.2012, 22:07

bez kitu głos Pełki z meczu z Farsą to muzyka dla moich uszu ;)

pawel94 komentarzy: 122017.01.2012, 22:07

Sorry, źle wkleiłem
youtube.com/watch?v=iawr56-bqlU

Colombo komentarzy: 52117.01.2012, 22:07

Btw P.Cisse podobno ugadany z Newcastle.

@stefcio15
Bez kitu? No to w tym momencie Polsat nie ma żadnego dobrego komentatora. Bo Borek to się powoli na jakiegoś celebrytę robi. Sylwester z Polsatem itp..

pawel94 komentarzy: 122017.01.2012, 22:04

Lepiej Kowalczykowi wychodziła gra na boisku, niż bawienie się w eksperta.

grand92 komentarzy: 793717.01.2012, 22:04

stefcio15

poważnie ? o jaaa...to normalnie nie mogę się doczekać komentowanych przez niego meczy a przede wszystkim tych Arsenalu :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.01.2012, 22:03

grand - Info transferowe. Pełka przeszedł dzisiaj do C+.

grand92 komentarzy: 793717.01.2012, 22:03

schade

jakbyś zgadł , mój brat z jego synem do klasy chodził no i zarówno młody jak i stary Nahorny za Chelsea

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11717.01.2012, 22:02

Najlepszy jest Szczęsny podczas skoków i jak się podnieca jak skaczą Austriacy.

Colombo komentarzy: 52117.01.2012, 22:02

To pewnie dlatego Gazidis stara sie jak najbardziej osłabić Arsenal :P

grand92 komentarzy: 793717.01.2012, 22:02

panowie jak dla mnie Przemysław Pełka wymiata , jego radość po bramkach Arsenalu w meczu z Farsą na ES jest bezcenna ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.01.2012, 22:02

ArseneAl - on sam zakończył edukację w 6. klasie podstawówki.

schade komentarzy: 386217.01.2012, 22:02