Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa

Szybka odpowiedź na straconego gola! Arsenal 2-1 Aston Villa 31.08.2022, 21:30, Łukasz Wandzel 1347 komentarzy

Za nami piąta ligowa kolejka w wykonaniu Kanonierów i jednocześnie ich piąte zwycięstwo z rzędu. To oznacza jeden z najlepszych startów sezonu Arsenalu w Premier League. Tym razem londyńczycy podjęli u siebię Aston Villę, a w porównaniu do poprzedniego meczu zamiast Mohameda Elneny'ego, w wyjściowej jedenastce znalazł się Sambi Lokonga.

Przez większość czasu podopieczni Mikela Artety mieli to starcie pod kontrolą i zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Nie udało im się jednak pójść za ciosem, a rywalom, którzy nie stwarzali prawie żadnego zagrożenia, wystarczył przerwie jeden rzut rożny, by doprowadzić do wyrównania. Arsenal odpowiedział natychmiast i ostatecznie zwyciężył 2-1.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (64' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Tierney – Sambi Lokonga, Xhaka – Saka (88' Holding), Odegaard (81' Smith Rowe), Martinelli – Jesus (88' Nketiah).

Aston Villa: Martinez – Cash, Konsa, Mings, Digne – McGinn (73' Douglas Luiz), Kamara (83' Ings), Ramsey – Bailey, Watkins, Buendia (73' Coutinho).

Na początku spotkania doszło do dziwnej sytuacji. Bukayo Saka zastawiał piłkę ciałem w polu karnym i został odepchnięty przez rywala ręką. Mimo to arbiter nie podyktował jedenastki dla gospodarzy. Kanonierzy dominowali grę i stwarzali dużo zamieszania w szesnastce gości, szczególnie przy rzutach rożnych. W 22. minucie Bukayo Saka powinien wykończyć akcję po dośrodkowaniu Gabriella Martinellego, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal otworzył wynik spotkania pół godziny po pierwszym gwizdku sędziego. Strzał Martinellego odbił się od obrońcy i sprawił kłopoty Emiliano Martinezowi, który nie złapał piłki. Sytuację wykorzystał Gabriel Jesus – jako pierwszy dopadł do futbolówki i z łatwością umieścił ją w siatce.

Niepewny chwyt Martineza londyńczycy mogli wykorzystać jeszcze raz na chwilę przed przerwą. Wtedy to Odegaard podciął futbolówkę w kierunku Jesusa, który w fizycznym starciu zawalczył o piłkę z obrońcą. Martinez znowu jej nie złapał, a akcja skończyła się dopiero lekkim strzałem Tierneya z kilkunastu metrów po paru sekundach zamieszania. Chwilę później z większego dystansu uderzał Xhaka, a Martinez sparował na rzut rożny.

W drugiej połowie Kanonierzy nie pokusili się o zdobycie szybkiej drugiej bramki, czym za to zaczęli kusić los. Przez długi czas nie zanosiło się na to, by przyjezdni mogli zagrozić skromnemu prowadzeniu gospodarzy, ale choćby w 72. minucie Leon Bailey doszedł do strzału i Ramsdale musiał interweniować. Z kolei parę chwil później Douglas Luis trafił do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. VAR sprawdzał, czy Aaron Ramsdale nie był faulowany przez Boubacara Kamarę, który mu przeszkadzał, lecz gol został uznany.

Do reakcji Arsenalu na straconą bramkę nie można się jednak przyczepić. Już w 77. minucie Martinelli znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego. Podał na prawą, a za chwilę dostał dośrodkowanie zwrotne od Bukayo Saki i wpisał się na listę strzelców. Kanonierzy nie poszli za ciosem, tylko zaczęli bronić wyniku. Arteta wprowadził na boisko m.in. Tomiyasu i Holdinga. Obyło się bez nerwowej końcówki, ponieważ gospodarze skutecznie neutralizowali ataki Aston Villi, 2-1!

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2822531.08.2022, 23:20

@Slaviola napisał: "Wiecie co mnie wkurza?

Czy to C+, czy zasrane Viaplay.

Możemy mieć 10 zwycięstw z rzędu, a niemal wszyscy "eksperci":

"To jest Arsenal, zaraz zaczną przegrywać"

No Kurłaaaaaa jedno wielkie WTF?"

Bo od lat nie przepadają za nami media , taki nasz los ;)

Garfield_pl komentarzy: 2822531.08.2022, 23:19

@Marcinafc93 napisał: "kopniak i opuchlizna, może nie być w pełni sił na United, ale raczej nic poważnego"
Wyliże się:D jest potrzebny. Lokonga dobry występ, gdy chłopaki Cisna i nie ma wiele roboty w obronie , to chłopak łapie teraz potrzebną pewność siebie, oby z UTD był podobny występ.

Marcinafc93 komentarzy: 32838 newsów: 131.08.2022, 23:18

@Slaviola: kopniak i opuchlizna, może nie być w pełni sił na United, ale raczej nic poważnego

Slaviola komentarzy: 1237731.08.2022, 23:16

Właśnie, są jakieś ploty co do kontuzji Ode?

Presti komentarzy: 42931.08.2022, 23:16

Ciekawe co z Odegaardem. Chłop dobrą robotę robi. Oby nam się nie połamał ha tfu

jurasmolas44 komentarzy: 184931.08.2022, 23:16

@mel75: stał Japończyk także gol w dużej mierze na jego konto

Marcinafc93 komentarzy: 32838 newsów: 131.08.2022, 23:15

@fabregas1987: Emil da radę, ale oby z Odegaardem nic poważnego

Garfield_pl komentarzy: 2822531.08.2022, 23:15

Mikel Arteta on the win: “[I’m] really happy with the result, it’s so tough to win in this league. I think the first-half was probably one of the best we’ve played, we could have scored three, four, five [goals]. We didn’t kill the game & then the game is alive.” [BT] #afc

fabregas1987 komentarzy: 2582231.08.2022, 23:15

Oby chociaż Zinchenko wrócił na mecz z United. Bez Parteya i Odegaarda będzie mega ciężko o 3 pkt

silvano95 komentarzy: 982631.08.2022, 23:14

Max jeden transfer , został jeden dzień.

Slaviola komentarzy: 1237731.08.2022, 23:14

Też chciałem napisać, że w Viaplay znowu Nas deprymują.

"Wygraliśmy znowu na farcie, jak z Fulham".

No kurła co?

fabregas1987 komentarzy: 2582231.08.2022, 23:13

@Marcinafc93 napisał: "Arteta on transfers:

“Elneny’s injury changes things because Thomas is also injured. We are looking at options in the market and to see if the right opportunity comes up.”"

No to jutro będzie gorąco

Dzulian komentarzy: 258131.08.2022, 23:13

Lokonga zagrał fajny mecz. Ale transfer i tak jest potrzebny. Bo teraz jesteśmy w takim odwrocie. Że za 3 dni będzie ten sam zestaw pomocników. I na mecz z Zurichem tak samo, bo nie mamy nominalnych ŚP nawet na ławce.

Chyba że Arteta sam korki ubierze i będzie dymał po boisku w LE, bo do tego powoli to zmierza.

Slaviola komentarzy: 1237731.08.2022, 23:13

Teraz widzę że Halannd robi rekord.

Dajesz Jesus, możesz to zrobić!

Garfield_pl komentarzy: 2822531.08.2022, 23:12

Halland jak nie złapie kontuzji to luźno 30+ goli zrobi

aaron_maj komentarzy: 182231.08.2022, 23:12

Ci eksperci w Viaplay to jest hit. Cisniemy AV cały mecz, mnóstwo okazji tylko trochę szczęścia brakowało, wygrywamy 2:1 po straconej bramce, która nie powinna być stracona, a prowadzący studio mówi ze „Arsenal po raz kolejny wyszarpał zwycięstwo”. No niezłe wyszarpanie.

Slaviola komentarzy: 1237731.08.2022, 23:12

@Barney:

No nie ma tragedii, ale chyba po Sace, po 5 meczach można byłoby spodziewać się ciut więcej.

Barney komentarzy: 2099831.08.2022, 23:10

@Slaviola:

Czy ja wiem te liczby nie takie źle.

Odeg 3g 0a
Gabi 3g 0a
Saka 0g 2a

Chyba ,że tylko gole się licza. Moim zdaniem Saka w słabszej dyspozycji ,ale ten mecz był jego najlepszym kiwał obrońców rywala i zaliczył asystę. Tylko wykończenie slabe, ale to wróci.

Eddie zasługuje na pierwsza 11 potrzebna rotacja ,arteta powinien wykorzystywać wszystkie 5 zmian.

ArsenalChampion komentarzy: 809331.08.2022, 23:09

Lokonga zagrał jak Pan piłkarz. A taki tu był płacz jak Belg miał zagrać w tym meczu

Garfield_pl komentarzy: 2822531.08.2022, 23:07

Arteta on transfers: We’re a bit short in that position (midfield). The club has been super supportive to keep improving the squad and the team as we can and if the right player is available and we can do it we will try.

mel75 komentarzy: 70631.08.2022, 23:06

Mamy dwóch równorzędnych prawych obrońców. Zmiana Bena na Tomiyasu i nie widać różnicy a nawet japończyk miał udział przy drugim golu. Co do gola straconego , dlaczego nikt nie stał na pierwszym słupku ? Lokonga mimo obaw spoko , w pierwszej połowie pchał piłki do przodu w drugiej już trochę bezpieczniej.

pestjusz komentarzy: 260831.08.2022, 23:06

Oprócz zwycięstwa kanonierów, co oczywiste, bardzo cieszy wtopa kur. Spokojnej nocy

Slaviola komentarzy: 1237731.08.2022, 23:06

Teraz to będzie czekanie na mecz Lisy - jUnajted.

Potem jeszcze większe czekanie na starcie na Old Trafford.

Saka zagrał bardzo dobrze.

Po prostu chłopak nie ma liczb, ale szarpie i robi robotę do przodu.

Garfield_pl komentarzy: 2822531.08.2022, 23:03

Ciekawe czy teraz będzie taki płacz ekspertów o celebrację, po tym jak się cieszył Liverpool xD

KapitanJack10 komentarzy: 5422 newsów: 431.08.2022, 23:03

@GunnersFan9 napisał: "Pytanie czy słaba forma Liverpoolu jest efektem dużej ilości kontuzji, czy też Klopp zajechał swoich zawodników. Podobna sytuacja już miała miejsce w BvB."
Chyba sobie trochę zawalili transfery do środka pola i cierpią teraz. Tylko na Fabinho mogą liczyć. Henderson zjadz formy, Milner jest mierny, Keita im nie siadł, a Thiago szklanka. Jak są wszyscy zdrowi, to dodając Jonesa czy Elliota, mają środek w miarę, ale w rzeczywistości to jest Fabinho-Thiago-Henderson czyli jedyne dobrze wyglądające zestawienie. W momencie gdy Jordan jest pod formą, a Thiago ma kontuzję, to są w rozsypce, a bez środka to żadne Salahy czy Nunezy nie pomogą.

Theo10 komentarzy: 829731.08.2022, 23:03

Saka zagrał bardzo dobry mecz. Zabrakło jedynie skuteczności pod bramką, ale prędzej czy później się przełamie.
No i pamietajmy kto asystował przy zwycięskim golu.

Goonder komentarzy: 440 newsów: 131.08.2022, 23:03

Wiecie, że to jest minimum 5 minut. Dużo czasu przeleżeli, Pope leżał. Szkoda tego gola

Hans_Zimmer komentarzy: 594631.08.2022, 23:03

@cobi90: jak nie wiesz o co chodzi to nie odpisuj.

Slaviola komentarzy: 1237731.08.2022, 23:03

@cobi90:

Ty lepiej się ciesz, że nie widziałeś, jak ja się cieszyłem, kiedy on się cieszył.

Ups147 komentarzy: 348231.08.2022, 23:02

Wszyscy na farcie wygrywają z tego co tu czytam xd Newcastle nie istniało w 2 połowie, chyba nawet strzału nie oddali, gra się do końca

Garfield_pl komentarzy: 2822531.08.2022, 23:02

Arsenal fans letting off fireworks in celebration of the win against Aston Villa tonight. [@N12gooner] #afc

Ranczomen komentarzy: 1234631.08.2022, 23:02