Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pifpaf komentarzy: 4223.01.2014, 16:05

A może jakaś niespodzianka w postaci Tello? Powrót do rzeczywistości; świetny graj, który może zmarnować się w stolicy Katalonii.

GKS_AFC komentarzy: 871823.01.2014, 16:05

lepiej Draxler niz nikt.

Barney komentarzy: 2094223.01.2014, 16:05

puszczaja gdzies mecz z Coventry w polskiej TV bo widze,ze na Orange nas olali,.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:04

theo100

bo jest kozakiem i jesli nie wyciągniemy go jak najszybciej to kupi go ktoś inny.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7223.01.2014, 16:04

Ale jaja z tym Matą, jak uda im się jeszcze wyrwać Vidala z Juve to chyba na poważnie wrócą do gry.

Vendeful komentarzy: 236823.01.2014, 16:03

GKS
troll nie troll,uwazam ze to trzyma sie kupy.
Arsene tak latwo zauwazony na lotnisku,potem na meczu,to do niego niepodobne.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:03

jestem ciekaw ile kaski de facto przewalił Rosell przez okres swoich rządów sporo dopiero przy 57mln transferze Neymara się połapali, że pieniądze uciekają bokiem.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 223.01.2014, 16:03

po co nam ten draxler? przeciez to jest pomocnik, w takim razie wenger mogl juz kupic mate ktory znacznie lepszym zawodnikiem. my potrzebujemy typowego napastnika, a nie kolejnego pomocnika/skrzydlowego. bez sensu transfer.

CesK komentarzy: 210723.01.2014, 16:02

grzegorz1221
chyba barca dopłaca 75mln i messiego i jeszcze iniesta i fabregasa i wtedy Lord może odejść

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 16:02

No tak czy siak coś w tym musi być :P

GKS_AFC komentarzy: 871823.01.2014, 16:01

pojechał na mecz barcy z levante zeby zwrocic uwage dziennikarzy a tymczasem dzialacze Arsenalu polecieli do niemiec dopinac transfer Draxlera , pomarzyc mozna hehe xd. Ale by byl mega trol ze strony papcia ...

grzegorz1211 komentarzy: 1030223.01.2014, 16:00

Wenga był w barcelonie bo zamierza złożyć oferte 75 mln + Benio za Messiego. jakby to było mało to dołoży jeszcze Parka:) źródło BBC

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:00

a z przodu mają Suareza iwszystko się wyrównuje.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 15:59

na ta chwile czerwoniaki sa chyba bez jose enrique , aggera, johnsona , lucasa

Mizii komentarzy: 419123.01.2014, 15:58

adu
Jeśli okaże się to prawdą i ukarzą Barcelone minusowymi punktami i do tego wykluczą z LM, a my zdobędziemy mistrzostwo, to będzie to dla mnie najpiękniejszy sezon od 10 lat :)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 15:58

CarlosV

To już było napisane ironicznie, spokojnie chociaż cała sytuacja ostro dziwi. :D

GKS_AFC komentarzy: 871823.01.2014, 15:58

juz sam nie wiem jak z tym Draxlerem coraz wiecej o nim pisza.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 15:57

Na razie żadne poważne źródło nie podaje nic poza spekulacjami o Draxie. Zluzujmy. Ciekawa jest ta sprawa z tą wycieczką do Katalońców, niezłe.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11723.01.2014, 15:57

RIVALDO700---> To wzmocnienie dla LFC. Szkoda, bo nasi zrobiliby z niego wiatrak

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 15:56

nie ma kasy na transfery bo Wenger, Mertesacker i Rosicky dostaną hajsik z góry za nowe umowy :)

TakKrzysiu komentarzy: 893623.01.2014, 15:55

Co to z tym Draxem sie wyprawia? Te źródła to są poważne czy taki zagraniczny Onecik?^^

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 15:55

podobno glenn johnsonn wypada na kilka tygodni lfc

Barney komentarzy: 2094223.01.2014, 15:54

KibicTheGunners zrodlo pewnie twitter heh....

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 15:54

Mizii

za „rzekome sprzeniewierzenie pieniędzy”.

cokolwiek to znaczy, Henry powiedział ostatnio że chce być trenerem Arsenalu, może Wenga nie przedłuży kontraktu i na następny sezon Wenger Barca Henry Arsenal.

Nie no pora odejść od komputera.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 15:53

Ludzie to lubią być naiwni.
Tak po za tym to słaby interes wymienić Mate na Salaha.

Koroniarz komentarzy: 1016323.01.2014, 15:52

Haha Wenger przestraszył się, że Mata idzie do ManU to od razu bierze Draxlera ;)

Mizii komentarzy: 419123.01.2014, 15:52

A co Barcelona zrobiła nie tak, że grożą jej takie sankcje ?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 15:51

Powiem tak, Wenger nie ma w zwyczaju latać na mecze innych klubów, a tymbardziej Barcelony, spotykania się z prezesami owego klubu który dnia następnego podaje się do dymisjii, może nie o transfer chodzi ale napewno jakiś cel w tym miał.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 15:51

z Barcy możemy sobie wziąć Tello i Songa, nikogo innego!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 15:51

okienko sie ladnie rozkrecilo na koniec, transfery Salaha i Maty raczej przesadzone.

grzegorz1211 komentarzy: 1030223.01.2014, 15:50

Adu

dlaczego -22 pkt i te 2 lata od pucharów europejskich ??

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 15:50

Secretly Arsenal have completed the signing of Julian Draxler from Schalke for 35 million pounds.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 15:49

Byl obecny wczoraj na meczu Levante - Barca , i podobno spotkał się z Rosselem razem Gazidisem pod pachą

mallen komentarzy: 2123923.01.2014, 15:49

@Adu

Też od razu zacząłeś się zastanawiać czy w sprawie tej afery AW tam nie zagościł. Sytuację malagi wykorzystaliśmy (Santi, Nacho), może teraz czas na FCB?

Heniek100 komentarzy: 6823.01.2014, 15:48

@thide ja też wysłałem ci na PW prośbę o linka :)

grzegorz1211 komentarzy: 1030223.01.2014, 15:47

Bale grał w Anglii a tu po incydencie z Tevezem nie może być tak że karta zawodnika należy w 30 % do klubu 40 % do do jakiejś firmy 20 % do fundacji Polsat a 10% do towarzystwa pasania bydła rogatego. Tu sprawy są jasne i z bale nie będzie takich jaj jak z Neymarem

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 15:47

Salah to Chelsea, Draxler to Arsenal, Mata to MU, fucking no one to Liverpool

hahaha :D

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 15:47

Adu- serio się Wenger dzień wcześniej z Rosselem spotkał? Jak Rosel miał dla niego czas dzień przed dymisją to coś powaznego obgadywali IMO.

pifpaf komentarzy: 4223.01.2014, 15:46

Moim zdaniem Manchester wcale się nie wzmocnił. W Chelsea Mata miał przebłyski, bo miał klasowych partnerów. W United takowych będzie mu brakowało, tym bardziej jak ze składu wypadną RvP czy Rooney.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 15:44

No i ciekawe że Wenga spotyka sie z Rosselem dzień wcześniej. Rossel " bierz co chcesz Wenga" :D

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 15:43

A może są tutaj ludzie których interesuje piłka, tymbardziej że Barcelonie za oszustwa w sprawie Neymara grozi -22 pkt i wycofanie na 2 lata z Europejskich Pucharów, a taka rezygnacja nagła Rossela może równać się z przyznaniem do winy, więc to nie jest byle jaka plotka typu Pique obciał włosy

mallen komentarzy: 2123923.01.2014, 15:43

Co się dzieje w FUT jak się kogoś kupi np. Draxlera a on zmieni klub w trakcje?

grzegorz1211 komentarzy: 1030223.01.2014, 15:42