Totalna dominacja. West Ham 0-6 Arsenal!

Totalna dominacja. West Ham 0-6 Arsenal! 11.02.2024, 20:43, Trempa 638 komentarzy

Arsenal udał się na London Stadium po trzech zwycięstwach z rzędu w lidze. Z drugiej strony, zespół Mikela Artety przegrał w tym sezonie 2 razy z ekipą Davida Moyesa. Biorąc pod uwagę chęć rewanżu oraz fakt, że swoje mecze w tej kolejce wygrał Liverpool oraz Manchester City, każdy inny wynik poza zwycięstwem byłby dla nas rozczarowaniem.

Bezpośrednio przed meczem okazało się, że do kontuzji długoterminowych doszły również absencje spowodowane drobnymi urazami (Smith-Rowe, Tomiyasu). Ławka rezerwowych nie wyglądała zbyt okazale i określona została nawet przez niektórych ławką na poziomie Championship. Niech fakt, że pięciu z tych rezerwowych weszło dzisiaj na boisko, będzie wyznacznikiem tego, jak dobre zawody rozegrali tego popołudnia Kanonierzy.

Od początku meczu to Arsenal prowadził grę i próbował znaleźć sposób na wykreowanie okazji strzeleckich. Pierwsze 20 minut to niegroźne, w większości blokowane strzały i kilka rzutów rożnych. Dogodna sytuacja miała miejsce w 22 minucie, kiedy to Saka celnie dośrodkował na głowę Trossarda, ale ten uderzył ponad bramką. Już minutę później Belg miał kolejną świetną okazję do zdobycia gola, ale silny strzał z woleja skutecznie wybronił Areola.

Gola doczekaliśmy się w 32 minucie. Kanonierzy po raz kolejny w tym sezonie zdobyli bramkę z rzutu rożnego. Dośrodkowanie Rice’a na gola zamienił Saliba. Warto podkreślić duży wkład Kiwiora w akcję, która zakończyła się przyznaniem rzutu rożnego. Najpierw na wysokości pola karnego przeciwników wygrał pojedynek główkowy, następnie jego dośrodkowanie zostało zablokowane, a piłka wyszła za linię końcową boiska.

Po zdobyciu bramki gracze Arsenalu nie zwalniali tempa. Już w 35 minucie po dośrodkowaniu Kiwiora w bardzo dobrej pozycji znalazł się Saka, jednak oddał niecelny strzał głową. Zdecydowanie powinien to lepiej wykończyć. 37 minuta to kolejny niecelny strzał Anglika po płynnie rozegranej akcji z prawej strony.

Minutę później Kanonierzy stworzyli akcję, po której padła druga bramka. Dobre podanie z głębi pola do wybiegającego Saki posłał Trossard, Anglik minął bramkarza West Hamu, ten jednak faulował go, a sędzia wskazał na wapno! Piłkę do rąk wziął sam poszkodowany. W tym momencie kibicom wróciły wspomnienia z poprzedniego sezonu, kiedy to w wyjazdowym meczu z Młotami Saka w końcówce pierwszej połowy nie strzelił karnego, a w drugiej części spotkania Arsenal pozwolił doprowadzić do remisu. Był to moment, od którego coś się posypało w naszym zespole, a co działo się później, nie trzeba nikomu przypominać. Tym razem jednak Bukayo pewnie wykorzystał jedenastkę, pokazując charakter. Trafienie to było 50 golem strzelonym dla Arsenalu przez Sakę. Anglik stał się tym samym najmłodszym zawodnikiem klubu, który dobił do tej bariery.

Kolejne minuty to dążenie do strzelenia następnych bramek. Zdobyliśmy przed przerwą jeszcze dwie. Gol Gabriela na 3-0 (44 minuta) padł po dośrodkowaniu Rice’a z rzutu wolnego. Czwarte trafienie to ładne uderzenie Trossarda (47 minuta), który tym golem podsumował swój bardzo dobry występ w pierwszej połowie. Zakończył ją chwilę później sędzia, a piłkarze Arsenalu zgodnie z procedurami udali się do tunelu. Natomiast kilka tysięcy kibiców gospodarzy opuściło stadion. Było to jednostronne widowisko, w którym West Ham nie stwarzał żadnego zagrożenia.

W drugiej połowie Kanonierzy również kontrolowali przebieg spotkania, w grze pojawił się luz, kreowane były kolejne sytuacje. W 62 minucie Saka zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Po podaniu Odegaarda z łatwością minął obrońcę i pewnie strzelił gola na 5-0.

Upłynęły zaledwie 3 minuty, a tablica wyników pokazywała już 6-0. Akcja rozgrywana była na prawej stronie boiska, a White wycofał piłkę przed pole karne. Tam jednak nie porozumieli się ze sobą Trossard i Odegaard, w wyniku czego futbolówka przeleciała między nimi. Dopadł do niej Rice i pięknym uderzeniem z pierwszej piłki ustalił wynik spotkania. Tak wysokie prowadzenie pozwoliło Artecie dać szansę rezerwowym zawodnikom. Na boisku pojawił się między innymi 16-letni Nwaneri.

West Ham 0-6 Arsenal
Saliba 32’; Saka 41’, 62’; Gabriel 44’; Trossard 45+2’; Rice 65’

West Ham: Aréola; Coufal, Zouma (Mavropanos 46’), Aguerd, Emerson (Cresswell 76’); Soucek, Edson Ávarez (Phillips 46’); Johnson, Ward-Prowse, Kudus; Bowen

Arsenal: Raya; White (Cedric 77’), Saliba, Gabriel, Kiwior; Rice (Elneny 67’), Odegaard, Trossard (Nketiah 67’); Saka (Nelson 67’), Havertz, Martinelli (Nwaneri 77’)

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Trempa źrodło: własne
Rosomak komentarzy: 254515.02.2024, 19:44

Z tego co widzę to Mbappe dostaje lekcję życia/biznesu od Pereza. Perez zrozumiał że dzięki regulacjom FFP wielu rywali o podpis Francuza odpadło i aktualnie nikt nie jest mu wstanie zaoferować jakiejś mega szalonej tygodniówki po za PSG i klubami z Arabii. Barca odpadła bo raczej musi zmniejszać fundusz płac, a nie zwiększać, Juventus i inne włoskie kluby też raczej odpadają, a kluby z Anglii boją się tego co się stało Evertonem i po za City może Chelsea (chociaż oni robią niezłe fikołki że ominąć FFP) czy MU nikt nie zaryzykuje ujemnych pkt i rozbicia swojej struktury płacowej dla niego, a i w ich wypadku jest bardzo wątpliwe. Został jeszcze Bayern ale też wątpię żeby dla niego stworzyli komin płacowy. Perez postanowił zagrać ostro w przypadku braku innych kandydatów do zatrudnienia Kyliana po za PSG ( z którego chce odejść) i Arabów stwierdził że albo przyjdzie na jego warunkach albo niech gnije dalej w Paryżu.

Piotrek95 komentarzy: 964515.02.2024, 19:23

@sickstick:

Ogólnie wejdź sobie na Twitter Mateusza Świecickiego i tam niżej wrzucił link do pobrania całego obszernego raportu.

Piotrek95 komentarzy: 964515.02.2024, 19:21

Real Madrid fixed salary proposal for Kylian Mbappé is way lower than the one made in summer 2022 — and also lower than current salary.

Real want Mbappé to join the club at their conditions after spending years on this saga.

Contract proposal, already in Kylian’s hands

Ja się nie zdziwie jak on skończy w City lub Liverpoolu. Jego agenci pewnie odrzucą kontrakt na poziomie zwykłego śmiertelnika a Perez więcej nie da

sickstick komentarzy: 278115.02.2024, 19:20

@Piotrek95 napisał: "Z najnowszych danych wynika że płacimy rocznie 270 mln pensji. To daje nam 11 miejsce w Europie i jest to mniej niż Tottenham, United, Chelsea czy Liverpool (429mln) i City (559 mln)."
Zarzucisz linka z tymi danymi? Chciałbym zobaczyć czego dokładnie dotyczą. Wg capology Arsenal wydaje obecnie na pensje 196mln, zaś Liverpool 162mln, zatem skąd dokładnie u The Reds kwota aż o 250mln wyższa?

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 415.02.2024, 19:20

@dan napisał: "serio wierzysz ze Patino zostanie u nas na następny sezon jak jest ławkowiczem w Swanse ?"
Smith Rowe ma w Huddersfield i Lipsku mniej meczów rozegranych niż Patino w tym sezonie w Swansea. A Charlie w tamtym sezonie pełny sezon w Blackpool rozegrał.

Dla większości młodych to bardzo standardowa sytuacja. Nie trzeba być gwiazdą w wieku 18-19 lat, żeby się późnej wybić. Aktualnie to chłopak jest w okresie przejściowym między młodzieżowką a dorosłym graniem. Kiedy wróci już trochę mężniejszy, to być może będą go chcieli u nas wdrożyć.
Na pewno bym go jeszcze nie skreślał.

Piotrek95 komentarzy: 964515.02.2024, 19:18

Nigdy w życiu nie widziałem takiej interwencji bramkarza, to wygląda jak jakiś ustawiony mecz w 3 lidze brazylijskiej

Piłka leci w bramkarza, w środek bramki, po trawie się turla a on podskakuje jak małpka w bok XDD

FlameDood komentarzy: 144315.02.2024, 19:15

Ale KO dla Legii

sWinny komentarzy: 784315.02.2024, 19:12

Brawo Legia. Więcej szrotu bierzcie to będzie tylko lepiej :D

Garfield_pl komentarzy: 2821315.02.2024, 18:59

@kylo100 napisał: "UEFA z FFP lubi to"
Latem FFP już nam nie będzie tak przeszkadzać;)

Piotrek95 komentarzy: 964515.02.2024, 18:58

Z jednej strony ten Mbappe byłby super, z drugiej koszt podpisu i opłacenia pensji pozwoli na ok 6-7 takich transferów jak Rice.

dan komentarzy: 59615.02.2024, 18:57

@Paul77: serio wierzysz ze Patino zostanie u nas na następny sezon jak jest ławkowiczem w Swanse ?

enrique komentarzy: 1922515.02.2024, 18:54

@Piotrek95 napisał: "jeśli uda się pozbyć jakiegoś Nketiaha"
Już to widzę, koleś zarabia w granicach 100k i ma jeszcze chyba 2 lata kontraktu, nikt nawet w przybliżeniu mu tyle nie zapłaci więc zapewne zostanie i będzie "walczył".

Garfield_pl komentarzy: 2821315.02.2024, 18:52

Arsenal loanee Mika Biereth puts Sturm Graz ahead against Slovan Bratislava three minutes into his European club debut in the Europa Conference League. A neat finish.

Piotrek95 komentarzy: 964515.02.2024, 18:50

Co ciekawe Real Madryt płaci 453 mln, a liderująca Barcelona aż 639 mln.

Za to pod względem zysków operacyjnych jesteśmy na 3 miejscu w Europie i wyprzedzamy Liverpool czy City o 20 mln rocznie.

Dane opublikowane przez UEFA za 2023 r.

Arteta prócz tego co na boisku stworzył również potwora finansowego jakkolwiek to brzmi. To oznacza że jeśli uda się pozbyć jakiegoś Nketiaha żeby FFP nas się nie czepiało to latem prawdopodobnie szykuje się kolejne grube okienko.

Dominik11 komentarzy: 2019715.02.2024, 18:38

@Arsenal96l napisał: "Co to panowie w letnim startujemy po Kyliana? Xd"

Nie. Nie potrzebne nam jego ego i jego cyrkowa ekipa

enrique komentarzy: 1922515.02.2024, 18:33

No to Perez w końcu doczeka się swojego Kylianka.

kylo100 komentarzy: 371215.02.2024, 18:27

@Arsenal96l: UEFA z FFP lubi to

Arsenal96l komentarzy: 502115.02.2024, 18:11

Co to panowie w letnim startujemy po Kyliana? Xd

domino178 komentarzy: 243415.02.2024, 17:52

@sickstick napisał: "Ja na 30-ste urodziny kupiłem sobie fm24."

Trener Reims też nabierał doświadczenia w FMie więc nie porzucają nadziei :D

kylo100 komentarzy: 371215.02.2024, 17:41

Vieira won't be ready for the Premier League fixture against Burnley this weekend, he remains optimistic about being included in the squad for Porto.

Paul77 komentarzy: 986215.02.2024, 17:41

@sickstick:@SzopenWWA: odchodzi Partey, zostaje Jorghinio, więc Patinio mógłby być stopniowo wprowadzany do gry.
Być może wypożyczenie było by lepsze, a być może w końcu konkretną szansa i decyzja po kolejnym sezonie co z nim dalej.

Garfield_pl komentarzy: 2821315.02.2024, 17:39

Jurrien Timber is expected to return to full training by the end of the month, but there’s pressure for him to start anytime soon. [@ChrisWheatley via ShotsTV]

Garfield_pl komentarzy: 2821315.02.2024, 17:35

BREAKING: Newcastle striker Callum Wilson needs surgery on a chest muscle injury and faces up to 12 weeks out

Tam to mają z tymi kontuzjami dopiero

Garfield_pl komentarzy: 2821315.02.2024, 17:34

BREAKING: Kylian Mbappe has communicated decision to leave PSG this summer. Terms yet to be fully agreed. #PSG + 25yo will communicate when finalised in coming months. Will save club €200m per year & they will focus on youth / collective @TheAthleticFC

kylo100 komentarzy: 371215.02.2024, 17:29

David Ornstein
@David_Ornstein
@TheAthleticFC

alexis1908 komentarzy: 360715.02.2024, 17:06

@Traitor: tak samo uważam chłop jedzie na opinii z Ajaxu gdzie faktycznie grał dobrą piłkę . Za 100 mln można wyciągnąć kogoś lepszego

sidtsw komentarzy: 309715.02.2024, 16:48

@Traitor: no teraz akurat fakt barca dołuje, ale jak rozmawiam z kumplami to podobno trzyma poziom, obseruje go od dawna i dla mnie spoko grajek idealny pod Arsenal moim zdaniem

Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2415.02.2024, 16:36

@sidtsw: a moim skromnym zdaniem jest przehypowany, co odpale Barcelone to niczym sie nie wyroznia, czasem doslownie az na stojaco gra

sidtsw komentarzy: 309715.02.2024, 16:02

No De Jong na 8 do nas idealnie by sie wpasował...
drogi ale napewno by nas na wyzszy poziom wrzucił od razu..

kaziu874 komentarzy: 674615.02.2024, 15:58

@Garfield_pl napisał: "28-year-old Carlos Cuesta could be tempted by an opportunity to take his first senior role, but is only likely to consider an approach when the season is completed. Several other Championship sides are also thought to have shown an interest in Cuesta taking over in the summer, although Arsenal are believed to be determined to resist any approaches. [@ed_aarons] #afc"
A po sezonie Santi Cazorla na asystenta Artety?
Osobiście mam nadzieję, że Carlos Cuesta zostanie.

Piotrek95 komentarzy: 964515.02.2024, 15:27

@Paul77 napisał: "Tak poważnie, to wolałbym Luiza niż Zubimendi, a nie mówiąc o De Jongu.
To było by najlepsze wzmocnienie środka pola. Pewno idzie go wyciągnąć za ok 80 mln funtów."

Ma to sens bo Brazylijczyk już zna ligę

Ale ja wolałbym Zubimendiego ze względu na technikę, to byłby taki ulepszony Jorginho

Oczywiście Luiz też potrafi dać piękne podanie co pokazał ostatnio ale jednak technicznie mu do Hiszpana trochę brakuje.

SzopenWWA komentarzy: 73915.02.2024, 15:23

@mruw: Jasne, ale nadal jak mówimy o wzmocnieniu składu, to musi być ktoś kto to Championship pożera, Patino tego nie robi, Jest niezły ale nie wybitny.

mruw komentarzy: 413515.02.2024, 15:18

@SzopenWWA: to raczej defensywny pomocnik niż ofensywny, nie ma sensu go raczej rozliczac z goli i asyst.

sickstick komentarzy: 278115.02.2024, 15:15

@Paul77 napisał: "Nie można zapomnieć że jest jeszcze Patinio, on może też być realnym wzmocnieniem gdy wróci z wypożyczenia."
Dużo oglądam skrótów Swansea na ytb, Patino wygląda bardzo wilsherowsko, jaram się nim. Aczkolwiek wydaje mi się że w przyszłym sezonie będziemy próbowali wsadzić go na wypożyczenie do Premier League i dołączymy go do składu rok później, jako jeszcze bardziej ukształtowanego gracza.

SzopenWWA komentarzy: 73915.02.2024, 15:14

Nie no, szanujmy się. Jakim realnym wzmocnieniem może być Patino. Max to squad player, a i tego nie jestem pewien.Czuję, że z Patino będzie jak z Balogunem - wypożyczenie ma podbić cenę. Jakbym miał być wzmocnieniem, to bym w Championship rozniósł ligę, a chłop ma 24 mecze w lidze i 3/4 staty. Jakby miał 13/14 to by można mówić, że wzmocnieniem będzie.

Paul77 komentarzy: 986215.02.2024, 15:07

Paul77 komentarzy: 986215.02.2024, 14:49

Tak poważnie, to wolałbym Luiza niż Zubimendi, a nie mówiąc o De Jongu.

Cartman_KG komentarzy: 363815.02.2024, 14:42

@kamo99111: Neto byłby wartościowym i stałym dodatkiem do naszego szpitala. Chłop przed kontuzją kozaczyl. Teraz obawiam się osobiście że mógłby przejąć pałeczkę po odejściu Parteya

Paul77 komentarzy: 986215.02.2024, 14:38

@damianARSENAL: może puka alishe i jej koleżankę i to mu wystarcza.

sickstick komentarzy: 278115.02.2024, 14:11

Chłop przed ukończeniem 30-stego roku życia będzie managerem zespołu z Championship, mając w CV 4 lata jako asystent w Arsenalu, 2 lata jako asystent młodzieżowców w Juventusie i 4 lata podobnej na podobnej posadzie w Ateltico.

Ja na 30-ste urodziny kupiłem sobie fm24.

kaziu874 komentarzy: 674615.02.2024, 13:58

Dzisiaj swoje 24 urodziny obchodzi obrońca Arsenalu, Jakub Kiwior. Niech mu się wiedzie jak najlepiej.

FlameDood komentarzy: 144315.02.2024, 13:54

@damianARSENAL napisał: "tylko Brazylijczyk ma większe aspiracje, żeby pukać blondyne z Aston Villi niż rozwijać się w większym klubie."
Myślę że nikt nie będzie miał nic przeciwko temu by przyszła do nas razem z nim ;)

coooyg11 komentarzy: 319715.02.2024, 13:47

@Garfield_pl: prędzej czy później musi to nastąpić, taką samą drogę przebywał Arteta :)

Garfield_pl komentarzy: 2821315.02.2024, 13:46

It is understood that Norwich, whose sporting director, Ben Knapper, was the loan manager at Arsenal before moving in November, are interested in offering Mikel Arteta’s assistant Carlos Cuesta the manager’s post at the end of the season. [@ed_aarons]

damianARSENAL komentarzy: 853415.02.2024, 13:36

@Paul77: tylko Brazylijczyk ma większe aspiracje, żeby pukać blondyne z Aston Villi niż rozwijać się w większym klubie.

Paul77 komentarzy: 986215.02.2024, 13:27

Jeśli trafi Zubimendi, to na pewno nie Daglaz Luiz. Arteta chyba preferuje Brazylijczyka.

mruw komentarzy: 413515.02.2024, 13:10

@Furgunn: Bartosz Śpiączka

ozzy95 komentarzy: 1971 newsów: 115.02.2024, 13:06

@Furgunn napisał: "Harry Kane ? :D"

Może w końcu coś chłopak wygra :P

Mastec30 komentarzy: 622515.02.2024, 13:04

@pablofan napisał: "a skąd wiesz, że faktycznie tak było? Kolejna rzecz, to może być tych pieniędzy zabrakło na Rice’a pół roku później ?"

No było tak. Każdy o tym pisał w Deadline Day że my oferowaliśmy 25 a AV chcieli 40. Na Rice raczej by nie brakło bo to było rok później i inny budżet. Zresztą być może nie bralibyśmy Havetza gdyby był DL. Nigdy nie wiadomo ale żal że taki zawodnik nie wpadł za 40. Teraz 2 razy więcej za niego to minimum