Totalna dominacja. West Ham 0-6 Arsenal!

Totalna dominacja. West Ham 0-6 Arsenal! 11.02.2024, 20:43, Trempa 638 komentarzy

Arsenal udał się na London Stadium po trzech zwycięstwach z rzędu w lidze. Z drugiej strony, zespół Mikela Artety przegrał w tym sezonie 2 razy z ekipą Davida Moyesa. Biorąc pod uwagę chęć rewanżu oraz fakt, że swoje mecze w tej kolejce wygrał Liverpool oraz Manchester City, każdy inny wynik poza zwycięstwem byłby dla nas rozczarowaniem.

Bezpośrednio przed meczem okazało się, że do kontuzji długoterminowych doszły również absencje spowodowane drobnymi urazami (Smith-Rowe, Tomiyasu). Ławka rezerwowych nie wyglądała zbyt okazale i określona została nawet przez niektórych ławką na poziomie Championship. Niech fakt, że pięciu z tych rezerwowych weszło dzisiaj na boisko, będzie wyznacznikiem tego, jak dobre zawody rozegrali tego popołudnia Kanonierzy.

Od początku meczu to Arsenal prowadził grę i próbował znaleźć sposób na wykreowanie okazji strzeleckich. Pierwsze 20 minut to niegroźne, w większości blokowane strzały i kilka rzutów rożnych. Dogodna sytuacja miała miejsce w 22 minucie, kiedy to Saka celnie dośrodkował na głowę Trossarda, ale ten uderzył ponad bramką. Już minutę później Belg miał kolejną świetną okazję do zdobycia gola, ale silny strzał z woleja skutecznie wybronił Areola.

Gola doczekaliśmy się w 32 minucie. Kanonierzy po raz kolejny w tym sezonie zdobyli bramkę z rzutu rożnego. Dośrodkowanie Rice’a na gola zamienił Saliba. Warto podkreślić duży wkład Kiwiora w akcję, która zakończyła się przyznaniem rzutu rożnego. Najpierw na wysokości pola karnego przeciwników wygrał pojedynek główkowy, następnie jego dośrodkowanie zostało zablokowane, a piłka wyszła za linię końcową boiska.

Po zdobyciu bramki gracze Arsenalu nie zwalniali tempa. Już w 35 minucie po dośrodkowaniu Kiwiora w bardzo dobrej pozycji znalazł się Saka, jednak oddał niecelny strzał głową. Zdecydowanie powinien to lepiej wykończyć. 37 minuta to kolejny niecelny strzał Anglika po płynnie rozegranej akcji z prawej strony.

Minutę później Kanonierzy stworzyli akcję, po której padła druga bramka. Dobre podanie z głębi pola do wybiegającego Saki posłał Trossard, Anglik minął bramkarza West Hamu, ten jednak faulował go, a sędzia wskazał na wapno! Piłkę do rąk wziął sam poszkodowany. W tym momencie kibicom wróciły wspomnienia z poprzedniego sezonu, kiedy to w wyjazdowym meczu z Młotami Saka w końcówce pierwszej połowy nie strzelił karnego, a w drugiej części spotkania Arsenal pozwolił doprowadzić do remisu. Był to moment, od którego coś się posypało w naszym zespole, a co działo się później, nie trzeba nikomu przypominać. Tym razem jednak Bukayo pewnie wykorzystał jedenastkę, pokazując charakter. Trafienie to było 50 golem strzelonym dla Arsenalu przez Sakę. Anglik stał się tym samym najmłodszym zawodnikiem klubu, który dobił do tej bariery.

Kolejne minuty to dążenie do strzelenia następnych bramek. Zdobyliśmy przed przerwą jeszcze dwie. Gol Gabriela na 3-0 (44 minuta) padł po dośrodkowaniu Rice’a z rzutu wolnego. Czwarte trafienie to ładne uderzenie Trossarda (47 minuta), który tym golem podsumował swój bardzo dobry występ w pierwszej połowie. Zakończył ją chwilę później sędzia, a piłkarze Arsenalu zgodnie z procedurami udali się do tunelu. Natomiast kilka tysięcy kibiców gospodarzy opuściło stadion. Było to jednostronne widowisko, w którym West Ham nie stwarzał żadnego zagrożenia.

W drugiej połowie Kanonierzy również kontrolowali przebieg spotkania, w grze pojawił się luz, kreowane były kolejne sytuacje. W 62 minucie Saka zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Po podaniu Odegaarda z łatwością minął obrońcę i pewnie strzelił gola na 5-0.

Upłynęły zaledwie 3 minuty, a tablica wyników pokazywała już 6-0. Akcja rozgrywana była na prawej stronie boiska, a White wycofał piłkę przed pole karne. Tam jednak nie porozumieli się ze sobą Trossard i Odegaard, w wyniku czego futbolówka przeleciała między nimi. Dopadł do niej Rice i pięknym uderzeniem z pierwszej piłki ustalił wynik spotkania. Tak wysokie prowadzenie pozwoliło Artecie dać szansę rezerwowym zawodnikom. Na boisku pojawił się między innymi 16-letni Nwaneri.

West Ham 0-6 Arsenal
Saliba 32’; Saka 41’, 62’; Gabriel 44’; Trossard 45+2’; Rice 65’

West Ham: Aréola; Coufal, Zouma (Mavropanos 46’), Aguerd, Emerson (Cresswell 76’); Soucek, Edson Ávarez (Phillips 46’); Johnson, Ward-Prowse, Kudus; Bowen

Arsenal: Raya; White (Cedric 77’), Saliba, Gabriel, Kiwior; Rice (Elneny 67’), Odegaard, Trossard (Nketiah 67’); Saka (Nelson 67’), Havertz, Martinelli (Nwaneri 77’)

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Trempa źrodło: własne
Olczyck komentarzy: 107013.02.2024, 23:49

@Furgunn napisał: "Wróciła LM, już nie mogłem się doczekać, a za tydzień Arsenal! Wszystko wraca do normy :]"
Jeszcze jak by LM wróciła do Canal plus ale to by było piękne na Polsacie to jest dramat niby LM ale się tego nie czuję

MarkOvermars komentarzy: 915213.02.2024, 23:30

De Bruyne to jednak przekozak

Freo98 komentarzy: 648513.02.2024, 22:53

Kevin to klasa

wojtek1256 komentarzy: 298613.02.2024, 22:43

@Tomek251: przez stronę kto ma lek szukaj. Tam nie znajdziesz to raczej nie znajdziesz

Tomek251 komentarzy: 3913.02.2024, 22:35

@sWinny: receptę mam, problem że leku nie ma u mnie w aptekach oraz w hurtowniach, trzeba szukać gdzie mogą mieć na stanie

Gunner27 komentarzy: 52313.02.2024, 22:23

Co ten Dani Olmo zrobił. Pięknie się obrócił i fatalnie strzelił. Mógł w sumie podać tak jak komentator powiedział

Yave komentarzy: 170413.02.2024, 22:10

@Lamoreaux: 1:1 to powinno być na tablicy wyników…

Furgunn komentarzy: 928813.02.2024, 22:04

@tomaszszef: początek spoko, później też już tak sobie grali, ale na pewno fajniejsza piłkę od realu.

tomaszszef komentarzy: 155713.02.2024, 21:54

Real cieniutko dzis . Ciekawe jak w 2 polowie zagrają . Red bull dobrze cisnie.

dan komentarzy: 59813.02.2024, 21:53

Nasze wonderkidy Patino czy Balo dotychczas wielki zawód, obaj ławeczka ostatnie mecze.

BizoNxd6 komentarzy: 288313.02.2024, 21:47

Eh jak ten Rudy ma taką moc....

dan komentarzy: 59813.02.2024, 21:46

@Dawid04111: już 1:2, wszytko rudy zamienia w złoto

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1413.02.2024, 21:43

Kopenhaga 1:1 z City, a na ich miejscu mógł być Raków Częstochowa...

Garfield_pl komentarzy: 2835813.02.2024, 21:40

Thierry Henry: “There was a massive discussion about if Arsenal needs a #9 - what they needed to do is put the ball in the back of the net. When Arsenal does that, it’s 6-0. In every game it could’ve been the same. When we do, we’re tough to beat.” #afc

sWinny komentarzy: 786113.02.2024, 21:37

@Tomek251: z tego co się orientuje to możesz zadzwonić do swojej przychodni. Oni wystawią Ci ten lek na receptę i przyjdzie do Cb sms z nr. Możesz to wtedy wszędzie zrealizować.

mlody323323 komentarzy: 214913.02.2024, 21:36

KopTenHaga wbiła city Brawo :)

Freo98 komentarzy: 648513.02.2024, 21:34

Ederson i Raya dobrzy koledzy

Tomek251 komentarzy: 3913.02.2024, 21:33

Witam wszystkich
Mam pytanie, czy jest ktoś z okolic Kutna lub Opola, żona potrzebuje lek na receptę którego nie można u mnie dostać ani zamówić, w razie czego proszę o wiadomość prywatną.

Furgunn komentarzy: 928813.02.2024, 21:20

@MuodyWenger napisał: "Czy już czas przestać pić panowie?"

Pij do zgona

Womanizer komentarzy: 994113.02.2024, 21:16

Lipsk odważnie póki co. I mają kim postraszyć. Openda, Simons, Olmo to nie byle jakie nazwiska.

RoMbi komentarzy: 1391 newsów: 713.02.2024, 21:14

Ozil jak przypakował ;d

Adamarsenal1 komentarzy: 322113.02.2024, 21:13

Grabara będzie miał dziś ciężki wieczór, City najmocniejszym składem, i rudy w formie

Gunner27 komentarzy: 52313.02.2024, 21:12

FC Kopenhaga Man City 0-1 Kevin De Bruyne

MuodyWenger komentarzy: 1589 newsów: 1213.02.2024, 21:08

są dwie opcje albo jestem już na*****y, albo ta decyzja sędziego nie ma żadnego sensu. Czy już czas przestać pić panowie?

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1413.02.2024, 21:04

Wiedziałem że coś wymyślą żeby nie zaliczyć, proste.

gregory3213 komentarzy: 91713.02.2024, 21:00

Nic dziwnego, że Grabara bez formy jak jego jedyną konkurencją na ławce jest syn Runara...

Furgunn komentarzy: 928813.02.2024, 20:59

Gunner27 komentarzy: 52313.02.2024, 20:53

@12thierry14: Polsat Sport Premium 1 i 2

12thierry14 komentarzy: 20113.02.2024, 20:40

Gdzie można dziś obejrzeć LM?

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 413.02.2024, 20:20

@Lamoreaux napisał: "Myślicie, że Lipsk jest w stanie ukąsić osłabiony Real?"
Jak tak patrzę na wyniki Realu odkąd mają te problemy kadrowe, to chyba większą szansą byłoby dla Lipska, gdyby Real miał pełen skład.

Ja obstawiam równy mecz, Lipsk poczuje krew, zacznie cisnąć coraz mocniej i stracą dwie bramki w ostatnich 5 minutach.

Gunner27 komentarzy: 52313.02.2024, 20:19

Ciekawe ile Grabara dzisiaj bramek puści w meczu z City?

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 313.02.2024, 20:17

Jeden z naszych redaktorów napisał świetny tekst, który pokazuje świetne dwie zespołowe akcje oraz jeszcze jedną ważną rzecz. To MY gramy świetnie, a nie przeciwnicy beznadziejnie. Taktycznie miażdżymy rywali dlatego wyglądają jakby grali słabo. Są bezsilni.

Lamoreaux komentarzy: 347913.02.2024, 20:11

Myślicie, że Lipsk jest w stanie ukąsić osłabiony Real?

Cartman_KG komentarzy: 364213.02.2024, 20:03

@damianARSENAL: lepiej tak niż miałbyś się męczyć w związku bez przyszłości i mieć tyłu głowy, ze nie masz w pełni osoby ukochanej za sobą.

Lepsze to niż marnowanie najlepszych lat życia.

Wiem co mówię - z autopsji.

Dzulian komentarzy: 258913.02.2024, 20:00

Myślałem że to AL w fifie jest bardziej oryginalne. Skipnąłem do sezonu 27/28.
Saka i Saliba w Realu. Havertz w Barcelonie.
Ale Odegaard, Martinelli, Rice zostali. Vitinha biega w pomocy. Bastoni na obronie.

Garfield_pl komentarzy: 2835813.02.2024, 19:48

Manchester City & Arsenal are the only two teams with a 100% record in the Premier League in 2024. #afc

enrique komentarzy: 1937813.02.2024, 19:27

@Garfield_pl napisał: "Kylian Mbappe would willingly join Arsenal. That is in part a question of legacy too, since it appeals to the player to follow Thierry Henry — However, Arsenal, like Liverpool, just didn’t want him that badly to break their entire financial strategy. [@MiguelDelaney] #afc"
Ło panie, transfer Mbappe to jednocześnie transfer całego jego "otoczenia", tam by trzeba było zadowalać kilkanaście osób, i średnio co 2-3 lata przedłużać kontrakt i sypać $$$ z rękawa.

Thierry_H komentarzy: 1029 newsów: 113.02.2024, 19:16

@dan: a, to zależy, zdania ekspertów są podzielone. Większość osób chyba tutaj uważa, że tak. Ja się skłaniam myśleć, że już w ogóle nie wybiegnie na boisko w naszych barwach, a latem zostanie sprzedany.

Garfield_pl komentarzy: 2835813.02.2024, 18:56

Moczyknur komentarzy: 185813.02.2024, 17:57

@damianARSENAL: trzymaj się chłopie. Ja się właśnie rozwiodłem po 19tu latach. Na początku było ciężko, ale dziś staję na nogi i zaczynam dostrzegać ile przez nią traciłem z życia. Szkoda dzieci, ale lepiej jak widzą szczęśliwych rodziców. Zatem tak jak poprzednicy napisali, lepiej że teraz przed ślubem. Jeśli wyciągniesz wnioski i pozwolisz, by czas zagoił rany to tylko zyskasz.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102013.02.2024, 17:44

@damianARSENAL:

Lepiej ,że zrobiła to przed ślubem niż po był by większy syf.

enrique komentarzy: 1937813.02.2024, 17:35

@damianARSENAL napisał: "Zostawiła mnie 4 miesiące przed ślubem, po 6 latach.
Czujecie to?"

Nie wiem, czy można powiedzieć coś sensownego w takiej sytuacji... trzymaj się kolego.

dan komentarzy: 59813.02.2024, 17:28

Halo Partey Thomas zagra jeszcze coś w tym sezonie ?