Totalna dominacja. West Ham 0-6 Arsenal!

Totalna dominacja. West Ham 0-6 Arsenal! 11.02.2024, 20:43, Trempa 638 komentarzy

Arsenal udał się na London Stadium po trzech zwycięstwach z rzędu w lidze. Z drugiej strony, zespół Mikela Artety przegrał w tym sezonie 2 razy z ekipą Davida Moyesa. Biorąc pod uwagę chęć rewanżu oraz fakt, że swoje mecze w tej kolejce wygrał Liverpool oraz Manchester City, każdy inny wynik poza zwycięstwem byłby dla nas rozczarowaniem.

Bezpośrednio przed meczem okazało się, że do kontuzji długoterminowych doszły również absencje spowodowane drobnymi urazami (Smith-Rowe, Tomiyasu). Ławka rezerwowych nie wyglądała zbyt okazale i określona została nawet przez niektórych ławką na poziomie Championship. Niech fakt, że pięciu z tych rezerwowych weszło dzisiaj na boisko, będzie wyznacznikiem tego, jak dobre zawody rozegrali tego popołudnia Kanonierzy.

Od początku meczu to Arsenal prowadził grę i próbował znaleźć sposób na wykreowanie okazji strzeleckich. Pierwsze 20 minut to niegroźne, w większości blokowane strzały i kilka rzutów rożnych. Dogodna sytuacja miała miejsce w 22 minucie, kiedy to Saka celnie dośrodkował na głowę Trossarda, ale ten uderzył ponad bramką. Już minutę później Belg miał kolejną świetną okazję do zdobycia gola, ale silny strzał z woleja skutecznie wybronił Areola.

Gola doczekaliśmy się w 32 minucie. Kanonierzy po raz kolejny w tym sezonie zdobyli bramkę z rzutu rożnego. Dośrodkowanie Rice’a na gola zamienił Saliba. Warto podkreślić duży wkład Kiwiora w akcję, która zakończyła się przyznaniem rzutu rożnego. Najpierw na wysokości pola karnego przeciwników wygrał pojedynek główkowy, następnie jego dośrodkowanie zostało zablokowane, a piłka wyszła za linię końcową boiska.

Po zdobyciu bramki gracze Arsenalu nie zwalniali tempa. Już w 35 minucie po dośrodkowaniu Kiwiora w bardzo dobrej pozycji znalazł się Saka, jednak oddał niecelny strzał głową. Zdecydowanie powinien to lepiej wykończyć. 37 minuta to kolejny niecelny strzał Anglika po płynnie rozegranej akcji z prawej strony.

Minutę później Kanonierzy stworzyli akcję, po której padła druga bramka. Dobre podanie z głębi pola do wybiegającego Saki posłał Trossard, Anglik minął bramkarza West Hamu, ten jednak faulował go, a sędzia wskazał na wapno! Piłkę do rąk wziął sam poszkodowany. W tym momencie kibicom wróciły wspomnienia z poprzedniego sezonu, kiedy to w wyjazdowym meczu z Młotami Saka w końcówce pierwszej połowy nie strzelił karnego, a w drugiej części spotkania Arsenal pozwolił doprowadzić do remisu. Był to moment, od którego coś się posypało w naszym zespole, a co działo się później, nie trzeba nikomu przypominać. Tym razem jednak Bukayo pewnie wykorzystał jedenastkę, pokazując charakter. Trafienie to było 50 golem strzelonym dla Arsenalu przez Sakę. Anglik stał się tym samym najmłodszym zawodnikiem klubu, który dobił do tej bariery.

Kolejne minuty to dążenie do strzelenia następnych bramek. Zdobyliśmy przed przerwą jeszcze dwie. Gol Gabriela na 3-0 (44 minuta) padł po dośrodkowaniu Rice’a z rzutu wolnego. Czwarte trafienie to ładne uderzenie Trossarda (47 minuta), który tym golem podsumował swój bardzo dobry występ w pierwszej połowie. Zakończył ją chwilę później sędzia, a piłkarze Arsenalu zgodnie z procedurami udali się do tunelu. Natomiast kilka tysięcy kibiców gospodarzy opuściło stadion. Było to jednostronne widowisko, w którym West Ham nie stwarzał żadnego zagrożenia.

W drugiej połowie Kanonierzy również kontrolowali przebieg spotkania, w grze pojawił się luz, kreowane były kolejne sytuacje. W 62 minucie Saka zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Po podaniu Odegaarda z łatwością minął obrońcę i pewnie strzelił gola na 5-0.

Upłynęły zaledwie 3 minuty, a tablica wyników pokazywała już 6-0. Akcja rozgrywana była na prawej stronie boiska, a White wycofał piłkę przed pole karne. Tam jednak nie porozumieli się ze sobą Trossard i Odegaard, w wyniku czego futbolówka przeleciała między nimi. Dopadł do niej Rice i pięknym uderzeniem z pierwszej piłki ustalił wynik spotkania. Tak wysokie prowadzenie pozwoliło Artecie dać szansę rezerwowym zawodnikom. Na boisku pojawił się między innymi 16-letni Nwaneri.

West Ham 0-6 Arsenal
Saliba 32’; Saka 41’, 62’; Gabriel 44’; Trossard 45+2’; Rice 65’

West Ham: Aréola; Coufal, Zouma (Mavropanos 46’), Aguerd, Emerson (Cresswell 76’); Soucek, Edson Ávarez (Phillips 46’); Johnson, Ward-Prowse, Kudus; Bowen

Arsenal: Raya; White (Cedric 77’), Saliba, Gabriel, Kiwior; Rice (Elneny 67’), Odegaard, Trossard (Nketiah 67’); Saka (Nelson 67’), Havertz, Martinelli (Nwaneri 77’)

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Trempa źrodło: własne
swistak86 komentarzy: 121014.02.2024, 23:12

@Ryszard_Bocian: kiedyś coś czytałem o tych 7 latach, że właśnie to jest jakaś graniczna wartość xD Jest też coś takiego jak wazopresyna czyli o ile się nie mylę jest to hormon odpowiadający za trwałość więzi - im mniej go masz tym mniej stabilne związki tworzysz i szybciej się w nich "nudzisz". Może akurat wspomniane kobiety miało mało wazopresyny xD

Gunner27 komentarzy: 45114.02.2024, 23:10

@Arsenal2004: Ma pecha w tej kwestii. Za czasów Lewego w Bayernie dobrze grali i co roku Bundesligę przynajmniej wygrywali

Ryszard_Bocian komentarzy: 49714.02.2024, 23:04

@damianARSENAL napisał: "Zostawiła mnie 4 miesiące przed ślubem, po 6 latach.
Czujecie to?"

@Szogun napisał: "Stary dobrze,że teraz. Ja przeżyłem to strasznie po 7:latach powiedziano mi przyjaźnie,że może bym się wyprowadził"
@sickstick napisał: "U mnie z kolei poprzednia narzeczona po 7 latach związku...zaszła w ciążę z Włochem podczas wakacji"
@swistak86 napisał: "Dwa lata temu kumpel mieszkający w Holandii rozstał się z dziewczyną po 7 latach na rok przed ślubem, z jej inicjatywy - jak się później okazało, miała romans z Holendrem z pracy"

Zauważyliście pewną prawidłowość xd? Teraz jestem w związku od roku i póki co jest fajnie ale zgadnijcie po ilu latach odeszła ode mnie moja była xd. 6-7 lat to jakaś klątwa i 3 znajomych też rozstało się po 7 latach. Co ciekawe to ONA zawsze odchodziła o co tu chodzi xD jest jakieś naukowe wyjaśnienie?

Arsenal2004 komentarzy: 375014.02.2024, 22:59

@Gunner27: Nie no pośmieszkować sobie można ale Kane to jednak TOP 3 napastników na świecie obecnie. Tottenham zaczął coś grać bo sobie normalnego trenera ogarnął. Ale ciagle śmieszy że Harry odszedł specjalnie do Bayernu, który hurtowo zdobywał trofea, a teraz nie zdobędą nic xddd

Gunner27 komentarzy: 45114.02.2024, 22:54

@Arsenal2004: I bardzo dobrze. Za słabo grają. Zobacz jak Tottenham zaczął inaczej grać jak pozbył się tego balastu w postaci Kanea. Nie przypominają Tottenhamu z poprzedniego sezonu

Arsenal2004 komentarzy: 375014.02.2024, 22:49

@Gunner27: Chyba nawet nie będzie trzeba, bo jak na razie to zaraz skończą gre w LM na Lazio xd
Kane z tottenhamu odszedł ale tottenham z Kane już nie xdd

Barney komentarzy: 2098614.02.2024, 22:44

@kaziu874:

Kolejny dzban z Memczesteru

kaziu874 komentarzy: 674614.02.2024, 22:40

"You've got to be looking at Foden like that (world class). Saka I don't think he's done it at the top level, winning trophies." - Rio Ferdinand on England's world class players

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 414.02.2024, 22:30

Kurde patrzę na mecz PSG i w porównaniu z naszymi meczami to naprawdę jest jakiś niesmieszny żart. Taki chaos i niedokładności, że głowa mała. Błąd za błędem, brak widocznej organizacji gry. Słabo to wygląda.

Gunner27 komentarzy: 45114.02.2024, 22:28

Tak grający Bayern też byśmy ograli

Freo98 komentarzy: 643214.02.2024, 22:28

Nie wiem kto był odpowiedzialny w Sociedad za transfer Andre Silvy ale powinien polecieć

GunnersFan9 komentarzy: 8705 newsów: 814.02.2024, 22:26

Jeszcze jedną niech strzelą tym *****om.

Gunner27 komentarzy: 45114.02.2024, 22:24

@havoc: Tak

Jedenastka dla Lazio. Upamecano czerwona kartka

havoc komentarzy: 1914 newsów: 414.02.2024, 22:23

To Guendozzi gra w Lazio?

havoc komentarzy: 1914 newsów: 414.02.2024, 22:21

@dan: Nawet niech przyjdzie ten Onana za 40 melonow jak nie bedzie 80 na Luiza.

dan komentarzy: 59614.02.2024, 22:19

@havoc: Fatalną stratę miał na początku meczu po której Mbape miał setkę, poza tym całkiem nieźle :) dla mnie Douglas Luiz jest lepszą opcją od niego.

mruw komentarzy: 413514.02.2024, 22:18

Zerkałem na mecz kątem oka i bylem pewien że PSG gra na wyjeździe i dlatego odwala taką padakę, a oni tak grają u siebie...

Gunner27 komentarzy: 45114.02.2024, 22:02

Martin Zubimendi 22/24 celne podania i jedno celne długie, 1/3 wygrane pojedynki, 3/3 wygrane główki i jedna strata

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11714.02.2024, 22:00

Z PSG byłby fajny i otwarty mecz. Idealny dla nas. Wyłączyć Mbappe i lekko powinniśmy ich ograć.

Dzulian komentarzy: 257614.02.2024, 21:54

To P$G to jakieś nieporozumienie. W obecnej dyspozycji to my ich niszczymy jak amatorów

Gunner27 komentarzy: 45114.02.2024, 21:52

@Patriko: Byłeś kiedyś na meczu Lazio?

Lehu komentarzy: 12514.02.2024, 21:51

Nie uznawałem PSG za faworyta w tej edycji LM ale to co grają to jest tragedia, pomoc nie istnieje. Dziwię się Mbappe że mimo wszystko wybiera pieniądze zamiast klubu wysokiej klasy, bo musi się strasznie irytować widząc grę kolegów.

Gunner27 komentarzy: 45114.02.2024, 21:51

@Patriko: Lubię popatrzeć na takich kibiców. Mega żywiołowi

wajktor1998 komentarzy: 125114.02.2024, 21:43

dla nas w LM z takimi druzynami, ktore graja otwarty futbol bedzie latwiej, pomimo, ze bedzie to nawet znaczaca firma w Europie. Pokazalismy z Lens, PSV czy Sevilla w LM, a ostatnio z Live czy West Hamem. Jak druzyna chce nas atakowac to zle sie to dla niej konczy, dostaje pare konterek i jest po zawodach

mruw komentarzy: 413514.02.2024, 21:41

@sWinny: wczoraj w meczu Realu z Lipskiem też było dużo oddawania piłek za darmo, gdyby te druzyny tak grały na Arsenal w formie z ostatnich meczów to byśmy dwumecz w 45 min zamykali...

sWinny komentarzy: 784314.02.2024, 21:35

Jestem w szoku jakie błędy robią zawodnicy w meczu Psg z sosiedad. Jakbym na Polską Ekstraklasę patrzył, tylko intensywność z 10 razy większa

Patriko komentarzy: 529614.02.2024, 21:34

@Gunner27: Widzę, że też ich chyba lubisz ;)

Gunner27 komentarzy: 45114.02.2024, 21:31

@Patriko: No tak. Teraz są pod nazwą Ultras Lazio

DaHongPao (redaktor) komentarzy: 81 newsów: 18614.02.2024, 21:30

@Be4Again napisał: "Aaaa czyli Ty z tych lewicopoprawnych aktywistów, którzy na sztandarach noszą „poprawność polityczną”, chyba że szydzi się z białego, heteroseksualnego mężczyzny o konserwatywnych poglądach. Wtedy to nie prostactwo, wtedy można do woli :D

Czy te żarty były szowinistyczne? Tak! I to bardzo i takie miały być :) Jeżeli to ponad Twoją wewnętrzną wrażliwość i feministyczne wnętrze to w imię szacunku i tolerancji przepraszam Cię w imieniu swoim kolegów. Zachowaliśmy się jak gówniarze…"

Dużo teorii na mój temat snujesz. :) Tak się jakimś dziwnym trafem składa, że jestem białym heteroseksualnym mężczyzną i część moich poglądów określiłbym jako konserwatywne. Czy biłbym brawo, gdyby ktoś z tego szydził? Nie sądzę.

Zobaczyłem prostackie żarty o kobietach, zwróciłem uwagę, że to prostackie żarty. Może dlatego, że mam żonę, mamę, babcię i siostry? Gdyby to były analogiczne prostackie żarty o mężczyznach, też uznałbym je za prostackie. Nie potrzebuję do tego żadnej ideologii, żadnych sztandarów i żadnej poprawności politycznej.

Mnie nie dotyka, co nieznajoma osoba pisze w internecie, tym bardziej, że nie o mnie, więc nie musisz mnie ironicznie przepraszać. Ale to, że mnie to nie dotyka, nie oznacza, że nie mogę tego uznać za prostackie. Albo za jakiekolwiek. I że nie mogę o tym napisać. :)

Spejsik komentarzy: 343214.02.2024, 21:15

@FlameDood napisał: "Nie zawsze ilość idzie za jakością."
Oczywiście, że tak :) @Patriko napisał: "Bo fani Lazio to głownie tylko północ Rzymu i większość regionu Lacjum, ale mi chodziło o to, że są najlepsi pod względem opraw i dopingu, ogólnie atmosfery na stadionie, czytałem też niegdyś trochę o włoskich kibicach i kiedyś w latach 70/80 wszyscy się na nich wzorowali, dzisiaj wiadomo, że taka Roma, Inter i Milan, czasami Juve, Fiorentina i Napoli im za bardzo nie ustępują. Pod względem frekwencji na meczach tez Roma wypada lepiej."
To ciekawe, nie widziałem o tym :D
Właśnie lecąca do Rzymu byłem ciekawy jak tam to wygląda pod względem kibicowskimi i nie ukrywam, że się trochę zawiodłem, widząc na ulicach praktycznie jeden klub.

Arsenal2004 komentarzy: 375014.02.2024, 21:12

Macie może jakiś link do meczu PSG- Scociedad?

sWinny komentarzy: 784314.02.2024, 21:11

Ciekawy mecz Psg z sosiedad. Niesamowita intensywność. Masa zawodników robi proste błędy

Patriko komentarzy: 529614.02.2024, 21:10

@Spejsik napisał: "Ciekawe opinia, że Lazio ma najlepszych kibiców we Włoszech :D

FlameDood komentarzy: 144414.02.2024, 21:05

@Spejsik napisał: "Pamiętam, że jak byłem w Rzymie to ludzi z jakimiś barwami Romy było całkiem dużo, a z Lazio widziałem jednego gościa :D"
Nie zawsze ilość idzie za jakością.

Spejsik komentarzy: 343214.02.2024, 21:03

@Patriko napisał: "Mam sentyment do Lazio, najlepsi kibice we Włoszech wg mnie, i jestem ciekawy jak wypadną na boisku dzisiaj, bo na trybunach klasa."
Ciekawe opinia, że Lazio ma najlepszych kibiców we Włoszech :D

Kanonierro komentarzy: 150314.02.2024, 20:58

Głowa do góry chłopaki. Będę to mówić do końca życia.. "jedyna szczera miłość to ta do piłki nożnej i jedzenia"

A tak btw proste, że PSG - Real Sociedad na odbiorniku.
Każdy z was powinien dziś oglądać Zubimendiego ;)

Patriko komentarzy: 529614.02.2024, 20:57

@Gunner27 napisał: "To ja tak dla rozluźnienia i ogólnie zmiany tematu. Który mecz oglądacie?"

Furgunn komentarzy: 925414.02.2024, 20:55

Kogo oni biorą do komentowania tych spotkań w Polsacie . Masakra ..

Gunner27 komentarzy: 45114.02.2024, 20:53

@KapitanJack10: Może tak :). Zdaje się, że był u nas za czasów Emeryego :)

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 414.02.2024, 20:45

Ja PSG wolę. Sociedad w LM jadą ładnie i na pewno nie będzie tak jednostronny mecz jak Lazio z Bayernem. No i Kubo, Zubimendi to ciekawe grajki do obejrzenia.
W Lazio co najwyżej ten w środku kudłaty. Guendouzi mu jest? Fajny grajek, może Arsenal się nim zainteresuje.

sickstick komentarzy: 278214.02.2024, 20:44

@mruw napisał: "Tak naprawdę to wszystkie te niepowodzenia w związkach, wszystkie te zdrady, kłótnie, rozstania i awantury to wina Havertza."
Havertz jest dla kobiet jak afrodyzjak, wszak te kochają drogie i bezużyteczne błyskotki.

Spejsik komentarzy: 343214.02.2024, 20:41

@Be4Again: Stary, jak nie napiszesz "lewak" to nie oznacza, że nikt się nie domyśli jaki charakter miał twój komentarz :D