Totalna dominacja. West Ham 0-6 Arsenal!

Totalna dominacja. West Ham 0-6 Arsenal! 11.02.2024, 20:43, Trempa 638 komentarzy

Arsenal udał się na London Stadium po trzech zwycięstwach z rzędu w lidze. Z drugiej strony, zespół Mikela Artety przegrał w tym sezonie 2 razy z ekipą Davida Moyesa. Biorąc pod uwagę chęć rewanżu oraz fakt, że swoje mecze w tej kolejce wygrał Liverpool oraz Manchester City, każdy inny wynik poza zwycięstwem byłby dla nas rozczarowaniem.

Bezpośrednio przed meczem okazało się, że do kontuzji długoterminowych doszły również absencje spowodowane drobnymi urazami (Smith-Rowe, Tomiyasu). Ławka rezerwowych nie wyglądała zbyt okazale i określona została nawet przez niektórych ławką na poziomie Championship. Niech fakt, że pięciu z tych rezerwowych weszło dzisiaj na boisko, będzie wyznacznikiem tego, jak dobre zawody rozegrali tego popołudnia Kanonierzy.

Od początku meczu to Arsenal prowadził grę i próbował znaleźć sposób na wykreowanie okazji strzeleckich. Pierwsze 20 minut to niegroźne, w większości blokowane strzały i kilka rzutów rożnych. Dogodna sytuacja miała miejsce w 22 minucie, kiedy to Saka celnie dośrodkował na głowę Trossarda, ale ten uderzył ponad bramką. Już minutę później Belg miał kolejną świetną okazję do zdobycia gola, ale silny strzał z woleja skutecznie wybronił Areola.

Gola doczekaliśmy się w 32 minucie. Kanonierzy po raz kolejny w tym sezonie zdobyli bramkę z rzutu rożnego. Dośrodkowanie Rice’a na gola zamienił Saliba. Warto podkreślić duży wkład Kiwiora w akcję, która zakończyła się przyznaniem rzutu rożnego. Najpierw na wysokości pola karnego przeciwników wygrał pojedynek główkowy, następnie jego dośrodkowanie zostało zablokowane, a piłka wyszła za linię końcową boiska.

Po zdobyciu bramki gracze Arsenalu nie zwalniali tempa. Już w 35 minucie po dośrodkowaniu Kiwiora w bardzo dobrej pozycji znalazł się Saka, jednak oddał niecelny strzał głową. Zdecydowanie powinien to lepiej wykończyć. 37 minuta to kolejny niecelny strzał Anglika po płynnie rozegranej akcji z prawej strony.

Minutę później Kanonierzy stworzyli akcję, po której padła druga bramka. Dobre podanie z głębi pola do wybiegającego Saki posłał Trossard, Anglik minął bramkarza West Hamu, ten jednak faulował go, a sędzia wskazał na wapno! Piłkę do rąk wziął sam poszkodowany. W tym momencie kibicom wróciły wspomnienia z poprzedniego sezonu, kiedy to w wyjazdowym meczu z Młotami Saka w końcówce pierwszej połowy nie strzelił karnego, a w drugiej części spotkania Arsenal pozwolił doprowadzić do remisu. Był to moment, od którego coś się posypało w naszym zespole, a co działo się później, nie trzeba nikomu przypominać. Tym razem jednak Bukayo pewnie wykorzystał jedenastkę, pokazując charakter. Trafienie to było 50 golem strzelonym dla Arsenalu przez Sakę. Anglik stał się tym samym najmłodszym zawodnikiem klubu, który dobił do tej bariery.

Kolejne minuty to dążenie do strzelenia następnych bramek. Zdobyliśmy przed przerwą jeszcze dwie. Gol Gabriela na 3-0 (44 minuta) padł po dośrodkowaniu Rice’a z rzutu wolnego. Czwarte trafienie to ładne uderzenie Trossarda (47 minuta), który tym golem podsumował swój bardzo dobry występ w pierwszej połowie. Zakończył ją chwilę później sędzia, a piłkarze Arsenalu zgodnie z procedurami udali się do tunelu. Natomiast kilka tysięcy kibiców gospodarzy opuściło stadion. Było to jednostronne widowisko, w którym West Ham nie stwarzał żadnego zagrożenia.

W drugiej połowie Kanonierzy również kontrolowali przebieg spotkania, w grze pojawił się luz, kreowane były kolejne sytuacje. W 62 minucie Saka zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Po podaniu Odegaarda z łatwością minął obrońcę i pewnie strzelił gola na 5-0.

Upłynęły zaledwie 3 minuty, a tablica wyników pokazywała już 6-0. Akcja rozgrywana była na prawej stronie boiska, a White wycofał piłkę przed pole karne. Tam jednak nie porozumieli się ze sobą Trossard i Odegaard, w wyniku czego futbolówka przeleciała między nimi. Dopadł do niej Rice i pięknym uderzeniem z pierwszej piłki ustalił wynik spotkania. Tak wysokie prowadzenie pozwoliło Artecie dać szansę rezerwowym zawodnikom. Na boisku pojawił się między innymi 16-letni Nwaneri.

West Ham 0-6 Arsenal
Saliba 32’; Saka 41’, 62’; Gabriel 44’; Trossard 45+2’; Rice 65’

West Ham: Aréola; Coufal, Zouma (Mavropanos 46’), Aguerd, Emerson (Cresswell 76’); Soucek, Edson Ávarez (Phillips 46’); Johnson, Ward-Prowse, Kudus; Bowen

Arsenal: Raya; White (Cedric 77’), Saliba, Gabriel, Kiwior; Rice (Elneny 67’), Odegaard, Trossard (Nketiah 67’); Saka (Nelson 67’), Havertz, Martinelli (Nwaneri 77’)

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Trempa źrodło: własne
tomaszszef komentarzy: 155713.02.2024, 17:00

Czy ktos ma jakies ciekawe typy na wieczor CL ?

tomaszszef komentarzy: 155713.02.2024, 16:58

@damianARSENAL: ciesz sie chlopie i nie marudz. Tyle kobiet na swiecie, ze spokojnie trafisz lepszą, ladniejszą i bardziej poukladaną .

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976213.02.2024, 16:50

@damianARSENAL napisał: "Zostawiła mnie 4 miesiące przed ślubem, po 6 latach.
Czujecie to?"

Ciężko coś mądrego napisać w takiej sytuacji, nie zawsze nam było po drodze z poglądami ale trzymaj się tam. I pamiętaj, siłka dobra na wszystko.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976213.02.2024, 16:49

@sickstick napisał: "Po prostu padłeś ofiarą trolla który Piotrka, kóry jak tylko widzi jakikolwiek pozytywny komentarz nt Chelsea, Tottenhamu czy United, to zaczyna wyzywać cię od kibiców tej drużyny a nieczęsto do tego także obrażać w inny sposób."

Przecież nazywanie kogoś kibicem Chelsea to nic złego, a już na pewno nie wyzywanie. Podobnie pisanie o tym że jest gejem, to również nie jest nic złego. No chyba że masz inne poglądy ale to oznaczałoby że jesteś bardzo nietolerancyjny.

Gunner27 komentarzy: 52313.02.2024, 16:29

@damianARSENAL: Nie przejmuj się. Ból przejdzie i będziesz się cieszył, że to tak się skończyło. Tak jak mówią koledzy @lordoftheboard: i @FlameDood: lepiej cztery miesiące przed ślubem niż dwa lata po. Także głowa do góry. Również jestem z Tobą

alexis1908 komentarzy: 364013.02.2024, 16:19

@coooyg11: Ale ja tylko stwierdziłem że niech broni i nie wpuszcza więcej controstrzalow ;) i że dla mnie Ramsdale jest lepszy . A tam kolega zaczął procenty wyliczać itp chyba lubi matematykę . Dla mnie dopóki będziemy notować czyste konta i wygrywać mecze to nawet almunia może stać na bramce xD

Gunner27 komentarzy: 52313.02.2024, 16:18

@sickstick: Dzięki za wyjaśnienie

Ranczomen komentarzy: 1236913.02.2024, 16:13

@damianARSENAL: Dobrze mówi @lordoftheboard. Lepiej 4 miesiące przed ślubem niż jakby miała Ci zatruć życie.

Jestem z Tobą, trzymaj się. Będzie dobrze.

FlameDood komentarzy: 147813.02.2024, 15:59

@damianARSENAL napisał: "Zostawiła mnie 4 miesiące przed ślubem, po 6 latach."
Myślę, że powinna zająć miejsce Nketiaha na twoim awatarze.

Oczywiście z dystansem bo wiadomo, że nieciekawa i delikatna sprawa.

Paul77 komentarzy: 992113.02.2024, 15:56

Ponoć transferowe priorytety Arsenalu to Luiz/ Zubimendi w środku pola i Williams,Neto na skrzydle.

lordoftheboard komentarzy: 824413.02.2024, 15:27

@damianARSENAL: byqu wiem, że to teraz źle zabrzmi, ale to bardzo dobrze.

Jakby jej się odwidziało, 2 lata po ślubie, a byście już mieli dziecko, byłoby gorzej.
Plus nie wtopiles kasy na wesele.

sickstick komentarzy: 283113.02.2024, 15:08

@Gunner27: Po prostu padłeś ofiarą trolla który Piotrka, kóry jak tylko widzi jakikolwiek pozytywny komentarz nt Chelsea, Tottenhamu czy United, to zaczyna wyzywać cię od kibiców tej drużyny a nieczęsto do tego także obrażać w inny sposób.

Adi17 komentarzy: 301613.02.2024, 14:53

Ło Panie. A jaki powód? Jeśli można spytać oczywiście.

damianARSENAL komentarzy: 857513.02.2024, 14:50

Zostawiła mnie 4 miesiące przed ślubem, po 6 latach.
Czujecie to?

Garfield_pl komentarzy: 2835613.02.2024, 14:38

Emile Smith Rowe suffered his ankle injury trying to leap over a slide tackle in training on Thursday. He landed awkwardly & suffered some bruising & swelling. The player was keen to try & play through the pain, but Arsenal decided not to take any risks. [@charles_watts] #afc

69Hunter1997 komentarzy: 64113.02.2024, 14:37

@KapitanJack10: w punkt. Brawo.

Z tym, że jest pewna mała kwestia, drużyny nauczyły się grać kontry na zinę, wiadomo jest, że nie jest on tak mocny w defensywie i o wiele wolniejszy od wielu skrzydłowych. Tu nie chodzi żeby go odpalać ale dać mu dobrą konkurencję w rotacji. Na niektóre drużyny będzie idealnym wzmocnieniem pomocy a w innych niekoniecznie. Stad ja pokładam nadzieję w Timberze, mam nadzieję, że uda mu się wrócić do formy z okresu przygotowawczego bo mając zinę i jego w pełni sił mamy niezły wachlarz możliwości i zabezpieczenie lewej flanki na kilka lat.

coooyg11 komentarzy: 320813.02.2024, 14:09

Nwaneri jest chyba bardzo lubiany, zobaczcie sobie jego IG po meczu, ładnie pompują

Gunner27 komentarzy: 52313.02.2024, 14:01

@Piotrek95: Nie kibicuję Chelsea, tylko Arsenalowi. Wczoraj sobie po prostu komentowałem. Nie miałem zamiaru wywoływać burzy na forum

Furgunn komentarzy: 928813.02.2024, 13:49

@Piotrek95 napisał: "Tylko geje chwalą Chelsea."

Uważaj na to co mówisz, jakiś tu może być i go obrazisz w tym momencie nazywając smerfem.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976213.02.2024, 13:46

@Gunner27 napisał: "Ładna akcja Chelsea. Ładne podanie za pole karne do Gallaghera. Strzał z pierwszej piłki i wszystko wskazuje na to, że dzisiaj Chelsea wygra :)"

Tylko geje chwalą Chelsea.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 413.02.2024, 13:44

@sickstick: Czasem jak oglądam mecze z Ziną, to się zastanawiam jak czuje się obok niego Rice, Ode czy Havertz. Nie mówiąc już o Jorginho czy Elnenym. Gość nie kalkuluje, gra do przodu, pcha naszą grę w niewygodnych fragmentach podczas gdy reszta zadowala się bezpiecznym graniem do boku w 80% przypadków.
Dużo mówi się, że w tym sezonie jest mniej ryzyka, a co za tym idzie mniej dynamicznie wyglądamy w ofensywie. I rzeczywiście tak to wygląda i tylko Zina i może Gabi wciąż grają ten odważny futbol z poprzedniego sezonu. Zupełnie tego nie doceniamy.

Poza tym jego rola jasno daje do zrozumienia, że pozycja LO jest nam zbędna, a przynajmniej warta pewnego odpuszczenia. Nikt nie wystawił Ziny w roli odwróconego obrońcy z myślą, że gość ma wypełnić w pełni swoją robotę w defensywie jak typowy LO. Zostało podjęte ryzyko i ono się opłaciło.

Kiedyś odstrzeliliśmy Tierneya, bo grał jak LO i nie potrafił rozgrywać jak Zina, a teraz odstrzelimy Zinę, bo nie potrafi bronić jak Tierney.

Gunner27 komentarzy: 52313.02.2024, 13:18

Szkoda faceta. Pamiętam go jako trenera Reprezentacji Anglii z MŚ 2006. Fajnie, że uda mu się zrealizować marzenie przed śmiercią

Furgunn komentarzy: 928813.02.2024, 13:13

76-letni Sven-Göran Eriksson jakiś czas temu ogłosił, że walczy ze złośliwym nowotworem, a lekarze dają mu zaledwie rok życia. Eriksson, który zawsze marzył o prowadzeniu Liverpoolu, zrealizuje to marzenie i zostanie trenerem w meczu legend z Ajaxem na Anfield.

Rynkos7 komentarzy: 690913.02.2024, 10:25

@sickstick napisał: "Z jednej strony masz rację, ale z drugiej w ciągu ostatnich 12 miesiący Zina był zamieszany w już co najmniej kilkanaście straconych goli, których mogłoby nie być gdyby potrafił grać w obronie. Gość nie trzyma linii spalonego, przegrywa pojedynki, gubi krycie, nie nadąża z powrotami. Kiwior faktycznie jest nieco zbyt drewniany żeby go trwale zastąpić, ale już po powracającym z rekonwalescencji Tibmerze lub jakimś nowym graczu sprowadzonym lato upatruję permanentnego posadzenia Ziny na ławie. Ukraniec swoją grą w defesywie robi nam więcej krzywdy, niż pożytku w ofensywie."

... Jeżeli w ogóle gra warto dodać, bo to też nie jest oczywiste bo on i tak jest chyba częściej kontuzjowany niż zdrowy.

Mastec30 komentarzy: 627713.02.2024, 10:03

Na Meczykach wg ich power rankingu jesteśmy 3 z kolei do wygrania LM. I tak szczerze mówiąc jestem wyjątkowo optymistycznie nastawiony do wiosennej kampanii. Nawet mam wrażenie, że większe szanse mamy w LM niż w lidze. Ciężej nam przychodzi dłuższa seria wygranych meczów niż czasami pojedyncze spotkanie z gigantem. W tym sezonie wygrana z City dwukrotnie, lepszy dwumecz z Liverpoolem. W poprzednim sezonie poza City też z tymi mocnymi rywalami raczej nie przegrywaliśmy. Potrafimy się spiąć na pojedynczy mecz z kimś mocnym. A też w LM mamy więcej miejsca do ataku. Inne drużyny nie do końca radzą sobie z bronieniem przeciwko nam. W lidze jest nam czasami trudniej pod wym względem. Wiadomo, że inaczej to może wyglądać jak przyjedzie Real ale w przypadku wszystkich innych drużyn już szanse mamy duże. Jestem ciekawy jak to się ostatecznie skończy ale wydaje mi się że jesteśmy w tym top3 w LM obecnie, więc wszystko w naszych głowach

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102013.02.2024, 09:36

@coooyg11:

Teraz to jakoś wygląda ,ale Raya tyle baboli co dał na początku sezonu to głowa mała ,dlatego strata miejsca ransdale w podstawie dziwi kibicow

sickstick komentarzy: 283113.02.2024, 09:35

@KapitanJack10 napisał: "Nie bądźmy śmieszni. Gdyby nie jakość Ziny i jego niespotykana odwaga w grze w środku to dalej byśmy się bili z Totkami i Newcastle o miejsce w top4. Jesus jak wszedł do składu to Lacazette mógł się tylko spalić ze wstydu, że przez 5 lat nie odcisnął takiego wpływu na ofensywę jak Jesus w pół sezonu."

coooyg11 komentarzy: 320813.02.2024, 08:35

@alexis1908: wystarczy oglądać mecze i czasem posłuchać co komentatorzy mówią, bo to akurat oni rzucili taką ciekawą statystykę.

Można się wielu aspektów u Rayi czepiać, ale akurat w dośrodkowaniach jest bardzo pewny (tak wiem dostał loda za kołnierz od Mudryka, Rams z kolei dostał loda z połowy boiska).

A najlepsze w tej rywalizacji jest to, że dalej są osoby które nie widzą różnicy w rozegraniu piłki między Raya a Ramsadalem XD

Ramsdale umiejętności czysto bramkarskie ma na wyższym poziomie, ale to z Raya na bramce gramy lepszą piłkę od tyłu, a to dla Artety jest jak widać najważniejsze.

Womanizer komentarzy: 994113.02.2024, 00:21

Cenna wygrana Chelsea. Bo już Wolverhampton zaczynało napierać z 11 miejsca.

Spejsik komentarzy: 343912.02.2024, 23:22

@Rafson95 napisał: "Chelsea ostro idzie, już tylko 20 punktów straty do lidera."
Kibice United pisaliby, że idą po mistrza.

tomaszszef komentarzy: 155712.02.2024, 23:20

@Reamoner: niewazne o jakie cele walczą united czy kury czy smerfy zawsze super jak dostają w czambo . A jeszcze lepiej jak w ostatniej minucie doliczonego czasu :) Teraz lfc i city jest naszym rywalem i teraz tez dolączają do tej trojcy .

Reamoner komentarzy: 467812.02.2024, 23:16

Fajnie się ogląda mecze Chelsea czy United kiedy te zespoły grają o zupełnie inne cele niż my i nie mają do nas podjazdu. Nawet kiedy wcisnął zwycięską bramkę w ostatniej minucie to patrzy się na to z politowaniem a nie ze złością.

Gunner27 komentarzy: 52312.02.2024, 23:14

@bobslej22: Poważnie? No to nie dobrze. Może trochę rzeczywiście za bardzo się podkręciłem, ale lubię po prostu komentować mecze. Nie jestem kibicem Chelsea. Kibicuję Arsenalowi

Rafson95 komentarzy: 1060212.02.2024, 23:09

Chelsea ostro idzie, już tylko 20 punktów straty do lidera.

Gunner27 komentarzy: 52312.02.2024, 23:08

@Reamoner: Chłopak jest świetny. Teraz wszystko zależy od zespołu a mianowicie od tego czy będzie on się rozwijał czy osiądzie na mieliźnie. Jeśli to drugie to chłopak w którymś momencie pożegna się z Chelsea. Fajnie byłoby mieć go w Arsenalu

bobslej22 komentarzy: 836212.02.2024, 23:08

@Gunner27: brzmisz trochę jak kibic Chelsea

bobslej22 komentarzy: 836212.02.2024, 23:06

Chłopaki z Chelsea się trochę za bardzo cieszą czy oni wiedzą że to pomysł Liverpoolu?

zdyp komentarzy: 458612.02.2024, 23:03

Poczetino in
Hodgson out

Gunner27 komentarzy: 52312.02.2024, 23:02

I ten zamarkowany strzał z pola karnego trochę ośmieszający bramkarza

Reamoner komentarzy: 467812.02.2024, 23:02

Palmer to jest niesamowity grajek ... każde pieniądze za tego chłopaka.

alexis1908 komentarzy: 364012.02.2024, 23:02

@Damper: no to super juz powyliczales odsetki procenty ? Super ze jest taki kozak .

Gunner27 komentarzy: 52312.02.2024, 23:01

Ale kontra i Enzo na 1-3

Gunner27 komentarzy: 52312.02.2024, 23:00

Damper komentarzy: 242912.02.2024, 22:53

@alexis1908 napisał: "Każde dośrodkowanie to jest ciśnienie podniesione czy przypadkiem się z piłką nie minie ."

Chyba u Ciebie. Co do dośrodkowań to akurat ta statystyka jest zawstydzająca dla Ramsdale'a w porównaniu z Rayą. Raya ma w tym sezonie najwyższy odsetek wyłapanych dośrodkowań spośród wszystkich bramkarzy w lidze (ok. 15%). Ramsdale w poprzednim sezonie był pod tym względem 12 w lidze z odsetkiem ok 5%.

@alexis1908 napisał: "Lubie jak taki „ekspert” się wypowie wypomni 2 błędy chociaż to ze Sportingiem to nie był żaden błąd bo każdemu się mogło zdarzyć ."

Rozumiem, że Ty możesz wypominać błędy Rayi, ale o błędach Ramsdale'a lepiej nie wspominać. Twierdzisz nawet, że w sumie to nawet nie błąd i każdemu mogło się zdarzyć. Pewnie z Southamptonem jak mistrzostwo nam definitywnie odjechało to też nie był błąd?

FlameDood komentarzy: 147812.02.2024, 22:31

Arsenal have beaten every Champions of Europe competition:
-Man City
-Sevilla 2x
-WHU

W trzecim meczu z WHU się udało i fajna ciekawostka.

Gunner27 komentarzy: 52312.02.2024, 22:16

Aż się zdziwiłem. Crystal Palace też pewnie zaskoczone

Gunner27 komentarzy: 52312.02.2024, 22:15

Gallagher i jest remis

1886gunner1886 komentarzy: 147712.02.2024, 21:55

Daliśmy za niego 70mln, nie ma na rynku 9tek, a jest być może najlepiej rokującym młodym napastnikiem na świecie (Haaland wiem że też młody, ale Jednak jego klasę już wszyscy znają). 120mln to byłoby minimum chyba z 5 latami kontraktu. Serio
Jak coś to o Hojlundzie z DP :D

Rynkos7 komentarzy: 690912.02.2024, 21:53

@KapitanJack10 napisał: "Czyli wystarczy nie popełnić błędu przez 1,5 meczu, albo zagrać dobry mecz na napadzie w wygranym 6:0 meczu,"

Dokładnie tak w imię zasady "zwycięskiego składu się nie zmienia". Ten wygrany mecz 6:0 to też praca Kiwiora, Harvetza i Trossarda, a nie że oni byli na boisku, nie przeszkadzali a całą robotę wykonał Saka i Rice.

@KapitanJack10 napisał: "żeby posadzić na ławce dwójkę piłkarzy, która pozwoliła nam wskoczyć na topowy poziom?"

Kolejny raz Tak. Dokładnie jak ma to miejsce w przypadku Ramsdale'a. Jak być może stanie się z Ziną i Whitem po powrocie Tomiyasu a już na pewno po powrocie Timbera. Jak za pewne stanie się to w wakacje z Jesusem itd.

@KapitanJack10 napisał: "Jesus jak wszedł do składu to Lacazette mógł się tylko spalić ze wstydu, że przez 5 lat nie odcisnął takiego wpływu na ofensywę jak Jesus w pół sezonu."

I potem wchodzi Trossard i Harvetz i robią dokładnie to samo albo nawet lepiej.

jurasmolas44 komentarzy: 184912.02.2024, 21:52