Trudne spotkanie i tylko remis na Old Trafford, MU 2:2 AFC

Trudne spotkanie i tylko remis na Old Trafford, MU 2:2 AFC 05.12.2018, 22:08, Michał Koba 1235 komentarzy

Po dzisiejszym meczu na Old Trafford mogę przekazać czytającym ten raport dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że podopieczni Emery’ego przedłużyli swoją serię spotkań bez porażki do 20 potyczek. Złą wiadomością jest natomiast fakt, iż Kanonierzy zaprezentowali się dziś znacznie poniżej oczekiwań, nie potrafili wygrać z równie przeciętnie spisującym się Manchesterem United i w efekcie tylko zremisowali 2:2.

Oczywiście można się bronić, że zabrakło trochę szczęścia, że nie pomogły dwie wymuszone zmiany w pierwszej połowie, że sędzia popełnił dziś kilka znaczacych błędów, ale na grę piłkarzy z Londynu po prostu nieprzyjemnie się patrzyło. Aż trudno uwierzyć, że ten sam Arsenal kilka dni wcześniej rozmontował ekipę Tottenhamu. Chyba nawet sam Emery zastanawiał się, gdzie podziała się forma jego podopiecznych, bo przez większość meczu wymachiwał rękami przy linii bocznej - bynajmniej nie z radości.

Miejmy nadzieję, że hiszpański menadżer szybko poskłada swój zespół, a w weekend znów ujrzymy Arsenal, jaki mogliśmy oglądać w ostatnich tygodniach. Takie okazje na zgarnięcie trzech punktów jak ta dzisiejsza Kanonierzy po prostu muszą wykorzystywać, jeśli chcą znaleźć się w pierwszej czwórce po ostatniej kolejce ligowych zmagań.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Manchester United: De Gea - Bailly, Smalling, Rojo (72’ Fellaini) - Darmian, Herrera, Matic, Dalot – Lingard (75’ Pogba), Rashford, Martial (63’ Lukaku)

Arsenal: Leno - Mustafi, Sokratis, Holding (36’ Lichtsteiner) - Bellerin, Torreira, Guendouzi, Kolasinac – Ramsey (45’ Mchitarian), Iwobi (64’ Lacazette) – Aubameyang

W początkowych minutach gospodarze niespodziewanie wręcz stłamsili Arsenal. Dopiero po 15 minutach The Gunners zaczęli operować futbolówką w okolicach pola karnego United, co szybko dało efekt w postaci bramki Mustafiego. Niemiec po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie urwał się swojemu obrońcy i głową uderzył na bramkę. Piłkę zdołał sparować De Gea, ale zrobił to tak niefortunnie, że ta przekroczyła linię bramkową. Sytuację próbował ratować jeszcze Herrera, ale system goal line zmusił sędziego do wskazania na wapno.

Kilka minut później wyrównał Martial. Kapitalną interwencją po strzale z rzutu wolnego jednego z zawodników United popisał się Leno, ale do odbitej piłki dopadł Herrera. Hiszpan wyłożył ją jak na tacy Martialowi, a ten nie mógł nie trafić do niemalże pustej bramki. Wydaje się, że gol ten nie powinien zostać uznany, gdyż wcześniej Herrera znajdował się na minimalnym spalonym, co pokazały powtórki. Jednak nawet pomimo tego faktu, obrońcy Arsenalu muszą szybciej reagować w takich sytuacjach, bo późniejsze podanie Herrery mogło i powinno przeciąć co najmniej dwóch piłkarzy z armatką na piersi.

Poza straconą bramką pierwsza połowa przyniosła jeszcze inne zmartwienia. Po 36 minutach plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić znajdujący się ostatnio w świetnej formie Holding. Zastąpił go Lichtsteiner, który – delikatnie mówiąc – nie zaliczy dzisiejszego meczu do udanych. Kolejnym kontuzjowanym po pierwszych trzech kwadransach był Aaron Ramsey. Walijczyk zdołał co prawda jeszcze zejść do szatni po ostatnim gwizdku sędziego w pierwszej części gry, ale później z owej szatni już nie wyszedł.

Kanonierzy w tym sezonie przyzwyczaili już swoich kibiców do słabych początków spotkań i wskakiwania na wyższe obroty w drugich połowach, dlatego wszyscy oczekiwali, że kolejne 45 minut gry pokaże różnicę w formie obu drużyn. Nic bardziej mylnego. Arsenal co prawda częściej operował piłką, ale robił to dość niechlujnie. Podania często były niedokładne lub o tempo za wolne, brakowało dokładności przy wykończeniu, nie wspominając o częstym bronieniu rodem z B klasy.

Jednym z niewielu jasnych punktów drugiej odsłony była druga bramka, dająca The Gunners prowadzenie. Lacazette znalazł się w sytuacji sam na sam z De Geą, ale nie zdołał uderzyć piłki, gdyż tę wślizgiem do własnej bramki wpakował Rojo.

Piłkarze Emery’ego cieszyli się z prowadzenia zaledwie minutę. Od razu po wznowieniu od środka jeden z pomocników United posłał długie podanie w kierunku Lukaku. Czterech defensorów Arsenalu do spółki z Leno nie potrafiło wyekspediować futbolówki poza własne pole karne, co wykorzystał Lingard i dał swojemu zespołowi wyrównanie. Po tej akcji nawet hiszpański opiekun londyńczyków chwycił się za głowę.

Arsenal starał się jeszcze odwrócić losy spotkania; swoich sił próbowali Aubameyang czy Michitarian, ale Kanonierzy ewidentnie nie mieli dziś swojego dnia. Mimo że piłkarze Manchesteru United tak naprawdę nie zrobili nic, by zgarnąć dziś pełną pulę (chyba że zaliczyć do tego koszenie równo z trawą zawodników gości), to przy pesymistycznym układzie Arsenal mógł nawet przegrać dzisiejsze starcie.

Ostatecznie The Gunners wywieźli z Old Trafford jeden punkt, co być może kiedyś odczytywane by było za mały sukces, ale dziś ciężko cieszyć się z takiego obrotu spraw. Arsenal przyjechał do Manchesteru niepokonany od 19 spotkań i podbudowany zwycięstwem w North London Derby, by zmierzyć się z United, które ewidentnie znajduje się w kryzysie i które musiało sobie radzić bez kilku kontuzjowanych graczy. Bardziej niż sam wynik może jednak martwić postawa podopiecznych Emery’ego. Zdecydowanie nie taki Arsenal chcemy oglądać. Ostatnio mogliśmy podziwiać szybką i efektywną ofensywę oraz naprawdę solidną – mimo utraty bramek – defensywę. Dziś cała ta maszyna po prostu nie działała.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
Rosomak komentarzy: 254805.12.2018, 23:23

Mou wiedział że będziemy zmęczeni po NLD dlatego tak ustawił drużynę i zawodników żeby mecz był bardzo wymagający pod względem fizycznym a przede wszystkim żeby zawodnicy MU grali bardzo ostro przeciwko nam. Naszym głównym problemem okazały się kontuzje i krótka ławka rezerwowych ( mam tu na myśli brak zawodników na ławce prezentujących odpowiedni poziom - głównie szrot po Wengerze).

daniken komentarzy: 351705.12.2018, 23:23

FA powinna każdej drużynie nakazać grać w tęczowych spodenkach lgtb bo opaski są mało widoczne

DanteZZ komentarzy: 116905.12.2018, 23:23

Niedosyt jest dla mnie tym większy, że przegrała Chelsea a wygrało Spurs. To była idealna okazja by w końcu wygrać na OT i doskoczyć (a nawet przeskoczyć) The Blues, ale kryminał w obronie załatwił nas na całego. Nie wykorzystana setka Auby też boli, bo wystarczyło dosłownie pare cm dalej od buta De Gei i byłby gol. No nic, 1 pkt lepszy niż zero ale kfc znowu nas wyprzedza. Gorycz okropna ale trzeba iść dalej.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.12.2018, 23:23

Kolasinac prawej nogi używa tylko do podpierania.

ArsenalChampion komentarzy: 812305.12.2018, 23:23

dawno się tak nie wkurzyłem jak po straconej frajerskiej 2 bramce , jeszcze te zmarnowane setki przez Aube i Mikiego , to było już takie combo ze myślałem ze wybuchnę

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.12.2018, 23:22

Trzeba przyznać, że mecz nie stał na najwyższym poziomie. Zbyt dużo walki. Więcej było tam wrestlingu niż footballu. Być może Mourinho właśnie tego chciał, a Arsenal niepotrzebnie dał się w to wciągnąć. Bramki też kuriozalne z obu stron. Nie chcę krytykować Emery'ego, ale wydaje mi się, że zabrakło nam stabilizacji i kontroli w drugiej linii. Zbyt szybko zawodnicy pozbywali się piłki. Co najgorsze - wcale nie z powodu pressingu United. Sporo szarpanej gry. Możliwe, że rozwiązaniem byłoby przejście na 4-3-3 i zagranie trójką pomocników w środku pola, bo czasami miałem wrażenie, że było zbyt dużo wolnego miejsca w centralnej części boiska. Niestety Unai się na to nie zdecydował. Końcówka była jednak niezła. Kolasinac i Bellerin byli później znacznie aktywniejsi. Zaważyły znów głupie indywidualne błędy. Niepotrzebny faul Guendouziego, choć ten gol padł po spalonym Herrery. Do sędziego jednak pretensji nie mam, bo ludzkie oko nie miało szans tego dostrzec. Tutaj pomógłby jedynie VAR. Druga bramka to już kuriozalna postawa Bośniaka w obronie. Były dwukrotna szansa, żeby utrzymać prowadzenie, ale zespół sam siebie pozbawił trzech punktów. Ostatecznie trzeba przyjąć ten punkt z szacunkiem. W końcu to Old Trafford. United wcale nie cofnęło się głęboko i właśnie tego się spodziewałem. Byli pod presją i nie mogli pozwolić sobie na żenujący występ. Widać było motywację u gospodarzy. Jednak mecz z AFC to nie spotkanie z Crystal Palace, dlatego mieli w sobie więcej determinacji. W ogólnym rozrachunku nic się nie stało, bo to starcie przypieczętowało miejsce w tabeli Red Devils. Teraz ich przeciwnikiem nie jest już Arsenal, Chelsea czy Tottenham, a Everton, Bournemouth i Lester, więc życzę powodzenia ich kibicom w tym jakże pasjonującym boju.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.12.2018, 23:22

I w 1 połowie nie istniejemy w środku*

Kysio2607 komentarzy: 1336005.12.2018, 23:22

Boli najbardziej ten gol na 2:2. United nie miało Żadnych argumentów piłkarskich. Pewnie byśmy to dowiezli..

lays komentarzy: 3987105.12.2018, 23:22

@Alonso:

Dokladnie :D

Mnie irytowało dziś to, że brakuje nam cwaniactwa. Jak United Ci daje takie prezenty, to zabijasz mecz w ich stylu i jedziesz z 3 punktami do domu. Kit ze stylem w takim meczu.

pan_kamil_afc komentarzy: 14205.12.2018, 23:21

Trafienie na 1:1 ze spalonego, zmarnowane setki Auby i Mikiego, frajerskie gole stracone 3 minuty i minutę po wyjściu na prowadzenie czy to, że ktoś taki jak Lingard nam ładuje bramkę. Ten mecz był niewiarygodnie przykry dla każdego kibica Arsenalu.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.12.2018, 23:21

Nie ma Xhaki w 1 połowie i nie istniejemy w środku.

Niezłe jaja.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 105.12.2018, 23:21

Co jest z tymi opaskami lgbt? Kiedy wrócą normalne?

alexis1908 komentarzy: 363505.12.2018, 23:20

@Marioht: Każdy już zapomniał jak to było za Wengera jak takie mecze przegrywaliśmy w szatni :) dla mnie brakło dziś środka pola Granit daje dużo spokoju i z Torreirą to idealne połączenie. Guendo na zmiany chłopak ma talent ale zjadła go dziś presja szczególnie w 1 połowie.

Alonso komentarzy: 1282405.12.2018, 23:20

@lays: Wolves jakby grało 38 spotkań tylko z top6 to by walczyli o lige mistrzów w tym sezonie xD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 205.12.2018, 23:18

Jest już jakieś info cd. holdinga i rambo?

Marioht komentarzy: 611405.12.2018, 23:18

@MVTI: Bardziej pasuje mi tutaj słowo, niedosyt.

@lays: Z drugiej strony zobacz z jakim ich udziałem strzeliliśmy gole.
To co zrobił De Gea, kryminał. Nie wierzyłem, że tej klasy bramkarz popełnia tak fatalny błąd.
Mogło się różnie skończyć.
Na trudnym terenie passa bez porazki podtrzymana.

Oj w lecie szykuje się rewolucja :)

Dawać nowych i niech gryzą trawę jak Torreira który swoim zaangażowaniem bije panów na głowę - i co z tego że jest w klubie parę miesięcy jak taki Ramsey czy gwiazda Ozil - który jest dobrych pare lat takich cech nie wykazywał i juz raczej nie wykażą. Jakby Ozil dziś grał to by płakał bo by zmókł i na bank by go tam poturbowali jakieś jełopy typu Fellaini czy inny Matic

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36205.12.2018, 23:18

kibice united zachwalają dzisiejszy wystep manchesteru :D oni niech sie ciesza, ze nie dostali w końcówce, bo nic poważnego sobie nie stworzyli. Przyjadą na Emirates to dopiero damy im lekcje piłki

Jacek1s komentarzy: 764605.12.2018, 23:18

Kola ma taką samą wade fabryczną jak Xhaka, umie grać tylko lewą nogą. Gdyby obydwoje byli obunożni to graliby na poziomie Torreiry (na swój sposób) bo często widać, że jeden i drugi ma dobre miejsce na prawą nogę, ale nigdy jej nie chcą użyć i podają gdzieś do pomocy czy nawet obrony by wycofać dla dogodniejszej sytuacji na lewą nogę

ArsenalChampion komentarzy: 812305.12.2018, 23:17

Mnie ten ozil to już wkur... , ja rozumiem ze on ma wielkie umiejętności , ale gramy 2 mecze z czołowymi rywalami a ten strzela focha na Emeryego bo posadził go na ławce , i nagle go zabolały plecki , jak tak dalej będzie to pożegnać gwiazdeczke jak najszybciej

lays komentarzy: 3987105.12.2018, 23:16

Pamietacie ? Zadałem tutaj pytanie na ile punktów liczycie po meczach z Wolves, Bou, KFC i United. Sporo osob mowilo, ze 7 bedzie okej, sporo typowalo 5. Ostatecznie jest 8, a punkty stracilismy z... Wolves :P

Sandbead komentarzy: 342605.12.2018, 23:16

Wszyscy tak psioczyli na Xhakę, a okazuje się, że i w meczu z Liverpoolem i w meczu z Tottkami nam ustawił do pary z Torreirą środek pola. Dzisiaj go zabrakło i środek leżał, dopiero w 2 połowie Guendo zaczął ogarniać ale to i tak jeszcze nie ten kaliber

marcingus1 komentarzy: 117805.12.2018, 23:16

Tak się czepiacie tego spalonego, ale taka prawda, że bez varu sędzia miał bardzo małe szanse trafnie ocenić tę sytuację.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 205.12.2018, 23:16

@ljungberg77:
Wielu i tak narzeka, że nie ma 3 punktów.. W dupach się niektórym przewraca. A Unai dziś mi strasznie zaimponował ta 3 zmianą w 65 minucie. W ogóle zmiany już w przerwie mocno na plus

lays komentarzy: 3987105.12.2018, 23:15

@Adrian12543:

Cieszyc? United mialo jakies setki jak Auba i Miki w ciagu minuty? Dodatkowo oddany im gol jeszcze bardziej frajersko niz ten ich nam XD