Trzecia ligowa porażka z rzędu, Arsenal 1-2 Man United!

Trzecia ligowa porażka z rzędu, Arsenal 1-2 Man United! 22.01.2012, 20:26, IceMan 6137 komentarzy

W klasyku 22. kolejki angielskiej Premier League Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Po fatalnej pierwszej połowie i dobrych momentami drugich 45 minutach Kanonierzy przegrali 1-2 i znacznie oddalili się od prowadzącej czwórki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W pierwszych minutach gra była wyrównana i nerwowa, a jedyną groźną sytuację stworzyć Theo Walcott, którzy wykorzystał potknięcie Phila Jonesa i wpadł w pole karne. Szybki skrzydłowy nie miał jednak dobrze ustawionych partnerów i ostatecznie akcja spełzła na niczym. Warto wspomnieć, że w Jones nabawił się w trakcie upadku poważnie wyglądającej kontuzji kolana i opuścił murawę na noszach.

Z czasem coraz wyraźniejszą przewagę uzyskali goście. W 27. minucie Welbeck stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym, ale siedzący Anglikowi "na plecach" Laurent Koscielny nie pozwolił oddać snajperowi Czerwonych Diabłów celnego strzału. Po przeciwnej stronie murawy spokoju obrońcom Manchesteru nie dawał Oxlade-Chamberlain, ale bez wsparcia partnerów niewiele mógł zrobić.

Chwilę później po dwójkowej akcji Evry z Nanim portugalski skrzydłowy oddał mocny strzał z kilkunastu metrów w krótki róg bramki Arsenalu. Na szczęście świetnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny, który sparował futbolówkę. Ta akcja rozpoczęła prawdziwe oblężenie bramki Polaka, a The Gunners tylko panicznie wybijali piłkę ze swojej połowy. Szczególnie nieporadnie wyglądał Johan Djourou, który na prawej obronie zupełnie nie radził sobie z szalejącym Nanim.

Z tegoż feralnego skrzydła piłkę w 46. minucie dośrodkował Ryan Giggs. Thomas Vermaelen nie upilnował Antonio Valencii, który z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do siatki.

Na przerwę obie drużyny schodziły z rezultatem 0-1, a goście mogli cieszyć się z zasłużonego prowadzenia.

Po pietnastominutowej przerwie ekipy wróciły na boisko, a w protokole sędziowskim zapisano jedną zmianę - bezradnego Djourou zastąpił młody Yennaris.

Kanonierzy natychmiast ruszyli do ataku, a wszystkie niemal akcje przechodziły przez świetnie dysponowanego Alexa Oxlade-Chamberlaina. Młody Anglik oddał w 50. minucie znakomity strzał z dystansu, ktory o centymetry minał słupek bramki gości.

Chwilę później niesamowitą okazję na wyrównanie zmarnował Robin van Persie. Tomas Rosicky przejął piłkę od upadajćego Chrisa Smallinga i szybko odesłał ją do holenderskiego napastnika. Ten zwiódł w polu karnym dwóch obrońców, ale fatalnie spudłował z kilku metrów.

Po chwili wyczyn kapitana skopiował Aaron Ramsey, który z okolicy 10. metra posłał futbolówkę dobrych 20 metrów nad poprzeczką. Kanonierzy nie poddawali się jednak i dążyli do upragnionego gola. Bliski bramki był Rosicky, lecz jego uderzenie zablokował Patrice Evra.

W kolejnych minutach gospodarze opadli jednak nieco z sił, a toczący się w szalonym tempie mecz przerzucił akcję pod bramkę Wojtka Szczęsnego. Po nieporozumieniu w szeregach obrony Arsenalu Welbeck znalazł się w sytuacji sam na sam z Polakiem i przerzucił już nawet piłkę nad ofiarnie interweniującym Szczęsnym, jednak Per Mertesacker wybił łaciatą z linii bramkowej. Kilkadziesiąt sekund później golkiper The Gunners zapobiegł utracie gola rzucając się pod nogi temu samemu Welbeckowi otrzymując przy okazji solidnego kopniaka w żebra.

W 71. minucie wreszcie wyrównał Robin van Persie! Akcję rozpoczął Koscielny, który w niemal beznadziejnej sytuacji wygarnął piłkę Rafaelowi i szybko odegrał ją do Tomasa Rosicky'ego. Ten doskonałym przerzutem uruchomił Alexa Oxlade-Chmaberlaina. Angielski skrzydłowy pognał w kierunku bramki i prostopadłym podaniem obsłużył Robina. Holender w dosyć trudnej sytuacji szybko się obrócił i oddał precyzyjny strzał przy słupku. 1-1!

Po tej akcji świetnie dysponowany Chamberlain zszedł z boiska, a na murawie stawił się Andriej Arszawin. Ten ruch Wengera spotkał się z dezaprobatą nie tylko kibiców, ale nawet kapitana Arsenalu z niedowierzaniem kręcącego głową.

W 78 minucie Theo Walcott znalazł się polu karnym rywali, źle przyjął piłkę, ale do końca poszedł za akcją wpadając na Lindegaarda. Anglik upadł tak nieszczęśliwie, że na chwilę stracił przytomność. Groźnie wyglądająca sytuacja skończyła się jednak dobrze, bo wychowanek Southampton szybko wrócił na boisko.

Niestety, po chwili na prowadzenie znów wyszli goście. Arszawin nie potrafił zatrzymać Valencii, który środkiem przebił się pod bramkę Szczęsnego. Ekwadorczyk przytomnie odegrał do Welbecka, który wykorzystał nieporadność defensywy Arsenalu i bez problemów posłał piłkę do siatki.

W akcie rozpaczy Wenger wprowadził kolejnego napastnika - Parka - za przeciętnie spisującego się Aarona Ramsey'a. Ta zmiana w niczym jednak nie pomogła i pomimo wielkich chęci Kanonierom nie udało się w ostatnich minutach urwać nawet jednego oczka.

Porażka z odwiecznym rywalem boli podwójnie, bowiem kolejna strata punktowa znacznie skomplikowała niełatwą już sytuację The Gunners. Londyńczycy tracą już 5 oczek do czwartej w tabeli Chelsea, a pierwszej trójki nie widzi już nawet na ligowym horyzoncie. Jeśli Kanonierzy szybko nie wezmą się w garść, ten sezon może się dla nich zakończyć tragicznie.

sebastianf

Per, Santos i Arteta skończą w tym roku odpowiednio 28, 29 i 30 lat. po prostu Boss ściąga do zespołu zawodników doświadczonych (z jakością :D)

sebastianf komentarzy: 331828.01.2012, 10:45

songoku...
Dajcie człowiekowi spokój... może on się realizuje w ten sposób, może ukrywa Swoje lęki... może tłumi emocje... frustracje? :D:D:D

wronka23 komentarzy: 408928.01.2012, 10:43

robimy sprzeciw i nie odpowiadamy na komentarze Colombo . kto jest za?

songoku95 komentarzy: 2348628.01.2012, 10:42

Admini/Redaktorzy
Błagam, ten użytkownik niszczy system pod każdym względem! ortografii, poziomu dodanych komentarzy. Wnioskuje o bana dla tego pana ;PP
Pozdro.
Podpisujcie się drodzy userzy k.com

sebastianf komentarzy: 331828.01.2012, 10:42

creativ...
Zaszalej... zrób rodzicom prezent weź sobie prestiż HD :D

Colombo komentarzy: 52128.01.2012, 10:42

Ej mam zamiar czytać Potop Chenryka Sienkiewicza. Polecacie ta książkę czy przeciwnie ?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 528.01.2012, 10:41

Proszę o bana dla tego Colombo.
Nie wiem co jego głupota ma na celu?
Denerwować nas? Czy on po prostu taki jest?

creatiVe4 komentarzy: 376428.01.2012, 10:40

a w tym pakiecie kompakt czy coś co jest takiego fajnego dla ludzi koło 40-stki poza sportem?

sebastianf komentarzy: 331828.01.2012, 10:40

Co do transferów. Jeśli potwierdzi się plotka z Dempseyem (chyba ma z 29 lat?) to jak dla mnie Arsenal zaczyna się cofać w rozwoju.
Absolutnie kłóci się to z moją wizją tego klubu. W sumie widzę, że nie będe musiał ściągać uaktualnień składów w FM. :D

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.01.2012, 10:40

_Dennis_Bergkamp_

czyli w srodku Chambo, po bokach Walcott i Arsha oraz wysunięty Persie. jeśli tak zagramy to spodziewam się Aarona na ławce. no i jest to też w pewnym stopniu odpowiedź na transfery. po co nam pomocnik do środka skoro będzie grał tam AOC (w rozumowaniu Bossa oczywiście)

songoku95 komentarzy: 2348628.01.2012, 10:39

colobo
mondży?? chyba mądrzy :)

creatiVe4 komentarzy: 376428.01.2012, 10:39

mit

cyfraplus.pl/zamow_cyfre.html#CANAL-KOM

Jeśli zdecydowałbym się na ten pakiet, plus Multiroom to płaciłbym za niego 67zł tak?
I ceny windują w górę czy są stałe?
Jak to by wyglądało po połączeniu się z N-ką?

Wiesz moze czy jest możlwiosć darmowego rozwiązania umowy z CP?

Colombo komentarzy: 52128.01.2012, 10:38

konrado osiem osiem osiem
A może on wgl nie zagra a się mondży.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.01.2012, 10:37

Anton Ferdinand z Queens Park Rangers zapowiedział, że nie poda w sobotę ręki kapitanowi reprezentacji Anglii Johnowi Terry'emu w meczu czwartej rundy Pucharu Anglii Rangers - Chelsea Londyn. Powodem jest rasistowskie zachowanie piłkarza Chelsea.

i prawidłowo moim zdaniem.

sebastianf komentarzy: 331828.01.2012, 10:35

Nie ma znaczenia kiedy podpiszesz umowę z C+. W momencie kiedy dojdzie do połączenia z N... dostaniesz napewno możliwość dodania sobie jakiegoś pakietu. :]
Po za tym :P ktoś tam pisał o TVN i N... cóż TVN ma się "sprzedać" RTL. :D

songoku95 komentarzy: 2348628.01.2012, 10:35

creative
układasz regulamin?D

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997328.01.2012, 10:35

Jamie Sanderson
Arsène Wenger suggestive of Chamberlain's ability in a central role today. Played there before. An option in Wilshere's absence?

tak szybko, w sumie to myslalem, ze dopiero za rok lub dwa bedzie tak gral...

armata88 komentarzy: 63128.01.2012, 10:35

Cyfra jescze uruchomiła cyfra online czyli po zarejestrowniu się na tej stronie przez neta możesz oglądać mecze w dobrej jakości oczywiście te które są w ramówce;p

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 428.01.2012, 10:34

PSG robi coraz bardziej ciekawe transfery. Moga namieszać, może nie w pucharach Europejskich - chyba że Liga Europy ale we Francji może być oostro. Tylko w tym okienku Maxwell, Alex no i nowy trener... ;)

Colombo komentarzy: 52128.01.2012, 10:34

Wiecie że Song to muzułmanin ?

Colombo komentarzy: 52128.01.2012, 10:31

vermqlevn
Nie

Deka4 komentarzy: 32428.01.2012, 10:31

Maroko nie ma szans na wyjście z grupy, bo został jeden mecz, a oni mają 0 punktów. Gabon i Tunezja mają po 6 pkt.

Vermaelen5 komentarzy: 265928.01.2012, 10:30

Czytaliscie na goal.com o Wengerze? Ten artykul o tym, ze powinien wydac kase na transfery w tym okienku.

armata88 komentarzy: 63128.01.2012, 10:29

creative samo canal+ powinno im wystarczyć cały czas nowe filmy premiery co tydzień IMO C+ bije HBO na głowę ale do tego masz jescze ale kino i polsat film pakiet kompakt kosztuje 62 zł ja mam troszke droższy pakiet i naprawde połowy kanałów nie oglądam bo nie ma czasu;)

wronka23 komentarzy: 408928.01.2012, 10:29

MAroko juz na pewno nie wyjdzie z grupy :P

mitmichael komentarzy: 4924328.01.2012, 10:28

@creatiVe4
Jak bierzesz pakiet Kompakt lub Optimum to przeciez nie tylko masz sport ale i filmy. Teraz dodatkowo mozesz brac multiroom +15/ od marcca +20zł do abonamentu - dostajesz dwie niezalezne karty, jedna dajesz rodzicom a druga bierzesz sobie i Ty ogladasz to co chcesz i Oni ogladaja to co chcesz. Oczywiscie jezeli masz osobny telewizor + tuner tak jak chociazby ja.

creatiVe4 komentarzy: 376428.01.2012, 10:28

"Mam nadzieję że Maroko nie wyjdzie z grupy a Chamakh za prędko do nas nie wróci. "
Skoro nie wyjdzie z grupy, do nas wróci. Błagam, kilknijcie go bo już tu chyba wszystkich denerwuje ;p

Colombo komentarzy: 52128.01.2012, 10:26

Ramsi komentarzy: 312928.01.2012, 10:24

Flisu - tobie nigdy nie działa!

super alex w PSG. ****si pozbywają się ****i, a my trzymamy arshawinów i innych almuniów :(

Deka4 komentarzy: 32428.01.2012, 10:23

Prowokacja... Olejcie Colombo.

Chamakh wczoraj nie grał : )

creatiVe4 komentarzy: 376428.01.2012, 10:23

mit

Ale mam to mieć razem z rodzicami, wiec jakis tam pakiet musialby być tez dla nich :P
peciakk PW

Flisu komentarzy: 160228.01.2012, 10:23

Działa wam facebook? Bo mi piszę, że konto zablokowane :D

mitmichael komentarzy: 4924328.01.2012, 10:22

Tylko Cyfra+ i tylko Canal+Sport, zadne tam Cinemaxy czy HBO jako dodatek. Wszystko co interesuje kibica pilkarskiego i nie tylko pilkarskiego bo w C+ nawet Tenis beda od 30 stycznia pokazywac - i to turniej ATP

Colombo komentarzy: 52128.01.2012, 10:21