Trzecia ligowa porażka z rzędu, Arsenal 1-2 Man United!

Trzecia ligowa porażka z rzędu, Arsenal 1-2 Man United! 22.01.2012, 20:26, IceMan 6137 komentarzy

W klasyku 22. kolejki angielskiej Premier League Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Po fatalnej pierwszej połowie i dobrych momentami drugich 45 minutach Kanonierzy przegrali 1-2 i znacznie oddalili się od prowadzącej czwórki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W pierwszych minutach gra była wyrównana i nerwowa, a jedyną groźną sytuację stworzyć Theo Walcott, którzy wykorzystał potknięcie Phila Jonesa i wpadł w pole karne. Szybki skrzydłowy nie miał jednak dobrze ustawionych partnerów i ostatecznie akcja spełzła na niczym. Warto wspomnieć, że w Jones nabawił się w trakcie upadku poważnie wyglądającej kontuzji kolana i opuścił murawę na noszach.

Z czasem coraz wyraźniejszą przewagę uzyskali goście. W 27. minucie Welbeck stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym, ale siedzący Anglikowi "na plecach" Laurent Koscielny nie pozwolił oddać snajperowi Czerwonych Diabłów celnego strzału. Po przeciwnej stronie murawy spokoju obrońcom Manchesteru nie dawał Oxlade-Chamberlain, ale bez wsparcia partnerów niewiele mógł zrobić.

Chwilę później po dwójkowej akcji Evry z Nanim portugalski skrzydłowy oddał mocny strzał z kilkunastu metrów w krótki róg bramki Arsenalu. Na szczęście świetnie w tej sytuacji zachował się Wojciech Szczęsny, który sparował futbolówkę. Ta akcja rozpoczęła prawdziwe oblężenie bramki Polaka, a The Gunners tylko panicznie wybijali piłkę ze swojej połowy. Szczególnie nieporadnie wyglądał Johan Djourou, który na prawej obronie zupełnie nie radził sobie z szalejącym Nanim.

Z tegoż feralnego skrzydła piłkę w 46. minucie dośrodkował Ryan Giggs. Thomas Vermaelen nie upilnował Antonio Valencii, który z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do siatki.

Na przerwę obie drużyny schodziły z rezultatem 0-1, a goście mogli cieszyć się z zasłużonego prowadzenia.

Po pietnastominutowej przerwie ekipy wróciły na boisko, a w protokole sędziowskim zapisano jedną zmianę - bezradnego Djourou zastąpił młody Yennaris.

Kanonierzy natychmiast ruszyli do ataku, a wszystkie niemal akcje przechodziły przez świetnie dysponowanego Alexa Oxlade-Chamberlaina. Młody Anglik oddał w 50. minucie znakomity strzał z dystansu, ktory o centymetry minał słupek bramki gości.

Chwilę później niesamowitą okazję na wyrównanie zmarnował Robin van Persie. Tomas Rosicky przejął piłkę od upadajćego Chrisa Smallinga i szybko odesłał ją do holenderskiego napastnika. Ten zwiódł w polu karnym dwóch obrońców, ale fatalnie spudłował z kilku metrów.

Po chwili wyczyn kapitana skopiował Aaron Ramsey, który z okolicy 10. metra posłał futbolówkę dobrych 20 metrów nad poprzeczką. Kanonierzy nie poddawali się jednak i dążyli do upragnionego gola. Bliski bramki był Rosicky, lecz jego uderzenie zablokował Patrice Evra.

W kolejnych minutach gospodarze opadli jednak nieco z sił, a toczący się w szalonym tempie mecz przerzucił akcję pod bramkę Wojtka Szczęsnego. Po nieporozumieniu w szeregach obrony Arsenalu Welbeck znalazł się w sytuacji sam na sam z Polakiem i przerzucił już nawet piłkę nad ofiarnie interweniującym Szczęsnym, jednak Per Mertesacker wybił łaciatą z linii bramkowej. Kilkadziesiąt sekund później golkiper The Gunners zapobiegł utracie gola rzucając się pod nogi temu samemu Welbeckowi otrzymując przy okazji solidnego kopniaka w żebra.

W 71. minucie wreszcie wyrównał Robin van Persie! Akcję rozpoczął Koscielny, który w niemal beznadziejnej sytuacji wygarnął piłkę Rafaelowi i szybko odegrał ją do Tomasa Rosicky'ego. Ten doskonałym przerzutem uruchomił Alexa Oxlade-Chmaberlaina. Angielski skrzydłowy pognał w kierunku bramki i prostopadłym podaniem obsłużył Robina. Holender w dosyć trudnej sytuacji szybko się obrócił i oddał precyzyjny strzał przy słupku. 1-1!

Po tej akcji świetnie dysponowany Chamberlain zszedł z boiska, a na murawie stawił się Andriej Arszawin. Ten ruch Wengera spotkał się z dezaprobatą nie tylko kibiców, ale nawet kapitana Arsenalu z niedowierzaniem kręcącego głową.

W 78 minucie Theo Walcott znalazł się polu karnym rywali, źle przyjął piłkę, ale do końca poszedł za akcją wpadając na Lindegaarda. Anglik upadł tak nieszczęśliwie, że na chwilę stracił przytomność. Groźnie wyglądająca sytuacja skończyła się jednak dobrze, bo wychowanek Southampton szybko wrócił na boisko.

Niestety, po chwili na prowadzenie znów wyszli goście. Arszawin nie potrafił zatrzymać Valencii, który środkiem przebił się pod bramkę Szczęsnego. Ekwadorczyk przytomnie odegrał do Welbecka, który wykorzystał nieporadność defensywy Arsenalu i bez problemów posłał piłkę do siatki.

W akcie rozpaczy Wenger wprowadził kolejnego napastnika - Parka - za przeciętnie spisującego się Aarona Ramsey'a. Ta zmiana w niczym jednak nie pomogła i pomimo wielkich chęci Kanonierom nie udało się w ostatnich minutach urwać nawet jednego oczka.

Porażka z odwiecznym rywalem boli podwójnie, bowiem kolejna strata punktowa znacznie skomplikowała niełatwą już sytuację The Gunners. Londyńczycy tracą już 5 oczek do czwartej w tabeli Chelsea, a pierwszej trójki nie widzi już nawet na ligowym horyzoncie. Jeśli Kanonierzy szybko nie wezmą się w garść, ten sezon może się dla nich zakończyć tragicznie.

Songoku@
Wbijaj na laptopa,bo musimy obgadać a lepiej sie pisze na gg niż na pw k.com mam nr creativa więc zrobimy konferencje

songoku95 komentarzy: 2348628.01.2012, 10:01

Colombo
gratuluje toku myslenia.Oceniasz zawodnika po 1 meczu w bylym klubie?? Ambitny jestes wiesz
crea
a to dobrze ze pozno xD
peciakk na fonie jestem, napisz mi tu na PW

mallen komentarzy: 2123928.01.2012, 09:59

Cześć Wszystkim.
Ciężki sezon w tym roku dla kibica Arsenalu.
Myślę, że całe zło tkwi we właścicielach klubu i ich podejściu do trofeów... nie zależy im, to widać w ich decyzjach i zresztą sami otwarcie o tym mówią. Szkoda.

@Colombo
No to napisalem przeciez, ze były to plotki ludzi posiadajacych twitter a nie spekulacje medialne

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 528.01.2012, 09:56

Songoku@
Wbijaj na gg, Creative info na pw.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223728.01.2012, 09:56

Colombo - może nie umiesz czytać?

creatiVe4 komentarzy: 376428.01.2012, 09:56

Wczoraj wieczorem już o tym pisałem, ale było mało ludzi. Teraz jest więcej, to może uzyskam bardziej precyzyjną odpowiedź.

Mianowicie jakiś rok temu przedłużałem umowę z Cyfrowym Polsatem (CP) o kolejne dwa lata, czyli w tym momencie mam umowę z CP na jeszcze jeden rok. Słyszałem o możliwości przedwczesnego rozwiązania umowy, całkowicie za darmo. Wiecie może jak miało by to wyglądać, ktoś już tak robił?

A druga sprawa to kupno Cyfry+ (C+). Mianowicie jak polecacie jaki pakiet byłby najlepszy, w miarę cenowo no i czy brać teraz czy dopiero po połączeniu się C+ z N-ką.? W ogóle kiedy to połączenie miałoby nastąpić? Jeżeli teraz kupiłbym C+ to w przypadku gdy dajmy na to we wrześniu C+ łączy się z N-ką to wtedy automatycznie dostaję kanały nabyte, czy dostaną je Ci którzy dopiero podpisują nowe umowy.?

Colombo@
To co nas interesuje jego forma z Evertonu,jak u nas gra bardzo dobrze?;D

songoku95 komentarzy: 2348628.01.2012, 09:56

Peciakk
o ktorej bd ten nieoficjalny hax?? Rozumiem ze ty, ja i Creative razem:p?

Colombo komentarzy: 52128.01.2012, 09:55

songoku
Chodziło mi o mecz w poprzednim sezonie kiedy grał w Evertonie pustaku !

songoku95 komentarzy: 2348628.01.2012, 09:54

Sky, Mirror itp

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 528.01.2012, 09:54

Colombo@
Arteta nie grał z UTD więc nie mogłeś patrzeć;)

songoku95 komentarzy: 2348628.01.2012, 09:53

colombo
ty pustaku, Arteta nie gral z Utd. Ogladaj mecze potem sie wypowiadaj mozgu...

Colombo komentarzy: 52128.01.2012, 09:53

mitmiszel
A jak "gadżety" mają o tym pisać ?

Colombo komentarzy: 52128.01.2012, 09:52

Arteta nie do końca wypalił wg mnie. W meczu z United to nie mogłem już paczeć na jego grę, beznadziejny mecz w jego wykonaniu :/

songoku95 komentarzy: 2348628.01.2012, 09:50

Wczoraj byla plota, w ciagu 48 h. Hazard u nas xD wiec czekamy, aby znwow sie rozczarowac xD

mitmichael komentarzy: 4924328.01.2012, 09:50

@giermezunio
Pokaz gdzie napisałem, ze przyjdzie na 100% bo ja sobie niczego takiego nie przypominałem. To były tylko spekulacje i nigdy nie napisałem, ze jestem pewny jego transferu. To były plotki ludzi posiadajacych twittera - zadne gazety o tym nie pisały wiec nie było powodu by mowic ze na pewno przyjdzie

Twój post był trochę bez sensu :P
peciakk napisał że wszyscy śpią, a ty odpowiedziałes na to że "albo po prostu śpią ;P

giermezunio komentarzy: 31628.01.2012, 09:38

mitmichael

ostatnio byłeś pewny, że Hazard dojdzie hehehehe xD

Vermaelen5 komentarzy: 265928.01.2012, 09:33

Dempsey sie przyda, ale warunkiem jego przyjscia do nas jest odejscie jakiegos skrzydlowego. A Arsene powiedzial, ze nie sprzeda Szawy, AOC tez nie odejdzie, Gervinho i Walcott tez nie.
Ewentualnie Wenger moze chciec go sciagnac, bo Benayoun wraca po sezonie do Chelsea.

Colombo komentarzy: 52128.01.2012, 09:33

Nie wiem czy było ale Alex w PSG za 4 mln funtów.

mitmichael komentarzy: 4924328.01.2012, 09:28

Nie bedzie transferow bo wracaja kontuzjowani (nie wliczajac Jacka) - ale Wenger nie pomyslał, ze moze ktos inny wypasc gdy kontuzjowani wroca. Tak jakby nie znal swojego klubu

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223728.01.2012, 09:21

Dzisiaj też jakoś więcej plotek się pojawiło na temat Dempseya, ale to też raczej wymysły.

creatiVe4 komentarzy: 376428.01.2012, 09:14

V5

Sprawa już ucichła.;/
Ciekawe czy coś z tego będzie.

Vermaelen5 komentarzy: 265928.01.2012, 09:12

Cos wczoraj wieczorem sie pojawilo o Hazardzie, badz o innych zawodnikach laczanych z transferem do Arsenalu?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223728.01.2012, 09:10

peciakk - albo po prostu śpią. To raczej normalnie, że o tej godzinie nie wszyscy są na nogach.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 528.01.2012, 08:54

Widzę piątek imprezowy był bo wszyscy na k.com śpią;)

sebastianf komentarzy: 331828.01.2012, 08:43

nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/acta-to-problem-sprawdz-co-szykuje-google,1752126

Taka mała wrzutka dla panikarzy od ACTA, którzy ciągle myślą że to jakaś kontrola internetu. :D

ste komentarzy: 30428.01.2012, 02:09

C+ Kompakt - ze wiele w tym pakiecie nie ma, ale są Eurosporty i wszystkie C+.
Nowa cena w promocji to będzie ok. 70zł - no ale pakiet zupełnie bez rewelacji.

creatiVe4 komentarzy: 376428.01.2012, 01:34

To lipa straszna. Za ile teraz dostanę taki pakiet w cyfrze z dużą liczba kanałów sportowych i jakieś tam podstawowe plus jakieś tam coś w stylu tvn meteo lub coś tam

ste komentarzy: 30428.01.2012, 01:29

Kto ma więcej akcji a kto mniej to akurat nie nasz biznes - dla nas liczy się jak najlepsza oferta i przystępna cena - o ile o to pierwsze się nie boję, bo to będzie mega platforma bez żadnej konkurencji; o tyle o ceny to się martwię bo w tym miesiącu Cyfra wprowadziła pierwsze /i z tego co wiadomo nie ostatnie/ podwyżki w tym roku.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 328.01.2012, 01:23

Co do fuzji Cyfra będzie miała pakiet większościowy ale tylko 51 procent nie zapominajmy,że platformę n mają właściciele TVN którzy również nie narzekają na brak odbiorców

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 328.01.2012, 01:19

Ja mam n- ke i też specjalnie nie narzekam. Jest dużo tańsza niż cyfra którą miałem wcześniej ale teraz to będzie jeden grzyb. Miło będzie zobaczyć w dobrej jakości mecze ale ceny pewnie wywindują

berni33 komentarzy: 138928.01.2012, 01:19