Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
Paul77 komentarzy: 976707.07.2020, 11:22

Największa krytyka spada na defensorów, a ci jak by ustabilizowali formę i obecnie ich gra nie razi tak w oczy. Uważam że hożej wygląda środek pola, regulowanie tempa gry, oraz kreacja sytuacji strzeleckich. Partey i Coutinho mogą ten problem rozwiązać. Upamencano może poczekać, bo obecny Arsenal kłuje w oczy brakiem dominacji na boisku, słabą kreatywnością.

Er4s komentarzy: 311307.07.2020, 11:22

@kwiatinho:
A ja w drugą stronę, chyba od jakichś 6 sezonów nie zapatrywałem się tak pozytynie na przyszłą kampanię niż w tym roku. Może to jest spowodowane Artetą, może w końcu wiarygodną jakością wśród Naszej młodzieży. Widać, że w klubie w końcu zaczynają być podejmowane racjonalne decyzje a Arteta ma na to pomysł i nie będzie dryfował jak go prąd poniesie.
Jaram się odsunięciem od składu Guendouziego i Ozila - nienawidze takiego typu piłkarza a nawet człowieka. Kapryśne, rozpieszczone, mając takich ludzi w obozie nigdzie nie dojdziesz. Brawo Mikel!

Paul77 komentarzy: 976707.07.2020, 10:53

@songoku95: ehhh... Coś dziś głową słabo pracuje... Miała to być do Ciebie odpowiedź, a napisałem do siebie....

kwiatinho komentarzy: 1312807.07.2020, 10:51

@aguero10:
Ale po co tak zrzędzisz? Trochę optymizmu. Idziemy na jakość nie ilość więc to dobrze że więcej odejdzie niż przyjdzie. Soares i Mari podpisali długoterminowe kontrakty. Wraca Saliba. Luiz przedłużył kontrakt. Po kontuzji wróci Chambers jedt jeszcze Holding i Mustafi. Zapewne odejdzie Sokratis.

Jeśli nie poświęcą jeszcze ze 2 obrońców to nie ma możliwości żeby kogoś kupili bo Arsenal to nie przytułek tylko klub sportowy.

Raul i Edu pracują nad wzmocnieniami a ty już marudzisz że kibel i stracony kolejny sezon.... jeszcze ten się nie skończył więc wyluzuj.

Paul77 komentarzy: 976707.07.2020, 10:51

@Paul77: Pewno tradycyjny szpital się pojawi w Arsenalu i krótka ławka będzie problemem... Nie wydaje mi się by Arteta robił wielkie wietrzenie.
Zależy czy dostaniemy się do europejskich pucharów. To też wymaga szerokiej kadry. Ok, ogrywanie młodych, ale nie tylko oni by tam grali.

Wydaje mi się że Arteta chcę się pozbyć Ozila i działa w tym kierunku.

songoku95 komentarzy: 2348607.07.2020, 10:40

@Paul77: Zgadzam się, że przyjdzie max 4 zawodników. Natomiast uważam,że szatnia zostanie przewietrzona jeśli chodzi o odejścia.

Paul77 komentarzy: 976707.07.2020, 10:38

@songoku95: Holding to raczej zostanie, Chambers prędzej będzie wypożyczony, jeśli dojdzie do zdrowia. Sokratis, Elneny i może Guendouziego jeszcze sprzedadzą.
Nie wydaje mi się że dojdzie do wielkiej ewolucji. Dwa, trzy transfery do nas i max cztery odejścia z klubu.

Ech0z komentarzy: 1041107.07.2020, 10:34

Dobra końcówka wczoraj w Sevilli, Bramkarz oddał strzał z pozycji napastnika, napastnikowi który gral na pozycji bramkarza xd

songoku95 komentarzy: 2348607.07.2020, 10:30

Zdecydowanie będzie więcej odejść. Mamy zbyt szeroką kadrę szrotu, który po prostu nie gra. Musimy oczyścić linię obrony. Wydaje mi się, że na wylocie na 100% jest Sokratis i Holding, który mimo ostatniej dobrej gry grzeje ławę.

Na pewno plany troche się pozmieniały na to okno przez bardzo dobrą grę Saki oraz Eddiego i poprawną Willocka. Mimo wszystko jeśli realną opcją jest Partey to powinien być Nasz priorytet i powinniśmy spróbować dalej wypożyczyć Ceballosa. Dla niego i dla Nas takie wypożyczenie byłoby naprawdę super opcją.

Ciekawi mnie co się stanie z Lucasem, który wyżej na boisku nie czuje się najlepiej a na jego pozycji mamy Albańskiego bossa, który jest nie do ruszenia. Wiadomo, że ważna jest rotacja, ale wydaje mi się, że nie stać nas na trzymanie zawodnika za około 40 milionów na ławce i nie będę zdziwiony jak Urugwajczyk odejdzie.

IMO odejścia będą wyglądały tak:

Sokratis, Holding (chlip, chlip), Mustafi (jak nie przedłuży kontaktu), Mateo, Lucas, Nelson i Laca (jeśli otrzymamy dobrą ofertę).

Jak sprzedamy Mateo i Lucasa to kasa na

Ranczomen komentarzy: 1232407.07.2020, 10:25

@AweQ: Cześć przyjacielu. Czemu jesteś taki agresywny?

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5007.07.2020, 10:25

Co się w tym kraju odwala to istny cyrk XDD

aguero10 komentarzy: 856007.07.2020, 10:24

@Simao12:

Ja bym wolał grac w LM niż w ogorkowym pucharze .

Simao12 komentarzy: 775207.07.2020, 10:12

I nuż się ktoś przebije jak Saka albo Martinelli, gdzie przy normalnym wprowadzaniu trwałoby to dłużej

Simao12 komentarzy: 775207.07.2020, 10:10

Dlaczego źle grać w LE?
To już lepiej niż nie grać pojechać tam z full u-23 z dodatkiem młodych graczy z pierwszego składu którzy nie będą mieli podstawy w ligowym.
Czyli z tej grupy dać kilkadziesiąt minut takiemu Willockowi, Guendo jak zostanie, ESR, Nelsonowi itd

Ech0z komentarzy: 1041107.07.2020, 10:02

@thegunner4life: ja też myślałem że jak będziemy grać w LE to będziemy się skupiać na lidze bo w LE będą grali młodzi i rezerwowi. Więc mistrzostwo albo top 3 nasze. Z tą kadra nawet jakbyśmy grali jeden mecz ma miesiąc to i tak by nie mieli siły na top4

Placio komentarzy: 255507.07.2020, 09:58

youtube.com/watch?v=5HOfEvbuOjM
Haha

Paul77 komentarzy: 976707.07.2020, 09:41

Odejście Guendouziego, to oznacza że prawdopodobnie zostanie Ceballos. Arteta chcę jego pozostania. Lacazette też ponoć jest dalej w jego planach, wiele zależy od samego zawodnika.

Paul77 komentarzy: 976707.07.2020, 09:37

James jest dużo gorszy od Coutinho. Brazylijczyk lepiej się spisywał od Kolumbijczyka w Monachium.

thegunner4life komentarzy: 899007.07.2020, 09:34

@adikovski_:
Ja tak w sumie myślę, że lepiej nie grać w tej lidze europy niż tam grać. Będziemy mieć tylko 1 mecz raz na tydzień na maxa można skupić się na lidze, kasa z tego i tak żadna. Chyba, że to będzie zmiana po tym wprowadzeniu UEFA CUP II. I tak i tak tej LE wygrać nie możemy, bo zawsze coś się dzieję.

adikovski_ komentarzy: 31007.07.2020, 09:22

@aguero10: Za bardzo złowróżysz, chłopaki są w gazie i mogą wycisnąć soki z tego marnego sezonu. W najgorszym przypadku będzie UEFA.
Sezon temu były mocne kombinacje i dało się kupić grajków, teraz mamy dużo towaru OUT, także na pewno będą akcje IN.

DzejCoop komentarzy: 326407.07.2020, 09:19

@Ech0z:
Zwykła kłótnia. Lloris był wściekły, że Son w ostatniej akcji 1 połowy totalnie olał defensywę podczas akcji Richarlisona. Nie przesadzajmy.

Ech0z komentarzy: 1041107.07.2020, 09:17

Po gwizdu kończącym przerwę Lloris podbiegł z łapami do Sona i gdyby nie rozdzielał ich zespół to doszłoby do rękoczynów, ciekawe o co poszło ale to dobrze ze przed meczem z nami :p

aguero10 komentarzy: 856007.07.2020, 09:09

@jsky007:
James to taki drugi Coutinho gdzie nie pójdzie to nie wypał

jsky007 komentarzy: 65707.07.2020, 09:02

Co sądzicie o Jamesie? Ja chyba jestem za..
Generalnie to Partey/James i w tym lub następnym sezonie Janek Bednarek kolej y polak w Arsenalu

Ech0z komentarzy: 1041107.07.2020, 08:52

Może spotkanie bylo w środku nocy bo gadali z Amerykanami gdzie u nich jest wtedy normalna pora. I Pytanie cyz gadali z Kromkiem czy gadali z Dc United w sprawie Ozila :D

thegunner4life komentarzy: 899007.07.2020, 08:49

@kwiatinho:
Ja myślę, że Stan dowiedział się, że Arsenal to drużyna która gra w piłkę nożną, a nie koszykówka i teraz jest afera jak to się stało, że nas kupił. I tego dotyczy te zebranie.

aguero10 komentarzy: 856007.07.2020, 08:47

Na moje to w tym okienku będzie więcej odejść niż transferów IN . Na obronę oprócz Saliby już nikt nie przyjdzie . Skończy się na kimś do środka pola i po okienku . Nie ma kasy i tym bardziej prawdopodobny następny sezon bez pucharów .

kwiatinho komentarzy: 1312807.07.2020, 08:42

@mallen:
Pewnie chodzi o to że Chelsea rozpoczęła negocjacje z Havertzem a to miał być prezent dla Mikela od Stanisława.

Zjechali się naradzić czy w tym okienku wydać 400 mln czy wystarczy 300

mallen komentarzy: 2123907.07.2020, 08:40

@aguero10

Simeone lubi takich niegrzecznych chłopców ;)

mallen komentarzy: 2123907.07.2020, 08:39

@aguero10

Możliwe ;)

mallen komentarzy: 2123907.07.2020, 08:38

Ostatnio sobie przypomniałem, że Arteta i Mustafi grali razem w Evertonie więc trochę się już znają :)

mallen komentarzy: 2123907.07.2020, 08:36

Może chodziło o spotkanie z Guendo i jego agentem. Podobno Matteo już na wylocie.

kwiatinho komentarzy: 1312807.07.2020, 08:35

@mallen:
Jeśli poszła by wymiana Laca -> Ramsey to jesteśmy frajerami stulecia.

Pablo11 komentarzy: 82607.07.2020, 08:29

Podobno na spotkaniu Mikel przedstawił zarządowi że chciałby Daniego na następny sezon i mają skontaktować się z Realem.

jsky007 komentarzy: 65707.07.2020, 08:26

Na pewno zrzucali się na tygodniówkę dla Auby. Z tego co czytam rano to jescze pojawia się temat, że Mikel chce zostawić Daniego

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 507.07.2020, 08:25

@mallen napisał: "Która wymianę byście woleli:

Laca - Partey
Laca - Ramsey"

Zdecydowanie za Parteya.

Pablo11 komentarzy: 82607.07.2020, 08:24

Jeśli miałbym powiedzieć za co uwielbiam Ploteczki z The Emirates to właśnie za to:

Jest 3, przed momentem zakończyło się w Londynie spotkanie na szczycie. Bardzo ważne, nie było planowane, a mimo to cała góra się na nim stawiła, włącznie z Artetą, który dziś ma bardzo ważny mecz. W klubie panuje spore zamieszanie, ale pozytywne.

Święci się coś dobrego. Co? Nie wiem dokładnie, ale na pewno czeka nas gorący okres, nawet jeśli jego wyniki usłyszymy po zakończeniu sezonu. Dobrej nocy!

mallen komentarzy: 2123907.07.2020, 08:24

Która wymianę byście woleli:

Laca - Ramsey

? :D

mallen komentarzy: 2123907.07.2020, 08:23

@thegunner4life

Źródło to Internetu, Reddity - fani z Londynu, dzisiaj pewnie jakiś dziennikarz to opublikuje.

mallen komentarzy: 2123907.07.2020, 08:21

Alex Lacazette może wkrótce opuścić Arsenal. Ściągnięciem Francuza zainteresowane są takie kluby jak Inter, Atletico lub Juve. Juventus i Atletico są zainteresowane wymianą zawodników.