Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 22:01

@ZielonyLisc: Dobra. Moze inaczej. Czekam na jakas merytoryczna ofensywke z Twojej strony, bardzo chetnie podyskutuje.

Chyba, ze tylko potrafisz obrazic, napisac XD i zakonczyc rozmowe.

No, ale pewnie zbyt duzego pojecia o polityce nie masz, w baniak sobie wbiles, ze PiS to najgorsze na swiecie i teraz wyborocow Dudy zrownujesz z ziemia, nie majac zadnych argumentow na swoj wybor. Czekam, rozpocznij dyskusje - chyba ze sie zaslonisz jakims gownianym argumentem typu " nie dyskutuje z wyborcami dudy" - wtedy bede mial pewnosc, ze mam racje z twoim zerowym pojeciem o polityce.

coooyg11 komentarzy: 317306.07.2020, 22:01

Weźcie skończcie pierd**** o tej polityce, człowiek chce kulturalni pogadać o piłce to się kłócicie o dwóch cymbałów którzy pewnie za kulisami chleją wódę ! TFU

Paul77 komentarzy: 972806.07.2020, 21:58

@Garfield_pl: niech się wyzywają cały tydzień

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 21:57

@Fabri4: Ty sie dobrze czujesz? Przeciez obaj kandydaci, ktorzy zostali maja bardzo daleko do pogladow Bosaka (ktory tez nie jest idealny, ale wydawal mi sie najbardziej normalny ze wszystkich). Gdybym byl wyborca Trzaskowskiego, to pewnie bys mi takiego pytania nie zadal, a tez jest przepasc miedzy programem Bosaka, a wlasnie Rafala.

Przeciez to i tak jest wybor miedzy dzuma, a cholera. Wybieram w moim mniemaniu mniejsze zlo, bo obie partie to zlodzieje i posmiewisko naszego narodu. Jednak jezeli ktos mysli, ze cokolwiek sie zmieni na lepsze, gdy do koryta dosiadzie sie PO, to jest w bledzie, po prostu.

I smialo mozecie cisnac po tym wyborze, ogolnie to wyebane jajca na to, wroce tu w niedziele po godzinie 21;00 i chce zobaczyc reakcje wiekszosci na przegrane wybory przez Rafala.

Ranczomen komentarzy: 1230506.07.2020, 21:57

Psycha już im siada. Dobrze.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5006.07.2020, 21:57

@Placio: Myślałem, że to oczywiste ale że muszę wyjaśniać że Trzaskowski a poglądy Konfederacji to oksymoron ehhh

Garfield_pl komentarzy: 2778906.07.2020, 21:56

Wy tu kłótnie a po gwizdku Son z Llorisem się prawie pobili :D beczka, jeszcze niech zremisuja i bajka

coooyg11 komentarzy: 317306.07.2020, 21:55

Widzieliście sytuacje po przerwie jak Lloris zaczął się szarpać z Sonem ? haha ładnie się bawią w tej gorszej części Londynu

ZielonyLisc komentarzy: 2027506.07.2020, 21:55

I właśnie dzięki takim ludziom jak ten przypadek poniżej w tym kraju nic się nie zmieni.

Placio komentarzy: 255406.07.2020, 21:55

@Fabri4
Czyli uważasz , że poglądy Trzaskowskiego są zbliżone? Przecież oni są obaj siebie warci

Paul77 komentarzy: 972806.07.2020, 21:54

Ja nie jestem za PiS ani podobnymi partiami. Ale popatrzcie na genezę obecnej sytuacji.
Poczytałem parę książek historycznych, różnych autorów i źródeł. Popatrzcie Panowie ilu wśród obecnych polityków PO, PSL, Lewicy jest potomków ludzi związanych z terrorem stalinizmu, ilu skazywali swoich rodaków na śmierć, potem kolejni w latach 60 i 70 tych zabijali tych walczących o wolną Polskę. Teraz ich córki i synowie, co wyrastali jeszcze często w tamtym systemie bronią demokracji i dobrego imienia swoich przodków.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5006.07.2020, 21:53

@burczymucha: Słuchaj, napisałeś że zagłosowałeś na Bosaka, ale w drugiej turze zagłosujesz na Dudę, więc skoro jesteś wyborcą Bosaka to chcemy znać powód dlaczego teraz jesteś za kimś zupełnie innym w kwestii poglądów, takie trudne?

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 21:51

@ZielonyLisc: Ale jakie ma znaczenie teraz na kogo glosowales w I turze wyborow? Skoro mowimy o drugiej turze, ktora sie zbliza, ktora jest najwanziejsza? Gdybys ty mial troche oleju w glowie, to skumalbys, ze nie rozmawiam teraz o wyborach, ktore sie juz odbyly, tylko o przyszlych xD

Skoro napisalem, ze zaglosuje na Dude, a ty napisales "wstyd", to kto tam jeszcze zostal? Oprocz Trzaskowskiego to nikt.

zdyp komentarzy: 452806.07.2020, 21:51

@burczymucha: to gdzie mieszkasz
czysta ciekawosc

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 21:50

@ZielonyLisc: Moze stad, ze zostali tylko oni? Mowie o II turze wyborow.

Ranczomen komentarzy: 1230506.07.2020, 21:50

@zdyp: Mustafi >>>>> Bob

ZielonyLisc komentarzy: 2027506.07.2020, 21:49

@burczymucha: W tym właśnie momencie pokazałeś jak grzeszysz inteligencją. Skąd myśl, że głosuję na trzaskowskiego? Jakbyś miał choć odrobinę oleju w głowie to po mojej pierwszej odpowiedzi do ciebie zajarzyłbyś na kogo głosowałem.

Placio komentarzy: 255406.07.2020, 21:49

Co wy się chłopa czepiliście , najlepszym wyjściem jest oddanie nieważnego głosu albo zostanie w domu. Głosowanie na Trzaskowskiego to takie samo XD jak na Dude , nie ma czegoś takiego jak mniejsze zło. Pozdro

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 21:49

Poza tym - dla uscislenia. nigdzie nie napisalem, ze pis to zajebista partia, bo gardze nimi, ale jakos mniej niz peło. z dwojga zlego wole pisiorow. jezeli ktos mysli, ze za trzaskowskiego i po bedzie lepiej, to wspolczuje

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 21:48

@RelicT: Powiem Ci, ze prawie mnie przekonales. Probuj dalej. Chociaz Twoje zdanie mnie tyle obchodzi co zeszloroczny snieg xd

daniel677 komentarzy: 24406.07.2020, 21:47

Co za typ, ehhh. Ile masz lat?

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 21:47

@ZielonyLisc: Poza tym. Jestes wyborca Trzaskowskiego, ktory bardzo czesto podkresla slowo "tolerancja".

No, ale kogos o innych pogladach wyborczych potrafisz przezwac w internecie, rycerzyku. Bardzo dojrzale ;D Wlasnie taki elektorat ma Trzaskowski, ktory na szczescie nie wygra tych wyborow ;p

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5006.07.2020, 21:46

@burczymucha: Gdyby przed zagłosowaniem był konieczny test na IQ to byś odpadł w preeliminacjach

Dziadyga komentarzy: 824706.07.2020, 21:45

@burczymucha napisał: "I tak nie mieszkam w Polsce, wiec wyeabane xD"

Zawsze uważałem,że ludzie co mieszkają zagranica,a szczególnie over 5 lat to nie powinni już głosować.Nawet gdyby mieli głosowac na mojego kandydata(czyli jak zagłosowałes na Bosaka) to i tak bym zabronił.

zdyp komentarzy: 452806.07.2020, 21:45

@Ranczomen: bob? czy rob
nie

RelicT komentarzy: 407 newsów: 106.07.2020, 21:45

@burczymucha to zostań chłopie lepiej w domu. To będzie najlepsze co możesz zrobić dla kraju i obywateli

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 21:44

@Fabri4: bo mam do tego prawo i chetnie z tego prawa skorzystam.
@ZielonyLisc: w sumie to samo moge napisac o wyborcach trzaskowskiego xD no, ale na szczescie on nie wygra. tyle dobrego

Paul77 komentarzy: 972806.07.2020, 21:42

Mnie już polityka tak denerwuje że... Nie oglądam żadnych kanałów informacyjnych. Na wymioty mnie bierze. Dobitnie słowa kiedyś Lepper powiedział: Wy wszyscy Polakom nie dajcie nic, wystarczy że im brać nie będziecie, a oni sobie poradzą. Święta prawda....

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5006.07.2020, 21:42

@burczymucha: nie mieszkasz w Polsce więc chcesz głosować w jakim celu?

ZielonyLisc komentarzy: 2027506.07.2020, 21:41

@burczymucha: właśnie dlatego takie dysmózgi jak ty nie powinny mieć nigdy prawa głosu.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 21:40

I tak nie mieszkam w Polsce, wiec wyeabane xD

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5006.07.2020, 21:38

@burczymucha: to Ty chyba na Bosaka zagłosowałeś jak populista i nieświadomy niczego wyborca, że teraz na dude chcesz głosować

ZielonyLisc komentarzy: 2027506.07.2020, 21:38

@burczymucha: XDDDDDDDDD wstyd

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 21:37

W I turze zaglosowalem na K. Bosaka,

Dlatego w drugiej turze zaglosuje na Dude.

Predzej mi reka uschnie niz postawie X przy jakimkolwiek kandydacie z Platformy.

Ranczomen komentarzy: 1230506.07.2020, 21:36

@zdyp: A Bob out, czy nie?

Paul77 komentarzy: 972806.07.2020, 21:36

Lipsk ponoć przycisnął Upamencano i kto wie czy ten nie zostanie tam. Oferują mu sowity kontrakt i każą już decyzję podjąć.

Alonso komentarzy: 1282406.07.2020, 21:35

@NineBiteWolf: Z Mustafim mam tylko negatywne odczucia, a jak przypomne sobie miny Jonesa przy interwencjach to mam banana na twarzy. Wybieram Phila Jonesa.

zdyp komentarzy: 452806.07.2020, 21:35

@Ranczomen:
lol, zgadza sie
tak btw mustafa przypomina mi takiego goscia z podstawowki ktorego tluklem na szkolnych korytarzach na kazdej dlugiej przerwie wiec moze dlatego...

Ranczomen komentarzy: 1230506.07.2020, 21:32

@zdyp: Ale żeś się na niego uwziął.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5006.07.2020, 21:32

Jak nie jestem za żadnym kandydatem to TVP się ośmieszyło kompletnie. Publiczna, NIEZALEŻNA telewizja, śmiechu wartę.

zdyp komentarzy: 452806.07.2020, 21:31

@NineBiteWolf napisał: "jest lepszym obrońcą - Shkodran Mustafi czy Phil Jones?"