Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11706.07.2020, 21:23

Gościu złamał Trzaskowskiego teraz

karmel567 komentarzy: 346606.07.2020, 21:21

Trzaskowski zaprosił przedstawicieli kilkunastu mediów którzy go przepytują. Duda poszedł do TVP gdzie pytania zna na pamięć i wali 3 minutowe wypowiedzi. I jeszcze to podkreślanie, że Trzaskowski nie odpowiedział. Nigdy nie zaglosuje na PiS.

Ranczomen komentarzy: 1225206.07.2020, 21:20

To Trzaskowski musi gonić Dudę, a nie Duda Trzaskowskiego, więc Adrian nie musi grać na zasadach Rafcia.

zdyp komentarzy: 448106.07.2020, 21:17

widze ze wlodarczyk robote zlapal
ciekawe czy wymaca jakies ciekawe... tematy =)

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52406.07.2020, 21:16

@PrzeArs
Dlaczego Duda chodzi na "debaty" tylko do stacji, która pluje na każdego, kto nie jest za ekipą rządzącą?

Womanizer komentarzy: 986306.07.2020, 21:14

Ndombele znowu siad płaski na ławce rezerwowych. Chłop zagrał 30% możliwych minut w sezonie. Klapa totalna a pamiętam jak na stronie Realu płakali że Perez go nie kupił.

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812806.07.2020, 21:14

@PrzeArs napisał: "Rafał hahahahhaha gdzie jesteś . ??????? Rozumiem że na karcie do głosowania też go nie będzie skoro na oficjalną debatę nie przyjechał odpowiedziec na pytania nas - Polaków .

Kandydat Żenada . Bay bay panie Trzaskowski"

Ty znowu tu? Za te marne 50 groszy...

Jeden i drugi się osmieszył,ale jednak wyjdzie bardziej"zwyciesko" Trzaskowski,pofatygowało się na ta jego "debate" 20 róznych mediów i to sporo niezaprzyjaznionych a Twojego Dudusia jest jedynie..rezimowy TVPIS i kto wyszedł na wiekszego głupka?

karmel567 komentarzy: 346606.07.2020, 21:12

To co obecnie dzieje się w TVP i TVN to po prostu naplucie w twarz ludzia. Każdy gada swoje osobno, a tyle w tym sensu jak David Luiz w Arsenalu.

PrzeArs komentarzy: 278406.07.2020, 21:10

Kandydat Żenada . Bay bay panie Trzaskowski

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11706.07.2020, 21:09

Jeden robi debatę w TVP a jeden w TVN, osobno. Takie cyrki tylko w Polsce.

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812806.07.2020, 21:08

Widze,że fajne debaty w tej chwili lecą.No dziki kraj potwierdza się kolejny raz ha ha :D

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11706.07.2020, 21:03

Dier to cienias na każdej pozycji.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 20:58

@Rafson95: Ale ja ogladalem jego wystepy w ostatnich meczach na SO, to jest po prostu patałach. Zobacz co z Szabelkami za cyrk odwalal ;)

Paul77 komentarzy: 965506.07.2020, 20:55

@enrique: nie na tego złego co by na dobre nie wyszło.

Rafson95 komentarzy: 1045106.07.2020, 20:54

@burczymucha:
Z tego co kojarze Dier na ŚO w totkach grywał już w przeszłości i to nie raz

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 20:54

ale mi brakuje tego Arsenalu w LM... Przeciez niedawno tam gralismy, a czuje, jakbysmy z 15 lat tam nie wystepowali.

W tym sezonie to juz raczej srednio, ale licze, ze Arteta zrobi z tym klubem porzadek i za sezon zajmiemy miejsce w top4. :)

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 20:50

Dier na SO xD Nigdy nie zrozumiem tego pomyslu Mourinho

Oby ich dzisiaj Everton zlał

aguero10 komentarzy: 852306.07.2020, 20:40

Smerfy kontaktowały się z agentem Havertza .
Idą jak burza z transferami

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 106.07.2020, 20:37

@DexteR_000: Za parę dni UEFA ma wydać ostateczną decyzję, ale raczej tak będzie, że 5 miejsce da LM, także Arsenal ma cały czas o co walczyć.

ELAdzik komentarzy: 250806.07.2020, 20:24

@enrique: to jest chore. Ale od samego początku tak myślałem, że firmy nie będą chciały płacić tych 10%.

ZelGrey komentarzy: 252406.07.2020, 20:20

@Traitor: @Paul77: Najlepiej zaaklimatyzowaniem Portugalczykiem ostatnich lat w United był zdecydowanie Bebe. Sprawdzone info.

enrique komentarzy: 1894306.07.2020, 20:15

@ELAdzik: Nieoficjalnie 35% firm w UK pobierających furlough wyłudzało je, bo brało pieniądze od rządu a ludziom kazało przychodzić do pracy.
To jednak tylko kwestia czasu kiedy je dorwą jedna po drugiej i będzie cyk bankructwo.
Mój pracodawca zwalnia 75% załogi tylko i wyłącznie dlatego, że od sierpnia musi pokrywać 10% - DZIESIĘĆ ZASRANYCH PROCENT - mojej pensji podczas gdy rząd pokryje resztę. Kpina totalna, mam nadzieję że upadną.

DexteR_000 komentarzy: 756206.07.2020, 20:11

Panowie jak to juz jest, bo nie w temacie ostatnio jestem troche z pilka itd, City dostanie Bana na LM i 5 miejsce bedzie gwarantowac kwalifikacje czy nie?

ELAdzik komentarzy: 250806.07.2020, 20:08

@enrique: I bardzo dobrze. Teraz firmy robią ludzi w ch... jak się tylko da. Sorry nie tylko ludzi bo nawet rząd. Moja ostatnia firma w której pracowałem została wpisana na czarną listę przez agencje która wysyłała im ludzi. Podejrzewam, że brali ludzi od nich, a państwo płaciło za to (furlough). A oni nie płacili agencji.

majkel_majkel komentarzy: 1337 newsów: 4206.07.2020, 20:05

@Trequartista: z drugiej strony wyborca Konfederacji "nie może nawet rozważać głosowania na Trzaskowskiego", jak to określił Bosak. Pytanie czy zagłosują przeciw niemu czy po prostu zostaną w domu, co akurat byłoby mało obywatelskie i chyba nie w ich stylu.

kwiatinho komentarzy: 1311406.07.2020, 20:05

@kraku96: @Paul77:
Dzisiaj zaliczam straszny zjazd, ciężko z myśleniem

enrique komentarzy: 1894306.07.2020, 20:03

@Paul77: Dziękować. Wezmę kasę, wykorzystam czas który dzięki temu zyskam i idę na kurs kodowania dzięki któremu mam szansę załapać się na całkiem niezłą robotę w firmie zajmującej się software development.
Może jeszcze będzie z tego coś dobrego.

enrique komentarzy: 1894306.07.2020, 20:00

@ELAdzik: Wiem wiem będę miał video konferencję w przyszłym tygodniu i uwierz będę BARDZO przygotowany. Akurat jest dość obcykany z Acasem, Citizen Advice czy związkami bo kiedyś z żoną walczyliśmy z jej byłym pracodawcą, dostaliśmy za darmo prawnika i wygraliśmy. Nie odpuszczę im nawet jednego pensa.

Paul77 komentarzy: 965506.07.2020, 19:58

@enrique: ja w swojej firmie pracuję dziewiąty rok. Przeszedłem kilka szczebli, bywali różnie, czasem miałem ochotę się zwolnić. Ale lubię swoją pracę i podobnie jak u Ciebie to drugi dom. Więc Cię rozumiem. Kasa to nie wszystko, żyć trzeba , a jak z pracą będzie słabo, to tej kupki będzie ubywało....
Jeszcze raz powodzenia.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11706.07.2020, 19:56

@OFFO: TOP burak polskiego dziennikarstwa. Rudzki to przy nim mały pionek

ELAdzik komentarzy: 250806.07.2020, 19:50

@enrique: Nie daj się. Mi też mówili parę lat temu, że nie należy mi się odprawa itd. Zadzwoniłem w parę miejsc i powiedzieli mi, że muszą mi zapłacić. Więc jak im o tym powiedziałem to zaraz gadka była inna. W Anglii podoba mi się to, że jak masz trochę pojęcie gdzie się dopytać o coś czego nie wiesz to nie tak łatwo jest wyj. cię na kasę itp.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29206.07.2020, 19:48

Przydalaby sie teraz jakas seria 22 meczow bez porazki jak za Emery'ego.

Pamietam, ze wtedy bez formy Southampton nam popsul cala serie, a potem bylo coraz gorzej xD

enrique komentarzy: 1894306.07.2020, 19:48

@Paul77
Oj uwierz że się należy, tyle że jakoś tak dziwnie że po 10 latach nie ma gdzie wrócić... praca była wręcz jak drugi dom, znam tak wszystko i wszystkich a teraz nawet nie będę mógł się pożegnać i mieć pożegnalnego party które wyprawialiśmy innym, o wiele krócej pracującym.

Rafson95 komentarzy: 1045106.07.2020, 19:46

@enrique:
I nad czym tu płakać. Dostaniesz prawie 40 tysięcy złotych i jeszcze może jakieś świadczenia od państwa jako osoba bezrobotna/która straciła pracę w związku z wirusem.

Alonso komentarzy: 1282406.07.2020, 19:46

@OFFO: ciekawe czy pod swoim nazwiskiem będzie pisał czy pod jakimś nickiem, np Pyton

Paul77 komentarzy: 965506.07.2020, 19:45

@enrique: Jeśli Ci się należy uczciwie, to nie daj się wyj..ć. Co Twoje bież.

enrique komentarzy: 1894306.07.2020, 19:42

@Paul77: A właśnie że nie szukam, bo dziś jak nam to ogłosili to aż za bardzo zachęcali do znalezienia nowej roboty i dało mi to do myślenia... sprawdziłem więc swój kontrakt, prawo pracy i całe te furlough i na końcu okazało się że...

Muszą mi dać £4300 odprawy za 10 lat pracy + £3200 za 10 tygodni okresu wypowiedzenia + £420 za niewykorzystany urlop.
Gdybym sam się zwolnił dostałbym tylko za ten urlop, cwaniaki głupich szukają.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.07.2020, 19:42

Ja Pepe bardzo lubię i mega trzymam za niego kciuki. Widać, że jego dyspozycja jest coraz lepsza. Mamy poważniejsze problemy obecnie niż Iworyjczyk.

OFFO komentarzy: 354506.07.2020, 19:41

xd

Paul77 komentarzy: 965506.07.2020, 19:37

@enrique: Przykre to cholernie. Mam nadzieję że szybko znajdziesz dobrą pracę.
Moja żona to z dnia na dzień zwolniona....

enrique komentarzy: 1894306.07.2020, 19:32

Zasrany koronawirus.
10 lat pracy za 2 tygodnie a za 4 dostanę wypowiedzenie.
75% załogi leci w przyszłym tygodniu....

Rafson95 komentarzy: 1045106.07.2020, 19:31

@gnabry_:
Nie lubię hipokryzji i zakłamania.

Ech0z komentarzy: 1034406.07.2020, 19:27

Emiliano Martínez: Wiedzieliśmy, że Mikel Arteta będzie dobrym trenerem, kiedy podpisał kontrakt z Arsenalem, ale nie wiedzieliśmy, że aż tak. On jest po prostu niesamowity. Wie, jak radzić sobie zarówno z młodymi, jak i doświadczonymi zawodnikami. Daje nam konkretny plan na spotkanie z każdą drużyną z Premier League oraz nadzieję i motywację, gdy przeprowadza treningi. Kiedy coś mówi, to wszyscy uważnie się go słuchają, ponieważ wiemy, że wniesie nas to na wyższy poziom. Dokładnie wie, na jakiej pozycji musisz się znaleźć w danej fazie gry. Podczas meczów nasze schematy faktycznie działają. Zaczęliśmy wierzyć w każde słowo, które powie. To właśnie Mikel Arteta stoi za wszystkim. Teraz mamy strukturę, plan i zarządzanie grą, a obrona wygląda na coraz silniejszą. Uwierzcie mi, że Skhodran Mustafi i David Luiz, to świetni obrońcy.

Iñaki Caña Pavón jest bardzo pracowitym człowiekiem i od pierwszego dnia pokazał nam, czego wymaga od bramkarzy. Szczerze mówiąc, to naprawdę dobrze na nas podziałało. Bardzo ciężko z nim ćwiczymy. Po sesjach treningowych jesteśmy wręcz wyczerpani.

Gunner18AFC komentarzy: 3425 newsów: 306.07.2020, 19:26

@Simpllemann: Miałem na myśli czas teraźniejszy. Niezbyt jasno się wyraziłem. Wtedy być może tak było.

Paul77 komentarzy: 965506.07.2020, 19:26

@karmel567: Nie ma reguły.
Dawniej mówiło się np że Arsenal jest francuski.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 106.07.2020, 19:24

@Rafson95: Dlaczego jesteś takim skrupulatnym detektywem? Lubisz patrzeć przez dziurkę od klucza, prawda?

Paul77 komentarzy: 965506.07.2020, 19:23

@kwiatinho: ale to Holender.