Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal

Trzecie czyste konto z rzędu i kolejne zwycięstwo! Wolves 0-2 Arsenal 04.07.2020, 19:22, Bartek Romanowski 952 komentarzy

O godzinie 18:30 Michael Oliver rozpoczął mecz pomiędzy Wolverhampton Wanderers oraz Arsenalem na Molineux Stadium. W takich oto składach wyszły na boisko obie drużyny:

Wolves: Patricio, Saiss, Coady, Bolu, Otto, Neves, Moutinho, Dendonker, Doherty, Raul, Adama
Ławka rezerwowych: Ruddy, Gibbs-White, Campana, Jordao, Jota, Kilman, Neto, Vinagre, Buur

Arsenal: Martinez, Mustafi, Luiz, Kolasinac, Soares, Ceballos, Xhaka, Tierney, Saka, Nketiah, Aubameyang.
Ławka rezerwowych: Macey, Bellerin, Holding, Sokratis, Maitland-Niles, Torreira, Willock, Nelson, Lacazette

Wolves zaczęło dość szybko i już w pierwszej minucie do dogodnej sytuacji doszedł Adama Traore, który trafił w Emiliano Martineza. Oprócz tej akcji, w pierwszym kwadransie nie działo się nic konkretnego. Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolując grę, jednak brakowało jakichkolwiek konkretów, zarówno ze strony gości, jak i gospodarzy.

W następnych minutach tempo spotkania było spokojne. Arsenal cały czas utrzymywał się dłużej przy piłce, jednak nie potrafił w żaden sposób zagrozić bramce Patricio. Obie drużyny robiły wszystko, żeby nie stracić bramki. W 25 minucie Arsenal wykonał pierwszy rzut rożny w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym, Aubameyang zdołał oddać strzał w światło bramki, jednak pewnie bronił portugalski bramkarz. Poza tą sytuacją, w pierwszych dwóch kwadransach nie działo się nic godnego uwagi.

W 34. minucie bliski szczęścia był Eddie Nketiah, który pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i oddał kąśliwy, mocny strzał w prawy dolny róg bramki Wolves. Bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na słupek. W 41. minucie Sead Kolasinac faulował Adamę Traore kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny został wykonany w niekonwencjonalny sposób. 3 zawodnikówWilków podeszło do piłki. Po wymianie krótkich podań między nimi ostatecznie strzał oddał Saiss, jednak został zablokowany.

2 minuty później mamy pierwszą bramkę w tym meczu. Z prawej strony boiska Cedric zagrał długą piłkę do Aubameyanga, który na pamięć przedłużył do niepilnowanego Tierneya na lewym skrzydle. Ten bez namysłu dośrodkował piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Doherty'ego i trafiła wprost na lewą nogę Saki, który uderzył ją z woleja i trafił tuż przy prawym słupku bramki Patricio. Na nic zdały się reklamacje Szkota, który dopatrzył się zagrania ręką przez Matta Doherty'ego, nie były bowiem w tym momencie istotne. Wolves 0:1 Arsenal!

Sędzia doliczył jeszcze 2 minuty, jednak do końca pierwszej połowy nie działo się już nic więcej. Arsenal schodzi na przerwę z 1-bramkowym prowadzeniem. Gola strzela Bukayo Saka, który nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu po podpisaniu nowego, długoterminowego kontraktu. Strzelił bowiem swoją debiutancką bramkę w Premier League.

Na drugą połowę zespoły wyszły w takich samych składach, jakie zostały desygnowane przez trenerów od początku spotkania. Od gwizdka sędziego, wznawiającego drugą odsłonę meczu zaatakowała drużyna Wolves, sprawiając niemałe problemy obronie Arsenalu. Nie wystarczyło to jednak, aby zadowolić Nuno Espirito Santo, który zdecydował się w 55. minucie na pierwszą zmianę w tym spotkaniu. Za Dendonckera wszedł Diogo Jota, zmieniając tym samym ustawienie zespołu. Na zmianę w ekipie Arsenalu nie trzeba było długo czekać - w 56. minucie za Kierana Tierneya wszedł Ainsley Maitland-Niles.

W ciągu pierwszych 15 minut przy piłce częściej była ekipa Nuno Espirito Santo, jednak piłkarze Arsenalu odpierali ataki podopiecznych Portugalczyka. W 64. minucie poważnie zagrozili jednak bramce Emiliano Martineza. Diogo Jota wypuścił Traore na czystą pozycję, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem. Jego lob nie znalazł jednak drogi do bramki. Druga połowa odbywała się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Arsenalu próbowali odgryzać się z kontrataków, jednak nie potrafili oni przebić się pod bramkę Patricio.

W 72. minucie doszło do zmiany w drużynie Wolves - Neto wszedł za Doherty'ego. 4 minuty później doszło do podwójnej zmiany w Arsenalu. Bellerin zmienił Cedrica, Willock Sakę. W 83. minucie Arteta wykorzystał swój limit zmian, wprowadzając na boisko Lacazette'a oraz Lucasa Torreirę. Urugwajczyk wrócił zatem do gry po kontuzji, której doznał w marcowym meczu z Portsmouth w FA Cup.

Kolejna bramka Arsenalu! Alexandre Lacazette strzela swojego pierwszego wyjazdowego gola w Premier League w tym sezonie po dwójkowej akcji z Willockiem. Młody Anglik dograł do francuskiego napastnika z prawego skrzydła, a ten dobrym przyjęciem minął obrońcę Wolves. Jedyne co mu pozostało to wykończyć akcję i to właśnie zrobił, strzelając po ziemi w długi róg. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Wolves 0:2 Arsenal!

Chwilę potem Willock mógł podwyższyć na 3:0, po tym jak otrzymał futbolówkę, odebraną podczas pressingu założonego przez napastników Arsenalu. Jego strzał sprzed linii bramkowej został jednak wybity na rzut rożny. Do końca meczu Kanonierzy kontrolowali przebieg gry, utrzymując piłkę z dala od swojego pola karnego. Sędzia doliczył jeszcze 5 minut do tego spotkania.

Arsenal wygrywa 3. mecz z rzędu w Premier League od porażki z Brightonem, zmniejszając tym samym dystans do szóstego Wolverhamtonu na 3 punkty. Kanonierzy zachowali również 3. kolejne czyste konto w lidze po raz pierwszy od listopada 2017. Arsenal pozostaje w walce o europejskie puchary, zasłużenie pokonując Wolves 2:0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Bartek Romanowski źrodło:
karmel567 komentarzy: 346606.07.2020, 19:18

@Traitor: @Paul77:
Oczywiście Nani czy szczególnie Ronaldo zrobili mega dużo dobrego dla United, ale nie szukałbym zasady że każdy portugalczyk musi być gwiazda w United.

@NineBiteWolf:
To jest moja odpowiedź na głupie porównanie. Można wybrać sobie jakieś transfery które niewiele mają ze sobą wspólnego żeby tylko ośmieszyć czyjeś decyzje

Rafson95 komentarzy: 1053206.07.2020, 19:00

@gnabry_ napisał: "Nigdy nie lubiłem tego ciecia."

------------------------------------------------------------------------

@gnabry_ napisał: "Pepe jest zajebisty."

@gnabry_ napisał: "Auba, Martinelli (LS), Pepe, Nelson (PS) - nie dość, że świetnie obsadzone skrzydła (w końcu!!!!!) to jeszcze brak miejsca dla Iwobiego."

@gnabry_ napisał: "Genialny transfer. Emery pokazał, że jest profesjonalistą." (W newsie o Pepe oczywiście :) )

@gnabry_ napisał: "Już od dawien dawna nie czułem takiego smaka na nowy sezon PL, choć jeśli transfer Pepe upadnie to będę bardzo zniesmaczony, a wręcz obrażony."

xD

Paul77 komentarzy: 976706.07.2020, 19:00

@karmel567: obecnie nie, ale Nani, Ronaldo i jeszcze kilku innych tam szybko aklimatyzowali w czerwonej części Manchesteru.

Traitor komentarzy: 10304 newsów: 2406.07.2020, 19:00

@karmel567:

Nani mi pierwszy do glowy leci oprocz Ronaldo ofc

karmel567 komentarzy: 346606.07.2020, 18:56

@Paul77:
Nie przywiozywałbym wielkiej wagi do narodowości. Nie kojarzę obecnie innego Portugalczyka w United.

Paul77 komentarzy: 976706.07.2020, 18:54

@karmel567: Zauważ że Portugalczycy łatwo się odnajdują w United. Już ich tam kilku grali i zawsze na solidnym poziomie

karmel567 komentarzy: 346606.07.2020, 18:53

@Gunner18AFC:

Tylko mówimy o pilkarzu za 80 mln. To dużo zmienia, do tego gość ma 25 lat, nie 18 jak ten młodziak z United.

karmel567 komentarzy: 346606.07.2020, 18:49

Transfer Pepe to ciężki temat. Chłopak miał genialny sezon, interesowały się nim największe kluby, wydawało się, że Arsenal w końcu był konkretny i kupił piłkarza który będzie robił różnice. Tymczasem Pepe okazał się dość przeciętny, oprócz kilku przebłysków ciężko szukać pozytywów. Cena jest dużym ciężarem, a Pepe nie wygląda na gościa który za chwilę się ogarnie i będzie gwiazda ligi, tylko bardziej wygląda na typa który za rok odejdzie do jakiegoś West Hamu za połowę ceny.
No cóż taka jest piłka nożna, Barca kupiła Cou, Dembele i Griezmanna, każdy za ponad 100 baniek, a żaden z nich nie był chociaż w połowie tak dobry jak solidny wychowanek Pedro. Z drugiej strony United kupuje Bruno z totalnie średniej ligi portugalskiej i gość wchodzi do składu i totalnie odmienia zespół, z miejsca stając się najlepszym pomocnikiem w lidze obok De Bruyne.

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 306.07.2020, 18:41

Co z tego, że ma irytujący styl prowadzenia piłki? Co z tego, że ma irytujący wyraz twarzy. Ważne, że ma 8 goli i 8 asyst w 36 meczach w najgorszym Arsenalu od lat. W pierwszym sezonie.

Co z tego, że 2 bramki z wolnego i 2 z karnego? To też trzeba umieć strzelić, ktoś to musi robić. No i to jego pierwszy sezon u nas. Mogą być z niego ludzie.

Zaha, uważany przez niektórych za lepszego od Pepe ma gorsze statystyki, więcej minut. Co prawda jego zespół też jest gorszy, ale tylko w poprzednim sezonie miał lepsze staty. Sezon konia. Mieliśmy już takich w tej lidze.

Pepe > Zaha

Paul77 komentarzy: 976706.07.2020, 18:39

Napoli skłonne sprzedać Koulibali, ale kwota ciężka, 70 mil. funtów..
Do tego wiek już spory

karmel567 komentarzy: 346606.07.2020, 18:34

Jak to jest 5 miejsce daje lige mistrzów?

Dominik11 komentarzy: 2016406.07.2020, 18:31

According to
@AFCPress
, Thomas Partey to Arsenal is a done deal.

@AFCPress
was known as Moley before. He was right a few times and I trust him with this one. #afc

czarnykruk komentarzy: 69906.07.2020, 18:22

Sane to kocur jakich mało... Wydaje mi się, że nie znam bardziej kompletnego skrzydłowego, a Bayern kupując go zrobił świetny interes. Sane ma bardzo dobre statystyki w Premier League, wcześniej spisał się w Schalke, więc jest pewniaczkiem.

Z Pepe było inaczej... Gość robił liczby we Francji, co niekoniecznie musi być wyznacznikiem nadludzkich umiejętności. Jednak myślę, że Iworyjczyk jeszcze nam udowodni swój potencjał. Zdecydowanie częściej powinien decydować się na uderzenie lewą nogą, booo jest niesamowita :D

sWinny komentarzy: 782306.07.2020, 18:10

Mi szczerze mówiąc Pepe też nie przypadł do gustu od początku jego transferu. Często mnie irytuje jego prowadzenie piłki i styl poruszania po boisku. Ale żadnej oceny nie wydaje, bo podobno w przyszłym sezonie ma być już tylko lepiej. Poczekam. Popatrze.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11706.07.2020, 17:47

Maddison i Chilwell jutro mogą nie zagrać. Tylko wygrana musi być. Liczmy jeszcze na ten cud.

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 106.07.2020, 17:41

Jeśli kogoś podniecają pojedyncze zrywy to nie lepiej było ściągnąć Deulofeu, a walizki wypełnione pieniędzmi zostawić na specjalną okazję (czyt. kupno obrońcy)?

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 106.07.2020, 17:35

Nigdy nie lubiłem tego ciecia. Od początku swojego pobytu zgrywał gwiazdę celowo spacerując i robić krzywe miny, a gdyby nie łaska Auby to zablokowałby się psychicznie na wieki.

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 106.07.2020, 17:32

modern super club v2

Trequartista komentarzy: 536606.07.2020, 17:29

No trochę tak, transferowi Same bliżej do transferowi Sancheza, którego chcieliśmy opchnąć do City za 60mln Euro, a był wtedy jedną z największych gwiazd ligi i nie był po kontuzji zerwania więzadeł.

kwiatinho komentarzy: 1312806.07.2020, 17:03

@gnabry_:
Bez sensu porównanie. Sane rok kontraktu odmówił podpisania nowego , po kontuzji więzadeł i w czasie kiedy kkuby toną w długach. City w dodatku ma bana na europejskie puchary i nie wiadomo czy zagrają w przyszłorocznej edycji LM

Hakimi to faktycznie okazja choć trzeba dodać że jest też zapis o bonusie +10 mln €
Real go odpuścił bo Zidane nie widział go w składzie.

Pepito był gorącym nazwiskiem dla wielu klubów w Europie. Zaliczył niesamowity sezon w Ligue 1 .

Porównywanie tych transferów jest z dupy.

Porównajmy np transfer Sane i Iwobi

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 106.07.2020, 16:47

Hakimi 40 mln€, Sane 48 mln€ / Pépé - 80 mln€ (modern super club)

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 106.07.2020, 16:44

Sprzedać Kosiniaka, kupić Robina Gosensa.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 506.07.2020, 16:39

@Ech0z napisał: "Żaden transfer poza top class defensorem nie bedzie dobrym transferem"

Chyba poza ŚP + ŚO ;)

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 506.07.2020, 16:37

Saint Maxim by byl wielkim wzmocnieniem dla Afc. Jestem na tak.

Trequartista komentarzy: 536606.07.2020, 16:30

@majkel_majkel:
Mentzen już wyśmiał tę akcję, na Twitterze pod tym tagiem piszą sami PiSowcy, chyba wyborcy Konfederacji tego nie łykną.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52406.07.2020, 16:28

@Kiepomen
Bilans bramkowy.

Kiepomen komentarzy: 432906.07.2020, 16:22

Co wtedy, gdy będziemy mieli tyle samo punktów w tabeli co inny zespół? Decyduje bilans bramkowy, czy bezpośrednie spotkania?

Er4s komentarzy: 311006.07.2020, 16:11

Najlepsza opcją dla Nas do rotacji wciąż pozostaje Willian ale on może faktycznie krzyczeć jakąś niebotyczną kase. Z reszta to w jakiej jest formie pewnie skłoni Chelsea do ponownej refleksji nad jego umową.

Ranczomen komentarzy: 1232406.07.2020, 16:10

@mallen napisał: "Saint-Maximin wstawił fotę dzieciaka ubranego w strój AFC :D"

Welcome to Tottenham xD

Er4s komentarzy: 311006.07.2020, 16:08

@arsenallord:
Chyba nie oglądasz gościa na żywo.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4206.07.2020, 16:00

oho, już nie tylko Bosak "delikatnie" dał do zrozumienia, że w II turze głosuje da Dudę. Głosy Konfederacji mogą okazać się decydujące

youtube.com/watch?time_continue=6&v=bHFvJXDHMvQ&feature=emb_logo

Arixon komentarzy: 25606.07.2020, 15:37

@Placio: możliwe, ale nadal jest mizerny dla mnie, nawet w tej formie, to tylko pokazuje jaką mierną obronę mamy.

zdyp komentarzy: 455206.07.2020, 15:29

emmmmmmhhhhh..... MUSTAFA to sie nadaje...