Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dominik11 komentarzy: 2023521.08.2014, 19:39

Bony byłby już lepszy od Giroud

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:39

Tottenhamowi życzę sukcesów w LE. Półfinał LE byłby idealny.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.08.2014, 19:39

pauleta

Czyli wolisz ogladac w kazdym meczu Girouda?

schnor25 komentarzy: 1854621.08.2014, 19:38

Nieaktualne - już prowadzą

CesK komentarzy: 210721.08.2014, 19:38

Szkoda że nie map olskiej wersji biografii bergkampa

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:38

Bolek, Grioud porównujecie z Henrym, RvP, Bergkampem i narzekacie, a jak chcesz ściągnąć Benteke to już wystarcza ci tylko, że jest lepszy od Giroud.

Porównaj może Benteke do RvP i oceń czy jest to napastnik jakiego potrzebujemy.

Kuraki już remisują - Soldado (Lamela)

MatczaK komentarzy: 62221.08.2014, 19:37

znacie jakiegoś fajnego przeglądarkowego manadzera, gdzie są reane kluby i piłkarze?

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:37

To jest takie błędne koło.

Mieliśmy zabójczy napad to brakowało doświadczenia i solidności w obronie...

Mamy kreatywną pomoc z najwyższej półki i dobrą obronę to brakuje dobrego egzekutora i silnego fizycznie pomocnika.

Przyjdzie lepszy napastnik to okaże się, że nie mamy już obrony, pomoc podstarzała, a Ramsey poleciał do Realu Madryt.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:34

Fajnie jest narzekać na technikę Belga...

Pewnie - Benteke nie jest w tej chwili technikiem na miarę Benzemy, ale co z tego jeśli i tak zjada Giroud (i wielu innych napastników, ale to nieistotne) na śniadanie w tym aspekcie gry?

XandeR komentarzy: 972021.08.2014, 19:34

Wenger juz ustalil pierwszy sklad na ten sezon i bedzie sie go sztywno trzymal . Zmieni jeszcze Ozila i moze Pera , a reszta jest juz ustalona ;/

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:32

No dobra, to czekajmy sobie na tę "Klasę światową".

Może i będzie tu kiedyś ten klasowy napastnik...
... ale wtedy, kiedy będzie potrzebna gruntowna przebudowa linii obrony i pomocy, bo zawodnicy się postarzeją / odejdą do lepszych zespołów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:32

Mario Balotelli’s future seems set to be at Liverpool. Milan and Liverpool have already reached an agreement, now the one between the English club and the player is missing, but the parties are negotiating. Liverpool have already presented their first economic offer: €5.8M wages per week, £90,000 per week. Important figures, Balotelli is increasingly close to Liverpool.

Di Marzio

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 19:32

przy szybkich skrzydłowych silny i w miarę szybki gracz jest imo najlepszy a benteke jest zarówno silny jak i szybszy i lepszy technicznie od girouda.

Koroniarz komentarzy: 1023021.08.2014, 19:32

Widze, ze poszukiwania napastnika trwaja w najlepsze

Agher komentarzy: 278421.08.2014, 19:31

prawda jest taka, że Wenger przegapił dobre opcje na napad po odejściu Robina i w zeszłym roku. W tym także zaspał gdzie dało się kogoś wyciągnąć. Niestety podejrzewam, że zostaniemy z Giroud na zmianę z Sanogo na szpicy. Ewentualnie zagra tam kilka razy Walcott czy Sanchez ale coś czuję, że to się nie sprawdzi.

schnor25 komentarzy: 1854621.08.2014, 19:31

No tak, bo Benteke to już ma 30-tke na karku i nie stać chłopaka na progres.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 19:30

cavani albo falca z topu do wyciągnięcia ale jest jeszcze Remy czy bony i nawet benteke, którzy imo byliby lepsi niż Zwirinho.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:30

Mandżukić też był za słaby? Balotelli też?
To kogo my do cholery poszukujemy?

I jeden, i drugi to znaczny postęp w stosunku do Giroud, a obu odpuściliśmy.
Benteke też zły, bo nie możemy poczekać miesiąca, dwóch jeśli czekamy już dwa lata?!

Za Lukaku zapłacili ponad 30 milionów, więc tym bardziej ok. 30 milionów za Benteke nie wygląda tak źle.

"Rok temu też było gadanie, ze nie ma jakości na rynku, że lepiej za rok kupić kozaka niż teraz średniaka..
Prawda jest taka, że potrzebujemy wzmocnienia tu i teraz."

W pełni zgadzam się z Kanonierem Maćkiem ;)

Po co nam Ozil i Sanchez, jeśli mają się marnować z tym drewnem na szpicy? Kupiliśmy po to, by zmarnować ich najlepsze lata kariery?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:29

Cavani, Falcao to jest napastnicy dla Arsenalu, a nie Benteke.

IMO klasa światowa, albo nikt. A władowywanie 30 mln w półśrodki, które nie rozwiązują problemu to głupota.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 521.08.2014, 19:29

Panowie jak myślicie Lyon dzisiaj zwycięży?

schnor25 komentarzy: 1854621.08.2014, 19:29

Technik, tu potrzebny gość, który wyjdzie do prostopadłej piły, tak jak to próbuje czynić Sanogo, chyba nikt nie ma wątpliwości, że Belga na to stać, nie to co kłodę Giroud.

KanonieR_ST komentarzy: 85421.08.2014, 19:29

Mimo wszystko trzeba było brać tego super Mario, ale już po ptakach ;p...

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 19:28

NineBiteWolf
Może szczęście mi dzisiaj dopisze ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:27

NBW, Benteke to fizycznie grający napastnik, a nie technik, którego potrzebujemy, więc nie mydl mi oczów że gra tak ze względu na styl Aston Villi.

mercol7 komentarzy: 270421.08.2014, 19:26

te swoje mam w miare obcykane poniżej 70 pkt nie schodze tyle,że znam je na pamięć
a obawy mam do pytań dotyczących ratownictwa bo strasznie nie lubie akurat tego i trudno to wchodzi

schnor25 komentarzy: 1854621.08.2014, 19:26

Bentek w formie z AV spokojnie by Nam wystarczył, nie ma co marzyć o szybkim, technicznym napastniku, czas skończyć żyć przeszłością

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 19:26

Bolek
odnośnie najlepszej pomocy ale najlepsza pomoc w lidze nie dostaje batów tak jak 6-0 czy 5-1 ale mimo wszystko nasza pomoc jest silna ale nie kompletna.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:26

A i tak statystyki nie mówią wszystkiego. Wystarczy oglądać mecze i wtedy widzi się jak wiele daje zespołowi obecność Belga na boisku. Kapitalny zawodnik i moim zdaniem nie ma w tym stwierdzeniu wielkiej przesady.

I tak - potrzebujemy napastnika na wczoraj, ale jeśli mamy zostać z Giroud, to ja wolę kupić kontuzjowanego Benteke i poczekać na niego ten miesiąc czy dwa. Mam przeczucie, że Christian szybko by się spłacił.

Dominik11 komentarzy: 2023521.08.2014, 19:25

Arsenal oferuje €40m i Giroud za Cavaniego. (Sports.fr)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:25

Benteke jest LEPSZY [Arial bold, red colour, underline] ale wydanie 30mln na kontuzjowanego, o takiej charakterystyce i poziomie piłkarza to strata pieniędzy i niepotrzebny paniczny ruch.

mercol7 komentarzy: 270421.08.2014, 19:24

hehe panowie to czemu w ośrodkach zdawalność po 30 % ?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 19:24

mercol7
Jak ćwiczyłeś ok 1 godzinę dziennie rozwiazywanie testów u siebie na kompie to powinieneś spokojnie zdać ;) gorszy jest egzamin praktyczny...

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:22

Benteke strzelił 29 bramek w 60 meczach ligowych w broniącej się przed spadkiem Aston Villi.

Giroud strzelił 27 w 71 meczach w Arsenalu, który ma najlepszą pomoc w lidze.

Dominik11 komentarzy: 2023521.08.2014, 19:22

facebook.com/196319880458138/photos/a.562051543884968.1073741841.196319880458138/680736555349799/?type=1
nic dodać

schnor25 komentarzy: 1854621.08.2014, 19:22

Nie ma to jak opierać się na suchych statystykach, wystarczy wziąć pod uwagę to w jakich klubach obaj panowie występują i od razu można zaznaczyć, że lepiej wypada Belg.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 19:22

mercol7
jak u siebie ćwiczyłem na kompie testy to rzadko kiedy miałem komplet punktów a na egzaminie za pierwszym razem miałem od razu komplet ;) Nie ma się czego bać ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:21

Bolek, potrzebujemy napastnika na wczoraj, dlatego chcesz ściągnąć kontuzjowanego Benteke? ;-p

@mercol7
Egzamin teoretyczny jest banalny. Po prostu uważnie czytaj pytania i dasz sobie radę.

mercol7 komentarzy: 270421.08.2014, 19:18

panowie jakieś ważne wskazówki przed egzaminem teoretycznym na prawko ?
aż strach sie bać co mnie czeka

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:17

@pauleta19
My nie możemy czekać! Potrzebny jest napastnik na zaraz.
Mertesacker i Kościelny nie będą coraz młodsi. Ozil i Sanchez nie będą w najwyższej formie wiecznie! Ten i kolejny rok jest kluczowy - jeśli nie wygramy czegoś dużego to klops, bo od dawna nie byliśmy tak blisko, jak teraz do skompletowania zespołu.

Aha, Giroud nawet jeśli wróci do swojej najwyższej formy to i tak nie zaoferuje tyle temu zespołowi co Benteke. Dla mnie to jest jasna sytuacja.

@MaciekGoooner
Bo Benteke jest lepiej wyszkolony technicznie i przede wszystkim w tej chwili pokazuje większą inteligencję boiskową.

Już kiedyś pisałem, że gdyby Christian był na mundialu to Lukaku prawie nie wstałby z ławki.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:14

Też bym wolał Benteke, ale nie chcę mieć przez co najmniej dwa lata Giroud i Benteke w ataku. Myślicie krótkofalowo i tyle. Będzie napastnik klasy światowej do wyciągnięcia i go nie ściągniemy, bo będziemy mieli wszystkie wakaty na pozycji napastnika obsadzone.

Bolek, Giroud teraz jest w tragicznej formie, ale kontuzjowany Belg i tak nie mógłby grać. Pewnie wróciłby do zdrowia jak Giroud zacząłby znów coś grać.

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 521.08.2014, 19:14

Kurde jak Balotelli nie będzie strzelał fochów w Live to mogą być przed nami w lidze jak Wenger już nikogo nie kupi.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:12

A tak swoją drogą. Nie uważam, by nowy napastnik musiałby już teraz być klasy światowej.

Potrzebujemy po prostu kogoś wyraźnie lepszego technicznie i szybszego od Girwooda. Przepadli Balo i Mandżukić - jeden i drugi dałby radę, ale trudno.

W takim razie czemu nie sięgnąć po Benteke?

Ja sobie nie wyobrażam kolejnych miesięcy z Olim w pierwszym składzie.