Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28734 newsów: 321.08.2014, 21:33

Wolę mieć granat który można wykorzystać przeciw wrogowi niż niewypał z którego pożytek jest w obronie zamiast ataku.

marz2 komentarzy: 521921.08.2014, 21:32

simpllemann
nie jest kolorowo ;c

simpllemann

gunners007 komentarzy: 954321.08.2014, 21:31

Ważniejsze, że rozklepaliśmy Everton 4-1 w FA Cup by później zdobyć trofeum!

sam do siebie napisałeś? :D

jak dla mnie to nie była setka, bo nie miał sam na sam, ale ile ludzi tyle opinii:)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 321.08.2014, 21:26

heheszki twitter.com/JakubRzezniczak/status/502522657045090304/photo/1

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 321.08.2014, 21:26

Jedna przegrana a reszta to zdaje się remisy były.Może nie najlepiej ale wszystko wychodzi na remis. Teraz wygramy. Czuje to w kościach.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 221.08.2014, 21:26

pauleta19 > no właśnie, bo przecież prawa noga do niczego mu jest potrzebna. Walcott też wiele strzelał z prawej, ale jakoś potrafił nauczyć się strzelać lewą. To kwestia pracy.

Hans_Zimmer komentarzy: 594621.08.2014, 21:25

pamiętacie jeszcze jak wszyscy się jarali co to będzie za magia z Cazorlą i Ozilem w składzie? ahh Cazorla z pierwszego sezonu już nie wróci. Miał sezon życia i tyle.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52421.08.2014, 21:24

youtube.com/watch?v=QTxd-pDcznM

lordoftheboard komentarzy: 822921.08.2014, 21:24

Szansę z Evertonem mamy przy powrocie do 4-2-3-1 i zagraniu za Giroud trójką Sanchez Ozil Chamberain. Musimy mieć skrzydłowych potrafiących bronić, bo Baines i Coleman nie pozwolą na błędy.

ElSar

Wysłałem Ci priv.

ja8pl komentarzy: 296621.08.2014, 21:23

fajnie ze benio poszedl do wolfsburga bo klich sie przy nim moze sporo nauczyc chociaz graja na innych pozycjach to wiedza lorda o zachowaniu na boisku wykorzystywaniu sytuacji sam na sam ,kreowaniu sytuacji do zdobycia bramki itd jest poprostu ogromna

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52421.08.2014, 21:22

pauleta19
Dzięki. Chciałem to napisać.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997321.08.2014, 21:21

do klasycznego 4:3:3 nie mamy pomocnikow, 4:1:4:1 to nie jest zle ustawienie... mnie zastanawia caly czas, czy AW chce grac naprawde klasycznym CFem przez caly sezon, czy probuje sam siebie przekonac do jakiegos wydatku

fmowiec komentarzy: 30621.08.2014, 21:21

@fmowiec

Jak po odbiorze pilki byl sam na sam i zamiast strzelać sie kiwal mimo ze mial w uj miejsca

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 21:18

_Dennis_Bergkamp_; +1 trafne porównanie.

Balo, albo odpali w Liverpoolu, albo pieprznie i rozwali im drużynę. Na pewno będzie ciekawie i mam nadzieję śmiesznie :-)

Dominik11 komentarzy: 2019721.08.2014, 21:17

tak sobie pomyślałem ciekawe jak na ataku spisał by się ox

lays komentarzy: 3987121.08.2014, 21:17

@Hans

Nie no toż jak. Przecież ta wolna gra się bierze z tego, że gramy 4-3-3

W środku pola 3 wolnych zawodnikow i do tego na LS. Do tego wolny napastnik jak Giroud i tylko jeden szybki zawodnik Sanchez.

Nie przypadkowo w meczu z Besiktasem najlepsze akcje mielismy po sprintach Sancheza i akcji Oxa, czyli dwoch szybkich pilkarzy.

Sklad bez Cazorli na skrzydle + dwoch szybkich skrzydlowych i Ezil i jest gicior.

zet wu ide z psem ;/

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 221.08.2014, 21:17

youtube.com/watch?v=uxHxfcw2u3E cos na poprawe humoru, 5 sekunda

fmowiec komentarzy: 30621.08.2014, 21:17

Ramsey też zwalił setke z Besiktasem cicho już.

fmowiec komentarzy: 30621.08.2014, 21:16

Everton wcale nam nie leży, nie wygraliśmy z nimi w lidze od 2 lat, a jak już wygrywaliśmy to jedną bramką.

Hans_Zimmer komentarzy: 594621.08.2014, 21:15

lays no wiesz... mogą wyjść innym składem i dalej stać jak kołki ;> ogólnie panuje strasznie ponura atmosfera, która i mi się udziela. Psieplasiam was chopaki.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997321.08.2014, 21:15

a ja zastanawiam sie jak Balo zniesie siedzenie na lawce, Brendan kupil sobie odbezpieczony granat i bedzie kolo niego siedzial...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 21:15

ale to francuzik spieprzył nam 10000% sytuację. w meczu, który można było nazwać tym 'do jednej bramki'

lays komentarzy: 3987121.08.2014, 21:14

@Hans

Dlatego dałem inną formacje. Nie żadne 4-3-3 i bez Cazorli na skrzydle. Ok jeszcze Giroud zniose jesli bedzie 2 szybkich skrzydlowych Sanchez i Ox.

DexteR_000 komentarzy: 764221.08.2014, 21:13

W meczu z Beziktasem większość naszych zawodników z pomocy źle grała. Nie ma co sie czepiac tylko do Giroud.

Hans_Zimmer komentarzy: 594621.08.2014, 21:12

lays a mi się marzy żeby zaczęli się ruszać na boisku, bo dwa ostatnie mecze przestali. I to jest główny problem, a nie Giroud.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 21:11

hans

podkręcania innych? broń Boże nie miałem tego na celu. stwierdziłem jedynie, że EWENTUALNA PORAŻKA KTÓREJ NIE CHCĘ I NIE ŻYCZĘ może, ale NIE MUSI przynieść pozytywnych skutków. tylko tyle. chcę byśmy wygrali ten mecz.

a co do Żiru - mam go dość już od długiego czasu, to nie wzięło się od meczu z Besiktasem.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12621.08.2014, 21:09

Ciekawy ruch LFC z Balo. Ciężko go będzie przestawić na ruchliwy styl, chyba że Brendan chce się mocniej uelastycznić.

Na pewno będzie mu odwalać, ale po Suarazie są trochę przyzwyczajeni.

lordoftheboard komentarzy: 822921.08.2014, 21:08

Pisałem wcześniej, remis będzie dobry na Goodison.

Hans_Zimmer komentarzy: 594621.08.2014, 21:07

carlosV wiem o co Ci chodziło "tfu", ale sama chęć pisania takich komentarzy i podkręcania innych jest dla mnie niezrozumiała. Tym bardziej, że źle się w klubie nie dzieje... to był tylko jeden słaby mecz do cholerki w którym wszyscy zagrali źle, nie tylko Giroud. Nie muszę chyba przypominać, że duuuuużą zasługę w wygranym meczu z CP miał właśnie ten beznadziejny francuski model, który nic nie robi tylko wytyka język.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 321.08.2014, 21:06

Jeśli chodzi o Everton to ten zespół Nam dość leży wiec liczę,że nie będzie źle ale może być to kolejny remis i wtedy nie wpłynie to dobrze na Naszych piłkarzy. Jednak chciałbym aby Wenger poszedł po rozum do głowy i zagrał AoC-em i Cammbpellem lub Poldim na skrzydłach bo Cazorla ma zniżkę formy i nie ma co się wygłupiać wciąż stawiając na niego. Niech dla odmiany wejdzie z ławki.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 21:06

MaciekGoooner, ostatnio QPR jako beniaminek spadło, a wydało też dużo, więc wątpię, żeby tym razem celowali w top10.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 121.08.2014, 21:05

Jakub Rzezniczak ‏@JakubRzezniczak 36 min.
Kibole rzucają w hotel kamieniami co za tym idzie nie możemy z niego wyjść Policja w kominiarkach przed drzwiami..

Mario #Balotelli will fly tomorrow morning to Liverpool. He'll have medicals then he'll sign his contract for #LFC. Done deal.

gość od Di Marzio

Hans_Zimmer komentarzy: 594621.08.2014, 21:04

carlosV aż mi włos na głowie stanął ^^

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 221.08.2014, 21:04

Szkoda, że Artety zabraknie bo nie będzie żadnego buuu przy jego kontakcie z piłką.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 21:04

hans

nie wystarczy Ci jednak do tego by poprawnie zinterpretować to co napisałem :(

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 21:04

@pauleta
"W jaki sposób strata 3 punktów zbliża nas do mistrzostwa?"

Porażka może skutkować jakimiś działaniami transferowymi ;)

Hans_Zimmer komentarzy: 594621.08.2014, 21:03

carlosV ta jedna sprawna półkula mi wystarczy żeby ogarniać i nie wypisywać takich głupot jak Ty. Weź popłacz jeszcze trochę nad naszym napastnikiem, bo mało tego. Poprzekręcaj jego nazwisko jeszcze z kilka śmiesznych sposobów znajdziesz.

lays komentarzy: 3987121.08.2014, 21:03

Moim zdaniem wygrana na Goodison mocno naszym podniesie morale. Oni dobrze wiedzą jaki wynik był rok temu 3-0... wygrana może podniesc morale i nasi moga sobie pomyslec.

Rok temu w dupe na Goodison teraz win? No to tak samo trzeba teraz na Anfield czy SB!

Koroniarz komentarzy: 1018721.08.2014, 21:02

Nawet jakbyśmy spadli z ligi to Wenger nie sprzeda Drawniaka, nie martwcie sie :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 21:02

u, paleciarz dał plusik

czuj się wyróżniony, hansie :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 21:01

Hans_Zimmer, +1

Nie wiem co to za durna logika. W jaki sposób strata 3 punktów zbliża nas do mistrzostwa?