Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:53

A czy Manchester City pomijając Aguero ma napastników z najwyższej półki?

Nie! To są po prostu sprawdzeni egzekutorzy (Negredo, Dżeko) i jeden wybitnie kreatywny zawodnik, który ciągle nie pokazał swego potencjału (Jovetić).

shark31 komentarzy: 601321.08.2014, 19:53

fmowiec no maja 4 bo graja dwoma napastnikami w skladzie... My powinnismy miec 2. Jednego klasa światowa, a drugiego solidnego.
Mamy solidnego i nieopierzonego...

Koroniarz komentarzy: 1024221.08.2014, 19:52

Trzeba Modela upchnac póki ktoś chce go kupić, bo bedzie jak z Lordem

rafi_i komentarzy: 421821.08.2014, 19:52

wygrany w LE bedzie mial miejsce w LM ? tzn zwieksza sie liczba klubow w LM czy jak ?

p19

a ty nadal w swoim swiecie , falcao lub cavani a reszta be , lepiej grac Ziru caly sezon jasne

_Titi_ komentarzy: 114021.08.2014, 19:51

Jakjuz chcecie benteke to lepiej ibarbo, też OP w fifie a szybszy;D

schnor25 komentarzy: 1854721.08.2014, 19:51

Napastnik > DP, widać po przykładzie L`poolu, wygrać można tylko atakując, a nie broniąc

XandeR komentarzy: 972921.08.2014, 19:50

pauleta

Calkiem fajne , jednak kazdy wie , ze prawdziwy kibic Cfc nie potrafi czytac ... takze Fake ;P

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:50

By the way, zdrowy Benteke pyknął 19 goli w sezonie ligowym mając za plecami nieudaczników... To o czymś świadczy.

TakKrzysiu komentarzy: 893821.08.2014, 19:50

Jak tak czytam co smarujecie to naprawde nie rozumiem, dlaczego Wenger faktycznie nie rozwiąże problemu. Wątpie by go nie widział. Mamy niesamowicie przeciętną szpice i brak DM. Jeśli z kasą jest tak jak mówi Wenger, to nie widze przeszkód. Do tej pory łatał dziury i zrobił jeden transfer, ale nie tam gdzie to było konieczne.

facebook.com/196319880458138/photos/a.562051543884968.1073741841.196319880458138/680736555349799/?type=1

Powielam co ktoś wcześniej wstawił, bo idealnie obrazuje pewne fakty.

Ricky komentarzy: 33221.08.2014, 19:50

Słyszeli,że OX i Gibbs nominowali Andre Marinerra?

fmowiec komentarzy: 30621.08.2014, 19:49

City ma 4 klasowych napastników, a my?

harry86 komentarzy: 81921.08.2014, 19:49

Szczerze powiedziawszy, chciałbym klasowego napastnika nawet kosztem DP. Ale jak ma być jakaś bomba to tylko w piękny DD.

CesK komentarzy: 210721.08.2014, 19:49

p19
thx

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:48

Za rok jeśli ten klub nie wygra czegoś poważnego to może tu już nie być Ozila.

Jeśli Ramsey zanotuje kolejny kapitalny sezon to być może ucieknie do Realu/Barcy...

Wystarczy kupić kogoś solidnego i nie przedłużać kontraktu z modelem. Czy to takie trudne?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.08.2014, 19:48

User dancer aka 24 godziny na dobe ,,AFC nie potrzebuje napastnika''

chce napastnika na ES? oblales sie tym zimnym kubłem jednak...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:48

Dobra starczy. Lecę. Myślę, że AW ma podobne zdanie do mnie. I nowego napastnika nie będzie...chyba, że pojawi się napastnika klasy światowej do wyciągnięcia.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.08.2014, 19:47

Skuteczniejszy kolega nowe slowa wymysla widze.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 19:47

Każdy z nas by chciał u nas Falcao czy cavaniego ale Wenger nie jest tak rozrzutny i nie wiadomo do końca czy nas stać na takiego Cavaniego, licząc sie z jego wysokimi żądaniami finansowymi - podobnie falcao. Ale juz takiego Bonego czy benteke moglibyśmy spokojnie wyciągnąć, są nawet lepsi od Girouda i być może z taką u nas kreatywną pomocą bony pyknąłby ponad 20 goli, podobnie benteke. Mimo wszystko ja bym wolał Falcao niż Cavaniego.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.08.2014, 19:47

Maciek

Chcialbym, zeby Joel dostał szanse. Uwazam, ze by sie sprawdzil. Wtedy nie jest potrzebny nam nowy napastnik. Ale skoro Wenger nie zamierza go wystawiac, to bardzo bym chcial, by Joel odszedl z dala od Arsenalu, a Wenger kupil nowego napastnika.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:46

Wrzut na fanów Chelsea

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:46

@pauleta
Narzekasz na półśrodki, a sami od dwóch lat jesteśmy z "ćwierćśrodkiem" w pierwszym składzie.

Teraz jest najlepsza pora, żeby skompletować skład. Atletico straciło swoich asów i wystarczyły im tygodnie by uzupełnić luki. Arsenal miał na to lata i ciągle tego nie zrobił.

Bendtnera ile lat nie mogliśmy sprzedać...

Poza tym 30mln to jednak pożeranie funduszy to nie FM. Za rok już tych pieniędzy na nowego napastnika nie będzie.

Agher komentarzy: 278421.08.2014, 19:46

Bolek
i taki kredyt dostaje Giroud. I będzie dostawał jeszcze długo. Ta dam.

Ale chyba nie o to nam chodzi...

mercol7 komentarzy: 270421.08.2014, 19:46

haxball.com/?roomid=~2ffd7916a4fddc25129a242839dc111bf2253aa69984ae9df957ab537ac87e123
zapraszam domowa atmosfera

schnor25 komentarzy: 1854721.08.2014, 19:45

Jaramy się, że Besiktas ma lepszego napadziora, każdy by chciał Dembe zamiast modela, a wy dalej śnicie o Falcao czy Cavanim

Kons komentarzy: 132621.08.2014, 19:45

LondonIsBlue

Przeczytaj (jeśli potrafisz) co jest napisane pod KANONIERZY.COM i kliknij [ Wyloguj się ] ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.08.2014, 19:45

LE niektoere kluby przestana olewac , pierwszy raz w historii kto wygra na Narodowym final bedzie gral w LM w nagrode.

Ktos wie czy losowanie grup LM jest juz w przyszlym tygodniu?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.08.2014, 19:45

"Ba był bardziej skuteczniejszy" - świetna gramatyka

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.08.2014, 19:44

Napastnika nie bedzie sciagniemy Manolasa i wsio. Ewentualnie jeszcze Rabiota i tyle. I z drewnem zostaniemy pany.

XandeR komentarzy: 972921.08.2014, 19:44

London

Byl bardziej skuteczny losiu ;)

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:44

Pamiętam taki mecz z lutego. Arsenal grał z Manchesterem United i zremisował.
WYŚMIENITY mecz grał Ozil, ale i tak został zjechany przez fanów i media, bo jego wysiłki pozostały dla większości niezauważone. Dlaczego? Bo były niweczone głównie przez pewnego francuskiego modela.

Tak nie może być w tym sezonie!
Nawet jeśli nie jest dostępny napastnik klasy światowej to po prostu musi przyjść ktoś lepszy od tego co mamy teraz...

Sturridge to była klasa światowa jak przechodził do LFC? Nie! A czego potrzebował? Kredytu zaufania i wsparcia od menadżera.

XandeR komentarzy: 972921.08.2014, 19:43

Dobrze , ze chociaz Wenga ma chlodna glowe , bo tutaj nawet po remisie nastepuje gruntowna wymiana skladu .

Proszę o wrzuty na fana chelsea

LondonIsBlue komentarzy: 321.08.2014, 19:42

Oj możecie mieć ciężko u siebie oby Ba był bardziej skuteczniejszy

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.08.2014, 19:42

pauleta

Ale ja wolalbym kupic takiego np Benteke, zeby nie ogladac OG12 w skladzie. Teraz nie ma szans na zadnego klasowego napsatnika. No chyba ze sa, tylko podaj jakiego. Jesli nie kupimy nikogo, to kolejny sezon mamy stracony

schnor25 komentarzy: 1854721.08.2014, 19:42

pauleta

a kto komu broni wystawić na listę transferową modela jeśli dołączy kolejny napastnik, trzeba rozegrać to jak z Gervinho i po sprawie, nie będziesz mieć wtedy blokowania miejsca w składzie

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 19:41

Soldado gol i asysta może i on dokopie giroudowi w tym sezonie...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 19:41

Dancer, po prostu nie zgadzam się na półśrodki. Nakupimy półśrodków przez co zablokujemy szanse na prawdziwe klasowe wzmocnienia. Nowy napastnik podpisze kontrakt na co najmniej 3 lata i tyle pewnie czasu będzie blokował miejsce w składzie.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 19:41

@pauleta19
Benteke to zawodnik klasy Adebayora z dużym i ciągle niewykorzystanym potencjałem na więcej.

Tak, taki zawodnik moim zdaniem, by się przydał - jest znacznie lepszy od tego co mamy w tej chwili.

(Czy RVP i Henry przychodzili tutaj jako zawodnicy z najwyższej półki?)

schnor25 komentarzy: 1854721.08.2014, 19:40

pauleta

czekaj sobie dalej na napastnika z czołówki ;) a nie zdziwię się, jeśli skończy się tak jak prawi Bolek. Mi tam Wengera nie jest szkoda, sam sobie dobiera zawodników i zbiera potem tego owoce

Koroniarz komentarzy: 1024221.08.2014, 19:40

Ciekawa opcja z tym 40 mln E plus Girout.