Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lays komentarzy: 3987121.08.2014, 21:01

Coleman po kontuzji ejst, więc moim zdaniem nie wejdzie jeszcze w swoj tryb meczowy.

Ja chcialbym zobaczyc Rose w końcu :)

ribery8 komentarzy: 27121.08.2014, 21:01

youtube.com/watch?v=XZB2dS9dchU

Mihex komentarzy: 2360421.08.2014, 21:01

simpllemann
To ja poproszę na wynos. Całego, więcej go nie przyniosę.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 21:00

Trzeba kibicować i jednocześnie żądać wzmocnień na pozycjach, które od lat są słabo obsadzone.
To Arsenal, a nie jakiś ligowy średniak.
Nie gramy o TOP4, a gramy zwycięstwo w lidze i LM. Tak przynajmniej dawniej postrzegałem ambicje tego klubu.

Pozdrawiam, fajnie się dzisiaj dyskutowało. Może jeszcze dzisiaj tu wrócę :)

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 221.08.2014, 21:00

Bolek > lepszy byl jego miss z Newcastle, normalnie nie trafil w pilke na pusta bramke :D

ribery8 komentarzy: 27121.08.2014, 21:00

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 21:00

hans

czy Ty masz tylko jedną półkulę mózgową? gdzie ja napisałem, że życzę nam przegranej? nawet ciężko to wywnioskować. stwierdziłem jedynie, że ewentualna przegrana (tu dodałem TFU, co chyba jest jednoznacznym sygnałem) może mieć pozytywne skutki

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:58

Jeśli Cazorla zagra z Evertonem na lewej flance to Boss kolejny raz rozczaruje mnie taktycznie.

Przecież Coleman nas zniszczy...

Hans_Zimmer komentarzy: 594921.08.2014, 20:58

carlosV może w pizdziec spadnijmy z ligi. Wtedy Wenger się obudzi... jak mnie rozpierdziela takie myślenie. Mamy skład jaki mamy, trzeba temu kibicować, a nie życzyć im ku.... przegranych.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 20:58

siatkówka tylko na polsacie w PPV, mecz otwarcia na kanale otwartym jedynie

TomHen1990 komentarzy: 67721.08.2014, 20:57

Wie ktoś z was co z siatkówka na nc+?

lays komentarzy: 3987121.08.2014, 20:56

W meczu z Evertonem wyczuwam Ozila. Wenger powiedzial, że nie jest konieczne by zagrali '' wszyscy '' reprezentanci Niemiec. Powiedział też, że Chambers zagra i że musi się skoncentrować na Lukaku.

Moim zdaniem z Evertonem zagramy tak na 99 %.

Szczesny
Debuchy-Chambers-Kosa-Monreal
Flamini-Ramsey
Sanchez-Ozil-Cazorla
Giroud

Natomiast w EL. LM z Besiktasem na ES nie zagra Ramsey, wiec w jego miejsce wejdzie świeży Wilshere, ktorego Wenger oszczedzi od poczatku na Goodison i wyjdziemy podobnym skladem. Ew moze w koncu Joel dostanie szanse na skrzydle.

fmowiec komentarzy: 30621.08.2014, 20:56

Oj, nawet QPR ma lepszych napastników od nas.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 20:56

jak dla mnie porażka z Evertonem w sobotę (tfu) może mieć dobre skutki. jeżeli znowu wyjdzie Girwood i znowu zaprezentuje się jak pokraka po czym skończymy z zerem na liczniku strzelonych bramek to MOŻE się nasz Boss opamięta

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 20:55

“I can’t tell you how likely I am [to sign anyone],” said Arsene Wenger on Thursday. “I just said to you I am open to doing it. It has to be linked with the needed quality. If you ask, today, the 20 top clubs in the world what they look for, they all look for the same positions, so that means it is not necessarily out there.”

"We will be a bit short of course. If it is a long-term injury[Arteta], that puts us in a position where we have to be creative."

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:54

@theo100
Najważniejsze jest to, że na RVP można by było liczyć w meczach z czołówką.

Teraz możemy się co najwyżej pośmiać z tego:
youtube.com/watch?v=eBPpvWgzsNE

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 221.08.2014, 20:54

MaciekGoooner > wg Wengera jeszcze Everton

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 20:54

koroniarz

nie wiem, napisał to gość który CHYBA ma jakieś dojścia, chociaż nie wiem czy go nie mylę

ElSar komentarzy: 416821.08.2014, 20:53

lordoftheboard

pokoj na oko ponad 25m2 , póki co głównie oglądanie zwykłe , planuje kupić jak troche stanieją ( może pod koniec roku ) PS4 , i wymieniam dekoder na wiosne z cyfrowego polsatu na nc+ bede oglądał mecze wtedy ^^

lays komentarzy: 3987121.08.2014, 20:53

Nie wiem jak wy, ale ja wyczuwam Reusa w DD :D

Wenger pojdzie za ciosem i kupi kolejnego Niemca do AFC a Podolski zostanie sprzedany.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 221.08.2014, 20:52

Bolek > wyobraz sobie co by bylo gdyby został van Persie, walnalby chyba z 70 bramek w sezonie.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:52

Jeśli Santiemu skończy się abonament na grę na skrzydle to Besiktas wyleci.

Ich drewniana defensywa nie radziła sobie z samym Sanchezem, a co dopiero, jak ofensywna trójka będzie wyglądała tak:

Ox-Campbell- Sanchez.

Koroniarz komentarzy: 1024221.08.2014, 20:52

carlosV

A Alexis to co ? Imo kolejna bujda

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 20:51

marzag

no nie wiem, ich motorek napędowy, który szalał przy linii bocznej jak opętany będzie tym razem na trybunach, to może sporo zmienić, bo wydawało mi się, że nieźle ich nakręcał w trakcie meczu

do tego zagramy na stole, a nie na kartoflisku. chociaż boję się głupio straconej bramki..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 20:51

MaciekGoooner, 12 miejsce to jest dolna połówka tabeli

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 121.08.2014, 20:50

pauleta19, nie może się zdecydować którego kupi w sierpniu 2014.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:50

youtube.com/watch?v=t3SuzVYLm24

Smutno mi było, jak w zeszłym sezonie takie zagrania Ozila przechodziły bez echa, bo pewien francuski model nie nadążał.

lays komentarzy: 3987121.08.2014, 20:50

Żebyśmy się nie obsrali i dali rade bez Aarona. Wiemy jak wyglądał tamten rok gdy Aaron mial kontuzje... meczarnie u sb z jakimis zespolami z dołu tabeli. Aczkolwiek to poczatek sezon, wiec powinniśmy widziec świeżość.

Maniekx komentarzy: 35121.08.2014, 20:49

Ogólnie to to czy ktoś przyjdzie zależy głownie od naszego meczu z Turkami. Tzn transfery mimo to możliwe, że będą ale nie takie jak w przypadku ligi mistrzów. Mimo wszystko myślę, że spokojnie awansujemy dalej.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.08.2014, 20:49

tak swoja droga , ile ja sie przewalalem przez te lato na k.com przez te posty ile to puma nie dolozy do transferu Ballo na ES , te wyliczenia ile da od siebie itp.

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 121.08.2014, 20:48

carlosV, oby brak Ramseya nie zrobił różnicy, Turcy będą walczyć jak o życie :P

lordoftheboard komentarzy: 824421.08.2014, 20:48

ElSar

Do czego?
filmy dvd/br; gry; tv ?

Generalnie, przy takim budżecie i przekątnej to plazma. Jak duży masz pokój, że celujesz w 50"? Może warto zejść do 42" i masz wtedy dużo lepszą matrycę.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:48

@theo100
A wiesz co jest najbardziej smutne?

Giroud nie jest złym zawodnikiem. On po prostu kompletnie nie pasuje do koncepcji gry tego zespołu (za wolny, za słaby technicznie) i przez to stanowi "wąskie gardło".

Cały kreatywny potencjał Ozila marnuje się z kimś takim na szpicy...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 20:48

podobno po zakwalifikowaniu się do LM ruszamy na klasowe zakupy

Hans_Zimmer komentarzy: 594921.08.2014, 20:47

Niech wraca jak najszybciej do gry.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:45

@Hans_Zimmer
Podobno ma wrócić pod koniec września/na początku października.
W każdym bądź razie IMO w ostateczności ma potencjał warty zaryzykowania. Może nasz niemiecki magik od przygotowania fizycznego utrzymałby go w dobrej kondycji fizycznej, bo o sam poziom sportowy bym się nie obawiał.

TomHen1990 komentarzy: 67721.08.2014, 20:45

Panowie wiecie może ile kosztuje i jak odblokować siatkówkę w nc +?

Blacnik komentarzy: 43821.08.2014, 20:45

a Vargas w QRP :)

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 221.08.2014, 20:44

Bolek > niestety, najwyrazniej tylko kibice i dziennikarze widza braki na tej pozycji. Wenger raczej nie kupi napastnika biorac pod uwage jego wypowiedzi, bardziej kogos do defensywy.

Hans_Zimmer komentarzy: 594921.08.2014, 20:44

a ten Benteke po swoim sezonie życia gra czy dalej kontuzjowany?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 20:44