Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule

Turcja zbyt trudnym terenem, bezbramkowo w Stambule 19.08.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 4389 komentarzy

Starcie z Turkami w Stambule okazało się o wiele trudniejsze od zeszłorocznego, w którym Arsenal bezproblemowo uporał się z Fenerbahce. Besiktas okazał się o wiele bardziej wymagającym rywalem i postawił londyńczykom trudne warunki. Trudne warunki, niesprzyjająca murawa i deprymująca gorąca atmosfera sprawiły, że podopieczni Wengera wyglądali na zagubionych i nie za bardzo wiedzieli, co mają uczynić z piłką przy nodze. Gdyby nie koszmarna nieskuteczność, Besiktas mógł strzelić w tym meczu nawet cztery bramki po dobrych i składnych akcjach (i jednym przypadku), ale opatrzność losu czuwała nad angielskim zespołem.

Kanonierzy wywieźli ze Stambułu bezbramkowy remis i w rewanżu na Emirates Stadium koniecznie muszą wygrać. Każdy bramkowy remis stawia teraz Turków w przychylnej sytuacji, więc w Londynie nie może być już miejsca na błędy. Należy przede wszystkim zachować czyste konto, strzelić przynajmniej jedną bramkę i nie dać wplątać się w otwartą grę, która może zaowocować kolejnymi kontratakami ze strony Besiktasu, które dzisiejszego wieczora mogły wpakować Arsenal do trumny.

Besiktas: Zengin – Koybasi, Gulum, Franco, Motta – Sahan (73, Tore), Kavlak, Uysal, Ozyakup (81. Koyunlu) – Pektemek, Ba

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Monreal - Arteta (50. Flamini), Wilshere, Ramsey - Sanchez (73. Chamberlain), Giroud, Cazorla (90. Rosicky)

Już w pierwszej sekundzie meczu gospodarze mogli wyjść na prowadzenie! Zaraz po wznowieniu gry ze środka boiska, Demba Ba oddał potężny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper na całe szczęście od samego początku był skoncentrowany, bo - mimo że z wielkim trudem - udało mu się odbić zmierzającą w jego stronę futbolówkę.

Besiktas narzucił wysokie tempo od początku meczu. Już w dziewiątej minucie Demba Ba stanął przed kolejną okazją i znowu w nietypowy sposób spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Senegalczyka w polu karnym dobrym podaniem znalazł Oguzhan Ozyakup, a były snajper Chelsea oddał precyzyjny strzał wolejem, który sprawił Polakowi sporo problemów. Ostatecznie bramkarz Arsenalu wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Minutę później z kontrą wyszła drużyna gości. Prawą flanką sprytnie urwał się Alexis Sanchez, a do jego podania dobrze doszedł Olivier Giroud. Francuz nie poradził sobie jednak z naciskiem ze strony obrońców i upadł na murawę, po czym jego strzał z pozycji leżącej został zablokowany przez defensywę stambułczyków.

W 13. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Alexis Sanchez, który tym razem posłał precyzyjne podanie do wychodzącego na pozycję Cazorli. Hiszpan oddał strzał po ziemi, ale ten minimalnie minął się z bramką Tolgi.

W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Mecz toczył się w środkowych częściach boiska, a piłkarze Besiktasu próbowali wyciągnąć rywali na swoją połowę, by potem zaskoczyć ich kontratakiem. Podopieczni Arsene'a Wengera nie dali się jednak wplątać w tę intrygę.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać aż do 39. minuty, kiedy to Wilshere dobrze rozegrał piłkę z Giroudem, a następnie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie to nie sprawiło jednak Zenginowi większych problemów.

Na dwie minuty przed końcem pierwszą połowy przed kolejną okazją stanął Demba Ba, który wykorzystał błąd Caluma Chambersa, nawinął na nogę Laurenta Koscielnego, a po chwili oddał... beznadziejny strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal remisuje w Stambule z Besiktasem 0-0.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Slavena Bilicia. Mustafa Pektemek posłał bardzo dobre podanie do wybiegającego lewą stroną Sahana, a ten po przełożeniu sobie piłki na lepszą nogę, zmarnował dogodną sytuację do objęcia prowadzenia. To wręcz powinno być 1-0 dla Besiktasu.

W 50. minucie urazu nabawił się Mikel Arteta, który profilaktycznie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini, zaś opaskę kapitana przejął Laurent Koscielny.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu w drugiej odsłonie meczu musieliśmy czekać aż do 68. minuty, kiedy to dobra akcja prawym skrzydłem zakończyła się dośrodkowaniem Debuchy'ego na Oliviera Girouda, ale francuski snajper nie potrafił się odnaleźć w tej sytuacji.

W 80. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Santiago Cazorla, ale dobrze ustawiony Zengin nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

Kilka chwil później Aaron Ramsey obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul na Oguzhanie Ozyakupie. Arsenal kończy mecz w dziesiątkę.

Po czerwonej kartce Arsenal zamknął się na własnej połowie, by uniknąć szybkich kontr ze strony gospodarzy. Podopieczni Wengera starali się uspokoić grę i zachować bezbramkowy remis do rewanżowego starcia na Emirates.

W 87. minucie Kanonierzy pokusili się jeszcze o ostatni zryw, a wszystko to za sprawą Aleksa Chamberlaina, który wbiegł w pole karne Besiktasu, minął czterech przeciwników i huknął na bramkę Zengina, który w fenomenalnym stylu sparował futbolówkę na słupek i uchronił swoją drużyną przed utratą gola!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal wywozi z Besiktasu bezbramkowy remis.

BesiktasLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mrsomebody komentarzy: 602121.08.2014, 20:37

haxball.com/?roomid=~2142f5c9b65a64e6fe2f92dd8b84e3030724d798f7260c1d7cd0bd3029b9277a5

Porządny room

ElSar komentarzy: 416821.08.2014, 20:37

no chciałem kupić dobry tv z jak najwieksza matryca np 47-50 cali , cena hmm tak z 1800 to max :D bogaty to ja nie jestem xD
polecasz moze cos ?

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:37

Ibra już trenuje z drużyną.

Matthefff komentarzy: 190221.08.2014, 20:36

Ja wolałbym Cavaniego i uważam, że większe szanse by były na kupno właśnie jego.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 221.08.2014, 20:36

mar12301 > Falcao bo Cavani zostanie na 100 % ze wzgledu na kontuzje Zlatana

Koroniarz komentarzy: 1024221.08.2014, 20:36

mar12301

Falcao, bo on chce ponoć odejsc z Monaco. A Cavani wobec kontuzji Obry raczej nie zostanie sprzedany.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 121.08.2014, 20:36

wierny

o to to, wyma****e łapką jak balerina!

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:36

@mar12301
Cavani.

Mimo wszystko rok młodszy i nie miał tak poważnych kontuzji (to nie pierwszy raz, kiedy Falcao zerwał więzadła krzyżowe). Myślę, że takie niuanse mogą być ważne dla Wengera.

lordoftheboard komentarzy: 824421.08.2014, 20:35

ElSar

Led to lcd tylko lekko podrasowane. Zależy do czego i jaki masz budżet.

Alonso komentarzy: 1282421.08.2014, 20:35

mar12301
Falcao bo wszystko wskazuje na to, że projekt Monaco się posypał.

mar12301 komentarzy: 2316921.08.2014, 20:34

czysto hipotetycznie: w kogo byście prędzej uwierzyli, że przyjdzie do AFC? Cavani czy Falcao?

WiernyKibicThGunners komentarzy: 103621.08.2014, 20:34

Mi się zawsze chce smiac jak patrze na bieganie Sterlinga, on biega jak dziewczynka

slepywenger komentarzy: 262921.08.2014, 20:33

Prosze nie zostanmy z Giroudem na ten sezon bo znow bedzie kupa. Wenger kup napastnika do pierwszej jedenastki PLEASE

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 121.08.2014, 20:32

ja to mysle,ze tam dzielić i rządzic to bedzie Sterling.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 221.08.2014, 20:32

a wy dalej konwersujecie o ballo i giroud? :D od rana sie zaczęło i widzę nadal sa sprzeczki. Niech Giroud osiagnie tyle co Ballotelli to wtedy pogadamy :)

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:32

"Ffs I'm annoyed now. Having Arsenal's midfield with Giroud up front is like being the best looking guy but having erectile dysfunction."

Takie tam z twittera. Leżę!

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:31

@Misq
Od dowodzenia teraz będzie Sturridge. Bez Suareza dopiero rozwinie skrzydła.

Na Balotelliego jeszcze przyjdzie pora.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:30

No i jest jedna drobna różnica.

Balotelli to już teraz dobry zawodnik, a ma ciągle niewykorzystany zapas wielkich możliwości.

Girwood to co najwyżej obietnica wielkiej przeciętności. Tu już lepiej nie będzie.

Misq komentarzy: 88321.08.2014, 20:30

Bolek
Czas pokaże, co nam Mario zaprezentuje ale szczerze wątpię, aby dowodził atakiem LFC.

Mourinho przyjął wyzwanie xd
Ciekaw jestem czy Wengera ktoś wyzwie ;d ale chyba raczej nie.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:26

@Misq
Tak. Regularnie oglądam Milan w Serie A i Balotelli często był oprócz Taarabta jedynym jasnym punktem w ostatnim sezonie.

Na MŚ cała reprezentacja zagrała słabo. Zwłaszcza formacja pomocy.

Balotelli pod względem techniki i szybkości deklasuje Girouda - kogoś takiego nam było potrzeba. Jakby dostał tyle szans co drwal to z taką pomocą strzeliłby więcej bramek.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.08.2014, 20:25

Rodgers vs Balotelli. Nie mogę się doczekać tej walki xd

ElSar komentarzy: 416821.08.2014, 20:25

zna się ktoś na matrycach ? lepiej kupić tv LED ? czy Plazma ?czy LCD ?

barto32 komentarzy: 164721.08.2014, 20:25

Vargas w QPR Ci co piszą te plotki wszystkie to serio mylą QPR z Arsenalem ? :v

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:24

@jarts
Balotelli w Man City zwykle był rezerwowym i był jeszcze gówniarzem!
Pomimo tego i tak zaliczył najważniejszą asystę w historii tego klubu (Agueroooo!)

Aha, no i trenował go idiota Mancini. Rodgers lepiej sobie poradzi z tym typem charakteru.

Koroniarz komentarzy: 1024221.08.2014, 20:24

Z drugiej strony zastanawiam sie ile Balo wytrzyma w Liverpoolu jako mieście, bo nie od dzis wiadomo, że włoch lubi "się zabawić" a tam chyba nie ma takich warunków jak np. w Londynie. Wiecie te tzw. #czynnikigeograficzne

Misq komentarzy: 88321.08.2014, 20:23

Bolek
No nie żartuj sobie. Oglądałeś grę Mario na MŚ i w Milanie ? Gość jest taki sam, jak Łilszer wielki talent ale coś słabo idzie jego wydobycie. LFC podejmuje spore ryzyko i Bóg wie czy im się to opłaci. To, że Żwiru jest bez formy, jak cały nasz zespół to nie powód, aby go zrównywać poziomem z polską ligą.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:23

Sorry, ale każdy kto uważa, że Giroud jest lepszym napastnikiem od Balotelliego jest ślepy.
Statystyki to nie wszystko.

A jeśli się mylę to Darren Bent jest lepszy od nich obu.

jarts komentarzy: 231921.08.2014, 20:22

Bolek - Balotelli w Man City to miał słabych piłkarzy do gry?

@Misq
Od zawsze. Umiejętnościami czysto piłkarskimi deklasuje Girwooda.

Teraz w końcu będzie grał w dobrym zespole co pozwoli mu pokazać więcej dobrego.

PiaS komentarzy: 6821.08.2014, 20:20

koroniarz, tak lfc kradnie/próbuje kraść cele transferowe arsenalu .......

Misq komentarzy: 88321.08.2014, 20:18

Bolek
Od kiedy Balo jest lepszy od Żwirka ? No proszę cie Mario ma za sobą dziadowskie MŚ i słabą grę w Milanie. Gość w sumie jest niewiadomą.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:18

Będzie sytuacja jak z Suarezem. Od razu, aż tak nie czarował, ale jak się ogarnął to rozwalił ligę.

Koroniarz komentarzy: 1024221.08.2014, 20:18

Nie wiem czy ktos zauważył takie coś :
- Arsenal chce Sancheza ->Live też
- Arsenal chce Remy'ego -> Live też
- Arsenal chce Bario -> Live go kupuje

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 20:18

Ciekawe czy wenger bierze sobie do serca opinie kibiców na temat girouda bo nie tylko w Polsce kibice poznali się na talencie Girouda.

Misq komentarzy: 88321.08.2014, 20:17

LFC lubi psycholi w atakuj. Był Suarez to teraz ściągnęli Marianka :D Ciekawe czy się sprawdzi.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:16

@Frankly
Jeśli Brendan go ogarnie to za rok (czas na zgranie, etc.) będziecie mieli najlepszy duet napastników w BPL.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 121.08.2014, 20:15

Sanogo to troche tak jak Riviere w ostatnim meczu. Mam piłke - strzelam.

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:15

"Jak widzicie nikogo specjalnego Liverpool nie kupił, a niska cena za w miarę młodego zawodnika nie wzięła się znikąd."

To mnie jeszcze bardziej dobija. Bo ten "nikt specjalny" i tak jest lepszy od pierwszego napastnika Arsenalu. A przecież w LFC mają jeszcze Sturridge'a...

Frankly komentarzy: 76421.08.2014, 20:15

Balotelli wg transfermarkt na 220 występów obejrzał 6 czerwonych kartek co daje średnią 36 z haczykiem. Czysto statystycznie wynika z tego że w tym sezonie zobaczymy conajmniej jedną czerwień w wykonaniu Bario ;]

Ja osobiście nie potrafie sie ustosunkowac jakkolwiek do tego transferu.
Z jednej strony ogromny potencjał z drugiej leń i oszołom jakich mało.
Z jednej strony spore ryzyko a z drugiej nie wiem czy była szansa kupic na rynku tak dobrego piłkarza za takie małe pieniądze.

16mln funtów przy obecnych cenach na rynku to sie płaci za 28 letnich angoli, moim zdaneim niezła okazja nam sie trafiła. Zobaczymy tylko czy nam wyjdzie na dobre taki furiat w drużynie ;d

Koroniarz komentarzy: 1024221.08.2014, 20:14

AfganskiMudzahedini

Tylko pamietaj, ze w takim City Dżeko czy Kun maja za plecami Nasriego,Silve czy Toure, ktorzy kreuja im niewyobrazalna liczbe sytuacji bramkowych

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 20:14

* 100%

Bolek komentarzy: 423221.08.2014, 20:13

IMO potencjalnie najlepszy duet to Jovetić - Aguero, ale oni rzadko kiedy są zdrowi, więc...

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 221.08.2014, 20:13

Sanogo nie zawsze potrafi oddać celny strzał bo czyli ma problemy z wykończeniem ale jakby ten aspekt poprafił o 1005 to zjadałby girouda na śnadanie.

gunners007 komentarzy: 954321.08.2014, 20:13

Na osłodę przypomnijmy sobie jak grał Mario Balotelli na mundialu w Brazylii. Jak widzicie nikogo specjalnego Liverpool nie kupił, a niska cena za w miarę młodego zawodnika nie wzięła się znikąd.