Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu!

Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu! 17.09.2016, 17:11, Łukasz Wandzel 1566 komentarzy

Hull City bez jednego zawodnika i wszystko jasne. Nie trzeba wyjaśniać, że dzisiejszy wynik to najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy, ponieważ zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera nie popisał się i można mieć jeszcze sporo do zarzucenia jego postawie. Wiele należałoby jeszcze poprawić, aby w przyszłym tygodniu bez kłopotów móc rywalizować z Chelsea o zwycięstwo, a nie modlić się o uniknięcie blamażu.

Oceń zawodników Arsenalu!

Jednak patrząc optymistycznie, nie brakowało bramek, choć mogło ich być więcej, szczególnie w pierwszej połowie. W dodatku, Kanonierzy zdobyli trzy punkty na wcale nie tak łatwym terenie, dlatego że Tygrysy potrafiły udowodnić swój drapieżny charakter nawet grając w dziesięciu. Dzięki tej wygranej londyńczycy nie zgubili się w pogoni za czołówką i wciąż mogą wierzyć w aspiracje do walki o mistrzostwo.

Składy, w jakich oba zespoły zagrały w dzisiejszym meczu:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla (67' Xhaka), Coquelin - Walcott (88' Perez), Özil, Iwobi (77' Elneny) - Alexis.

Hull City: Jakupovic - Elmohamady, Livermore, Davies, Robertson - Meyler, Huddlestone (58' Mason), Clucas, Diomande (42' Maguire) - Hernandez (77' Mbokani), Snodgrass.

Mecz w pierwszej połowie wyglądał dla The Gunners jak łamigłówka. Zawodnicy oblegali pole karne Jakupovica i szukali rozwiązania, którym miało być wystarczająco dużo miejsca, aby oddać strzał. Wydaje się, że Petr Cech mógł zaspać na pierwszą połowę, ponieważ drużyna Hull niespecjalnie często znajdowała się w polu karnym swojego rywala. Otwarcie wyniku dla Arsenalu wypracował Alex Iwobi, który w 17. minucie uderzył futbolówkę w polu karnym, aby ta odbiła się od nogi Alexisa i gol wpadł na jego konto. Arsenal nie przestawał kreować okazji, ale pozwalał sobie na dużą nieskuteczność. Nie zmieniła tego nawet czerwona kartka dla Livermore'a, parę minut przed przerwą, za zagranie ręką w polu karnym, ponieważ podchodzący do jedenastki Sanchez nie zdołał jej wykorzystać. W konsekwencji po pierwszej połowie goście prowadzili tylko jedną bramką.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli w przewadze. Jasnym było, że obraz gry się zmieni, a oni musieli czuć się zobowiązani do przypieczętowania zwycięstwa. I to na pewno nie tylko jednym golem. Akcja toczyła się w ten właśnie sposób, bo już w 55. minucie Theo Walcott zdobył drugą bramkę dla Arsenalu. Kolejne minuty powinny wiązać się z brawami za postawę, ale dla zawodników Hull. Nie poddawali się i prezentowali lepiej w ofensywie niż podczas pierwszych 45. minut. Co raz zaczęli zagrażać bramce Cecha, aż doszło do sytuacji, w której czeski golkiper sfaulował, a to oznaczało rzut karny. Snodgrass, inaczej niż w przypadku Sancheza, pewnie uderzył w lewy górny róg bramki.

Można było wnioskować, że zapowiada się nerwowa końcówka, charakterystyczna dla londyńczyków w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami. Jednak zapał gospodarzy zgasił Alexis w 82. minucie, który dobił nie tylko rywala, ale także strzał Walcotta, by po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Trudno było spodziewać się jeszcze jednego gola w końcówce, który w dodatku potrafiłby cieszyć oko. A właśnie takim zaskoczył wszystkich Granit Xhaka, który uderzeniem z dystansu podwyższył na 4-1.

Wynik jednak ujmuje nieco piłkarzom Hull, ponieważ ci pokazali niezwykłego ducha walki grając w dziesięciu. Inna sprawa, że zawodnikom Arsenalu taki rezultat dodaje, a nie było to zachwycające zwycięstwo w ich wykonaniu. Przy prowadzeniu dwoma bramkami i przewadze jednego gracza potrafili stracić bramkę i, w tamtym momencie, nie być tak pewnymi trzech punktów. Na szczęście charakter obudził się w nich w odpowiednim momencie. Mimo to, drużynie z Londynu brakuje jeszcze do wysokiej formy, a w następnym ligowym spotkaniu zmierzy się z The Blues.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.09.2016, 21:52

Ale brameczke Gnabry sieknął :D

AlexVanPersie komentarzy: 806417.09.2016, 21:51

Iwobi ma niesamowite pasy, niesamowite.

Zjada pod tym względem juz Cazorlę.

Idealnie podaje do przodu, w rytm, rzadko na plecy, tak że sytuacja od razu staje się groźna.

Widać z resztą jak często mu takie tuzy jak Santi, Coq, Ozil i Sanchez podają piłkę, już ma ich zaufanie, gra z nimi jak równy.

Przeciwieństwem jest Theo, który tracił dziś niemal każda piłkę i nie umiał grać owego "give and go", zero talentu do klepki, o wengerballu nie wspominam.

O jego wychodzeniu na pozycję też można by trochę się pozachwycać.

Perła, diament, wengerkid.

bobocian

Wreszcie jakieś słowa docenienia.
Mimo pewnych podejrzeń postanawiam nie doszukiwać się w nich ironii i sarkazmu.

sebastix11 komentarzy: 599917.09.2016, 21:51

Albercik jaki szczęśliwy, że wraca do ringu haha :D

sebastix11 komentarzy: 599917.09.2016, 21:49

mogli wziac jakiegos lepszego konferansjera na ta gale Krzyśka Głowackiego ... masakrycznie slaby

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.09.2016, 21:48

mar12301, po meczu z PSG to wszyscy mądrzy :p

Nie grał, bo Coquelin jest w świetnej formie, a że akurat mecz z PSG mu nie wyszedł to się nie przewidzi.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.09.2016, 21:48

Gol Gnabry'ego

mar12301 komentarzy: 2316917.09.2016, 21:43

Ale Kszaka zacny gol dzisiaj. Że on nie grał z PSG...

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2016, 21:42

thide

Ty tak serio? :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.09.2016, 21:40

Na Eleven we wtorek leci Lester v Chelsea tak dla przypomnienia.

bobocian komentarzy: 154017.09.2016, 21:40

AVP
Wiedziałem, że na Ciebie można liczyć. Zawsze potrafisz wyjaśnić wszystko klarownie i w prostych słowach.

molo13 komentarzy: 30317.09.2016, 21:40

Everton znów wygrał widzę, patrząc na skład to wygląda on jak fajna skład w fifie. Ale to działa! W praktyce to rzadko tak wychodzi, np. Ibarbo + Doumbia - to miał być rozpierdziel.
Tutaj jest jeszcze coś. Mądry trener potrafiący poukładać grę.

LeBob komentarzy: 152517.09.2016, 21:38

Chambers :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.09.2016, 21:38

Wenger on Iwobi: "I started him last year because I've seen there's something in him that is quality of vision, of give & go, of movement."

Wenger on Iwobi: "He can break the lines with a pass & individually as well, so there's a lot in the locker." #afc

Wenger on Iwobi: "He has gained in confidence now. He can take people on much more & he has gained power. It's interesting what he's done."

Czyli to nie tylko moje wrażenie, że Iwobi się rozwinął od ostatniego sezonu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.09.2016, 21:38

we wtorek to musowo w pierwszym Xhaka i Lucas. liczę na coś w ten deseń

Ospina-Chambers, Holding, Bielik, Gibbs-Xhaka, Elneny, Ozil-Sanchez, Lucas, Iwobi

LeBob komentarzy: 152517.09.2016, 21:36

Macie panowie link do gali Głowackiego?

AlexVanPersie komentarzy: 806417.09.2016, 21:35

Gest Xhaki to częsty motyw "uciszenia trybun" jak choćby u Arshy, który był w tym miszczem.

Granit ewidentnie chciał odpowiedzieć dodatkowo swoim krytykom, i zainspirowany polskim przysłowiem "psy szczekajo, karawana jedzie dalej", które podesłałem mu ja jak słusznie podejrzewa bobo, i starał się to wyrazić w gestach.

Simpllemann komentarzy: 52859 newsów: 52417.09.2016, 21:26

Napastnicy pozazdrościli bramkarzom i chca być najlepiej obsadzoną pozycją w kadrze.

sebastix11 komentarzy: 599917.09.2016, 21:18

chociaz w sumie juz ta powtorke ogladam ktorys raz i sam nie wiem...

bobocian komentarzy: 154017.09.2016, 21:16

Czyli mamy kilka wersji:

1- taka ma cieszynkę
2- uciszał wszystkich złorzeczących
3- uciszał konkretne osoby
4- dostał cynk od AVP, że jest tu grono Wengeroutowców.

Obstawiam 3

sebastix11 komentarzy: 599917.09.2016, 21:15

teraz patrze na powtorke naszego meczu i Mbokani byl na spalonym wiec karnego nie powinno byc

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.09.2016, 21:12

bobocian
Zartuje. To takie Ronaldowe SIIIIIII! tylko CIIIII :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2016, 21:11

Ja ten jego gest odebrałem tak, jak on komuś by chciał przekazać "Gadajcie sobie dalej"

cwalin komentarzy: 237217.09.2016, 21:10

NIKOGO NIE UCISZAL TO TAKA CZESTO SPOTYKANA CIESZYNKA

bobocian komentarzy: 154017.09.2016, 21:10

K204
Czyli to miał być pocisk w stronę Theo??? Że jak?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.09.2016, 21:07

bobocian
Setny gol Walcotta - Jubileusz

bobocian komentarzy: 154017.09.2016, 21:06

Panowie, którzy mają kontakt z drużyną, wiedzą kto z kim i gdzie i dlaczego. Kogo uciszał Xhaka po strzelonym golu?

I masz tam zakladke Match of the day

Ewentualnie zostanie szukanie stream bbc one lub two ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2016, 20:56

Kanonier

Do MOTD, bo ja nie wiem nigdy na jakich stronach można linki do tego znaleźć.Zawsze zapominam sobie zapisać

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.09.2016, 20:55

arsenal159
To chociaz to odpal

Jak ktos jeszcze nie widzial

mistique
Ale szukasz do do tej gali? a to teraz sie odbywa czy pozniej?

ultra15 (zawieszony) komentarzy: 27817.09.2016, 20:48

Nie wiem czemu, ale chciałbym żeby Cech wyleciał z klubu, na jego miejsce wskoczył Ospina i z wypo. wrócił Wojtek.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2016, 20:48

Dzisiaj będzie warto czekać na MOTD.Tylu bramek w samą sobotę to juz dawno nie było

Kanonier, tam mnie masz łogarnąć strima jakiegoś

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29717.09.2016, 20:45

K204

Rzadko już oglądam :P Ogólnie mało TV ostatnio.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.09.2016, 20:39

Z Nottingham to muszą zagrać rezerwy, bo chłopaki z pierwszego składu mogli dzisiaj odczuć ostatni tydzień i muszą być gotowi na The Blues.Biegania na 100% w tym meczu będzie dużo, więc akumulatorki muszą być naładaowane

Jak za tydzień z The Blues nasi nie będą w stanie wygrać, to nie wiem kiedy będzie na to lepsze gadanie,ale się za bardzo nie nakrecam, bo OT w zeszłym też miało być zdobyte, a wiemy jak wyszło