Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu!

Tygrysy w osłabieniu, czyli 4-1 dla Arsenalu! 17.09.2016, 17:11, Łukasz Wandzel 1566 komentarzy

Hull City bez jednego zawodnika i wszystko jasne. Nie trzeba wyjaśniać, że dzisiejszy wynik to najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy, ponieważ zespół prowadzony przez Arsene'a Wengera nie popisał się i można mieć jeszcze sporo do zarzucenia jego postawie. Wiele należałoby jeszcze poprawić, aby w przyszłym tygodniu bez kłopotów móc rywalizować z Chelsea o zwycięstwo, a nie modlić się o uniknięcie blamażu.

Oceń zawodników Arsenalu!

Jednak patrząc optymistycznie, nie brakowało bramek, choć mogło ich być więcej, szczególnie w pierwszej połowie. W dodatku, Kanonierzy zdobyli trzy punkty na wcale nie tak łatwym terenie, dlatego że Tygrysy potrafiły udowodnić swój drapieżny charakter nawet grając w dziesięciu. Dzięki tej wygranej londyńczycy nie zgubili się w pogoni za czołówką i wciąż mogą wierzyć w aspiracje do walki o mistrzostwo.

Składy, w jakich oba zespoły zagrały w dzisiejszym meczu:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Cazorla (67' Xhaka), Coquelin - Walcott (88' Perez), Özil, Iwobi (77' Elneny) - Alexis.

Hull City: Jakupovic - Elmohamady, Livermore, Davies, Robertson - Meyler, Huddlestone (58' Mason), Clucas, Diomande (42' Maguire) - Hernandez (77' Mbokani), Snodgrass.

Mecz w pierwszej połowie wyglądał dla The Gunners jak łamigłówka. Zawodnicy oblegali pole karne Jakupovica i szukali rozwiązania, którym miało być wystarczająco dużo miejsca, aby oddać strzał. Wydaje się, że Petr Cech mógł zaspać na pierwszą połowę, ponieważ drużyna Hull niespecjalnie często znajdowała się w polu karnym swojego rywala. Otwarcie wyniku dla Arsenalu wypracował Alex Iwobi, który w 17. minucie uderzył futbolówkę w polu karnym, aby ta odbiła się od nogi Alexisa i gol wpadł na jego konto. Arsenal nie przestawał kreować okazji, ale pozwalał sobie na dużą nieskuteczność. Nie zmieniła tego nawet czerwona kartka dla Livermore'a, parę minut przed przerwą, za zagranie ręką w polu karnym, ponieważ podchodzący do jedenastki Sanchez nie zdołał jej wykorzystać. W konsekwencji po pierwszej połowie goście prowadzili tylko jedną bramką.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli w przewadze. Jasnym było, że obraz gry się zmieni, a oni musieli czuć się zobowiązani do przypieczętowania zwycięstwa. I to na pewno nie tylko jednym golem. Akcja toczyła się w ten właśnie sposób, bo już w 55. minucie Theo Walcott zdobył drugą bramkę dla Arsenalu. Kolejne minuty powinny wiązać się z brawami za postawę, ale dla zawodników Hull. Nie poddawali się i prezentowali lepiej w ofensywie niż podczas pierwszych 45. minut. Co raz zaczęli zagrażać bramce Cecha, aż doszło do sytuacji, w której czeski golkiper sfaulował, a to oznaczało rzut karny. Snodgrass, inaczej niż w przypadku Sancheza, pewnie uderzył w lewy górny róg bramki.

Można było wnioskować, że zapowiada się nerwowa końcówka, charakterystyczna dla londyńczyków w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami. Jednak zapał gospodarzy zgasił Alexis w 82. minucie, który dobił nie tylko rywala, ale także strzał Walcotta, by po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Trudno było spodziewać się jeszcze jednego gola w końcówce, który w dodatku potrafiłby cieszyć oko. A właśnie takim zaskoczył wszystkich Granit Xhaka, który uderzeniem z dystansu podwyższył na 4-1.

Wynik jednak ujmuje nieco piłkarzom Hull, ponieważ ci pokazali niezwykłego ducha walki grając w dziesięciu. Inna sprawa, że zawodnikom Arsenalu taki rezultat dodaje, a nie było to zachwycające zwycięstwo w ich wykonaniu. Przy prowadzeniu dwoma bramkami i przewadze jednego gracza potrafili stracić bramkę i, w tamtym momencie, nie być tak pewnymi trzech punktów. Na szczęście charakter obudził się w nich w odpowiednim momencie. Mimo to, drużynie z Londynu brakuje jeszcze do wysokiej formy, a w następnym ligowym spotkaniu zmierzy się z The Blues.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sebastix11 komentarzy: 599818.09.2016, 01:45

arsenallord

oglądałem Holder to był kozak i te jego Yo Linden bylo mistrzowskie :D szkoda ze Kinnaman nie zagra w adaptacji książek Jo Nesbo o policjancie Harrym Hole tylko ten Niemiec z X-menow zapomnialem jak sie nazywa teraz

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.09.2016, 01:32

Sparku

Dla mnie fantastyczne kreacje McConaughey'a i Harrelsona, świetne, kontrastujące ze sobą zarysowane postaci oraz metafizyczne monologi Rusta były znacznie ciekawsze od wątku kryminalnego. Myślę, że takie było zamierzenie twórców. Widz gonił królika jakim było wytropienie zabójcy, ale to była tylko marchewka, aby zagłębić się w psychice postaci oraz wysłuchać filozoficznych dialogów obu detektywów. To jest moim zdaniem prawdziwa wartość tego serialu. 9/10 z serduszkiem.

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11718.09.2016, 01:30

sebastix---> The Killing jeżeli nie oglądałeś.

sebastix11 komentarzy: 599818.09.2016, 01:27

illpadrino

spoko :P

Sparku

polec cos dobrego najlepiej cos kryminalnego teraz ogladam Fargo i jest super klimatyczny :D

XandeR komentarzy: 971518.09.2016, 01:18

sebastix

Zobaczysz trzeci sezon Detektywa, tak jak ja zobaczylem trzeci sezon Utopii ;P

Tak na marginesie to polecam kazdemu zobaczyc filmowa trylogie(bo taki format jest bardziej przystepny) Berserka.
Jezeli ktos jest fanem przede wszystkim dobrej historii, to "przygody" Gutsa beda dla niego arcydzielem.

Sparku komentarzy: 340218.09.2016, 01:16

Sebastix
No dobra ale kim byli i co sie stalo z innymi zamaskowanymi ludzimi? W jakis sposob zostaly zamaskowane te wszystkie porwania? Dlaczego rozstał sie z żoną?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.09.2016, 01:15

Ten Milik to w klubach strzela jak oszalały. Obecnie do lat 22 nikt nie wyciaga takich stat jak Milik w Europie az na takim szczeblu w klubach typu Ajax,Napoli.

Przy tej biedzie na rynku, facet trafi do jakiegos klubu z Anglii,Hiszpani do swiatowego topu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.09.2016, 01:15

Sebastix

Piszcie sobie na PW o wątkach w serialu bo ktoś może chce obejrzeć a Wy mu tu spojlerujecie.

Sory ,że zwracam uwagę ale sam mam w planach ten serial...

sebastix11 komentarzy: 599818.09.2016, 01:10

XandeR

no tak nie ujeli niby wszystkich, ale ten co go zlapali to taki wyglad jak wsiowy głupek, ciezko mi uwierzyc ze taki typek takie rzeczy ogarnał, a poza tym w 3 sezonie moze wroca do odnajdywania dalszych czesci ukladanki z pierwszego sezonu

XandeR komentarzy: 971518.09.2016, 01:08

sebastix

Zabijali tez ludzie ktorzy byli poza zasiegiem policji.
Zbijali czlowieczenstwo.

Drugi sezon, to juz zwykly sredniak z nietrafiona proba eksperymentu na obsadzie.

Womanizer komentarzy: 993418.09.2016, 01:08

Guardiola chciałby w City Sancheza? No na pewno bo Alexis to świetny zawodnik, tak samo jak chciałby Hazarda, Messiego, Ronaldo, Neymara, Reusa i kilku innych. Z tym że na chciejstwie sie skończy. Zresztą De Bruyne gra na jednym skrzydle a na drugim Sterling i Sane a dwóch tak zdolnych piłkarzy jak ostatnia dwójka musi grać a nie wysiadywać na ławie, plota jak nic.

sebastix11 komentarzy: 599818.09.2016, 01:06

navy

nie zacinalo ci ? mi zacinało, ale nie jakosc ostro

sebastix11 komentarzy: 599818.09.2016, 01:00

Sparku

to polec cos dobrego, podobnego do Detektywa z seriali :D

bardzo dobry serial, tylko ja myślałem że ten morderca to będzie jakiś obeznany w świecie gość, jakis inteligenty koleś, który wszystko obmyśla według schematów czy cos, a tu jakiś wsiowy głupek sobie idzie i wymysla ze jego ofiary bedą wyglądac w tak wyszukany sposób

Sparku komentarzy: 340218.09.2016, 00:57

True Detective no powiem tak, napewno niebyło to 8 godzin straconych w moim życiu lecz oczekiwałem czegoś więcej, historia ciekawa, oryginalna, główny bohater jest nieszablonową postacią, polubiłem go ale co razi a no kilka wątków pozostało niewyjaśnionych, wiele tekstów jest upchniętych na siłę tak jak by miały pokazać jakieś mądrości, jakieś anegdoty życiowe a tak naprawde są denne, fabuła chociaż z pomysłem to uważam że możnaby było wycisnąć z niej wiele więcej - jestem po kilku naprawde niezłych serialach dlatego porównuje TD do najlepszych, ocenił bym na 7/10

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.09.2016, 00:54

117-111 oddaje to co było na ringu. Do połowy pojedynku Główka napierał, skracał dystans i było na remis. W drugiej połowie Usyk był znacznie lepszy.

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11718.09.2016, 00:53

Rywal był lepszy. Typowałem 7-5 w rundach dla niego. Szkoda. Ale ten Usyk pozytywny gość się chociaż wydaje.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52418.09.2016, 00:52

Długo się Polak nie nacieszył tytułem.

Kwietnik komentarzy: 62718.09.2016, 00:52

Jaki remis, co Ty w ogóle gadasz za bzdury :D Usyk wygrał i tu nie ma co się podniecać. Może i ten jeden dał 119 - 109, ale to już nie ma znaczenia.

mistiqueAFC komentarzy: 2676918.09.2016, 00:51

Na koniec MOTD jak pokazują okładki jutrzejszych gazet i jutro w jakiejś będzie artykuł o Alexisie.Podobno Pep chce go w City

Adu (zawieszony) komentarzy: 549818.09.2016, 00:50

Nie no z tymi ocenami to polecieli, 119-109 :D? bez jaj.

ZielonyLisc komentarzy: 2029418.09.2016, 00:48

City jak rozklepało Bou... i de Bruyne jaka forma.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549818.09.2016, 00:47

"Jak mistrz stoi to znaczy że wygrał"

Dowidzenia banderowcu.

Kwietnik komentarzy: 62718.09.2016, 00:47

Nie ma szans, walka dla Usyka. Główka niestety.

TW_Szczepan komentarzy: 188418.09.2016, 00:46

Ktoś oprócz mnie był pod wrażeniem dzisiejszej gry Mustafiego?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549818.09.2016, 00:37

słabo to widze, gdyby był pretendetem to wciry i to niezłe,a tak jako mistrz może sie pokula na te punkty.

sebastix11 komentarzy: 599818.09.2016, 00:20

na razie walka remisowa

fabregas1987 komentarzy: 2582418.09.2016, 00:19

Czyli wszystko siedzi w głowie Milika, że w kadrze tak partoli. W Napoli stuka bramek aż miło popatrzeć, a w reprezentacji potyka się o własne nogi.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549818.09.2016, 00:13

banderowiec narazie lepszy, główka musi mu sprzedać luja ogłuszacza jak chce wygrać.

Alonso komentarzy: 1282418.09.2016, 00:06

Milik znowu dwa gole, co chłop robi w tej lidze włoskiej to nie mam pytań. Jak tak dalej pójdzie to do grudnia nikt nie będzie w Neapolu pamiętał kto to Higuain, a w maju będą mieć króla strzelców.

TlicTlac komentarzy: 602518.09.2016, 00:04

Jest gdzieś statystyka - przy ilu golach City - de Bruyne miał kluczową rolę?(kluczowe podanie); gość jest świetny, oglądam skróty, to praktycznie w każdej bramkowej akcji ma swój udział; z Boro przy wszystkich 4 golach kluczowa rola;