Uciszyć niemieckiego giganta, Arsenal - Bayern!

Uciszyć niemieckiego giganta, Arsenal - Bayern! 18.10.2015, 23:27, Kamil 1240 komentarzy

Gdy kilka miesięcy temu rozlosowany poszczególne grupy Ligi Mistrzów, to każdy spodziewał się, że mecze pomiędzy Arsenalem a Bayernem Monachium będą decydować o tym, który zespół awansuje z pierwszego miejsca do dalszej fazy rozgrywek. Rzeczywistość jest jednak, niestety, inna i to za sprawą podopiecznych Arsene'a Wengera. Nasi pupile totalnie rozczarowują w bieżących rozrywkach i wtorkowe spotkanie to mecz ostatniej szansy. Tylko wygrana usatysfakcjonuje Emirates Stadium, a rywal potężny - Bayern Monachium. Początek tego meczu już we wtorek, o godzinie 20:45 czasu polskiego!

Mimo że Arsenal spisuje się bardzo słabo w bieżących rozrywkach LM, zapowiada się świetne spotkanie. Goście to prawdopodobnie główny faworyt Champions League, a dla Kanonierów wyjście z grupy będzie sukcesem przy obecnej sytuacji. Oczy wielu kibiców skierowane będą na Roberta Lewandowskiego oraz Alexisa Sancheza. Niesamowita forma tych dwóch ofensywnych zawodników sprawia, że będzie to starcie graczy, którzy prawdopodobnie dysponują najwyższą formą spośród wszystkich zawodników na świecie. Petr Cech raz Manuel Neuer powinni być bardzo ostrożni i skupieni w bramce.

Przejdźmy teraz do sytuacji, która znajduje się na czarnej liście w piłce nożnej - kontuzje. Goście przyjeżdżają do północnego Londynu bez Mario Goetze. Bohater brazylijskiego mundialu doznał urazu podczas przerwy reprezentacyjnej. Kolejny niedostępny to Franck Ribery, który w tym sezonie większość swojego wolnego czasu spędza w gabinetach lekarskich. Arjen Robben jest bardzo blisko powrotu do gry i być może dostanie kilka minut. Arsene Wenger nie może w dalszym ciągu skorzystać z trzech piłkarzy. Danny Welbeck, Jack Wilshere oraz Tomas Rosicky - każdy z nich wróci prawdopodobnie po nowym roku. Pod znakiem zapytania stoi występ Gabriela Paulisty. Stan ten utrzymuje się już od dłuższego czasu i miejmy nadzieję, że nikt do kontuzjowanych nie dołączy, a po nowym roku będziemy mieli pełną kadrę do dyspozycji.

Bilans bezpośrednich starć przemawia za Bawarczykami. Na osiem meczów wygrali bowiem aż cztery. Podopieczni Arsene'a Wengera okazywali się lepsi dwa razy, w pozostałych padał remis. Co ciekawe Arsenal mierzył swoje siły z niemieckim gigantem w dwóch ostatnich sezonach Ligi Mistrzów. Na Emirates Stadium goście wygrywali 3-1 oraz 2-0. Podopieczni francuskiego szkoleniowca są za to niepokonani na Allianz Arena - remis i zwycięstwo. Niestety to Bayern w obu przypadkach awansował do dalszej fazy rozgrywek. Wydaje się, że cel minimum na spotkania z mistrzem Niemiec to cztery punkty, które przedłużą szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek.

Zapowiada się fantastyczne widowisko. Naprzeciw siebie staną dwa ultra ofensywne zespoły. Podopieczni Pepa Guardioli w ostatnich kilku meczach mieli posiadanie piłki na poziomie 80%. Wydaje się, że na Emirates Stadium aż tak dobrze nie będzie. Bayern zagra na luzie, gdyż to Kanonierzy są zmuszeni, żeby wygrać. Mogą spokojnie nastawić się na kontry, ale czy tak będzie? To raczej nie styl byłego trenera Barcelony. A może Arsene Wenger zaskoczy swojego młodszego kolegę? W ostatnich meczach LM trener Arsenalu wystawiał pół rezerwowy skład, ale we wtorek tego zrobić nie można, gdyż groziłoby to katastrofą. Nam, kibicom The Gunners, pozostaje jedynie doping z całych sił i oczekiwać meczu sezonu, aby ta wtorkowa noc była pozytywnie zakręcona.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Alaba, Bernat - Martinez, Thiago, Vidal - Costa, Muller, Lewandowski

Typ Kanonierzy.com: 3-2

Bayern MonachiumZapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
afc4life komentarzy: 478320.10.2015, 21:39

Znowu w 10 przez Ozila gramy..

michalm1 komentarzy: 702020.10.2015, 21:38

Bellerin chyba dzisiaj zle sobie w glowie poukladal ten mecz.

Czeczenia komentarzy: 1248920.10.2015, 21:38

A tacy zesrani byliście, że Per gra zamiast latynosa. Po 45 minutach widzę żale w kierunku innych zawodników, to po 90 będzie pewnie jazda z kimś innym.

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 320.10.2015, 21:38

afro Tam gdzie strzelał głową było w ataku pozycyjnym a z Giroud po prostu gralibyśmy bardziej kombinacyjnie. Myślę,że to jest lepsze niż nieudolne próby. Może w drugiej połowie się poprawi ale teraz jasne dobiegnie do piłki ale później spierdzieli każde zagranie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.10.2015, 21:37

Maciek, to albo była taktyka Wengera albo jak my to piszemy, że nasi się osrali na wejściu. Ale prawdą jest, że na początku bali się piłki.

AaronRambo komentarzy: 128020.10.2015, 21:37

COQ jest dzisiaj bezbledny. Kto go chcial sciagac?

Kaidus komentarzy: 62620.10.2015, 21:37

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Arsenal. Bayern bezproduktywnie klepie i nie jest w stanie stworzyć groźnych sytuacji. Zawodzi skuteczność, bo mogło być już spokojnie 2:0 dla nas.

ReturnOf4eva komentarzy: 23520.10.2015, 21:37

Zgadzam się Walcott nie umie jebnac z dystansu, ale jak wejdzie Giroud to po meczu

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52420.10.2015, 21:37

Walcott w tej sytuacji mógł wszystko zrobić. Szkoda zmarnowanej okazji.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.10.2015, 21:36

Caly Arsenal troche niemrawo. Alexis bylby zdecydowanie najlepszy, gdyby nie strata. Mial szczescie w tamtej sytuacji.

michalm1 komentarzy: 702020.10.2015, 21:36

Mzill

Sanchez zawodzi i wszyskto chce sam ?? stworzyl przynajmniej 3 najgrozniejsze akcje w tym spotkaniu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.10.2015, 21:36

Theo44
Dokładnie tak. Tylko czysto techniczny strzał na długi slupek.

marz2 komentarzy: 521920.10.2015, 21:36

Może suszara Theo się przyda? Ja bym go zdjął..

Jesteśmy lepsi. Zal, że nie uwieńczyliśmy tego bramką, ale będą jeszcze okazje. Gramy naprawdę super!

AaronRambo komentarzy: 128020.10.2015, 21:35

thegunners101
Sanchez oprocz wtopy do Costy dzisiaj bardzo dobrze gra kto wypusci nacho przy podaniu do Theo

Theo44 komentarzy: 426520.10.2015, 21:35

Theo ma opanowany jeden rodzaj strzalu....ala TH14....reszta to szybkosc.

fabregas1987 komentarzy: 2581520.10.2015, 21:35

Szkoda niewykorzystanych sytuacji, ale równie dobrze my mogliśmy stracić ze dwie bramki. Nie jest źle, cisnąć i jeszcze raz cisnąć!

michalm1 komentarzy: 702020.10.2015, 21:35

Walcott i Alexis najlepiej, nic dziwnego skoro tylko oni strzelaja i asystuja sobie w LM.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.10.2015, 21:35

Coquelin do zdjęcia, kto to ***** napisał :V

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.10.2015, 21:34

Wszystkie sopy padły, streamy gówniane, ciężko to oglądać....
Szkoda, ze w domu mnie nie ma to kulturalnie w C+ by sie obejrzało :D

gunners007 komentarzy: 954320.10.2015, 21:34

Bardzo dobrze Wenger zrobił wystawiając Mertesackera. Gramy w ten sposób, że jego szybkość nie jest do niczego potrzebna, a za to przydaje się jego dobra gra głową, czytanie gry, przerywanie akcji i przecinanie podań dzięki swoim długim nogom.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.10.2015, 21:34

Vidal na "10" i Bayern 0 kreacji. Heh, biegacz.

Szkoad ze Oli nie strzelal tej glowki, byloby 1-0.

Mzil komentarzy: 16220.10.2015, 21:34

Nie jest źle, końcówka całkiem spoko w naszym wykonaniu, oby tylko się zbyt pewnie nie poczuli bo stracą głupio bramkę. Zawodzi dzisiaj trochę Alexis chyba za bardzo chce wszystko sam, zobaczymy jak w drugiej połowie. COYG !

AaronRambo komentarzy: 128020.10.2015, 21:34

Lewy na razie nie istnieje

BartekGunner komentarzy: 6320.10.2015, 21:34

Fajnie się spisują w obronie :)

Ktoś jakiś sop działający ma?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 120.10.2015, 21:34

Niech Wenger zdejmie Ramseya... Zupełnie nic nie daje drużynie...

thegunners101 komentarzy: 247720.10.2015, 21:34

Sanchez i Walcott rozczarowują, więcej skuteczności panowie. Cazorla dobrze, stoperzy dają radę i brawa dla Cecha. Reszta solidnie. Ozil co ma to poda i jakoś przyspiesza te akcje. 3 punkty naprawdę są w zasięgu ręki.

marcin04c komentarzy: 302420.10.2015, 21:33

Giroud za Coqelina Theo na skrzydło a Aaron do środka i bayern pokonany.

RVP87 komentarzy: 116420.10.2015, 21:33

nie wyświetla :(

lolkoznoob komentarzy: 96820.10.2015, 21:33

Ogólnie to jesteśmy groźniejsi niz FCB

polishbrigadesx komentarzy: 1020720.10.2015, 21:33

Bayern jest do pokonania tylko musimy poprawić skuteczność.

kaman17 komentarzy: 498720.10.2015, 21:33

Gramy dobrze, Bayern nie ma dzie z tą piłką wejść i klepią w obronie. Szkoda, że jedna z tych kontr nie weszła. Mimo optycznej przewagi Bayernu, myślę, że jesteśmy bardziej konkretni, niestety niedokładni.

Dziebol komentarzy: 25320.10.2015, 21:33

@RVP87

marz2 komentarzy: 521920.10.2015, 21:33

Od 25 minuty wyglądamy na prawdę dobrze. Bayern się wyszalał, a potem dobrze zagraliśmy w obronie tylko ta cholerna skuteczność po kontrach..

michalm1 komentarzy: 702020.10.2015, 21:33

Wenger mnie rozczarowal ta taktyka. Powinnismy sie na nich rzucic, oni pod pressingiem sie gubia i to najlepszy sposob na wlasnie takie druzyny jak Barcelona czy Bayern. Po 15-20 minutach powinnismy grac tak jak teraz gralismy czyli autobus i kontra. Nie mamy nic do stracenia a Wenger broni i mysli ze Bayern nic nie strzeli.

Niezły meczyk !

@RVP87

Kowal96 komentarzy: 1758920.10.2015, 21:33

afrojohn

I tak źle i tak nie dobrze. Przydałbym się Benzema zamiast ich dwóch :P

afrojohn

Na taki spotkanie jak dziś Theo to mus, gramy tylko z kontry. W końcu trafi.

punkus1994 komentarzy: 144820.10.2015, 21:32

Co się dziś dzieje z tymi streamami? Padają jak muchy...

AaronRambo komentarzy: 128020.10.2015, 21:32

Taktycznie na 4+, bo brak bramki.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.10.2015, 21:32

świetny mecz. Na bardzo duży plus Walcott. Cały czas zagraża i przeszkadza obrońcom. Brakuje tylko tego wykończenia ;/ Zawsze jest coś.