VAR nie uratował Arsenalu, porażka z Evertonem 1-2

VAR nie uratował Arsenalu, porażka z Evertonem 1-2 06.12.2021, 22:01, Łukasz Wandzel 1912 komentarzy

Arsenal zwykł w tym sezonie punktować z teoretycznie słabszymi zespołami, jednak nie podołał na Goodison Park przeciwko zaliczającemu dołek formy Evertonowi. Choć Kanonierzy nie rozgrywali najlepszego meczu w ich wykonaniu, to prowadzili aż do 80. minuty. Do tego czasu dwukrotnie ratowała ich decyzja VAR-u o spalonym Richarlisona, jednak Brazylijczyk w końcu i tak zdobył gola. W doliczonym czasie gry fantastyczne uderzenie zaliczył Demarai Gray, a piłkarze Mikela Artety mając dużą szansę na komplet punktów, nie zdobyli ani jednego.

Mikel Arteta dokonał kilku znaczących zmian w porównaniu ze składem, który przegrał mecz na Old Trafford. Przede wszystkim do składu powrócili po kontuzjach Granit Xhaka i Kieran Tierney. Hiszpański szkoleniowiec posadził także na ławce Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Taka jedenastka dała kibicom mało zachwytu, ale przede wszystkim objęła prowadzenie. Niestety, szkoleniowiec Arsenalu nie może być zadowolony ze zmian, jakie przeprowadził w drugiej połowie. Dając odpocząć Tierneyowi, który zaliczył asystę, wprowadził niepewnie grającego Nuno Tavaresa. Najjaśniejszy występ po wejściu z ławki zaliczył Eddie Nketiah, który pechowo trafił w słupek. Wisienką na torcie było pudło Aubameyanga w ostatniej akcji meczu.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały ten mecz:

Everton: Pickford – Coleman, Mina (30' Holgate), Keane, Godfrey – Gordon (87' Iwobi), Doucoure, Allan, Gray – Townsend (66' Gomes), Richarlison.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (65' Tavares) – Partey, Xhaka – Martinelli (71' Nketiah), Odegaard, Saka – Lacazette (85' Aubameyang).

W pierwszej połowie obaj golkiperzy nie mieli dużo pracy. Żadna z drużyn nie stwarzała groźnych okazji, gra utrzymywała się w środku pola, a pojedyncze próby strzałów z dystansu były bardzo niecelne. Na życzenie londyńczyków minimalnie przeważał Everton. Arsenal był bliższy utraty przypadkowej bramki przez błędy w obronie.

Nudy skończyły się tuż przed przerwą. The Toffees dośrodkowali w pole karne z rzutu wolnego, po czym Richarlison główką zmieścił piłkę w siatce. Brazylijczyk nie cieszył się jednak zbyt długo z trafienia. Gola nie uznano, ponieważ napastnik Evertonu był na spalonym. Ostatnie słowo przed przerwą należało do Arsenalu. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie Kierana Tierney na gola zamienił Martin Odegaard, mieszcząc futboolówkę tuż przy słupku.

Drugą połowę Arsenal zaczął odważniej i z większym pomysłem na grę. Tuż po przerwie zdecydowanie więcej wrzutek zagrywali zarówno Tierney, jak i Tomiyasu. Tymczasem nagle Everton stanął przed kolejną szansą na bramkę. W 57. o dużym pechu mógł mówić Richarlison, bo Brazylijczyk trafił do siatki po raz drugi i ponownie znajdował się na pozycji spalonej.

Od 70. minuty Kanonierzy przestali atakować, a zaczęli grać na czas, często i gęsto utrudniając rywalom rozpoczęcie akcji lub leżąc na murawie. Jednak to drugie wynikało z ostrej gry gospodarzy. Im więcej drużyna Artety skupiała się na obronie, tym nerwowiej robiło się pod bramką Ramsdale'a. Bardzo słabą zmianę dał Nuno Tavares, przez którego Everton z łatwością mógł naciskać lewą stronę Arsenalu i skutecznie przechwytywać futbolówkę.

W 80. minucie po jednej z takich akcji Richarlison udowodnił, że do trzech razy sztuka. Po dobrej akcji Evertonu zakończonej strzałem w poprzeczkę dotychczasowy pechowiec dobił piłkę głową i wyrównał wynik spotkania. Po golu na 1-1 Arsenal znowu ruszył do przodu w poszukiwaniu trzech punktów. Pod grą był Odegaard, ale najbliżej gola dla londyńczyków był Eddie Nketiah, który po wrzutce Bukayo Saki trafił w słupek.

W doliczonym czasie gry to gospodarze zaskoczyli golem na 2-1 i zgarnęli 3 punkty. Przepięknym strzałem sprzed szesnastki popisał się Demarai Gray i w 92. minucie wyprowadził Everton na prowadzenie. Piłka odbiła się od słupka, a Ramsdale mógł tylko patrzeć, jak wpada do bramki. W końcówce gra wciąż była otwarta, ale brak skuteczności Arsenalu zwieńczył swoją próbą Pierre-Emerick Aubameyang, który spudłował w ostatniej akcji meczu z 97. minuty.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Reamoner komentarzy: 467408.12.2021, 13:30

@Bukayoforever: no sorry ale na 12 meczy sambi zagrał 2-3 tragiczne a po prostu w reszcie się nie skompromitował co nie znaczy że zagrał dobrze, to nie jest zawodnik na klub myślący o TOP 4, tacy zawodnicy powinni od razu być wypożyczani do championship i po 2 sezonach tam mógłby być przydatny dla 1 drużyny. Nie mam nic przeciwko temu chłopakowi, po prostu to że on zagrał te 12 meczy świadczy tylko o tym jak mamy słabą kadrę i z czego musi Mikel łatać dziury.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280808.12.2021, 13:25

Później gdy zaczął się grunt pod nogami palić przy 1:1 to nagle kanonierzy przypomnieli sobie, że należy grać w piłkę.

Dziwi mnie to, że Arsenal mając 2 lata nie potrafił wypracować jakiś schematów które będą skuteczne z rywalami z niższej półki. Nawet ucieszyłem się, że Everton dojechał Arsenal. W pierwszej połowie był strzał na orbitę okołoziemską Parteya i jedna farciarska akcja po której było 1:0. W drugiej połowie kontrolę przejął Everton który jest pogrążony w kryzysie i nie potrafi wygrać niczego od kilku spotkań. Zamiast nacierać i strzelić jeszcze dwie bramki to oddaliśmy kompletnie inicjatywę, nie mówiąc o tym, że Eddie który wszedł z ławki to bardziej wzmocnienie Evertonu niż Arsenalu podobnie z Aubą. Zdaje się, że Benitez powiedział im tylko w szatni "przyciśnijcie ich" i tyle.

Bukayoforever komentarzy: 353608.12.2021, 13:18

@Gunner18AFC: Niech wchodzi na karne tylko, a Pepe i Ode na wolne.

Bukayoforever komentarzy: 353608.12.2021, 13:16

Na 12 ligowych meczy, Sambi zagral 2 slabe.
Faktycznie jechac z nim, niech spier do Anderlechtu.

Nie wiem nawet co mam napisac jak widze bzdury przez niektorych tu wypisywane.

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 308.12.2021, 13:15

Kibicujemy tyle lat, ze juz wszyscy powinniśmy wiedzieć, że AMN gra na takiej wyjebce. W jednym meczu będzie wychodziło i finalnie zagra super mecz natomiast w innym będzie mniej szczęścia.

BarcArsenal komentarzy: 135308.12.2021, 13:14

@malyglod napisał: "Lokonga szczególnie dobrze wygladał z Live."

z takimi uwagami byłbym ostrożniejszy, bo jednak to 22 latek, grający na Anfield. To nie było też tak że gdyby nie on to byśmy wygrali, albo zremisowali.
Nie wieszajmy psów na chłopaku, gdzie pewnie większość użytkowników strony jest od niego starsza, a pełne portki złapałaby w byle barze kibiców liverpoolu, a nie na ich stadionie wypełnionym po brzegi i mając do przed sobą ich drużynę.

Rafson95 komentarzy: 1054808.12.2021, 13:13

Auba to leszcz

damianARSENAL komentarzy: 851808.12.2021, 13:07

@WindKai: apropo rotacji, to skąd ty wiesz ze akurat któryś zawodnik nie potrzebuje odpocząć?

damianARSENAL komentarzy: 851808.12.2021, 13:06

Ooo, szybko ArtetaOutowcy wrócili :D
Całe kanonierzy.com

malyglod komentarzy: 648808.12.2021, 12:58

@illpadrino: Lokonga szczególnie dobrze wygladał z Live. Mecz życia, czy jak to mówisz fenomenalne zawody.

WindKai komentarzy: 88508.12.2021, 12:19

Najbardziej irytujące u Mikela jest to, że jak już coś w końcu zaczyna jako tako działać i oczy aż tak nie krwawią od naszej gry, to nagle w kolejnym spotkaniu zaczyna kombinować i rotować bez większej potrzeby. Z kolei kiedy kopiemy się po czole, to daje zawodnikom kilka spotkań w tym samym zestawieniu, bo może akurat kiedyś to odpali.

Zloty komentarzy: 76708.12.2021, 12:10

Mam dość Artety i jego stylu dominacji przez Góra 15 minut super trener Kłoda haka

Gofer999 komentarzy: 1468608.12.2021, 11:50

Sambi, i jego wkład w grę, będzie najbardziej przewartosciowanym zawodnikiem tygodnia?

BarcArsenal komentarzy: 135308.12.2021, 11:47

Mikel jak widać od Guardioli nauczył się tej słynnej spektakularnej rotacji.
Tylko ze my nie mamy ławki jak City, Mikel nie jest Pepem, a klub gra jedynie na krajowym podwórku i zawodnicy raczej nie powinni być aż tak zmęczeni by ich nagle sadzać na ławce.

No cóż, taki to już urok Mikela że czesto coś tam mu bije, ale nie wiadomo w którym kościele i koniec końców wychodzi na opak.

Mastec30 komentarzy: 621208.12.2021, 11:16

@AR14: To nie wiem aż tak dobrze to już nie pamiętam ale Arteta ma to chyba w nawyku, że lubi postawić na swoich prywatnych faworytów licząc, że Ci go nie zawiodą mimo że ktoś inny akurat jest w lepszej formie. Chociaż myślałem, że w tym sezonie się z tego wyleczył.

AR14 komentarzy: 130608.12.2021, 11:11

@Mastec30

A siadający bodajże po nowym roku na ławce Lacazette, który miał swoje momenty. Czy chyba jeszcze Martinelli w zeszłym sezonie.

Albo Pepe?

W zeszłym sezonie też były takie kwiatki, że ktoś wpadał w formę i dostawał w nagrodę ławkę jak dobrze pamiętam :f

Mastec30 komentarzy: 621208.12.2021, 10:51

@arsenallord: No to jest bardzo duży zarzut na ostatnie tygodnie. Kompletnie pominął Lokonge i AMN, którzy naprawdę solidnie radzili sobie pod nieobecnośc Xhaki ( i przez chwile też pod nieobecnośc Parteya). Fenomenalnie może nie ale środek pola był ogarnięty a mecze wygrywane, więc więcej nie potrzeba. I nagle z dupy przywraca do składy Elnenego i Xhake. Jeżeli tam jakieś dyscyplinarne akcje poszły to jakoś, chociaż ciężko ale jakoś moge to zrozumieć ale jezeli to miała być rotacja to wybrał sobie tragiczny moment. I za to jak najbardziej Artecie należy się duża krytyka. Przede wszystkim mi szkoda AMN bo został w klubie właśnie po obietnicy Artety, że będzie więcej grał. Odwdzięczał sie naprawdę niezłą grą i znowu bez większego powodu zostaje odstawiony od składu.

Reamoner komentarzy: 467408.12.2021, 10:47

@illpadrino: Lokonga rozgrywał fenomenalne mecze ?? to aż boje się co może nam nasyfić jak zagra słabo.

Naburator komentarzy: 278408.12.2021, 10:47

@arsenallord napisał: "Powiedzcie jedną rzecz. AMN zagrał super mecz w środku pola i czemu od tego czasu nie dostaje w ogóle szans? Czym kieruje się Arteta. Brak logiki symbol jego pracy."
To jest zdecydowanie największa wada Artety. U niego żeby zagrać w pierwszym składzie należy o niego walczyć jakieś półroku xD Auba gra tragicznie? No trudno, odblokuje się. Partey-Sambi grają dobrze? No to niech Xhaka wejdzie z buta za niego

Reamoner komentarzy: 467408.12.2021, 10:42

@arsenallord: Ostatni mecz AMN to z Live gdy wszedł za Sambiego w 55min i zagrał koszmarnie strata za stratą, maybe Mikel pamiętam ten mecz. Rozumiem też że Mikel ma swoja hierarchię i jeśli Pepe zawodzi go przez 1,5 roku to już na niego nie liczy, postawił sambiego przed AMN no to gra jednak belgiem jak musi.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11708.12.2021, 10:41

@illpadrino: Prawda też ale pisanie że Lokonga rozgrywał fenomenalne mecze to duża przesada

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.12.2021, 10:39

@arsenallord:

Dla mnie jest dziwne, że usadził młodego Lokongę, który obok Parteya rozgrywał fenomenalne mecze, a wpuścił Xhakę, którego popisowym zagraniem jest zejście do lewej obrony przy rozegraniu i wypuszczenie Tierneya.

Było kilka sytuacji w meczu gdzie aż się prosiło posłać piłkę z pominięciem lini środkowej bo napastnicy mieli na to miejsce to Xhaka robił odwrót i do tyłu.

Dramat.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11708.12.2021, 10:35

BarcArsenal komentarzy: 135308.12.2021, 10:21

@madej napisał: "Skoro tak, to istnieje szansa żeby o gościa powalczyć...
Ofensywny, ładny dla oka futbol, przypomina mi styl Papcia.
Takie małe marzenie :)"

Nie chwaląc się pamiętam że pisałem o Inzaghim jako naszym madness po zwolnieniu Emeryego.
Robił wspaniałe rzeczy w Lazio (teraz widać ile znaczyl dla rej drużyny) i przez bodaj 3 sezony oglądałem ich mecze na rowni z arsenalem, własnie dlatego w jaki sposób grali (czego nie dawał i nie daje mi arsenal).

Super trener, a co do jakości Serie A to całkowicie się z Tobą zgadzam, dla mnie druga najlepsza liga do oglądania po Premier League

MCX018 komentarzy: 138808.12.2021, 10:05

@Lamoreaux napisał: "Kto oprócz ten Haga byłby do ewneutalnie do wyjścia i jest duża szansa że byłby wartością dodana?
Macie jakieś typy? Czysto hipotetycznie"

Diego Simeone :)

madej komentarzy: 58908.12.2021, 09:47

Nie wiem, czy ktoś z Was śledzi Serie A, ale stała sie ona bardzo atrakcyjna, a mit o nudzie, murowaniu upadł a to za sprawą genialnej Atalanty, jak również za sprawą jednego z braci Inzaghich.
To jak wyglądał Inter notabene mistrzowski a jak wygląda Inter Inzaghiego to dwa różne światy.
Co jak co, ale ten gość ma papiery na jednego z najlepszych managerów na świecie. Pomimo wczorajszej porażki, w pierwszych 45 Real nie wychodził z połowy. Oczywiście potem jednemu odcięło prąd, ale zdominować w ten sposób real, szacunek.

Ponoć Inter chce mu nowy kontrakt dać, do 2025...

Skoro tak, to istnieje szansa żeby o gościa powalczyć...
Takie małe marzenie :)

Furgunn komentarzy: 923508.12.2021, 08:36

Dziś Barcelonka robi bajo bajo :)

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11708.12.2021, 07:54

@Lamoreaux: Moim marzeniem byłby Luis Enrique ale ciężko do wyjęcia.

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 108.12.2021, 05:48

@Rynkos7 napisał: "Może Auba już nigdy nie wróci do dawnej formy, ale nie można powiedzieć, że jest słabym napastnikiem."
Jeśli uważasz że jeśli napastnik nie jest w stanie strzelić goli na pusta bramkę albo sam na sam gdzie regularnie mu się zdarzają takie okazje nie jest słaby tylko dlatego że w kilka lat temu strzelał dużo goli to widzę że stworzyłeś jakiś nowy model logiki. My żyjemy tu i teraz, nie w przeszłości, to że kiedyś strzelał gole jest w tym momencie nieistotne. Kiedyś Auba był nieskuteczny ale był zaangażowany w grę więc na 4 dobre okazje w meczu które miał strzelił conajmniej 1 gola. Dziś jest pasywny wiec ma mniejszą ilość okazji a skuteczność ma jeszcze gorsza.

Obecnie to piłkarz który unika brania na siebie odpowiedzialności. Mamy takich kilku. Mu nie zależy na zwycięstwie a na tym by odbimbac mecz.

Moegi14 komentarzy: 177408.12.2021, 05:47

@Jacek1s na balkonie to nie wędzenie raczej grillowanie. Ja mam wolno stojąca wędzarnie 1,2x1,2m samoróbke. A widzisz Unia chciała wprowadzić zakaz wędzenia tradycyjnie i on obowiązywał przez 6 miesięcy ale nasze Asy obeszły system więc teraz raczej można, czyli czas odpalić na święta :D

Patriko komentarzy: 528708.12.2021, 04:25

W grupie C Ligi mistrzów padło aż 47 bramek w 12 spotkaniach, w aż 8 meczach padały 4 bramki lub więcej, to chyba rekord fazy grupowej.

zdyp komentarzy: 455808.12.2021, 00:00

@Lamoreaux: juanma lillo ;pp

Lamoreaux komentarzy: 344407.12.2021, 23:52

Macie jakieś typy? Czysto hipotetycznie

Jacek1s komentarzy: 764607.12.2021, 23:22

@Craz napisał: "Ajax leje wszystkich jak leci w tej LM. Haag w życiu nie widział takiej mamony na oczy jak Arteta , a tam chłopaki grają aż miło. Nie trzeba procesu i milionów"

Tylko tam akademia ma spartańskie warunki mentalne, piłkarze podstawowej jedenastki Arsenalu by się spłakali na ich treningach.

Jacek1s komentarzy: 764607.12.2021, 23:19

@Moegi14 napisał: "domowa wędzona drewnem wiśniowym najlepsza :D już od kilku lat zabronione jest wędzenie."

Jak to? Wędzarkę można kupić bez problemu nawet taką balkonową jak ktoś w bloku mieszka i sobie wędzić. Nie widzę problemu prawnego, no chyba, że ktoś w bloku sobie nie życzy.

EZ_22 komentarzy: 124907.12.2021, 23:17

Arsenal w lidze mistrzów.. tylko tyle, i aż tyle :(

Kaczaza komentarzy: 722307.12.2021, 23:09

@arsenallord: również chciałbym Origiego, a że za free to dodatkowy argument.

alexis1908 komentarzy: 360307.12.2021, 23:00

@Slaviola: Szkoda Eden jak był w formie to przyjemność była oglądać jego grę mimo że był smerfem niestety skończył jak Alexis

Reamoner komentarzy: 467407.12.2021, 22:59

Joao Felix cały mecz na ławce ... dziwne troche.
Ale tam zadyma była w tym porto tak myślałem że pójdą na gołe klaty, brawo Griezmann nadal jest świetny.

timiiiii komentarzy: 196307.12.2021, 22:57

@Reamoner napisał: "to prawda że TVN ma pokazywać mecze żużlowe od tego sezonu ??"

TVN to chyba grupa Discovery? A Discovery będzie mieć Grand Prix więc połącz sobie kropki. Niby rozważają pokazanie pojedynczych zawodów w kanale otwartym. A co x tego wyjdzie. . ?

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.12.2021, 22:52

@Slaviola: Ja jestem dumny z siebie. Pisałem od razu że będzie niewypałem.

Slaviola komentarzy: 1237707.12.2021, 22:48

Ależ Hazard zrobił zjazd kariery.

Przecież to nawet nie cień piłkarza z Chelsea. Masakra...

Slaviola komentarzy: 1237707.12.2021, 22:47

Jezu. Jeszcze sam bym Aube i Lace wpakował do bagażnika!

zdyp komentarzy: 455807.12.2021, 22:40

@arsenallord: origi niee

TlicTlac komentarzy: 600907.12.2021, 22:39

Ale ten Taremi to jest drewno, Żwirek przy nim to Bóg techniki.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.12.2021, 22:38

Aubą i Laca out, Origi i Vlahovic in. Co wy na to?

Slaviola komentarzy: 1237707.12.2021, 22:38

Ależ gol Asensio.

Slaviola komentarzy: 1237707.12.2021, 22:37

Patrzę na Alexisa i aż mi się łezka w oku zakręciła... ależ tęsknię za Sanchezem w wersji Prime, w Arsenalu.

Ależ ten chłopak wtedy kręcił obrońcami przeciwnej drużyny. Szybkość, błyskotliwość, technika, konretny strzał z dystansu, walka o każdą piłkę do końca.

Ile ja bym dał by znowu pojawił się podobny zawodnik.

Na takiego jednego Sancheza wymieniłbym: Aube, Lace, Nketiaha i dorzucił w bonusie Xhake.

Ehhh... już wątpię że zobaczymy kiedyś takiego drugiego Alexisa u Nas na The Emirates... ;/

TlicTlac komentarzy: 600907.12.2021, 22:33

W sensie obecnie bardziej ich nie lubię od Barcelony ^^ miałem na myśli Barcę "z tamtych czasów". Życzę temu zespołowi wszystkiego co najgorsze, jak dalej będą grali z takim nastawieniem.