VAR nie uratował Arsenalu, porażka z Evertonem 1-2

VAR nie uratował Arsenalu, porażka z Evertonem 1-2 06.12.2021, 22:01, Łukasz Wandzel 1912 komentarzy

Arsenal zwykł w tym sezonie punktować z teoretycznie słabszymi zespołami, jednak nie podołał na Goodison Park przeciwko zaliczającemu dołek formy Evertonowi. Choć Kanonierzy nie rozgrywali najlepszego meczu w ich wykonaniu, to prowadzili aż do 80. minuty. Do tego czasu dwukrotnie ratowała ich decyzja VAR-u o spalonym Richarlisona, jednak Brazylijczyk w końcu i tak zdobył gola. W doliczonym czasie gry fantastyczne uderzenie zaliczył Demarai Gray, a piłkarze Mikela Artety mając dużą szansę na komplet punktów, nie zdobyli ani jednego.

Mikel Arteta dokonał kilku znaczących zmian w porównaniu ze składem, który przegrał mecz na Old Trafford. Przede wszystkim do składu powrócili po kontuzjach Granit Xhaka i Kieran Tierney. Hiszpański szkoleniowiec posadził także na ławce Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Taka jedenastka dała kibicom mało zachwytu, ale przede wszystkim objęła prowadzenie. Niestety, szkoleniowiec Arsenalu nie może być zadowolony ze zmian, jakie przeprowadził w drugiej połowie. Dając odpocząć Tierneyowi, który zaliczył asystę, wprowadził niepewnie grającego Nuno Tavaresa. Najjaśniejszy występ po wejściu z ławki zaliczył Eddie Nketiah, który pechowo trafił w słupek. Wisienką na torcie było pudło Aubameyanga w ostatniej akcji meczu.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały ten mecz:

Everton: Pickford – Coleman, Mina (30' Holgate), Keane, Godfrey – Gordon (87' Iwobi), Doucoure, Allan, Gray – Townsend (66' Gomes), Richarlison.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (65' Tavares) – Partey, Xhaka – Martinelli (71' Nketiah), Odegaard, Saka – Lacazette (85' Aubameyang).

W pierwszej połowie obaj golkiperzy nie mieli dużo pracy. Żadna z drużyn nie stwarzała groźnych okazji, gra utrzymywała się w środku pola, a pojedyncze próby strzałów z dystansu były bardzo niecelne. Na życzenie londyńczyków minimalnie przeważał Everton. Arsenal był bliższy utraty przypadkowej bramki przez błędy w obronie.

Nudy skończyły się tuż przed przerwą. The Toffees dośrodkowali w pole karne z rzutu wolnego, po czym Richarlison główką zmieścił piłkę w siatce. Brazylijczyk nie cieszył się jednak zbyt długo z trafienia. Gola nie uznano, ponieważ napastnik Evertonu był na spalonym. Ostatnie słowo przed przerwą należało do Arsenalu. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie Kierana Tierney na gola zamienił Martin Odegaard, mieszcząc futboolówkę tuż przy słupku.

Drugą połowę Arsenal zaczął odważniej i z większym pomysłem na grę. Tuż po przerwie zdecydowanie więcej wrzutek zagrywali zarówno Tierney, jak i Tomiyasu. Tymczasem nagle Everton stanął przed kolejną szansą na bramkę. W 57. o dużym pechu mógł mówić Richarlison, bo Brazylijczyk trafił do siatki po raz drugi i ponownie znajdował się na pozycji spalonej.

Od 70. minuty Kanonierzy przestali atakować, a zaczęli grać na czas, często i gęsto utrudniając rywalom rozpoczęcie akcji lub leżąc na murawie. Jednak to drugie wynikało z ostrej gry gospodarzy. Im więcej drużyna Artety skupiała się na obronie, tym nerwowiej robiło się pod bramką Ramsdale'a. Bardzo słabą zmianę dał Nuno Tavares, przez którego Everton z łatwością mógł naciskać lewą stronę Arsenalu i skutecznie przechwytywać futbolówkę.

W 80. minucie po jednej z takich akcji Richarlison udowodnił, że do trzech razy sztuka. Po dobrej akcji Evertonu zakończonej strzałem w poprzeczkę dotychczasowy pechowiec dobił piłkę głową i wyrównał wynik spotkania. Po golu na 1-1 Arsenal znowu ruszył do przodu w poszukiwaniu trzech punktów. Pod grą był Odegaard, ale najbliżej gola dla londyńczyków był Eddie Nketiah, który po wrzutce Bukayo Saki trafił w słupek.

W doliczonym czasie gry to gospodarze zaskoczyli golem na 2-1 i zgarnęli 3 punkty. Przepięknym strzałem sprzed szesnastki popisał się Demarai Gray i w 92. minucie wyprowadził Everton na prowadzenie. Piłka odbiła się od słupka, a Ramsdale mógł tylko patrzeć, jak wpada do bramki. W końcówce gra wciąż była otwarta, ale brak skuteczności Arsenalu zwieńczył swoją próbą Pierre-Emerick Aubameyang, który spudłował w ostatniej akcji meczu z 97. minuty.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 22:30

@TlicTlac: nie mam zamiaru się wstydzić :p

TlicTlac komentarzy: 600907.12.2021, 22:29

@Furgunn:

Wstydź się za to kibicowanie Atleti, zachowują się jak zwierzęta, płaczą, mnóstwo niesportowych zachowań. Zbliżają się w moim "stopniu nielubienia" do tej przesyconej symulacjami i płaczem do sędziów Barcelony.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.12.2021, 22:28

Trener Ajaxu marzenie. Da się fajnie grać? Da.

Rynkos7 komentarzy: 680407.12.2021, 22:28

Co za beznadziejny sędzia. Wystarczyłaby żółta to raz a dwa że pierwszym to odnotowania był ten dzikus z Porto.

Craz komentarzy: 357707.12.2021, 22:27

Ajax leje wszystkich jak leci w tej LM. Haag w życiu nie widział takiej mamony na oczy jak Arteta , a tam chłopaki grają aż miło. Nie trzeba procesu i milionów

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 22:25

Musiało się zagotować. To było pewne

TlicTlac komentarzy: 600907.12.2021, 22:18

@Furgunn:

Za czasów Juanfrana, Godina i Diego Costy ich lubiłem, teraz jakoś ich nie lubię, może przez to, że po ostatnich zachowaniach Simeone jakoś go "znielubiłem" ;)

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 22:14

Uwielbiam Atletico!

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 22:03

@Reamoner: oficjalna strona PGE Ekstraligi podaje że, piątkowe mecze nadal ma stacja Eleven, niedzielne nSport. O TVN nic nie piszą. Słyszałem o jakiś podchodach, chyba że skończy się na razie na jakiś pojedynczych spotkaniach, albo transmisji 1 ligi.

Moegi14 komentarzy: 177407.12.2021, 22:03

@Jacek1s: domowa wędzona drewnem wiśniowym najlepsza :D już od kilku lat zabronione jest wędzenie.

Reamoner komentarzy: 467407.12.2021, 21:59

@TomHen1990: to prawda że TVN ma pokazywać mecze żużlowe od tego sezonu ??

aguero10 komentarzy: 856507.12.2021, 21:57

Gravenberch w AFC to marzenie ...

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 21:56

Do fanów żużla. Dziś pojawił się terminarz PGE Ekstraligi na przyszły sezon.

TomHen1990 komentarzy: 67407.12.2021, 21:55

Ni z gruchy, ni z pietruchy...
Zwrot "twoja stara" znalazł się na podium najczęściej używanych słów wśród nastolatków w bieżącym roku. Co jak co, ale to przyjęło się tak bardzo, że nie chce odejść xD

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 21:51

Porto ciśnie ostro, Atletico słabe. Liczę na Simeone że coś wykombinuje na drugą połowę.

Reamoner komentarzy: 467407.12.2021, 21:50

atleti jedna akcja w 80 min 1-0 i kolejna runda. u nich to standard

TlicTlac komentarzy: 600907.12.2021, 21:46

Bawi mnie jak komentator z BT Sporta ciśnie po zawodnikach Atleti ^^

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 21:41

@Lamoreaux: nie może być, Atletico wychodzi :)

TlicTlac komentarzy: 600907.12.2021, 21:41

Ale Atletico gra padakę, Liverpool też lepszy od Milanu, niby wszystko może się zdarzyć, ale Porto póki co najbardziej zasługuje na dalszą fazę LM.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.12.2021, 21:33

Lamoreaux komentarzy: 344407.12.2021, 21:31

Bravo Milano. Ale byloby super gdyby wyrzucili Atletico z fazy pucharowej

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 21:26

@domino178: ta strona jest fenomenalna, nawet na hasło parówka, znajdzie się kilka osób które mają coś do powiedzenia na ten temat :D

domino178 komentarzy: 242807.12.2021, 21:20

@Furgunn napisał: "najlepszy w parówkach jest papier toaletowy"

O papierze toaletowym w pasztetówce słyszałem, ale w parówkach? Może jak wsypywali wypełniacz to im torba papierowa wpadła :D

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 21:12

@Reamoner: może to była jakaś wróżba jak w ciastkach ;)

Cysiowo komentarzy: 193107.12.2021, 21:08

link do porto atletico ktos cos?

Jacek1s komentarzy: 764607.12.2021, 21:08

Mam pytanie, czy ktoś tutaj robi własną, domową kiełbasę?

@zdyp: dobry serial

@Reamoner: mam uraz, raz znalazłem coś jak papier, coś Jak jakaś folia, nie miałem ochoty dociekać xD

zdyp komentarzy: 455807.12.2021, 20:54

@Furgunn: taa

Reamoner komentarzy: 467407.12.2021, 20:54

Parówka ma taką zaletę że można ją jeść w wigilie, bo nie ma mięsa.

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 20:54

@zdyp: Odwróceni? ;)

zdyp komentarzy: 455807.12.2021, 20:52

' kielbasy u nas dostatek ale parowa jest tylko jedna '

Rynkos7 komentarzy: 680407.12.2021, 20:52

@Reamoner:

Ja kiedyś jak regularnie trenowałem, to podczas redukcji gdy musiałem pilnować kalorii zazwyczaj trening robiłem po godzinie 21 i w okolicach godziny 24 jadłem posiłek o objętości porządnego obiadu i spokojnie chudłem. Bardziej kwestia tego na ile minut/godzin jesz ostatni posiłek przed snem. Ja zawsze pilnowałem aby przynajmniej ta godzina minęła.

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 20:52

@Lamoreaux: tego nie wiesz, co w parówkach znajdziesz

Reamoner komentarzy: 467407.12.2021, 20:50

Ona mi tak truła z tym jedzeniem a sama o 12 w nocy zaliczała maka i co gorsza mnie tam ciągnęła

Lamoreaux komentarzy: 344407.12.2021, 20:50

@Furgunn: Ja jem bez papieru ale co kto lubi.

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 20:49

@Lamoreaux: najlepszy w parówkach jest papier toaletowy

Furgunn komentarzy: 923507.12.2021, 20:48

@Reamoner: to nie prawda, moja dietetyczka mówiła mi żeby jeść ostatni posiłek najpóźniej 2 godziny przed snem ;)

Reamoner komentarzy: 467407.12.2021, 20:46

@Furgunn: No moja była tak zawsze mi wypominała, ale teraz już jej nie ma a ja mogę się obżerać nawet o północy. Dobra zmiana.

Rynkos7 komentarzy: 680407.12.2021, 20:45

@Lamoreaux:
I jeszcze chrząstki, żyły itd :D Pyszności :D

Lamoreaux komentarzy: 344407.12.2021, 20:45

@Rynkos7: Ja zjadłem parówki. Bo w parówkach jest wszystko. Minerały, witaminy, kości.

Reamoner komentarzy: 467407.12.2021, 20:42

@Cysiowo: szkoda że mecz realu i interu jest o pietruszkę, nie lubie takich meczy, gdyby to była 1/8 to napewno bym wybrał to spotkanie, a tak to wole Atletico porto taka walka na gołe klaty i o wszystko

enrique komentarzy: 1915207.12.2021, 20:41