Walka o pierwszą czwórkę trwa: Arsenal 5-1 Bournemouth

Walka o pierwszą czwórkę trwa: Arsenal 5-1 Bournemouth 27.02.2019, 21:41, Łukasz Wandzel 836 komentarzy

Liczba czystych kont nie jest statystyką, jaką Arsenal mógłby się w tym sezonie pochwalić. Mimo to drużyna Kanonierów wciąż pozostaje w grze o pierwszą czwórkę, czując na plecach oddech Manchesteru United. Starcie londyńczyków z Bournemouth dało obraz klasycznego meczu piłkarzy Unaia Emery'ego w tej kampanii. Nie obyło się bez wielu strzelonych bramek, ale również jednej straconej w fatalny sposób. Do tego wszystkiego dołożyć trzeba leżącego na murawie Laurenta Koscielnego, który w końcówce o mały włos znowu nie nabawił się urazu.

Czas jednak skupić się na przeważających pozytywach. Kapitalnie zaprezentowali się dwaj zawodnicy - Mesut Özil i Henrich Mchitarian. Ten pierwszy przez długi czas walczył o miejsce w układance Emery'ego, z kolei ten drugi często zawodził. Niemiec zaliczył gola i asystę, z kolei Ormianin raz wpisał się na listę strzelców, a dwukrotnie asystował. Co więcej, po jednej bramce strzelili dwaj napastnicy Arsenalu - Pierre-Emerick Aubameyang oraz Alexandre Lacazette. Laurent Koscielny regularnie wspiera ofensywę zespołu i także tego wieczora trafił do siatki.

Arsenal: Leno - Jenkinson, Sokratis, Koscielny, Monreal, Kolasinac (57' Iwobi) - Guendouzi, Torreira - Özil, Mchitarian (64' Lacazette), Aubameyang (71' Suarez).

Bournemouth: Boruc - Clyne, Mepham, Aké, Smith (70' Rico) - Ibe (56' Daniels), Gosling, Surman, Fraser (80' Surridge) - Mousset, King.

Bohaterem pierwszej odsłony spotkania bezsprzecznie był Mesut Özil. Wisienki od pierwszych sekund grały niepewnie, z czego bardzo szybko skorzystał niemiecki pomocnik, już w 4. minucie otwierając wynik spotkania. Najpierw wyprzedził źle ustawioną obronę Bournemouth, a później po podaniu Seada Kolasinaca miał mnóstwo miejsca na oddanie strzału. Zdecydował się nieco podciąć piłkę, przez co uderzył dość lekko, ale próbujący interweniować Artur Boruc i tak skapitulował.

Arsenal nie poszedł za ciosem i kwadrans później to goście mieli swoją szansę. Bernd Leno został zmuszony do popisowej interwencji, a Laurent Koscielny świetnym wślizgiem nie pozwolił rywalom na dobitkę, dzięki czemu gospodarze zdołali zażegnać niebezpieczeństwo.

W 27. minucie londyńczycy skarcili podopiecznych Eddiego Howe'a za błąd w defensywie. Henrich Mchitarian przejął podanie Smitha, który próbował przerzucić piłkę na drugą stronę boiskka. Ormianin wypuścił na pozycję Mesuta Özila, który mógł strzelać, ale wolał zwrócić podanie do Mikiego, bo ten musiał jedynie dołożyć nogę. Niestety, drużyna Bournemouth bardzo szybko odpowiedziała na tego gola trafieniem kontaktowym. Matteo Guendouzi łatwo dał sobie odebrać futbolówkę na szesnastym metrze, a Lys Mousset nie miał kłopotu z wykończeniem. Młody Francuz był faulowany, ale przewinienie nie zostało odgwizdane.

Po chwili mogło już być 2-2, gdy Joshua King wywrócił się w polu karnym Arsenalu, ale sędzia pozostawał czujny i ukarał norweskiego zawodnika za próbę wymuszenia jedenastki. Przez niedługi czas to goście byli bliżej zremisowania niż gospodarze podwyższenia prowadzenia. Kanonierzy dopiero przed przerwą zaczęli w pełni kontrolować grę i oblegać połowę przeciwnika.

Londyńczycy szybko wzięli sprawy w swoje ręce w drugiej odsłonie meczu i już w 47. minucie podwyższyli prowadzenie na 3-1. Po składnie rozegranej akcji Mchitarian posłał podanie po ziemi na jedenasty metr, gdzie znajdował się Laurent Koscielny. Strzał kapitana Arsenalu przekroczył linię bramkową po uderzeniu od słupka. Kilka minut później The Gunners zaliczyli kolejny zryw i szansę na gola po zagraniu od Aubameyanga miał Mesut Özil, ale uderzył w słupek bramki Artura Boruca.

W 59. minucie było już 4-1, a motorem napędowym całej akcji był znowu był Henrich Mchitarian. Ormianin znakomicie przedarł się z piłką przez środek pola i prostym podaniem wypuścił Aubameyanga. Gabończyk błyskawicznie zostawił rywali za plecami, po czym wyprzedził też Boruca i oddał strzał na pustą bramkę. To nie był ostatni raz, gdy polski bramkarz wyjmował piłkę z siatki. Pomimo że Arsenal znacznie uspokoił swoją grę w kolejnych minutach, to w 78. minucie rzut wolny sprzed szesnatki na bramkę zamienił Alexandre Lacazette. Francuski snajper ustalił tym samym wynik spotkania: 5-1!

Oceń piłkarzy po meczu

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.02.2019, 01:34

@wojtek1256:
Trzeba wziac pod uwage, ze City w pierwzsej kolece bylo z gory spisane na straty, a porazka z Chelsea to zwykly pech. Po powrocie Mikiego AFC w koncu zaczal ladnie grac i osiagac wyniki, FAKT.

Kiepomen komentarzy: 432928.02.2019, 01:29

Tak wam powiem szczerze, że chyba jednak wole Ozila zamiast Iwobiego. Nie umniejszając nic nigeryjczykowi, ale mesut to na ten moment lepszy gracz. Oczywiście w takiej formie, jak dziś.

mallen komentarzy: 2123928.02.2019, 01:25

Dopiero mogłem zobaczyć nasz mecz, wyniku nie znałem - warto było :)
Wreszcie miły dla oka mecz, dużo kombinacyjnej gry, czasami brakowało środka pola. Miki klasa nasz najlepszy skrzydłowy, przerwa Mesutowi wyszła na dobre bo zaczął pracować w obronie i wpada w rytm meczowy. Zmiana Suareza znowu bezbarwna nie podejmuje ryzyka i widać, że chłopakowi brakuje minut. Laca znowu pokazuje, że to nasza najlepsza 9. Auba idealny na grę z kontry. Najsłabsze ogniwo w tym sezonie to prawa obrona i nie zapowiada się żeby to się zmieniło do końca sezonu. Jakoś sprytnie Emery musi to ukryć i to chyba główny powód dlaczego gramy 3 z tyłu. Bellerin na pewno opuści początek sezonu i jeszcze musi wrócić do formy więc prawy obrońca to jeden z priorytetów na letnie okienko. Torreira robił swoje, wreszcie mamy tego typowego DM'a. Leno łapie pewność i może to być kluczowe na końcówkę sezonu. Sokratis i Koscielny nasz najlepszy duet w obronie. Boże spraw niech do końca sezonu przetrwają bez kontuzji, a latem kolejny priorytet to CB kozak do podstawowego składu. Kolaśinac w ostatnich meczach pokazuje, że to nie tylko taran ale również dobry technik.

wojtek1256 komentarzy: 298628.02.2019, 01:24

@FabsFAN: Czyli połowe z przegranych spotkań w lidze

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.02.2019, 01:10

@wojt3q:
Arsenal w tym sezonie z Mikim w skladzie przegral tylko z City, Chelsea ( 1 i 2 kolejka ) oraz Sotonem. To nie przypadek :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.02.2019, 00:50

Jeszcze dodam, że mecze z united i spurs wszystko wyjaśnią. Strasznie się boje i aż nie mogę się doczekać.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.02.2019, 00:49

@MaciekGoooner:
Mordeczko, bedzie 6/6 po Totkach i United;D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.02.2019, 00:45

Występ bez podań ofc. Bo chłop tylko dryblingi wycina.
Ja tez uciekam. Papatki.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10328.02.2019, 00:43

Trzy punkty, a w dodatku podreperowaliśmy bilans bramkowy, można iść spać. Dobranoc!

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.02.2019, 00:43

@lays: według wszystkich plotek, naszymi targetami są PO i LO co potwierdzają wszystkie plotki

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.02.2019, 00:42

Łapcie występ Denisa

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 328.02.2019, 00:39

gdyby ktos chcial zobaczyc caly mecz/skroty z dzisiaj to lapcie

ja sie biore za ogladanie ;)

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2428.02.2019, 00:37

Koscielny wrocil pod koniec grudnia i ma 1 bramke mniej w lidze od iwobiego xDdDdDDDD

silvano95 komentarzy: 981128.02.2019, 00:35

Only Manchester City (42 points) have won more points at home in the PL this season than Arsenal (38 points; equal with Liverpool

MarkOvermars komentarzy: 913928.02.2019, 00:25

Słabo dosyć

Gomolinho99 komentarzy: 528.02.2019, 00:24

Jak Jenkinson zagral?

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2428.02.2019, 00:18

@ares765

No i teraz z rozpalonym serduszkiem moge isc spac, dobranoc!

lays komentarzy: 3987128.02.2019, 00:14

Arsenal are willing to pay Tagliafico's release clause and are offering an"irresistible" contract. [@libermanmartin]

Swietny gracz, ale priorytet to skrzydlowy, srodkowy pomocnik i obronca, potem boczni

Slaviola komentarzy: 1237728.02.2019, 00:13

Panowie wiadomo co z Kościelnym?
Nie wyglądało to dobrze i mam mega nadzieję że zagra z kurami, bo z nim i z Sokratisem na środku obrony wyglądamy całkiem nieźle!

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10328.02.2019, 00:11

@Traitor: przyzwoicie, będą z niego ludzie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 227.02.2019, 23:59

Lol

Adu (zawieszony) komentarzy: 549827.02.2019, 23:57

Trochę jestem spóźniony, ale po meczu pucharowym Chelsea City, Kepa i Sarri mówili że to co się stało to nieporozumienie, a dzisiaj Kepa ława? XDD

MarkOvermars komentarzy: 913927.02.2019, 23:57

@roman98: aaaa myślałem ze to przez cały sezon

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40327.02.2019, 23:54

@MarkOvermars:
5 żółtych kartek wyklucza w pierwszej turze spotkań, teraz trwają już rewanże i ta ilość zwiększa się do 10. U nas za to Sokratis ma ich już 8 :/

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2427.02.2019, 23:53

Pany, jak zagral Jenki dzis?

MarkOvermars komentarzy: 913927.02.2019, 23:51

A tak z innej beczki - czy Harry Keane nie dostał dzisiaj 5 żółtej kartki ?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466927.02.2019, 23:51

Też czuję że Tottenham wygra, a co przyniesie blisko to się okaże, Arsenal to zupełnie inna drużyna na wyjazdach a Tottenham będzie bardzo podrazniony

kaman17 komentarzy: 498727.02.2019, 23:51

Podoba mi się luz z jakim gra Guendouzi. Czasami jeszcze zbyt nonszalancko, ale Holding też tak wcześniej grał, a Emery go ustawił i był mega pewny, nie popełniał żadnych błędów. Myślę, że Guendouzi w przyszłym sezonie już z pierwszego składu nie będzie wypadał.

MarkOvermars komentarzy: 913927.02.2019, 23:49

@Theo10: no niestety nie bez przyczyny nie gra zbyt często

MarkOvermars komentarzy: 913927.02.2019, 23:48

@reedjacek: nie bo nic tam się nie wydarzyło

@redevils: wasi kibice i tak się rajcują ze dostaniemy oklep ma Wembley xD

kwiatinho komentarzy: 1312827.02.2019, 23:44

Ale mam satysfakcję jak Mkhitaryan i Özil grają dobrze. Od zawsze im kibicowalem i brałem w obronę choć często nie było łatwo.
Teraz 2 tygodnie prawdy

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40327.02.2019, 23:44

@lays:
firstonetv.live/Live/United-Kingdom/BBC-One--4

Theo10 komentarzy: 827527.02.2019, 23:43

Czy tylko ja miałem wrażenie, że Jenki zagrał dzisiaj bardzo słabo? Bardzo dużo nerwowości i właściwie cieżko znaleźć jakiś pozytyw w jego grze. Ogólnie bardzo lubię chłopaka, ale Arsenal (a nawet PL) to niestety chyba za wysokie progi.

MarkOvermars komentarzy: 913927.02.2019, 23:36

Miki MOTM śle Ozil również bardzo dobry performance

reedjacek komentarzy: 1227.02.2019, 23:35

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10327.02.2019, 23:34

@FabsFAN: i to jak, mrau

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466927.02.2019, 23:34

Z tym top 4 to nieźle jaja będą, ktoś będzie miał bardzo smutny koniec sezonu, ciekawe na kogo padnie

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 127.02.2019, 23:33

Bardzo dobry mecz i podreperowana liczba zdobytych bramek. Cieszy mne fakt, że Miki w końcu się odblokował i wygląda bardzo dobrze. Ozil też fajnie się pokazał. Brakuje nam kogoś do rotacji z Guendouzim, bo póki co Matteo gra jeszcze trochę zbyt naiwnie. Sędziowie w PL nie będą gwizdali przy każdym ostrzejszym wejściu czy kontakcie z przeciwnikiem. Mniej leżeć więcej myśleć. Emery musi popracować nad dyscypliną u młodego Francuza a zrobi z niego dobrego rozgrywającego.

KingAugust komentarzy: 88827.02.2019, 23:33

Today was a good day :3

lays komentarzy: 3987127.02.2019, 23:31

Panowie znajdzcie jakis fajny link do MOTD, BBC ONE, gdzie nie bedzie sie po chwili wyłączał!

Emery
Every player I am proud of. It’s important for the players to take confidence.
I think we can play with the ball, without the ball. Be organised. Above all, it’s about the team.

lays komentarzy: 3987127.02.2019, 23:27

10 goals and assists for Mkhitaryan this season in 17 Premier League games.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 327.02.2019, 23:24

@ares765:
Dzis bedzie mokra noc, co?:D

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11727.02.2019, 23:24

Miałem wizję, że Tottenham wylatuje z TOP4'

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10327.02.2019, 23:23

@Argudo napisał: "4 - Mesut Özil has scored four goals from just four shots on target in the Premier League this season. Precise."

Idę to oprawic w ramkę i powieszę sobie nad łóżkiem.

D14 komentarzy: 436627.02.2019, 23:22

@MVTI:
gościu wchodzisz, szukasz zaczepki, prowokujesz, a później gotujesz się przed ekranem.. jesteś internetowym napinaczem o czym świadczą twoje ostatnie komentarze po.... wygranej z Southampton wołając mnie i Imprecisa xD
Niedawno sam pisałeś, że zaliczamy regres, że Emery gada głupoty i powinien wyjść z konferencji, śmiałeś się z jego wypowiedzi na konferencjach, pisałeś że nie wyciąga wniosków oraz, że popełnia idiotyczne błędy i się focha itd itd a teraz śmiesz do mnie coś pisać? przed meczem z Soton pisałeś, że zawsze z nimi dostajemy, a teraz jak wygraliśmy to nagle nabrałeś wiatru w żagle? xD
jesteś żałosna chorągiewa i marny prowokator i tyle. Dziękuję za uwagę.

Kiepomen komentarzy: 432927.02.2019, 23:21

Statystki Pogby pod nowym menago - 9 goli 7 asyst :o

thegunners101 komentarzy: 247727.02.2019, 23:19

Jak dla mnie mecz ze Spurs to mecz o top 4. Oni mają jeszcze czub tabeli na wyjeździe, więc spokojnie można ich wyprzedzić. No i te Muły jeszcze, ale tam byle nie przegrać tego meczu i punktować Watfordy etc.