Walka z rzeźnikami, czyli Arsenal - Stoke

Walka z rzeźnikami, czyli Arsenal - Stoke 22.02.2011, 19:52, Marek Widz 1130 komentarzy

Już jutro o godzinie 20:45 oczy prawie całego piłkarskiego świata będą skierowane na Marsylie, gdzie miejscowi piłkarze będą starali się zatrzymać Manchester United. Napisałem "prawie", gdyż serca kibiców Kanonierów i Garncarzy będą biły mocniej podczas starcia ich ulubieńców.

Mecz rozegrany zostanie w ramach rozgrywek Premier League. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się 18 grudnia, ale z powodu obfitych opadów zostało przełożone. Oznacza to, że ostatni mecz z The Potters Arsenal rozegrał 27 lutego 2010, czyli nieomal rok temu! Kibice dobrze pamiętają tamten mecz. Bynajmniej nie z powodu wyniku, czy pięknej gry. W 70 minucie, przy wyniku 1-1, brutalnym faulem"popisał się" Ryan Shawcross i złamał nogę Aaronowi Ramseyowi. Zawodnicy Wengera podnieśli się po tym i dzięki trafieniom Fabregasa i Vermaelena zwyciężyli 3-1.

Arsenal wygrał 3 z ostatnich 5 spotkań ze Stoke City. Pojedynki te nigdy nie były łatwe, gdyż zawodnicy prowadzeni przez Tony'ego Pulisa słyną z ostrej, bezpardonowej i bardzo fizycznej gry. Jutro, na Emirates Stadium możemy spodziewać się typowego "murowania bramki". Miejmy nadzieje, że tym razem bez kontuzji któregokolwiek z graczy. W drużynie Stoke City szczególna uwagę zwrócić trzeba, jak zwykle, na Irlandczyka Delapa, którego wyrzuty piłek z autu stają się wręcz legendarne. Ten pomocnik potrafi tak mocno i dokładnie zakręcić piłką, że zagrożenie pod bramką jest nie mniejsze niż po rzutach wolnych.

Londyński Arsenal ma trochę problemów z kontuzjami. Nieobecni będą: Vermaelen, Koscielny, Diaby oraz Van Persie, a długoterminowe urazy leczą Fabiański i Frimpong. Do składu wraca za to Djourou. Dużo lepiej sytuacja wygląda u przeciwników, gdzie na pewno nie zagrają jedynie Etherington i Sidibe.

Mimo tych kontuzji to Londyńczycy są zdecydowanymi faworytami meczu. Zajmując 2. miejsce w tabeli, tracąc jedynie 4 punkty do lidera i grając na własnym stadionie nie można oczekiwać niczego innego niż zwycięstwa. Szczególnie, że Stoke zwyciężyło w zaledwie 3 meczach wyjazdowych w tym sezonie, 1 zremisowało, a aż 9 przegrało.

Skład Kanonierzy.com: Szczęsny - Sagna, Squillaci, Djourou, Clichy – Wilshere, Song, Fabregas – Walcott, Chamakh, Nasri

Typ Kanonierzy.com: 3-1

Oficjalne składy: Szczęsny - Sagna, Djourou, Squillaci, Clichy, Song, Wilshere, Nasri, Fabregas, Walcott, Bendtner

Rezerwowi: Almunia, Rosicky, Denilson, Arshavin, Eboue, Gibbs, Chamakh

Premier LeagueStoke CityZapowiedź autor: Marek Widz źrodło: własne
damian199656 komentarzy: 762623.02.2011, 21:42

dobrze że SS18 jest w formie

Kociek komentarzy: 116123.02.2011, 21:42

BARCA_FAN - Kulturalnie proponuje idz do swoich kolegow pocieszyc sie z kontuzji Fabregasa, a nam daj spokojnie pokomentowac LIGOWY mecz.

fabregas1987 komentarzy: 2581523.02.2011, 21:42

Fabregas zszedl z boiska nie kuejac ;p
wiec chyba nic powaznego, ale zobaczymy co Wenger powie po spotkaniu ...

yatq komentarzy: 146723.02.2011, 21:42

Sebastian The Goalscorer - nowa ksywka ;P

beny komentarzy: 103923.02.2011, 21:41

mam nadzieje ze nic nie bedzie dla fabregasa o wynik sie nie martwie bardziej martwie sie o to ze nasz kapitan bedzie znow mial kontuzje bo on tez lubi chodzic do doktora mam nadzieje ze nie bedzie u niego za dlugo

JoJo69 komentarzy: 20123.02.2011, 21:41

Squilaci narazie bezbłędny :o

Arsenal1994 komentarzy: 749723.02.2011, 21:41

beny > powiem Ci tak jak komentator na c+ "tego jeszcze nie wiedzą medycy nie mówiąc już o samym Cescu". W wypowiedzi pomeczowej Arsene'a wszystkiego się dowiesz.

siloe21 komentarzy: 63423.02.2011, 21:41

Jedna bramka nie czyni meczu jeszcze wygranym :) :D

malyglod komentarzy: 648923.02.2011, 21:41

ciężko się gra w takim meczu, naszym chyba brak świeżości albo przynajmniej przyspieszenia przy decydujących podaniach. Powinni przycisnąć na początku drugiej połowy, strzelić jedną i kontrolować grę tak jak do tej pory. Bo takie klepanie niepokoi jak się ma niewielką zaliczkę bramkową

Barney komentarzy: 2095123.02.2011, 21:41

Skill jednak ma tego skilla :D

radzio_TRN komentarzy: 2722 newsów: 1323.02.2011, 21:41

Fabregasowi nic nie będzie, raczej zapobiegawczo zszedł. Filaro strzelił bramkę, no no.. Teraz niech zainwestuje w fryzjera, może jeszcze coś z niego będzie.

David92 komentarzy: 640023.02.2011, 21:40

Mi też zawsze na drhtv dzialalo a dzisiaj tnie co chwilę... I oglądam na UUSee.

BARCA_FAN komentarzy: 8223.02.2011, 21:40

Arsenal1886:
a dziwisz się?? osobiście się nie cieszę bo lubie fabregasa jak i cały arsenal :D a wy jak się cieszyliście z kontuzji Xaviego i Valdesa??

Theo44 komentarzy: 426423.02.2011, 21:40

kazde dotkniecie pilki przez Fabsa bylo wrecz magiczne...miejmy nadzieje, ze bylo to tylko profilaktyczne zejscie.

radekkozlowski20 komentarzy: 11623.02.2011, 21:40

dicpauca komentarzy: 296623.02.2011, 21:40

Lukasz-Thomas-Cesc-Robin
czyli najlepszy z kazdej formacji na przymusowym odpoczynku;/;/;/

fabregas1987 komentarzy: 2581523.02.2011, 21:40

skad juz wiesz jaka kontuzje ma Cesc ??!!
jak narazie to mecz - jak flaki z olejem ;p

CITY89 komentarzy: 34723.02.2011, 21:40

Mam jedno pytanie co z Fabregasem?Zamuliłem na chwile wracam patrze a tu akurat zmiana?

alcofans komentarzy: 5423.02.2011, 21:39

Witam Panstwa Serdecznie! zapraszam na mecz Arsenalu! super jakosc nie scina! za darmo! po POlsku!

meczehd.eu

meczehd.eu

Kociek komentarzy: 116123.02.2011, 21:39

Spokojnie Panowie mysle ze Fabregas zszedł zapobiegawczo, zeby ewentualnie nic sie nie stało. Normalnie szedł na nogach jak schodził a wczesniej jeszcze chwilke nawet pobiegał, także nie mówcie odrazu ze wroci za 3 tygodnie...

madjer komentarzy: 553423.02.2011, 21:39

Aaarsenal ... Daj se spokój z tym Velą :P

kamil_malin komentarzy: 933223.02.2011, 21:39

Wydaję mi się, że uraz Cesca jest niegroźny. Wolał po prostu nie ryzykować i opuścił boisko. Obym miał rację.

Dobre było tylko pierwsze 15 minut, z każdą kolejną minutą co raz większa nuda. Jak na razie Seba bohaterem. ;)

zonkill komentarzy: 38723.02.2011, 21:39

Jak na razie gramy na remis. Stoke może strzelić rozpaczliwca w każdym momencie więc zapowiada się nerwówka w końcówce. A nie strzelimy jak nie będziemy strzelać. Nasz odwieczny problem - chcemy wejść z piłką do bramki przy zaparkowanym autobusie. Strzelać chłopaki, nie bać się!!!

yatq komentarzy: 146723.02.2011, 21:39

@Dawicz
mi też każdy stream bardzo słabo działa, chociaż znalazłem taki, że zarywa na 1s co 20s wiec nie jest zle. YES na Sopcasie zawsze mi śmigał, to samo Drhtv, a dzisiaj sraczka.

Pinguite komentarzy: 1502023.02.2011, 21:39

Oby Fabsowi nic nie było. Chcę go zobaczyć wznoszącego puchar Carling Cup ! On musi zagrać w tym meczu...

Aaarsenal komentarzy: 305723.02.2011, 21:38

Bez Persiego to strasznie opornie idzie. Szkoda ze mamy tylko 1go napastnika tej klasy co Holender. No jest jeszcze Vela tylko Wenger uważa że Chamakh jest od niego nieco lepszy.

beny komentarzy: 103923.02.2011, 21:38

ej czemu fabregas zszedl w 13 minucie?czy to kontuzja?cos powaznego?bo nie ogladalem 1 szej polowy prosze powiedzcie czy to powazna kontuzja czy nie z gory thx

koczan_4 komentarzy: 330223.02.2011, 21:38

Ej jak padła bramka? I czemu Cesc zeszedł ?

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16423.02.2011, 21:38

FAJNIE, ze filar strzelil, moze to go podbuduje i cos z niego jeszcze bedzie

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.02.2011, 21:38

Kibic Barcelony już się cieszy ,że Fabregas doznał kontuzji , heh . Na fcbarca.com .
Cesc zapewne będzie pauzować maksymalnie 3 tygodnie . Zapewne wróci tak jak Nasri .
Znów ma tą samą kontuzje co przed meczem z United w grudniu ubiegłego roku .
Co do meczu to musimy jeszcze jednego gola strzelić ,aby nie było nerwówki ;p
Bądźmy dobrej myśli :)
C'MON ARSENAL !!!

gunners14 komentarzy: 228423.02.2011, 21:37

damy radę wierzę, że strzelimy coś w drugiej połowie (;

pavi28 komentarzy: 73223.02.2011, 21:37

Stoke praktycznie nie gra nic dzisiaj, obyśmy się utrzymali przez tą drugą połowę

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1523.02.2011, 21:37

Coraz bardziej żałuje, że ten zaległy mecz musimy grać dzisiaj ... Oby z Ceskiem to nie było nic poważnego i warto strzelić przynajmniej 1 gola, żeby spokojnie rozgrywać piłkę, bez nerwów w końcówce.

triumphst955 komentarzy: 107323.02.2011, 21:37

znowu prowadzą i odpuszczają zamiast pomyslec o podwyższe...

G00NER komentarzy: 30823.02.2011, 21:36

nic nie gramy... zszedł fabregas i nasi zaczęli chodzić po boisku, a te podania... Liczę na dużo lepszą drugą połowę

madjer komentarzy: 553423.02.2011, 21:36

... Jakby nie było to Stoke ma Carewa

speedman komentarzy: 37423.02.2011, 21:36

paradoks -jack wilshere najmłodszy zawodnik a gra bardziej odpowiedzialnie i po prostu lepiej niz starsi koledzy z druzyny

Tomo_2 komentarzy: 92823.02.2011, 21:36

Stoke nie ma takiej siły ognia jak Sroki, więc 2-0 wystarczyłoby spokojnie żeby kontrolować mecz... ale 1-0 już nie raz było niewielką przewagą... Nie nauczyli się na niedzielnym meczu?

Powoli zaczyna się robić szpital RvP ,Kosa i jeszcze Fabs

Mariachi komentarzy: 128523.02.2011, 21:36

Squill ma u mnie +1 do respektu ze tego gola.
Strzelmy jakąś bramę żeby nie było nerwówki w końcówce.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16823.02.2011, 21:36

Jak dotąd najlepszym zawodnikiem jest Squillaci. Pewny w obronie, nie spaprał ani jednego zagrania. Oby tak dalej.

wicek_12 komentarzy: 33923.02.2011, 21:36

klepiemy biede w pierwszej połowie - po zejsciu cesca jakos przygasl zapal do skladnych akcji w ataku, nasri na srodku jakis nie swoj że az wilshear bierze sie z songiem za ofensywe a arshavin znow bez blysku

ColinMan komentarzy: 9523.02.2011, 21:36

Nie jest źle... Chcielibyście, aby Arsenal strzelał po 3 gole. Ale jak ja widzę taką obronę jaką gra Stoke 4-5-1 to trudno jest się wcisnąć pomiędzy nią. Oby tylko nie stracić gola, a i spróbować wcisnąć ;p

dicpauca komentarzy: 296623.02.2011, 21:35

Skill jaki zdziwiony po tej bramce;D;D
i radosc jakby wygral milion w totka xDD

damian199656 komentarzy: 762623.02.2011, 21:35

myślałem że będzie większe posiadanie piłki, niezły gol SS18

przasnik88 komentarzy: 6323.02.2011, 21:35

SZCZESNY BARDZO PEWNIE ZACZYNA SIE CZUC W BRAMCE, OBY TA PEWNOSC GO NIE ZAWIODLA. PO CESCU NIE BYLO NIC WIDAC ALE ZAPYTAM SIE CZY PEMIATACIE JAK CESC STRZELAL KARNEGO Z KONTUZJA? TEZ NIE BYLO NIC PO NIM WIDAC :D OBY WYTRZYMAŁ I POJAWIL SIE W NIEDZIELE NA FINAL CC I BARCE I OBY GRAL CALY CZAS JEST ZAJEBISTY. :)