Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal

Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal 02.05.2022, 10:59, Patryk Bielski 1448 komentarzy

Kanonierzy postawili kolejny duży krok w walce o kwalifikacje do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, zwyciężając na trudnym terenie w derbach Londynu z West Hamem 2-1. Sam mecz dla postronnego kibica nie był zbyt widowiskowy i toczył się w wolnym tempie, ale Arsenalowi udało się wywieźć trzy punkty z London Stadium dzięki znakomitej postawie obrońców i trafieniom Roba Holdinga oraz Gabriela.

Podopieczni Mikela Artety od początku spotkania, mimo mniejszego posiadania piłki, zdawali się kontrolować sytuację na boisku. Brakowało jednak konkretów, które nadeszły w 38. minucie, gdy po rzucie rożnym i wrzutce Bukayo Saki głową piłkę w bramce umieścił Holding.

Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą. Coufal zagrał piłkę z prawego skrzydła do Bowena, a ten sprytnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i półwolejem nie dał szans Ramsdale'owi. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Gabriela, myląc angielskiego golkipera.

Kanonierzy w drugiej połowie podkręcili nieco tempo, co przyniosło pożądany rezultat w 54. minucie. Ponownie kluczem okazał się stały fragment gry. Piłkę po rzucie rożnym zebrał na boku pola karnego Martinelli, który świetnie znalazł na piątym metrze Gabriela, a Brazylijczyk nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem - jak się później okazało - zwycięskiego gola dla swojego zespołu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Kanonierzy dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu utrzymali czwartą lokatę w tabeli. Warto zaznaczyć, że w spotkaniu nie mógł zagrać Ben White, który po meczu z United odczuwał problemy mięśniowe, ale świetnie zastąpił go wczoraj Rob Holding. Anglik zgarnął bowiem statuetkę gracza meczu.

Zobacz skrót spotkania

Składy wraz z ocenami dziennikarzy Sky Sports:

West Ham: Fabiański (7), Coufal (6), Zouma (7), Cresswell (6), Fredericks (6), Noble (6), Rice (8), Fornals (7), Bowen (7), Benrahma (6), Lanzini (6).

Zmiennicy: Antonio (6), Soucek (6), Yarmolenko (6).

Arsenal: Ramsdale (7), Tomiyasu (6), Holding (9), Gabriel (8), Tavares (7), Elneny (7), Xhaka (7), Odegaard (7), Martinelli (7), Saka (7), Nketiah (7).

Zmiennicy: Cedric (6), Smith Rowe (6), Lokonga (6).

Piłkarz meczu: Rob Holding.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: Sky Sports / własne
Wisnia44 komentarzy: 75804.05.2022, 23:11

@sWinny napisał: "Hahaha sterling za czysty wslizg dostaje żółtko. Ten sędzia to jakiś żart"
To był czysty wślizg? :D Widziałeś powtórkę?

enrique komentarzy: 1910204.05.2022, 23:10

Wchodzi CEBALLOS.

Gofer999 komentarzy: 1466704.05.2022, 23:10

@sWinny: No czysto mu wjechał w kostki. :D

@Rynkos7: Co prawda to prawda, dwie sety zmarnowane i sporo strat.

Rumunia komentarzy: 87404.05.2022, 23:10

Co ten City

sWinny komentarzy: 782404.05.2022, 23:09

Hahaha sterling za czysty wslizg dostaje żółtko. Ten sędzia to jakiś żart

Rynkos7 komentarzy: 678204.05.2022, 23:09

Guardiola przegrał ten mecz w momencie kiedy wpuścił Grealisha. Nie mogę patrzeć na niego xD

Dziadyga komentarzy: 826804.05.2022, 23:09

Szpaku to jednak jasnowidz i geniusz w jednym.

A teraz przepraszać Pana Darka! :D

enrique komentarzy: 1910204.05.2022, 23:08

Liverpool to niech się lepiej nie cieszy, bo tak grający Real może im zrobić takie same kuku w finale.

spazi_28 komentarzy: 85004.05.2022, 23:08

@Slaviola: ale słabo, wzięliby trochę na wsztymanie

Slaviola komentarzy: 1237704.05.2022, 23:08

Dla mnie?

Niech się sieką i strzelają multum goli.

MI to tito kto który zespół będzie w finale, liczy się świetne widowisko.

El_Artillero komentarzy: 108304.05.2022, 23:07

@losnumeros: Wydaje się to dość logiczne, ze jako trener z najwyższymi umiejętnościami i człowiek z amibicjami wybierał kluby, w których oczekiwania są największe. A, że oczkiwania są tam takie duże to pozwalają trenerowi wydawać pieniądze, aby osiągał to co te wielkie kluby chcą osiągnąć. Dostać pieniądze to jedno, a kupić takich piłkarzy, którzy stowrzą dobrą drużynę i poskładać to do kupy to drugie. Pochettino też ma gigantyczny budżet, każdy trener po kolei w Man Utd to samo. Czemu im się nie udaje? Może dlatego, że nie są tak dobrzy jak Pep? Nie, na pewno nie dlatego ;)
Dobrze, że Pep nie jest na tyle głupi, żeby chciało mu się udowadniać, że bez ogromnego budżetu stworzyłby dobrą drużynę.

Gunner915 komentarzy: 281804.05.2022, 23:07

Liverpool już się cieszy przed tv

Rynkos7 komentarzy: 678204.05.2022, 23:07

Swoją drogą ten Grealish to porażka biorąc pod uwagę kwotę 100 mln. Zaraz obok Pepe to chyba najbardziej przereklamowani gracze w PL.

Mateuka komentarzy: 20704.05.2022, 23:07

Talizman fernandinio :D w poprzednim meczu też od jego wejścia gra siadła. Moglo być 3-0 dla City w końcówce spotkania, a jest dogrywka i w palę haha

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 304.05.2022, 23:07

Co jak co ale takiego Zichenko to bym przytulił chętnie na lewą obronę.

Freo98 komentarzy: 639804.05.2022, 23:07

Real tragiczny w obu meczach i jeszcze awansuje. Niesamowite ile można osiągnąć kiedy przeciwnik sam ci daje możliwości

117 mln wydane w błoto, na przereklamowanego Grealisha

@Catalonczyk napisał: "Szpak majaczy ze 0:1 to nic bo Carlo go pojechał 0:4 na Allianz xD zdejmijcie go z mikrofonu…"

:D

Gofer999 komentarzy: 1466704.05.2022, 23:05

Pep leć do szejka po mamonę, może za rok się uda. :D

Taki komentarzy: 204604.05.2022, 23:05

@losnumeros napisał: "Guardiola Papa z LM, jak mnie to cieszy"
Mnie też :)

Gunner915 komentarzy: 281804.05.2022, 23:05

Pep w city się skończył tym meczem.

Rafson95 komentarzy: 1053304.05.2022, 23:04

@losnumeros: No skoro najlepsze drużyny go chciały i zapewniały mu świetne warunki do pracy to miał powiedzieć: nie nie, ja sobie teraz potrenuje WBA? ;d

Furgunn komentarzy: 922404.05.2022, 23:04

Masz pepek za te wszystkie Barcelońskie przekręty i teatr z przed lat. Obyś nigdy nie wygrał LM.

Thoneick komentarzy: 198004.05.2022, 23:04

City teraz gra kaszane.. Arsenal w przyszłym sezonie pokaże jak wyjaśnić Real w LM :)

Rynkos7 komentarzy: 678204.05.2022, 23:04

Tak to jest jak się na kilka minut przed końcem myśli o finale zamiast grać do końcowego gwizdka.

spazi_28 komentarzy: 85004.05.2022, 23:04

@Slaviola: ja ciekawy zapodaj info

enrique komentarzy: 1910204.05.2022, 23:04

No Pep, masz 25 minut by pokazać że jednak jesteś zajebisty.

Taki komentarzy: 204604.05.2022, 23:04

Guardiola obłęd w oczach. Chłopa zaraz do szpitala zabiorą...

kraku96 komentarzy: 36004.05.2022, 23:04

Ten Carletto jest niesamowity... W życiu wiedziałbym że Real ma skład na finał LM w tym sezonie

Theo10 komentarzy: 826204.05.2022, 23:04

Co za frajerstwo. :D

losnumeros komentarzy: 1318904.05.2022, 23:04

Guardiola Papa z LM, jak mnie to cieszy

losnumeros komentarzy: 1318904.05.2022, 23:03

@El_Artillero napisał: "Skąd wiesz, że Pep nie potrafiłby zbudować drużyny bez pieniędzy, skoro nigdy w tej sytuacji nie był postawiony?"

Bo oprócz FCB, wybierał najlepsze drużyny z budżetem Bayern i City hahaaa

Slaviola komentarzy: 1237704.05.2022, 23:03

Ktoś tu coś pisał co powiedział Szpakowski?

:D

enrique komentarzy: 1910204.05.2022, 23:03

To jest najlepszy dwumecz w LM od wielu, wielu lat.

Slaviola komentarzy: 1237704.05.2022, 23:02

Fajny ten półfinał, taki niezbyt oczywisty :D

El_Artillero komentarzy: 108304.05.2022, 23:02

@losnumeros: Skąd wiesz, że Pep nie potrafiłby zbudować drużyny bez pieniędzy, skoro nigdy w tej sytuacji nie był postawiony?

Freo98 komentarzy: 639804.05.2022, 23:02

@El_Artillero: oni tam spali w końcówce meczu i nagle przyszedł doliczony czas i już do tego momentu drą się przy każdej sytuacji realu, ciężko się słucha tsk nieobiektywnej komentarza

Rafson95 komentarzy: 1053304.05.2022, 23:02

*****aaaaaaaaa wyłączyłem w 85 minucie

Furgunn komentarzy: 922404.05.2022, 23:02

Benzema!

Dziadyga komentarzy: 826804.05.2022, 23:01

Największe pi**y w LM od lat razem z PSG :D

A Liverpool po tym meczu będzie cisnąć kuraki aż miło i czują już mistrza i może wygrana w LM.

losnumeros komentarzy: 1318904.05.2022, 23:01

Guardiola bez kasy jest słaby, ale mam szacunek dla niego bo swoje osiągnął.. Jednak Guardiola nigdy nie będzie taki sam jak Fergie, Wenger i Klopp. Dlaczego? Bo Pep potrzebuje kasy żeby zbudować drużynę. Klopp, Wenger i SAF potrafią wyciągać z obencjejy drużyny to co najlepsze

gbn komentarzy: 377004.05.2022, 23:01

He He

El_Artillero komentarzy: 108304.05.2022, 23:01

Mnie najbardziej ciekawi, czy komentatorzy jawnie się cieszą z goli Realu przed sobą i marszczą tam sobie nawzajem freda, czy próbują to przed sobą ukrywać :D

Ryszard_Bocian komentarzy: 48804.05.2022, 23:01

jaaaprdl ale się podnieciłem bo już miałem wyłączać i byłby to błąd. Dobrze że to przewidziałem

Furgunn komentarzy: 922404.05.2022, 23:01