Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal

Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal 02.05.2022, 10:59, Patryk Bielski 1448 komentarzy

Kanonierzy postawili kolejny duży krok w walce o kwalifikacje do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, zwyciężając na trudnym terenie w derbach Londynu z West Hamem 2-1. Sam mecz dla postronnego kibica nie był zbyt widowiskowy i toczył się w wolnym tempie, ale Arsenalowi udało się wywieźć trzy punkty z London Stadium dzięki znakomitej postawie obrońców i trafieniom Roba Holdinga oraz Gabriela.

Podopieczni Mikela Artety od początku spotkania, mimo mniejszego posiadania piłki, zdawali się kontrolować sytuację na boisku. Brakowało jednak konkretów, które nadeszły w 38. minucie, gdy po rzucie rożnym i wrzutce Bukayo Saki głową piłkę w bramce umieścił Holding.

Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą. Coufal zagrał piłkę z prawego skrzydła do Bowena, a ten sprytnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i półwolejem nie dał szans Ramsdale'owi. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Gabriela, myląc angielskiego golkipera.

Kanonierzy w drugiej połowie podkręcili nieco tempo, co przyniosło pożądany rezultat w 54. minucie. Ponownie kluczem okazał się stały fragment gry. Piłkę po rzucie rożnym zebrał na boku pola karnego Martinelli, który świetnie znalazł na piątym metrze Gabriela, a Brazylijczyk nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem - jak się później okazało - zwycięskiego gola dla swojego zespołu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Kanonierzy dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu utrzymali czwartą lokatę w tabeli. Warto zaznaczyć, że w spotkaniu nie mógł zagrać Ben White, który po meczu z United odczuwał problemy mięśniowe, ale świetnie zastąpił go wczoraj Rob Holding. Anglik zgarnął bowiem statuetkę gracza meczu.

Zobacz skrót spotkania

Składy wraz z ocenami dziennikarzy Sky Sports:

West Ham: Fabiański (7), Coufal (6), Zouma (7), Cresswell (6), Fredericks (6), Noble (6), Rice (8), Fornals (7), Bowen (7), Benrahma (6), Lanzini (6).

Zmiennicy: Antonio (6), Soucek (6), Yarmolenko (6).

Arsenal: Ramsdale (7), Tomiyasu (6), Holding (9), Gabriel (8), Tavares (7), Elneny (7), Xhaka (7), Odegaard (7), Martinelli (7), Saka (7), Nketiah (7).

Zmiennicy: Cedric (6), Smith Rowe (6), Lokonga (6).

Piłkarz meczu: Rob Holding.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: Sky Sports / własne
Reamoner komentarzy: 467004.05.2022, 22:20

Będzie problem bo Johny Walker leży na boisku :P

Dominik17 komentarzy: 313604.05.2022, 22:19

@ostriket: sędziować to ma kto , odpowiedz sobie kto ma awansować xd , przecież ta UEFA , FIFA to jeden wielkie przekręty , nam też dali na Tottenham sędziów jakich dali więc w angielskiej federacji też jest wesoło

Wisnia44 komentarzy: 75804.05.2022, 22:19

@ostriket napisał: "Stempel na Fodenie a sędzia jakieś dziwne gesty robi do graczy Realu.... Serio już nie ma kto sędziować w Europie?"
Było tez popchnięcie Viniciusa przez Walkera, Casemiro powinnien mieć jedną żółtą kartkę, a Laporte powinnien dostać czerwo za uderzenie Modrica.
Według mnie sporo kontrowersji ale w dwie strony.

Thoneick komentarzy: 197304.05.2022, 22:19

Słaby mecz Walkera

ostriket komentarzy: 658804.05.2022, 22:19

Ile razy Dario już powiedział że 'bramka otworzy nam ten mecz'?

El_Artillero komentarzy: 108304.05.2022, 22:19

Walker w ciągu dziesięciu minut trzeci gruby błąd. Bardzo słaby mecz w jego wykonaniu.

sWinny komentarzy: 780204.05.2022, 22:16

Kdb dawno do zmiany.
Sędzia zapomniał kartek z szatni.

ostriket komentarzy: 658804.05.2022, 22:16

Dziadyga komentarzy: 824604.05.2022, 22:14

@Catalonczyk napisał: "Casemiro to piłkarz którego nie da się lubić. Co za obleśny ziemniak"

Ziemniaki są dobre.

Simao12 komentarzy: 775204.05.2022, 22:12

De bruyne dzisiaj jakby drugi mecz już grał

enrique komentarzy: 1905504.05.2022, 22:10

@Marcinafc93: No coś tak właśnie mi się wydaje. Rozumiem jak jest konkretny faul, ale on pada jak się go dotknie - ba, pada nawet sam...

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11704.05.2022, 22:09

@Sobieski14: Jeszcze z dwa sezony byłby najlepszym pomocnikiem Premiera League

Catalonczyk komentarzy: 519804.05.2022, 22:08

@Marcinafc93:

Niech on najpierw piłkarsko do połowy Neymara dojdzie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 304.05.2022, 22:08

Na onecie "Wielkie EMOCJE na Bernameu!!!!"

A jak dla mnie to ten mecz taki Se.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 104.05.2022, 22:07

@enrique: Próbuje iść w ślady starszego kolegi z reprezentacji, Neymara

enrique komentarzy: 1905504.05.2022, 22:05

Czemu ten Vinicius ciągle leży...

TlicTlac komentarzy: 600904.05.2022, 22:04

De Bruyne nie lubi grać z opaską, jakoś zawsze jak miał, to pamiętam, że mu przeszkadzała.

Casemiro to faul na ewidentne żółtko (po pierwszym, za które też mógł dostać żółtko) i cwaniak się poturlał, posymulował i sędzia zapomniał mu żółtko dać.
Największy cwaniak obecnie w futbolu.

Catalonczyk komentarzy: 519804.05.2022, 22:04

Obawiam się tylko ze Pep za bardzo wierzy w Fodena.

cinek92 komentarzy: 14504.05.2022, 21:55

@LeBob: nie ma żadnych informacji na ten temat. Może Guardiola tak zarządził bądź sami piłkarze. Według mnie to głupota. De Bruyne to szef. Zresztą przy każdej sytuacji to Kevin podchodzi do sędziego a nie Dias. Dziwna sprawa

Be4Again komentarzy: 337204.05.2022, 21:53

Nie pitol truizmów tylko sięgnij głęboko do kieszeni! Potrzeba nam 200mln na ruchy transferowe w lato.

Furgunn komentarzy: 921004.05.2022, 21:42

Benzema nie trafia czegoś takiego?! Co się dzieje.

Zloty komentarzy: 76604.05.2022, 21:42

City ma gacie całe w pomarańczach,mam nadzieję że jakoś to ugrają

LeBob komentarzy: 152004.05.2022, 21:42

Dlaczegó de Bruyne stracił opaskę na rzecz Diasa?
@cinek92:
Od kiedy? Zawsze Rudy nosił pod nieobecność w składzie Fernandinho.

Freo98 komentarzy: 632204.05.2022, 21:34

@Oldgunner3: oni już w tym pierwszym meczu mogli to spokojnie zakończyć. Nwm z czego to wynika że oni mogą grać tak swietnie żeby potem 2-3 razy zagrać mega nieodpowiedzialnie i jeszcze stracić przy tym bramki

Wisnia44 komentarzy: 75804.05.2022, 21:33

Casemiro kiedyś rządził w pomocy.
Teraz jest za wolny, nie nadąża i musi faulować.

ostriket komentarzy: 658804.05.2022, 21:33

Casemiro faulował faulował aż sam się uszkodził, brawo.

Theo10 komentarzy: 824704.05.2022, 21:29

@cinek92: „ Według mnie Liverpool to teraz najbardziej równa drużyna w Europie. 3 finał ligi mistrzów w 5 lat.”

Ale już w lidze po świetnym mistrzowskim sezonie 19/20 zanotowali dość mierny 20/21- 3 miejsce i 17 punktów straty do lidera.

A Arsenal? Wzór stabilności - dwa sezony to samo miejsce w lidze i te same dokonania w LM.

Cudze chwalicie, a swojego nie znacie.

Furgunn komentarzy: 921004.05.2022, 21:27

@ostriket: już powinien mieć żółtą

Oldgunner3 komentarzy: 967504.05.2022, 21:26

Widać,że City lepsze,ale grają nieco niechlujnie.Muszą uważać bo real może mieć pół akcji i zdobyć gola.

Wisnia44 komentarzy: 75804.05.2022, 21:22

Czy to nie powinnien być karny? Silva strzela a po strzale Casemiro wślizg prosto w jego nogi.

ostriket komentarzy: 658804.05.2022, 21:21