Wenger: Fabregas jest zdrowy, ale może nie zagrać

Wenger: Fabregas jest zdrowy, ale może nie zagrać 18.10.2010, 15:54, Tomasz Socha 39 komentarzy

Jak informuje oficjalna strona Arsenalu, kapitan Kanonierów - Cesc Fabregas, jest w pełny zdrowy, jednak nie jest pewne, czy wystąpi w jutrzejszym spotkaniu przeciwko Szachtarowi Donieck.

Hiszpański pomocnik boryka się z kontuzją, której nabawił się w meczu ligowym przeciwko Sunderlandowi. Przewidywany był jego powrót na sobotnie spotkanie, w którym Arsenal ograł Birmingham, jednak szkoleniowiec ekipy z północnego Londynu wolał nie ryzykować zbyt wcześnie z powrotem Fabregasa na boisko i dać mu kilka dni odpoczynku więcej.

Jest wielce prawdopodobne jednak, że Hiszpan rozpocznie jutrzejszy mecz z ławki rezerwowych. O wszystkim informuje Arsene Wenger:

- Cesc jest dostępny. Jest także w dobrej kondycji i jest dobrze przygotowany do meczu. Fizycznie jest gotowy do gry, ale jeszcze nie wiem, czy wystawię go w pierwszym składzie. Ocenię to jutro - dodaje manager.

Wenger powiedział także kilka słów na temat innych kontuzjowanych w ekipie Arsenalu.

- Z kostką Theo jest już w porządku i znajdzie się on w kadrze na jutrzejszy mecz. Trudno mi powiedzieć, kto wybiegnie jutro na boisko w podstawowej jedenastce - mówi Wenger.

- Wciąż jednak kontuzjowani pozostają Koscielny, Vermaelen i Van Persie - kończy Francuz.

Arsene WengerCesc FabregasKontuzje autor: Tomasz Socha źrodło: Arsenal.com
laskowski19051995 komentarzy: 494519.10.2010, 14:18

Lepiej niech sobie odpuści jeszcze te spotkanie, myślę że reszta świetnie sobie bez niego poradzi, niech oszczędza siły na Manchester City, wtedy Cesc będzie nam bardzo potrzebny :)

crisadus komentarzy: 850719.10.2010, 10:41

I tak trzymać Panie Wenger. Trzeba oszczędzać naszego kapitana na spotkanie z The Citizens.

Kondzior12 komentarzy: 490019.10.2010, 07:21

Niech Wilshere da z siebie 150% bo będzie miał w weekend odpoczynek!

marafc komentarzy: 94 newsów: 118.10.2010, 22:26

niech Wilshere się wybiega, potem będzie przecież odpoczywał :) Theo i Cesc na ostatnie 15 minut - obyśmy już wtedy byli spokojni o wynik:)

andrzej93 komentarzy: 119618.10.2010, 21:17

a na MC wróci Kościelny?
a co do Fabregasa to dobrze że Wenger go oszczędza w końcu jest Wilshere

MimikTHEGunner komentarzy: 7118.10.2010, 20:14

@adam 3462
Wilshere przecież może jutro zagrać. Dostał karę trzech spotkań, ale ligowych.

adam3462 komentarzy: 273218.10.2010, 19:54

Wkurza mnie brak Fabregasa w kadrze meczowej. To jest przegięcie zwłaszcza jak nie ma Wilshera.

Brendiafc komentarzy: 14118.10.2010, 19:40

jutrzejszy mecz nie jest wcale tak wazny by ich wystawiac

Dominika93 komentarzy: 293718.10.2010, 19:28

chciała bym ich zobaczyć jutro, chociaż 20-15 minut przed końcem :)

marafc komentarzy: 94 newsów: 118.10.2010, 19:26

i dobrze, mam nadzieję, że zagra ostatnie 15 minut 'na rozbieganie', a dopiero z city wybiegnie od pierwszej minuty w podstawowej 11. w obecnej sytuacji kadrowej nie możemy ryzykować kontuzji tak ważnego gracza, na razie LM nie jest priorytetem, nie w tej fazie - i tak spokojnie wyjdziemy z grupy ;)

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36218.10.2010, 19:21

Nie ma co ryzykować. Powinien wejść w 70/80 minucie, to samo z Theo.

wronka25 komentarzy: 224518.10.2010, 19:00

fabregas47 co ty Chamakh w pierwszym skladzie musi grac doby jestm oze jakiegos karnego znowu wypracuje :)

Cisow komentarzy: 138418.10.2010, 18:59

Wygramy ten mecz, bez Cesca, spokojnie, pogra sobie całe 90 min w meczu z City, trzeba ich objechać bo robią sie niebepieczni. Ale na pewno gdzieś pogubią punkty i złapie ich jakiś kryzys. Nie mają jeszcze takiego doświadczenia aby utrzymac się tak wysoko przez cały sezon. Nie ma co się spinać, ze oni są tacy dobrzy

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 218.10.2010, 18:36

concrete13 znowu się pomyliłem sory:)

Adamo1006 komentarzy: 49018.10.2010, 18:10

Mamy zatem trzy poważne wzmocnienia już przed meczem LM. Fabregas, Bendtner i Walcott, ale do kontuzjowanych należy jeszcze dorzucić Sagne. Najlepiej byłoby zagrać w meczu z Szachtarem w podobnym zestawieniu jak w spotkaniu z Birmingham, a wspomnianą trójkę wprowadzić w przypadku kłopotów. Sądzę, że należy ich oszczędzać przed meczem z Man City.

concrete13 komentarzy: 869818.10.2010, 18:03

fabregas47 -- zamienił bym na Twoim miejscu obrońców bocznych bo nie grają na swojej pozycji!..co prawda Eboue grał wszędzie i jeszcze by to uszło ...ale Clichy na prawej nie bardzo..i tak w ogóle wolę Gibbsa :)

Ciasteck2 komentarzy: 446718.10.2010, 18:02

Chciałbym, żeby zagrał Walcott i może JET ;)

fabregas47 komentarzy: 988 newsów: 218.10.2010, 17:59

Trzeba oszczędzać ich na City ale zgadzam się też z ToMo_18 więc możliwość jest taka ewentualnie

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4818.10.2010, 17:33

Oby Cesc nie wychodził w pierwszym składzie, bo to się może źle skończyć.. Ciekaw jestem kolejnego występu pary Djourou - Squillaci, w sumie z Boltonem wyglądało to przyzwoicie..

fabregas1987 komentarzy: 2582218.10.2010, 17:02

dalbym ich na ostanie 15 minut, bo City jest wazniejsze, a lepiej nie przeciazac naszych gwiazd, mam nadzieje, ze TV zdarzy ;d;d

Gujet komentarzy: 98118.10.2010, 16:54

Topek: sugerowałem się zakładką "Następny mecz" :/
Ale to dobrze - tym mniej argumentów, żeby Cesc wychodził od pierwszych minut. Natomiast chętnie zobaczyłbym od początku Walcotta, bo już w meczu z Birmingham mógł grać, a nie zagrał.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1518.10.2010, 16:50

Wenger błagam. Nie rób wiochy , i daj wymixowany skład. To kiedy my Cesca będziemy używać ? City jest w Niedziele ... a taki mecz na rozruszanie dla Theo,Benia i Cesca to marzenie ! Szachtar nie gra siłowo ... to dość techniczna drużyna i wątpię by polowali na nasze kostki .

Szef komentarzy: 1303518.10.2010, 16:46

nigdy te kontuzje sie nie skoncza u nas poprostu

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 118.10.2010, 16:45

ja bym chciala Theo, i Vele od pierwszych.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1518.10.2010, 16:43

Niech będzie świeży i gotowy na City. Wole, żeby Cesc nie był włączany do składu na wtorek. Za to chętnie zobaczyłbym Bendtnera od początku.

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12618.10.2010, 16:41

Gujet, to nie jest mecz na wyjeździe. Gramy na Emirates.

Najważniejsze, ze Cesc jest zdrowy. Przede wszystkim potrzebujemy go na City, a już Wenger zdecyduje, czy może jutro wybiec.

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11518.10.2010, 16:28

O ile spotkania z Bragą i Partizanem należały do łatwych, o tyle Szachtar jest niewygodnym do gry rywalem. Tym razem będziemy musieli być w jeszcze lepszej formie niż ostatnio. Mogą nam w tym pomóc tacy piłkarze jak Fabregas właśnie, którzy w tym sezonie z powodu kontuzji zagrali mało meczów i nie są zmęczeni. Lepiej jednak nie ryzykować, bo awans do fazy pucharowej LM mamy już raczej zapewniony, a Manchesteru City nikt za nas nie pokona :) Zmiany z udziałem Fabregasa, Bendtnera i Walcotta w drugiej odsłonie gry z Ukraińcami mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem :)

Gujet komentarzy: 98118.10.2010, 16:26

Moim zdaniem aż tak dobrze nie będzie. To jest mecz na wyjeździe, na trudnym terenie, z drużyną, która sobie dobrze radzi w grupie. Wygraną 0:1 biorę w ciemno. 0:2 będzie trzeba traktować jako great success :)

KanonierTH1411 komentarzy: 482818.10.2010, 16:23

Jeśli jutro wszystko pójdzie zgodnie z planem to bez problemów wygramy, dlatego nie ma sensu żeby Cesc jutro grał (oczywiście o ile wynik będzie zadowalający). Według mnie wygramy 3:0 i bez Fabregasa. Nasz kapitan będzie nam potrzebny na arcyważny wyjazdowy mecz z MC.

Gujet komentarzy: 98118.10.2010, 16:21

Gunner48: sam jesteś żałosny.
Po co go męczyć? W grupie sytuacja raczej dla nas pozytywna. Ważne, że jutro może grać Wilshere, który w lidze angielskiej wypada na 3 spotkania, więc niech jeszcze w LM zagra, a Fabregas nadal odpoczywa. Poza tym w środku są jeszcze Nasri, Diaby i Rosicki - tych dwóch ostatnich szczególnie jest głodnych gry. Moim zdaniem, jeśli sytuacja w trakcie meczu nie będzie kiepska, Faregas powinien wejść na ostatnie 20 minut, żeby sobie przypomnieć jak to jest ma meczu.

VoXy komentarzy: 205718.10.2010, 16:17

Jak nie będzie złego wyniku to mam nadzieje że Cesc nie zagra. Nie chcę żeby odnowiła mu sie kontuzja

Gunner48 komentarzy: 792918.10.2010, 16:16

Zdrowy ale moze nie zagrac?!
Przeciez tj żałosne;/

maniek56 komentarzy: 300718.10.2010, 16:13

Cesk z Walcottem niech wejdą pod koniec żeby nie daj Boże nie odnowiła im się kontuzja, oni są potrzebni na City.

Ciekawe ile Kościelny będzie pauzował. Coś mi się wydaje że będzie tak jak z Vermą, najpierw prognoza że będzie pauzował jeden mecz a na czym się skończyło...to znaczy jeszcze się nie skończyło, to wszyscy widzimy.

ostriket komentarzy: 664518.10.2010, 16:06

myślę że skład będzie taki jak na Birmingham^^
Cesc niech wróci na City a jutro zagra Wilshere z którego i tak nie będzie pożytku w lidze przez 3 mecze ;/

Arsenal1994 komentarzy: 749718.10.2010, 16:05

Lepiej żeby nie grał od początku, niech wejdzie na ostatnie 20 minut by się rozgrzać i poczuć dobrze piłkę przed zbliżającym się jakże ważnym szlagierze z City. To samo tyczy się Theo.
Koscielny nadal kontuzjowany? Boże...
Ja nie wyobrażam sobie grania z szejkami tym Djourou z :(

R4d3k99 komentarzy: 169018.10.2010, 16:03

Ceska trzeba oszczędzić na mecz z Obywatelami. Na Szachtar raczej nie będzie potrzebny, lepiej niech rozpocznie na ławce i wejdzie na ostatnie 10-15 min. Szkoda, że nadal kontuzjowani są Koscielny i Verminator, ale Johan i Sebastien powinni sobie poradzić jutro.

pajdek13 komentarzy: 150718.10.2010, 16:01

Walcott i Fabregas na City w podstawowej formacji jutro można dać porać trochę młodym, ewentualnie na druga połowę ich wpuścić.