Więcej szczęścia niż umiejętności, Watford 0-1 Arsenal

Więcej szczęścia niż umiejętności, Watford 0-1 Arsenal 15.04.2019, 21:53, Łukasz Wandzel 2082 komentarzy

Arsenal na kolejne wyjazdowe spotkanie pojechał do hrabstwa Hertfordshire, by na Vicarage Road zmierzyć się z Watfordem. Kanonierzy przez cały mecz grali z Szerszeniami jak równy z równym. Problem tylko w tym, że podopieczni Javiego Gracii przez ponad 80 minut grali w osłabieniu, ponieważ bardzo wcześnie czerwoną kartkę obejrzał w tym spotkaniu Troy Deeney. Londyńczycy mogą mówić o szczęściu, bo zainkasowali trzy punkty na trudnym terenie, rozgrywając słabe zawody i szczęśliwie wykorzystując błąd golkipera gospodarzy.

Bohaterem tego spotkania w szeregach The Gunners z pewnością jest Bernd Leno, który w kilku sytuacjach popisał się swoim talentem bramkarskim, dzięki czemu w pełni zasłużył na czyste konto. To głównie on pomógł Arsenalowi, niezależnie od stylu, wyjść z tego starcia zwycięsko i zameldować z powrotem na czwartym miejscu w Premier League.

Watford: Foster - Janmaat, Cathcart, Kabasele, Masina (86' Sema) - Capoue, Doucoure, Femenia (58' Success) - Hughes - Deeney, Gray.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny, Mawropanos (58' Guendouzi), Monreal - Torreira (46' Özil), Xhaka - Mchitarian, Ramsey (68' Maitland-Niles), Iwobi - Aubameyang.

The Hornets od początku ustawili się bardzo wysoko, przez co The Gunners rozpoczęli niepewnie. Watford był w gazie, ale to Arsenal otworzył wynik spotkania. W 10. minucie Pierre-Emerick Aubameyang wykorzystał gapiostwo Bena Fostera i dał się nabić angielskiemu bramkarzowi, a futbolówka wpadła do siatki.

Minutę później fani londyńczyków mogli się tylko głośno roześmiać. Troy Deeney, znany kibicom Arsenalu głównie z niechlubnych słów na temat ich ulubieńców, obejrzał czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Anglik, idąc bark w bark z Lucasem Torreirą, uderzył Urugwajczyka w twarz, co nie umknęło arbitrowi, który postanowił odelegować napastnika Watfordu prosto do szatni.

Więcej powodów do śmiechu kibice przyjezdnych nie mieli. Atmosfera na Vicarage Road stała się bardzo napięta. Grze towarzyszyły gwizdy kibiców i brzydkie faule, a osłabione Szerszenie nie odpuszczały. Kanonierzy nie wyglądali na zespół grający w przewadze, grali słabo, a czyste konto zawdzięczają świetnej postawie Bernda Leno, szczególnie w pierwszej połowie

Po przerwie Unai Emery postawił na Mesuta Özila, który zastąpił Lucasa Torreirę. Brak Urugwajczyka nie dał aż tak bardzo się we znaki w obronie, ponieważ gospodarze zaprzestali zaciekłych ataków. Z kolei Özil, podobnie jak cała drużyna, nie zaliczył udanego występu, przez znaczną część czasu gry, pozostając niewidoczny.

Jedną z groźniejszych okazji na zdobycie drugiego gola Arsenal miał w 57. minucie, kiedy po kontrataku piłkę od Iwobiego dostał Henrich Mchitarian. Strzał zupełnie niekrytego w polu karnym Ormianina został jednak zablokowany. Poza tym większość okazji Kanonierów polegała na nieudanych wrzutkach, czy to Iwobiego, czy Mchitariana. Natomiast Aubameyang jako adresat tych podań za każdym razem starał się dojść do piłki zagrywanej w szesnastkę, ale zawsze bez powodzenia.

Szerszenie stały się aktywne dopiero w końcówce meczu, a najbliżej wyrównania były w 80. minucie. Wtedy to Andre Gray urwał się defensywie Arsenalu na szesnastym metrze, do tego praktycznie położył Bernda Leno, ale przed skierowaniem futbolówki do siatki powstrzymał go Ainsley Maitland-Niles. Watford miał swoje momenty, głównie gdy próbował kontratakować, jednak widoczny był brak Troya Deeneya, przez który piłkarze Unaia Emery'ego zaliczyli swoje pierwsze czyste konto na wyjeździe.

Czarko komentarzy: 26917.04.2019, 22:35

Może lekko poszło po ręce, ale piłkę do bramki skierował biodrem. Prawidłowy gol.

sWinny komentarzy: 783517.04.2019, 22:33

Szpakowski jak w fifie ma jakiegoś laga w komentowaniu. Chociaż w fifie już lepiej to wygląda

schnor25 komentarzy: 1854617.04.2019, 22:30

Aguero to jest dzik, u Nas to jedynie Laca mógłby spróbować stanąć w szranki z 2-3 ptrzeciwnikami.

notopyk komentarzy: 347517.04.2019, 22:30

@Ech0z: niezle kocopoły sobie dzis popuszczasz

Mihex komentarzy: 2360417.04.2019, 22:30

Można w sumie śmiać się z komentarza Szpaka, ale szanuje go za to, że umie powiedzieć ofensywa i defensywa poprawnie, bo ostatnio to nie jest taka oczywistość, przynajmniej nie na polsacie czy eleven xd

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.04.2019, 22:29

W Arsenalu też są tacy dla których liczą się pieniążki na koncie, a nie sam Arsenal.Tak to już jest

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 22:29

Echoz

Tak bo tylko psg i city placi mln roczne pensje. Ile ty masz lat, 6 ?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.04.2019, 22:29

Fertonhen i Alderweld
Dobrze, że chociaż Son dobrze wymawia.

Alonso komentarzy: 1282417.04.2019, 22:29

@arsenallord Aguero a Rudy to najlepszy Belg

anolis komentarzy: 107317.04.2019, 22:28

Podoba mi się Szpakowski i jego kunagłero, gindogan i alderweld. Jest niezastąpiony.

Patriko komentarzy: 528917.04.2019, 22:28

@Ech0z: Idąc tym tropem myślenia identyczna sytuacja jest w Arsenalu i każdym innym klubie który płaci więcej niż 1500 na czysto

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 717.04.2019, 22:28

Szpakowski sie myli
City musialoby strzelic 1

ostriket komentarzy: 662817.04.2019, 22:28

Co ten Szpaku się uparł na te 2 gole do odrabiania? Jak teraz mogą sobie grać gol za gol...

Ech0z komentarzy: 1041817.04.2019, 22:27

@arsenallord: wiadomo że D. Suarez

Zawsze czuję niesmak jak widzę jak piłkarz City albo PSg tak się cieszą do kibiców że niby to dla nich bramka. Przecież wiadome że to wszystko dla pieniędzy

arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11717.04.2019, 22:27