Więcej szczęścia niż umiejętności, Watford 0-1 Arsenal

Więcej szczęścia niż umiejętności, Watford 0-1 Arsenal 15.04.2019, 21:53, Łukasz Wandzel 2082 komentarzy

Arsenal na kolejne wyjazdowe spotkanie pojechał do hrabstwa Hertfordshire, by na Vicarage Road zmierzyć się z Watfordem. Kanonierzy przez cały mecz grali z Szerszeniami jak równy z równym. Problem tylko w tym, że podopieczni Javiego Gracii przez ponad 80 minut grali w osłabieniu, ponieważ bardzo wcześnie czerwoną kartkę obejrzał w tym spotkaniu Troy Deeney. Londyńczycy mogą mówić o szczęściu, bo zainkasowali trzy punkty na trudnym terenie, rozgrywając słabe zawody i szczęśliwie wykorzystując błąd golkipera gospodarzy.

Bohaterem tego spotkania w szeregach The Gunners z pewnością jest Bernd Leno, który w kilku sytuacjach popisał się swoim talentem bramkarskim, dzięki czemu w pełni zasłużył na czyste konto. To głównie on pomógł Arsenalowi, niezależnie od stylu, wyjść z tego starcia zwycięsko i zameldować z powrotem na czwartym miejscu w Premier League.

Watford: Foster - Janmaat, Cathcart, Kabasele, Masina (86' Sema) - Capoue, Doucoure, Femenia (58' Success) - Hughes - Deeney, Gray.

Arsenal: Leno - Mustafi, Koscielny, Mawropanos (58' Guendouzi), Monreal - Torreira (46' Özil), Xhaka - Mchitarian, Ramsey (68' Maitland-Niles), Iwobi - Aubameyang.

The Hornets od początku ustawili się bardzo wysoko, przez co The Gunners rozpoczęli niepewnie. Watford był w gazie, ale to Arsenal otworzył wynik spotkania. W 10. minucie Pierre-Emerick Aubameyang wykorzystał gapiostwo Bena Fostera i dał się nabić angielskiemu bramkarzowi, a futbolówka wpadła do siatki.

Minutę później fani londyńczyków mogli się tylko głośno roześmiać. Troy Deeney, znany kibicom Arsenalu głównie z niechlubnych słów na temat ich ulubieńców, obejrzał czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Anglik, idąc bark w bark z Lucasem Torreirą, uderzył Urugwajczyka w twarz, co nie umknęło arbitrowi, który postanowił odelegować napastnika Watfordu prosto do szatni.

Więcej powodów do śmiechu kibice przyjezdnych nie mieli. Atmosfera na Vicarage Road stała się bardzo napięta. Grze towarzyszyły gwizdy kibiców i brzydkie faule, a osłabione Szerszenie nie odpuszczały. Kanonierzy nie wyglądali na zespół grający w przewadze, grali słabo, a czyste konto zawdzięczają świetnej postawie Bernda Leno, szczególnie w pierwszej połowie

Po przerwie Unai Emery postawił na Mesuta Özila, który zastąpił Lucasa Torreirę. Brak Urugwajczyka nie dał aż tak bardzo się we znaki w obronie, ponieważ gospodarze zaprzestali zaciekłych ataków. Z kolei Özil, podobnie jak cała drużyna, nie zaliczył udanego występu, przez znaczną część czasu gry, pozostając niewidoczny.

Jedną z groźniejszych okazji na zdobycie drugiego gola Arsenal miał w 57. minucie, kiedy po kontrataku piłkę od Iwobiego dostał Henrich Mchitarian. Strzał zupełnie niekrytego w polu karnym Ormianina został jednak zablokowany. Poza tym większość okazji Kanonierów polegała na nieudanych wrzutkach, czy to Iwobiego, czy Mchitariana. Natomiast Aubameyang jako adresat tych podań za każdym razem starał się dojść do piłki zagrywanej w szesnastkę, ale zawsze bez powodzenia.

Szerszenie stały się aktywne dopiero w końcówce meczu, a najbliżej wyrównania były w 80. minucie. Wtedy to Andre Gray urwał się defensywie Arsenalu na szesnastym metrze, do tego praktycznie położył Bernda Leno, ale przed skierowaniem futbolówki do siatki powstrzymał go Ainsley Maitland-Niles. Watford miał swoje momenty, głównie gdy próbował kontratakować, jednak widoczny był brak Troya Deeneya, przez który piłkarze Unaia Emery'ego zaliczyli swoje pierwsze czyste konto na wyjeździe.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360417.04.2019, 22:59

@Gunnerrsaurus napisał: "Dziwnie się poczułem jak zobaczyłem że Var i nie ma gola"
Ale jakby uznali gola to by było wyzywanie sędziego, że takiego spalonego nie widział xd

Kowal96 komentarzy: 1758917.04.2019, 22:59

@Argudo:

No dokładnie, ja mam takie same wątpliwości...

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 117.04.2019, 22:59

Jakiego ducha futbolu???? Łamanie zasad nazywasz duchem futbolu??????? Szkoda że Var wszedł tak późno bo Barcelona nie wygrałaby pewnie nawet jednego CL w ostatniej dekadzie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.04.2019, 22:59

Ten spAlony to ciekawa sytuacja. Trzeba przejrzec tt.

elsa komentarzy: 5817.04.2019, 22:59

Odkąd odpadł Real chciałam finał Juve Liverpool, potem City Liverpool, a teraz sama nie wiem. Chyba Tottenham Liverpool. Byle farselona nie dotarła do finału.
Co za mecz!

ELAdzik komentarzy: 250817.04.2019, 22:59

Wole koguty w półfinale niż jakieś City czy PSG i mam nadzieję, że takie gowna nigdy nie wygrają Ligi Mistrzów.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.04.2019, 22:59

Dla postronnego kibica świetny mecz, dla nas pozytyw taki, że Tottenham dłużej się pomęczy na dwóch frontach.

mitmichael komentarzy: 4924317.04.2019, 22:59

Aguero był na spalonym, kto twierdzi inaczej jest zaslepiony tylko dlatego, ze chodzi o awans Tottenhamu. VAR to najlepsza nowinka techniczna jaka mozna było wprowadzic do pilki. WIele razy i Arsenal mecze przegrywał bo rywale strzelali z pozycji spalonej.

pumeks komentarzy: 2080817.04.2019, 22:58

@Kowal96:

Thx..... Czyli farta ciąg dalszy

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12617.04.2019, 22:58

To co, Spursi w kilka dni kładą sezon Guardioli? no nieźle.

Ajax do boju.

Papaciok komentarzy: 438717.04.2019, 22:58

Hej hej hej relax to była ironia XD

czarny1000 komentarzy: 15917.04.2019, 22:58

Pytanie który moment wiezli na powtorce. Wydaje mi się ze jak już to powinni sprawdzać jak pilka odbiła się od piłkarza City. Ciekawy jestem powtórki jakieś dokładnej

Tevez komentarzy: 408717.04.2019, 22:58

Pan Poche Cudotwórca.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466917.04.2019, 22:58

Ale niektórzy tutaj mają ból, jedni widzą rękę Llorente, inni nie rozumieją czemu spalony przy wybitce do Aguero masakra xD należy pochylić czoła i im pogratulować, nie dokonali w lato transferów a dokonali półfinału LM a City skupi się na lidze i łatwo ją wygra :D

pawel94 komentarzy: 122017.04.2019, 22:58

Ajax proszę ich przewalcować w półfinale.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.04.2019, 22:58

@Gunnerrsaurus:

ja mam trochę tak samo. Ja pierdziele.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123817.04.2019, 22:58

Kuraki mogą podziękować Laporte

Patriko komentarzy: 528717.04.2019, 22:58

Spokojnie, jeszcze może się skończyć, że skończymy z trofeum a oni tylko z tym półfinałem, natomiast jak wygrają LM to będzie, to wielki sukces i większa rewelacja nawet chyba niż gdyby to Ajax zrobił

FilipCz komentarzy: 187517.04.2019, 22:58

Teraz kibicujemy Ajaxowi ;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.04.2019, 22:58

Zobaczymy czy będziecie psioczyć na VAR, gdy Arsenal straci podobnego gola.

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 417.04.2019, 22:58

Czyli to niesprawiedliwość jest tym majestatycznym duchem futbolu?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.04.2019, 22:58

Piłka wyraźnie zmieniła tor lotu po dotknięciu przez gracza City, więc spalony ewidentny niestety.

Kowal96 komentarzy: 1758917.04.2019, 22:58

Ajax - Barca finał w takim razie.

D14 komentarzy: 436617.04.2019, 22:58

A tak się cieszyłem po bramce Sterlinga.. tyle słów mi się nasuwa, że wyłapał bym z 4 bany. Szlag by to trafił.

prezes77 komentarzy: 66317.04.2019, 22:58

Ajax pogoni kurki do kurnika i dojdzie do finału

MadMax14 komentarzy: 266717.04.2019, 22:58

@Papaciok: Mowilbys inaczej jakby to Arsenal był na miejscu KFC

Ale spalonego chyba nie było, bo to nie było podanie?

veron komentarzy: 459217.04.2019, 22:58

Jak słuszna decyzja może zabijać futbol? bardzo dobrze że nie uznali gola bo był spalony i tyle. City frajerzy, rok w rok to samo

Arsenal96l komentarzy: 501817.04.2019, 22:58

@Papaciok: A jak my byśmy przegrywali przez nieprawidłowo zdobyta bramkę to byś płakał gdzie war xd

Alonso komentarzy: 1282417.04.2019, 22:57

Kosmiczny mecz, a mi dupa pękła. Tottenham w półfinale LM bez Kane i bez robienia transferów latem. Zazdroszczę.

FilipCz komentarzy: 187517.04.2019, 22:57

Nie wiem o co Wam chodzi z tym varem. W końcu jest sprawiedliwe. Ręki nie było, a spalony już tak, wiec...

Mihex komentarzy: 2360417.04.2019, 22:57

Smutny to dzień dla kibica kanonierów. Dobrze, że znoszą tą zasadę gola strzelonego na wyjeździe

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11717.04.2019, 22:57

Teraz Ajax i Barca proszę was o jedno.

alexis1908 komentarzy: 360317.04.2019, 22:57

Ajax da radę :)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.04.2019, 22:57

Pytanie, czy powinien być odgwizdany spalony? De facto podawał Eriksen, piłka tylko odbiła się od nogi piłkarza City.

pumeks komentarzy: 2080817.04.2019, 22:57

I kuraki trafią teraz na Liverpool?

Garfield_pl komentarzy: 2805017.04.2019, 22:57

No grubo, oby City zemściło się w sobotę i w lidze ubiło kury :)

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 317.04.2019, 22:56

I City jak zawsze odpada i to jeszcze z tymi dziadami.

MadMax14 komentarzy: 266717.04.2019, 22:56

Ale będą się teraz kuraki radowaly. Przez 10 lat będą wspominać, że doszli do półfinału xD

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189917.04.2019, 22:55

W tym wypadku Var trochę zniszczył emocje, piszę jako kibic postronny. Dziwnie się poczułem jak zobaczyłem że Var i nie ma gola

FunRDZ komentarzy: 37917.04.2019, 22:55