Wilki poskromione: Arsenal 2:1 Wolverhampton

Wilki poskromione: Arsenal 2:1 Wolverhampton 03.12.2023, 00:16, Mateusz Rosłoń 432 komentarzy

W 14. kolejce Premier League Arsenal mierzył się na własnym stadionie z ekipą Wolves. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Kanonierów, choć gol kontaktowy strzelony przez gości w samej końcówce spotkania z pewnością wlał trochę nadziei w serca ich kibiców.

Tak prezentowały się składy obydwu drużyn oraz przeprowadzone przez nie zmiany:

Arsenal: Raya; Tomiyasu (78' White), Saliba, Gabriel, Zinczenko; Rice, Trossard, Ødegaard (92' Jorginho); Saka (92' Kiwior), Martinelli (77' Havertz), Jesus (67' Nketiah)

Wolves: Sa (22' Bentley); Semedo, Dawson, Kilman, Toti; H. Bueno (62' Doherty), Doyle (93' Kalajdzic), Traore; Bellegarde (62' Sarabia), Hwang, Cunha

Arsenal rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia: już w 6. minucie Bukayo Saka w swoim stylu rozpoczął akcję na prawym skrzydle. Anglik odegrał piłkę do Jesusa, ten zaś oddał ją ustawionemu na szesnastym metrze Tomiyasu, który zagrał na jeden kontakt do wbiegającego Saki. Anglik strzelił na dalszy słupek i mamy 1:0!

Już siedem minut później Arsenal podwyższył prowadzenie po kolejnej koronkowej akcji. Tym razem szybką wymianę na lewym skraju pola karnego przeprowadzili Zinczenko z Jesusem. Ukrainiec wykonał dośrodkowanie do znajdującego się na czternastym metrze Ødegaarda, a kapitan Kanonierów pewnie umieścił piłkę w siatce.

W 22. minucie z powodu kontuzji boisko opuścił podstawowy bramkarz Wolves, Jose Sa. Niedługo potem znów było groźnie, Wilki miały jednak trochę szczęścia. Świetnego podania Ødegaarda mimo wspaniałego przyjęcia piłki nie wykorzystał Trossard, a dynamiczny rajd Martinellego zakończył się strzałem w słupek.

W drugiej połowie Arsenal wyraźnie spuścił z tonu, a Ołeksandr Zinczenko niestety potwierdził dość powszechną opinię, że z atakowaniem dużo bardziej mu po drodze niż z bronieniem. Do wspaniałej asysty dorzucił bowiem dwa poważne błędy w obronie. O ile w pierwszej sytuacji po niepewnym podaniu wyratował go świetnie spisujący się David Raya, o tyle w 86. minucie jeszcze większy prezent od Ukraińca pięknym strzałem zamienił na bramkę Matheus Cunha.

Arsenal bardzo szybko zareagował na straconą bramkę i mógł odzyskać dwubramkowe prowadzenie, gdy Ødegaard prostopadłym podaniem odnalazł w polu karnym Nketiaha. Anglik nie miał jednak szczęścia - po jego strzale piłka trafiła w słupek. Do końca meczu futbolówka wędrowała od jednego pola karnego do drugiego, ale żadna z drużyn nie zdobyła już bramki. Tym samym Arsenal zgarnął komplet punktów i niezależnie od reszty wyników pozostanie liderem Premier League co najmniej do następnej kolejki.

Skrót spotkania:

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Koroniarz komentarzy: 1019903.12.2023, 20:04

Piękny wynik na Etihad, brawa dla Kurczaków bo zdobywają cenny 1 pkt

Gunner915 komentarzy: 282103.12.2023, 20:04

pieknie sie dzisiaj Premier League przedstawila, 5 spotkan 24 bramki, emocje do konca :)

Furgunn komentarzy: 925403.12.2023, 20:03

@Damper napisał: "Czego zabrakło City żeby wygrać ten mecz? Klasowej dziewiątki."

Oddajmy im zimą Edka, Arteta wisi pepkowi za Jesusa. Będą kwita :)

Damper komentarzy: 235703.12.2023, 19:59

Czego zabrakło City żeby wygrać ten mecz? Klasowej dziewiątki.

Kiepomen komentarzy: 433303.12.2023, 19:57

Matko boska jakiego gola załadował mac allister, polecam zobaczyć

krzykus1990 komentarzy: 521403.12.2023, 19:56

Ewidentnie 3 kluby walczą o Mistrza Arsenal City i Liverpool.

Be4Again komentarzy: 341303.12.2023, 19:52

Jak Pep spłacze się na sędziów to parsknę śmiechem :D KFC bez żadnego nominalnego ŚO, Emerson praktycznie w każdej interwencji kopał się po głowie, Davies na ciągłej "karuzeli", Bissouma zagrał na poziomie Lokongi, a jego Asy "wykręcają" 4 strzały w światło bramki? :D :D Sędzie popełnił błąd, ale czy ta decyzja wypaczyła wynik meczu? Moim zdaniem nie. Haaland i spółka sami są sobie winni :)

Piotrek95 komentarzy: 964503.12.2023, 19:49

@D14 napisał: "City, bo sędzia przerwał sytuacje, w którym Grealish wychodził sam na sam. To trzeba zobaczyć, bo ciężko wytłumaczyć na szybko"

Dzięki, zobaczyłem właśnie i jedno wielkie XDDDDD

Sędzia pokazał przywilej jak dopiero szło podanie, a jak doszło i Grealish bieg na bramke to zagwizdał XDDDD

No ale ja bym powiedział, Co tam sąsiedzie z Manchesteru, diesel nie chce odpalić dziś? o jaka szkoda

Okraść złodzieja to nie wstyd

pablofan komentarzy: 197103.12.2023, 19:39

@thegunners101: a słuszne słowa. Wynik idealny, ale czas zacząć jechać po tych sędziach jak za czasów mourinho bo to co robią ciężko, w niektórych przypadkach nazwać „wypadkiem przy pracy”. Robią z siebie święte krowy i jeszcze pretensje, że ktoś ma czelność krytykować ich pracę.

pablofan komentarzy: 197103.12.2023, 19:36

Czekam na stanowcze słowa Guardioli w stosunku do pracy sędziego, bo to co odyebal to jawny przekręt. Gość kolejny raz w sezonie „popełnia błędy” na korzyść totków. Gdyby to grealish pociągnął mogło być już po meczu. Z tych decyzji złych decyzji 4 punkty kuraki mają więcej niż powinny

thegunners101 komentarzy: 248103.12.2023, 19:36

Nie bądźmy śmieszni, że coś sędzia dał Spurs dziś, rzygać się chce od błękitnych koszulek już chcących karnego i faul za wszystko, sprawiedliwości stało się zadość w końcu, Hochland niech płacze w szatni.

pablofan komentarzy: 197103.12.2023, 19:34

Hooper antybohater po raz 4ty w tym sezonie :) przerwał akcje w idealnym momencie dla nas.oby jakiś kolejny dzban nie chciał rekompensować jego niekompetencji(wg mnie nieuczciwości - po raz kolejny decyzje na korzyść Tottenhamu - wcześniej pokarał Liverpool) na nas.

lordoftheboard komentarzy: 822903.12.2023, 19:32

Wynik w Manchesterze ważniejszy od LFC i beki z United

sickstick komentarzy: 277903.12.2023, 19:32

Tak w sumie to Tottenham już kupe punktów w tym sezonie sędziom zawdzięcza. Liverpool, City i jeszcze coś tam było

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11703.12.2023, 19:32

Tottenham to wiadomo Tottenham, ale trzeba im oddać, że potrafią grać na Etihad i ogólnie z City.

siersciu komentarzy: 596 newsów: 103.12.2023, 19:32

Jest jedna korzyść z meczu : upokorzone dziecko Lebensbornu ( Yrling Haaaaaaaalaaaaand) zszedł w****iony do szatni bo dzisiaj NIC nie pokazał :)

Adamarsenal1 komentarzy: 319803.12.2023, 19:31

Szacun dla Totków, mimo tylu osłabień wywieść chociaż punkt z etihad, szkoda fulham mogła być jeszcze piękniejsza niedziela, ale lepsza strata City niż Live.

mlody323323 komentarzy: 212303.12.2023, 19:31

No i elegancko dwa Manchestery straciły punkty jeden w pupę 3 drugi 2 przyjemna kolejka:)

Piotrek95 komentarzy: 964503.12.2023, 19:30

@krzykus1990 napisał: "5 klubów strzeliło więcej goli od Arsenalu, lecz żaden nie stracił mniej :)"

Oblicz masę słońca

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12603.12.2023, 19:30

Wynik dobry, sędzia kasztan. No ale to nic nowego

D14 komentarzy: 436603.12.2023, 19:30

Wiadomo, to jest wynik dla nas piekny, ale to jest obrzydliwe wrecz, co się odpieprza w tej lidze. Nie mogę patrzeć juz na te tępe angielskie ryje. Taka piękna liga, a taki fatalny poziom sędziowania...

Dziadyga komentarzy: 831503.12.2023, 19:30

Kolejka prawie idealna :D

@D14 napisał: "O fuuck, co ten sędzia dzban... kolejna idiotyczna, kuriozalna decyzja sędziego. Te angielskie kasztany chyba już zawsze będą fatalni"

Widzę że idealny wynik dla nas, brawo kurczaki, raz w życiu cos dobrego zrobiliście

A jaka kontrowersja była, City okradzione czy Tottenham?

krzykus1990 komentarzy: 521403.12.2023, 19:29

5 klubów strzeliło więcej goli od Arsenalu, lecz żaden nie stracił mniej :)

Be4Again komentarzy: 341303.12.2023, 19:29

@Garfield_pl: I co? Dalej masz mi do powiedzenia „iksde”?

FlameDood komentarzy: 144203.12.2023, 19:29

Szczerze idealny wynik dla nas. City traci 2 pkt a totki to jak totki, gdyby wygrali to też średnio bo by jeszcze za bardzo w piórka obrośli. Bardzo dobre zakończenie kolejki.

AR14 komentarzy: 131103.12.2023, 19:29

Sędzia kasztan, jakbyśmy to byli my, to niezła burza by była ;d

sickstick komentarzy: 277903.12.2023, 19:28

City w doliczonym czasie wyprowadziło więcej ataków, niż wczoraj United w 90 minut

markiz0 komentarzy: 74603.12.2023, 19:25

AI bedzie sedziowac mecze na 100% za jakis czas, bo ludzie nie nadazaja. To bylo zalosne.

mlody323323 komentarzy: 212303.12.2023, 19:25

Kartkuj ich tam xD

D14 komentarzy: 436603.12.2023, 19:25

Rafson95 komentarzy: 1057803.12.2023, 19:25

@Olczyck: U nas w ubiegłym sezonie wypadł 1 stoper na koniec i bardzo dużo osób mówiło, że przez to przegraliśmy mistrzostwo.

djmacius komentarzy: 380603.12.2023, 19:25

Ale sędzia odwalił idiotyzm. Niewiarygodni są ci idioci z gwizdkami.

pablofan komentarzy: 197103.12.2023, 19:25

Widzieliście odgwizdana piłkę za linię boiska? Nawet w połowie nie wyszła tak jak po strzelonym nam golu przez Sroki.

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 303.12.2023, 19:23

O kurde Obywatel zadławił się piórem kurczaka. Jak śpiewał wieszcz "Jak do tego doszło?Nie wiem".

djmacius komentarzy: 380603.12.2023, 19:23

@Rynkos7: jak grali van de Ven i Romero to jeszcze w miarę to wygląda, ale mają tylko właściwie dwóch stoperów, Dier nawet się nie podnosi, więc też to się odbiło

Rynkos7 komentarzy: 682403.12.2023, 19:20

Ofensywa Tottenhamu ciągnie ich ogólnie za uszy w tym sezonie coś jak nas kiedyś Auba. Atak ma spory potencjał, obrona dziurawa jak ser szwajcarski.

Mickeylo komentarzy: 275603.12.2023, 19:20