Wilki poskromione: Arsenal 2:1 Wolverhampton

Wilki poskromione: Arsenal 2:1 Wolverhampton 03.12.2023, 00:16, Mateusz Rosłoń 432 komentarzy

W 14. kolejce Premier League Arsenal mierzył się na własnym stadionie z ekipą Wolves. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Kanonierów, choć gol kontaktowy strzelony przez gości w samej końcówce spotkania z pewnością wlał trochę nadziei w serca ich kibiców.

Tak prezentowały się składy obydwu drużyn oraz przeprowadzone przez nie zmiany:

Arsenal: Raya; Tomiyasu (78' White), Saliba, Gabriel, Zinczenko; Rice, Trossard, Ødegaard (92' Jorginho); Saka (92' Kiwior), Martinelli (77' Havertz), Jesus (67' Nketiah)

Wolves: Sa (22' Bentley); Semedo, Dawson, Kilman, Toti; H. Bueno (62' Doherty), Doyle (93' Kalajdzic), Traore; Bellegarde (62' Sarabia), Hwang, Cunha

Arsenal rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia: już w 6. minucie Bukayo Saka w swoim stylu rozpoczął akcję na prawym skrzydle. Anglik odegrał piłkę do Jesusa, ten zaś oddał ją ustawionemu na szesnastym metrze Tomiyasu, który zagrał na jeden kontakt do wbiegającego Saki. Anglik strzelił na dalszy słupek i mamy 1:0!

Już siedem minut później Arsenal podwyższył prowadzenie po kolejnej koronkowej akcji. Tym razem szybką wymianę na lewym skraju pola karnego przeprowadzili Zinczenko z Jesusem. Ukrainiec wykonał dośrodkowanie do znajdującego się na czternastym metrze Ødegaarda, a kapitan Kanonierów pewnie umieścił piłkę w siatce.

W 22. minucie z powodu kontuzji boisko opuścił podstawowy bramkarz Wolves, Jose Sa. Niedługo potem znów było groźnie, Wilki miały jednak trochę szczęścia. Świetnego podania Ødegaarda mimo wspaniałego przyjęcia piłki nie wykorzystał Trossard, a dynamiczny rajd Martinellego zakończył się strzałem w słupek.

W drugiej połowie Arsenal wyraźnie spuścił z tonu, a Ołeksandr Zinczenko niestety potwierdził dość powszechną opinię, że z atakowaniem dużo bardziej mu po drodze niż z bronieniem. Do wspaniałej asysty dorzucił bowiem dwa poważne błędy w obronie. O ile w pierwszej sytuacji po niepewnym podaniu wyratował go świetnie spisujący się David Raya, o tyle w 86. minucie jeszcze większy prezent od Ukraińca pięknym strzałem zamienił na bramkę Matheus Cunha.

Arsenal bardzo szybko zareagował na straconą bramkę i mógł odzyskać dwubramkowe prowadzenie, gdy Ødegaard prostopadłym podaniem odnalazł w polu karnym Nketiaha. Anglik nie miał jednak szczęścia - po jego strzale piłka trafiła w słupek. Do końca meczu futbolówka wędrowała od jednego pola karnego do drugiego, ale żadna z drużyn nie zdobyła już bramki. Tym samym Arsenal zgarnął komplet punktów i niezależnie od reszty wyników pozostanie liderem Premier League co najmniej do następnej kolejki.

Skrót spotkania:

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne

Olczyck komentarzy: 106103.12.2023, 19:18

Ale mnie wkur... takie gadanie o biedny Tottenham ma 2 kontuzje podstawowych graczy i Romero przez swoją głupotę ma czerwo i jak by nie to to by walczyli o mistrza a u nas 3 podstawowych piłkarzy kontuzjowanych to nikt nic nie gadanie ewentualnie ze gramy o mistrza to powinniśmy mieć ławke wtf

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 303.12.2023, 19:15

A idź Pan w cholerę z tą ptasia grypą. Nic pożytecznego nie może zrobić.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11703.12.2023, 19:15

Arsenal, City i Liverpool według mnie półka wyżej. O czwarte miejsce będzie walka praktycznie jak o tytuł.

Furgunn komentarzy: 925403.12.2023, 19:13

@Furgunn napisał: "Mecz się może kończyć :D"

Mecz może jednak jeszcze trochę potrwać ;)

Wiecie co? Ja się zastanawiałem: czemu KFC zawsze gra dobrze z City i wiem
Grają dobrze z City, ale za to już nigdy więcej nic nie wygrają. Uważam, że dla wszystkich jest to uczciwy układ xD

gregory3213 komentarzy: 90703.12.2023, 18:55

Wielki według ekspertów w tym sezonie Tottenham tylko 2 punkty więcej od beznadziejnego United.

tomeczek2301 komentarzy: 21403.12.2023, 18:51

City na Aston ville pojedzie bez grealisha i Rodrigo’s, wypadają za żółte kartki

krzykus1990 komentarzy: 521403.12.2023, 18:48

Chyba Newcastle znów zajmie miejsce w Big4

Garfield_pl komentarzy: 2821103.12.2023, 18:43

Declan Rice is yet to receive a booking in the Premier League this season. #afc

Paul77 komentarzy: 986203.12.2023, 18:41

Pojawia się temat środkowego pomocnika. Frankie de Jong. Chyba najciekawsza opcja
Oczywiście nie tak łatwa, ale facet chyba by trochę znudzony Barcelona.

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 403.12.2023, 18:27

@Olczyck napisał: "W sumie City w tygodniu gra z Aston Villa i później mają taki terminarz że może być niezła seria zwycięstw chyba że przegraja jak z wilkami"
Czyli City po AV ma taki terminarz, że wszystko wygrają, no chyba, że przegrają.

Chrapek596 komentarzy: 62003.12.2023, 18:27

@Arsenalsupporters: Jeżeli chcemy grać o mistrzostwo to nie musimy patrzeć się na innych tylko wygrywać mecze,np z City a nie liczyć na ich potknięcie.

Damper komentarzy: 235703.12.2023, 18:26

@Chrapek596 napisał: "Serio ktokolwiek kibicuje tutaj Totenhamowi w dzisiejszym meczu ???"

Nie rozumiem co byłoby w tym dziwnego. Tottenham nie jest dla nas żadnym rywalem i zagrożeniem, a każda strata punktów przez City to dla Arsenalu świetna wiadomość.

Olczyck komentarzy: 106103.12.2023, 18:26

Arsenalsupporters komentarzy: 63003.12.2023, 18:24

@Chrapek596: jakos man city zapowiada sei trudniejszym rywalem niz totttenham w walce o mistrzostwo xd

FlameDood komentarzy: 144203.12.2023, 18:23

Myślę że każdy w tym meczu liczy na wynik dobry dla Arsenalu a takim byłby chociaż ten remis.

Chrapek596 komentarzy: 62003.12.2023, 18:21

Serio ktokolwiek kibicuje tutaj Totenhamowi w dzisiejszym meczu ???

FlameDood komentarzy: 144203.12.2023, 18:20

Można powiedzieć że na razie totki dostają najmniejszy wymiar kary. Mogli spokojnie z 4 bramki w pierwszej połowie stracić. Plus taki że próbują nawet często atakować. Tylko pytanie na ile oni sami próbują czy to jednak city im na takie granie pozwala. Czuje że standardowo w drugiej połowie city wchodzi na 5 bieg i zrobi swoje.

pablofan komentarzy: 197103.12.2023, 18:16

@Olczyck: aa wiem, taki prawie dziadu ;D

Arsenal2004 komentarzy: 375003.12.2023, 18:16

Najlepiej dla nas jak by jednak te totki jakimś cudem zremisowały w tym meczu.

Dzulian komentarzy: 257503.12.2023, 18:14

Australijski Dyzma w blasku Maddisona sie lansował na dobrego trenera.
A tu wychodzi na to, że bez Maddersa to jest ten sam parszywy frajerski Tottenham co zawsze :D

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 103.12.2023, 18:13

Gil i Emerson cienizna

stanyal komentarzy: 138303.12.2023, 18:09

KFC widze, ze zyluje rekord meczy z rzedu gdzie prowadzi I przegrywa. Zapowiada sie Taki 4 mecze z rzedu.

dan komentarzy: 59603.12.2023, 18:09

Ale naparzają, za chwile może być po meczu, Rodri żółta kartka nie zagra na Villa Park.

sickstick komentarzy: 277903.12.2023, 18:08

Udogie identyczne wjazdy w Fodena co niedawno w Sake

Smazony komentarzy: 75003.12.2023, 18:08

Super jakby był remis, ale średnio to widzę ;/ Totki mają trochę kłopoty jak narazie

D14 komentarzy: 436603.12.2023, 18:07

Haaland dzisiaj kabarecik strzelecki xD

siersciu komentarzy: 596 newsów: 103.12.2023, 18:05

Oglądam to City z tym Tottenhamem i dochodzę powoli do wniosku,że tych niebieskich nienawidzę jednak bardziej...

Garfield_pl komentarzy: 2821103.12.2023, 17:44

Dziś te mecze na takiej intensywności, że cieszę się, że my już po dość spokojnym meczu i z Luton też nie powinno być aż tak fizycznie. Ten weekend zaczyna maraton i fajnie jeśli nam te teoretycznie łatwiejsze mecze poszłyby tak jak ten wczoraj. To co dziś np. live miało, odbije się w następnych spotkaniach , taki hit jak ten City kury też ,ale to ich problemy jak coś;)

Womanizer komentarzy: 992803.12.2023, 17:39

Rok temu prowadzili 2-0 do przerwy i przegrali 4-2. Ja tutaj nie uwierze w żadne punkty dopóki nie będą prowadzić 4-0 xD

Gofer999 komentarzy: 1470903.12.2023, 17:39

Noice. Aż mi się przypomniał rivaldo i jego głoszenie że Son już ma zjazd do bazy. :D:D:D

sWinny komentarzy: 784103.12.2023, 17:38