Wilki poskromione: Arsenal 2:1 Wolverhampton

Wilki poskromione: Arsenal 2:1 Wolverhampton 03.12.2023, 00:16, Mateusz Rosłoń 432 komentarzy

W 14. kolejce Premier League Arsenal mierzył się na własnym stadionie z ekipą Wolves. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Kanonierów, choć gol kontaktowy strzelony przez gości w samej końcówce spotkania z pewnością wlał trochę nadziei w serca ich kibiców.

Tak prezentowały się składy obydwu drużyn oraz przeprowadzone przez nie zmiany:

Arsenal: Raya; Tomiyasu (78' White), Saliba, Gabriel, Zinczenko; Rice, Trossard, Ødegaard (92' Jorginho); Saka (92' Kiwior), Martinelli (77' Havertz), Jesus (67' Nketiah)

Wolves: Sa (22' Bentley); Semedo, Dawson, Kilman, Toti; H. Bueno (62' Doherty), Doyle (93' Kalajdzic), Traore; Bellegarde (62' Sarabia), Hwang, Cunha

Arsenal rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia: już w 6. minucie Bukayo Saka w swoim stylu rozpoczął akcję na prawym skrzydle. Anglik odegrał piłkę do Jesusa, ten zaś oddał ją ustawionemu na szesnastym metrze Tomiyasu, który zagrał na jeden kontakt do wbiegającego Saki. Anglik strzelił na dalszy słupek i mamy 1:0!

Już siedem minut później Arsenal podwyższył prowadzenie po kolejnej koronkowej akcji. Tym razem szybką wymianę na lewym skraju pola karnego przeprowadzili Zinczenko z Jesusem. Ukrainiec wykonał dośrodkowanie do znajdującego się na czternastym metrze Ødegaarda, a kapitan Kanonierów pewnie umieścił piłkę w siatce.

W 22. minucie z powodu kontuzji boisko opuścił podstawowy bramkarz Wolves, Jose Sa. Niedługo potem znów było groźnie, Wilki miały jednak trochę szczęścia. Świetnego podania Ødegaarda mimo wspaniałego przyjęcia piłki nie wykorzystał Trossard, a dynamiczny rajd Martinellego zakończył się strzałem w słupek.

W drugiej połowie Arsenal wyraźnie spuścił z tonu, a Ołeksandr Zinczenko niestety potwierdził dość powszechną opinię, że z atakowaniem dużo bardziej mu po drodze niż z bronieniem. Do wspaniałej asysty dorzucił bowiem dwa poważne błędy w obronie. O ile w pierwszej sytuacji po niepewnym podaniu wyratował go świetnie spisujący się David Raya, o tyle w 86. minucie jeszcze większy prezent od Ukraińca pięknym strzałem zamienił na bramkę Matheus Cunha.

Arsenal bardzo szybko zareagował na straconą bramkę i mógł odzyskać dwubramkowe prowadzenie, gdy Ødegaard prostopadłym podaniem odnalazł w polu karnym Nketiaha. Anglik nie miał jednak szczęścia - po jego strzale piłka trafiła w słupek. Do końca meczu futbolówka wędrowała od jednego pola karnego do drugiego, ale żadna z drużyn nie zdobyła już bramki. Tym samym Arsenal zgarnął komplet punktów i niezależnie od reszty wyników pozostanie liderem Premier League co najmniej do następnej kolejki.

Skrót spotkania:

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
krzykus1990 komentarzy: 526903.12.2023, 17:38

No proszę City dziś nie zachowa czystego konta. 3 pt ze straconą bramką.

kylo100 komentarzy: 372603.12.2023, 17:26

Nie miga wam obraz podczas transmisji City?

Olczyck komentarzy: 107003.12.2023, 17:24

@pablofan: wczoraj byl taki starszy gościu nie wiem kto to ale mówił w taki sposób jak by przed przyjściem do studia zapalił gibona

Olczyck komentarzy: 107003.12.2023, 17:22

@Ech0z: został wyjaśniony przez swoich kolegów na forum :)

Ech0z komentarzy: 1043103.12.2023, 17:18

Słyszeliście przed chwilą taki głośny trzask? To tyłki mułów pękły . Patrzę jakie tam komentarze xD

TenHag4ever: Liverpool oczywiście na farcie. Mam wrażenie, że komisja powinna wykonać testy dopingowe na piłkarzach Kloppa i Guardioli. Bo to aż niemożliwe

FlameDood komentarzy: 147803.12.2023, 17:16

@zdyp napisał: "18 goli no to teraz hicior kolejki i 0.0 ;dd"
Myślę że każdy by brał taki wynik w ciemno ;)

pablofan komentarzy: 205103.12.2023, 17:15

Wichniarek w Viaplay xD czyżby Wasyla już nie zobaczymy ?

zdyp komentarzy: 458603.12.2023, 17:11

18 goli no to teraz hicior kolejki i 0.0 ;dd

Czeczenia komentarzy: 1249803.12.2023, 17:09

Mocarne mecze dzisiaj, a jeszcze strzelanina na Etihad została.

Olczyck komentarzy: 107003.12.2023, 17:03

Masakra śniło mi się że fulham wygrywa 3:1 a totki strzeliły na 1:1 i nagle się budzę mówię przecież live wygrywało 2:1 a City z totkami graja o 17:30 patrzę wyniki i było 3:2 dla fulham mówię o fajnie i nagle 4:3 xD

1886gunner1886 komentarzy: 147703.12.2023, 17:02

TAA w niezłej formie ofensywnej :D

Koroniarz komentarzy: 1024203.12.2023, 17:00

Wiedziałęm, że Fulham nie dowiezie, ehhh szkoda bo przegrana Live byłaby nam mega na rękę

Chlopek komentarzy: 3595 newsów: 103.12.2023, 17:00

@Garfield_pl: Nie wiem, o które zdanie Ci chodzi, ale ja mówię o Pieli.

ziomalos komentarzy: 53303.12.2023, 16:59

5 takich kuponow... eh trzeba bylo dac wiecej o brame w meczu chelsea i liverpoolu;/

Artu komentarzy: 190503.12.2023, 16:58

@kylo100: nom, pisałem narazie. Just PL

Garfield_pl komentarzy: 2835603.12.2023, 16:58

@Chlopek napisał: "Piela komentuje swój klub, fajnie emocjonalnie"
To nie Piela przecież tak przeżywał

kylo100 komentarzy: 372603.12.2023, 16:58

Dawać Brighton ;]

ziomalos komentarzy: 53303.12.2023, 16:57

Kurde tyle bram... gdyby nie brak gola w meczu West Hamu z Crystal Palace, mialbym z 200zl do wyjecia ponad 8000....;/

kylo100 komentarzy: 372603.12.2023, 16:56

@Artu napisał: "Narazie super wyniki dla Nas ( Live i AV)"

Adamarsenal1 komentarzy: 322103.12.2023, 16:52

Live poza tymi ładnymi golami, szału nie robi w ataku, a obrona w tym meczu dziurawa jak ser.

Chlopek komentarzy: 3595 newsów: 103.12.2023, 16:52