Wrócić na zwycięską ścieżkę: Everton vs Arsenal

Wrócić na zwycięską ścieżkę: Everton vs Arsenal 03.02.2023, 19:23, Patryk Bielski 751 komentarzy

Za nami zimowe okienko transferowe, które przysporzyło kibicom na Wyspach wielu emocji. Szczególne powody do świętowania miała stołeczna Chelsea, która rozbiła bank i wydała nieco ponad 300 milionów euro. Kanonierzy również byli aktywni na rynku i choć ostatecznie po wielu negocjacjach na The Emirates z Brighton nie trafił Moises Caicedo, to do Arsenalu dołączyli Jakub Kiwior, Leandro Trossard i Jorginho. Już jutro nowe nabytki będą miały okazję posmakować gry z armatką na piersi w Premier League, bowiem Mikel Arteta wraz ze swoim zespołem wybiera się na Goodison Park, gdzie londyńczycy zmierzą się z Evertonem.

The Toffees kilka dni temu ogłosili zatrudnienie nowego menadżera, którym został dobrze znany fanom ligi angielskiej Sean Dyche. Były szkoleniowiec Burnley zastąpił na tym stanowisku Franka Lamparda. Decyzja właściciela klubu Farhada Moshiriego jest pokłosiem fatalnej formy drużyny - Everton po 20 rozegranych spotkaniach zajmuje dziewiętnaste miejsce w tabeli, mając na koncie tyle samo oczek (15) co ostatni Southampton. Wystarczy spojrzeć na 5 poprzednich starć w lidze, w których The Toffees zdołali ugrać zaledwie jedno oczko - w spotkaniu z Manchesterem City 31 grudnia ubiegłego roku, gdy padł remis 1:1. Na domiar złego w styczniu z Goodison Park do Newcastle odszedł wychowanek i gwiazda zespołu Anthony Gordon. Everton nie wzmocnił swojej kadry żadnym nazwiskiem, co może zwiastować ciężką drugą część sezonu dla liverpoolczyków i Seana Dyche'a.

W zespole gospodarzy w jutrzejszym meczu na murawie nie zobaczymy na pewno kontuzjowanych Jamesa Garnera, Nathana Pattersona oraz Androsa Townsenda. Ponadto niepewni występu są dwaj defensorzy - Ben Godfrey i Michael Keane. W Arsenalu długoterminowe urazy leczą Elneny i Gabriel Jesus. Mikel Arteta nie będzie mógł też skorzystać ze Smitha Rowe'a i Reissa Nelsona. Ten drugi wrócił już do treningów z piłką, ale wciąż nie jest gotowy do gry. Nadal nie wiadomo, czy Thomas Partey zdąży wyleczyć uraz żeber, którego nabawił się podczas spotkania z Manchesterem City. Menadżer Kanonierów na przedmeczowej konferencji prasowej stwierdził, że kontuzja nie jest poważna i istnieje szansa na występ Ghańczyka.

Oba zespoły dwukrotnie mierzyły się już ze sobą w tym roku. Najpierw w maju Arsenalu w ramach rozgrywek Premier League rozgromił Everton na własnym stadionie 5-1, a dwa miesiące później w meczu towarzyskim w Stanach Zjednoczonych zwyciężył 2-0. Kibicom Kanonierów pozostaje mieć nadzieję, że ich zespół szybko otrząśnie się po przegranej z Manchesterem City w Pucharze Anglii i wróci na zwycięską ścieżkę. Trudno wymarzyć sobie ku temu lepszą okazję niż mecz z walczącym o utrzymanie Evertonem. Czy przed niedzielnym starciem Obywateli z Tottenhamem Arsenal zdoła powiększyć swoją przewagę w ligowej tabeli i umocni się na pozycji lidera? O tym przekonamy się już jutrzejszego popołudnia.

polishbrigadesx komentarzy: 1020704.02.2023, 13:28

Szykuje się ciężki bój oby się udało szybko strzelić gola bo później może być gorzej, nowy trener w Eve inne ustawienie.

Garfield_pl komentarzy: 2809304.02.2023, 13:28

Do boju!!

FilipCz komentarzy: 187504.02.2023, 13:28

Żeby wcisnąć szybko gola to będzie dobrze. Z upływem czasu, może być trudno.
PS. Dobrze wiedzieć Dyche'a.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5004.02.2023, 13:28

COYG!
Po 3 punkty!

Cesc1994 komentarzy: 447004.02.2023, 13:28

I oby bez urazów, bo pewnie będzie ostro dzisiaj.

FilipCz komentarzy: 187504.02.2023, 13:26

@Marzag napisał: "trossard to nowa zabawka więc ludzie chcą go wszędzie wpychać ale nie kumają że to by było niemądre bo by kwasu Arteta narobił nie dając grać dobrze dysponowanemu Martinellemu tylko po to żeby nowa zabawka mogła pograć."
O to to. Arsenal to nie Chelsea. U nas wszystko gra, więc gramy swoje, a oni niech wstawiają nowych od razu do pierwszego składu.

Catalonczyk komentarzy: 519804.02.2023, 13:26

Dziwne mam przeczucie ze Arsenal tu wdupi pkt

Chakaa komentarzy: 191204.02.2023, 13:25

@Marzag: Nie jestem trenerem i nie widzę tyle co ludzie w klubie, ale tak z oka widza wydaje mi się że Trossard jest zwinniejszy i lepiej odnajduje się na małych przestrzeniach. A Everton będzie zapewne mocno cofnięty więc miejsca w 3 tercji boiska będzie malutko

mizio komentarzy: 65704.02.2023, 13:25

Ja bym nie powiedział, że Lampart jest największym beztalenciem trenerskim dekady. Pamiętajmy, że prowadził zespół w najbardziej wymagającej lidze. Bardziej stawiałbym na Neville albo Henrego

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 104.02.2023, 13:22

@bobslej22: trossard to nowa zabawka więc ludzie chcą go wszędzie wpychać ale nie kumają że to by było niemądre bo by kwasu Arteta narobił nie dając grać dobrze dysponowanemu Martinellemu tylko po to żeby nowa zabawka mogła pograć.

kylo100 komentarzy: 370004.02.2023, 13:22

Według informacji gazety "BILD" z Dortmundu przecieka, że ​​Bellingham nie odejdzie za mniej pieniędzy, niż Chelsea zapłaciła za Enzo. Oznacza to, że będą negocjować od 120 mln euro.

Liverpool i Real Madryt są zaskoczeni, a Manchester City nie ma z tym problemu. Zobaczymy, co się stanie, ale Dortmund zaostrzył swoje roszczenia, widząc, jak zawyżony jest rynek.

timiiiii komentarzy: 196304.02.2023, 13:21

Jak nie strzelimy na początku to może się okazać że to będzie bardzo ciężki mecz.

Everton z nowym trenerem wyjdzie zmotywowany i lepiej ustawiony.

Oby początek dobrze się ułożył.

COYG

CiapsonPL komentarzy: 20704.02.2023, 13:20

Wystarczy kliknąć i zobaczyć, że konto utworzone w 2016 roku, więc NOWE na pewno nie jest. Kolega może się po prostu wstydził napisać swój pierwszy komentarz.

mackiki komentarzy: 3804.02.2023, 13:20

@kylo100: ale o co chodzi? Jaki jopcio?

bobslej22 komentarzy: 832704.02.2023, 13:20

*co mecz

bobslej22 komentarzy: 832704.02.2023, 13:19

Co wy macie z tym Trossardem od pierwszej? Czym sobie zasłużył a czym nie zasłużył sobie Martinelli? Przecież my wgrywamy co mega, gramy jak z nut. Brazylijczyk nie wpływa negatywnie na grę zespołu to o co do uja chodzi. Wylączcie te menadżery i Fify. "

Fajnie Belg ma mega kiwkę musi być w pierwszym"

Boże uchroń nas

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5004.02.2023, 13:18

Gdy widzę Jorginho w barwach Arsenalu to mam odruch wymiotny.

Dzulian komentarzy: 256504.02.2023, 13:14

@Fabri4: Odpowiedź jest krótka. Boli ich wielki Arsenal.

damianARSENAL komentarzy: 852004.02.2023, 13:14

Zapomniałem, ze nie będzie dośrodkowań na pałe bo Tierney na ławie.

damianARSENAL komentarzy: 852004.02.2023, 13:13

Coady i Tarkowski w obronie. Ciężko będzie Eddiemu strzelic z głowy.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5004.02.2023, 13:13

Co to wysyp nowych kont w ostatnim czasie?

kylo100 komentarzy: 370004.02.2023, 13:11

@mackiki: Czesc Jopciu

mackiki komentarzy: 3804.02.2023, 13:10

0-2 łatwa wygrana Arsenalczyków

krzykus1990 komentarzy: 519404.02.2023, 13:07

@FilipCz napisał: "Mykhailo Mudryk's full Premier League debut by numbers:

45 minutes

Najss"

Te statystyki nie są najgorsze. Nie dostał żółtej ani czerwonej kartki i nie strzelił samobója, nie zmarnował rzutu karnego jak Mbappe. Dobry mecz trzyma poziom całego zespołu.

sebaarsenal komentarzy: 160304.02.2023, 13:02

@djmacius: Generalnie, wiem o tym. Z tym, że wczoraj był mecz Chelsea, to mogli sobie o ich transferach gadać.

venomen komentarzy: 12204.02.2023, 13:01

@enrique: XDDD

djmacius komentarzy: 379704.02.2023, 13:01

@sebaarsenal: To jest taka konwencja. Po to zaczynają tak wcześnie studio, żeby najpierw trochę wprowadzić w weekend całej Premier League. Zaraz będzie o nas i o Evertonie :)

enrique komentarzy: 1916204.02.2023, 13:00

Football Association otworzyło dochodzenie w sprawie Mychajło Mudryka. Reprezentant Ukrainy w lipcu 2022 roku opublikował na TikToku wideo, w którym cytował rasistowskie obelgi z rapowego utworu.

sebaarsenal komentarzy: 160304.02.2023, 12:59

Studio przed meczem Everton-Arsenal a Ci od 20 minut gadają o transferach Chelsea.

kylo100 komentarzy: 370004.02.2023, 12:58

Pięknie orają pajacerke Chelsea

FilipCz komentarzy: 187504.02.2023, 12:57

Mykhailo Mudryk's full Premier League debut by numbers:

45 minutes
0 shots
0 fouls won

Najss

Dominik17 komentarzy: 313604.02.2023, 12:56

@miki9971: To samo pomyślałem , dojdzie Jesus na początku , ESR , myślę że Rob może siedzieć na trybunach

KAPI_IWWT komentarzy: 19004.02.2023, 12:55

@The088 napisał: "Wyobrażasz sobie, że Martinelli świeżo po podpisaniu nowego kontraktu siada w nagrodę na ławce? Martinelli musi grać, powinien być pozytywnie naładowany wiążąc swoją przyszłość z Arsenalem, fajnie jakby strzelił dziś bramkę. Trossard pewnie dostanie swoje minuty w tym meczu. Tymczasem dawać mecz, 3 pkt tylko i COYG"
Ta, goście tu myślą, że po 16 wygranych meczach w lidze jednym składem, nagle pojawi się Trossard w pierwszym bo wszedł z Man Utd i okiwał trzech :D

sebaarsenal komentarzy: 160304.02.2023, 12:44

Po powrocie Jesusa i Emila, naprawdę będziemy mieli solidna ławkę..
Turner, Tierney, Holding/Kiwior, Jorginho, ESR, Trossard, Nketiah . Na papierze wyglada mocno. Poza kadra Vieira, czy Nelson

PanMisiek komentarzy: 61404.02.2023, 12:43

Życzę Evertonowi utrzymania, ale punkty niech zaczną zdobywać od następnego spotkania.

Garfield_pl komentarzy: 2809304.02.2023, 12:42

Mikel Arteta: “Every game in this league is extremely difficult. At Southampton we weren’t at our best although we had chances to win & we didn’t take them. Everton are going to ask different questions of us to Man Utd for example, but they will be difficult questions to answer.”

@klusek_1991 napisał: "Wiadomo kiedy ESR wróci i jak poważna to kontuzja?"
Możliwe że na Brendford tak jak i Nelson

Rynkos7 komentarzy: 680704.02.2023, 12:41

W końcu ławka rezerwowych ma "ręce i nogi". A będzie tylko lepiej jak już Emil i Jesus wrócą do gry.

Adamarsenal1 komentarzy: 318204.02.2023, 12:41

Ale everton będzie murował, oby nie

kylo100 komentarzy: 370004.02.2023, 12:38

1,5 min do startu Viaplay ;]

Ech0z komentarzy: 1041604.02.2023, 12:37

Z tym Cozier coś może być w każdym meczu towarzyskim dostawał minuty, ktoś coś wie ?

klusek_1991 komentarzy: 8904.02.2023, 12:37

Wiadomo kiedy ESR wróci i jak poważna to kontuzja?

Mickeylo komentarzy: 274104.02.2023, 12:36

Szkoda ze Trossarda nie ma od 1szej minuty, ale liczę że chociaż 20 minut dostanie. Zresztą nie ważne, ważne by wygrać.

COYG!

Ashmadia komentarzy: 174604.02.2023, 12:36

@Ech0z napisał: "Akurat na mecz z nami musieli go zwolnić szkoda bo uwielbiałem granie na Lamparda. Największe beztalencie trenerskie ostatniej dekady"
Chciałbym wejść w dyskusję, ale nie mam z czym. Masz rację XD

Ech0z komentarzy: 1041604.02.2023, 12:35

cizemek komentarzy: 24804.02.2023, 12:34

Dzis Cozier dupery robi debiut

Ashmadia komentarzy: 174604.02.2023, 12:34

Liczę na dosyć dobrze układający się mecz i dobre 20 minut dla Jorginho, Trossarda i Vieiry. Zobaczymy.