Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lays komentarzy: 3987111.02.2016, 10:27

Chambers i OX powinni pojsc na wypozyczenia.

Do Alexisa, Joela i Theo trzeba dolozyc klasowego skrzydlowego.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.02.2016, 10:27

WiLSHARE
Wiem. Tak tylko z ciekawości pytam.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 10:27

No przyszły sezon to może być jakas masakra jak Arsene nie zmobilizuje się do porządnego wzmocnienia składu, ale ja się nie napalam na to.Będzie jak zwykle cudem wywalczone miejsce w LM i każdy (łącznie z Francuzem) bedzie szczęśliwy

ludi72 komentarzy: 142711.02.2016, 10:26

@Lays
Na jakiej podstawie wnioskujesz, że nie potrafił ?
IMO sprawa wyglądała z goła inaczej, mając w składzie tylu zawodników, Wenger nie widział mijsca na nowego SP.
Odejdzie Arteta i Flamini, wtedy znajdziemy ich następce. Jednego, bo Momo przyszedł w styczniu.

Arsene już kiedyś mowił o tym, że sklad nie może zbyć zbyt liczny, bo ktoś nie będize grał.

Fabregas to łak, więc sie nie dziwie, że go nie ma. Transfer SO tylko w przypadku odejscia kogoś ze skladu, mamy 4 obronców: Kos, Per, Gabryś i Culum. Na co nam piąty?

IMO transfer napastnika będize zależał od powrotu Welle, jeśli się nie sprawdzi to wtedy Arsene w lecie kogoś kupi.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 10:25

simpllemann,
byłem ciekaw tylko procedury. Mnie nie dotyczy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 10:22

lays, będą kolejne okazje. Jak co roku.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.02.2016, 10:21

Załapie się ktoś z Was na ten program Rodzina 500+?

afc4life komentarzy: 478311.02.2016, 10:20

Ten caly Stan zna sie wogole na pilce? On wogole zyje? Mieszka w Ameryce czy gdzie? Zero wogole jego wypowiedzi ani nic.

lays komentarzy: 3987111.02.2016, 10:20

Ja to sie boje przyszlego roku.

Guardiola w City
Mourinho raczej w United.
Chelsea bedzie znacznie mocniejsza i wróci do TOPU.
Ciekawe, czy LFC Klopp ogarnie jakos.

A my? Z Arsenem, ale to nie problem, problem jest inny.

Zeby walczyc na powaznie to Wenger musi uzupelnic az 3 pozycje.

Przeciez Arsene nie potrafił do tej pory ogarnac nawet 2 pozycji(wzmacniajac ich). DM i napastnik to problem najstarszych Indian....

Odchodzi Rosa, Flam i Arteta, musi dojsc jakis Dm do rywalizacji, ktory nie dojdzie, wiec mozna odpuscic, ale POTRZEBNA jest 10, ktora moze grac na skrzydle, ktos kto zastapi Mesuta i go odciazy i zarazem ma na tyle quality, ze zagra z nim w skladzie i bd na skrzydle.

Mahrez, Payet, Fekir to sa tutaj pewniaki... maja na tyle dynamiki by latac po skrzydle, w odroznieniu od Cazorli swojego czasu, a maja taka wizje i technike, ze moge grac tez w srodku.

Do tego dochodzi ŚO i napastnik?

Ja tam tego nie widze. Wenger sciagnie 1 gracza pewnie... dobrze bedzie jak sciagnie jednego gracza.

Elneny to B2B, a latem nie kupilismy Vidala bo mielismy na tej pozycji nbiy za wielu graczy :D TO samo Fabsa.

ziomek1245 komentarzy: 106711.02.2016, 10:18

WilSHARE
Nawet nie wiem ile. Sprawdziłem tylko relację na wp według której każda propozycja jest z miejsca odrzucana.

afc4life komentarzy: 478311.02.2016, 10:18

I takim sposobem wypadamy w ciagu 2/3 sezonow z LM pewnie bo watpie, zeby naszym najlepszym zawodnikom wystarczyla walka o LM co sezon - moze jedynie Walcottowi. Oby nie wczesniej bo za rok moze to byc juz TOP3 tylko a nie TOP4.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 10:16

lays, kiedy ten artykuł, o którym wspominałeś, że w lutym? Chętnie bym coś takiego poczytał.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 10:16

Nikt nie broni Wengera, bo on jest współwinny tego co się dzieje z tym klubem, ale tez na sile nie brońmy Stana, bo on nie robi w tym klubie NIC.Miał pomysl na dobry biznes i tyle.Różnica między nim, a no Romkiem jest taka, że Rusek żyje tym klubem.Ja marze, żeby AFC kiedyś miał takiego szefa, który dla tego klubu by serducho oddal, a nie tylko patrzył na zyski

lays komentarzy: 3987111.02.2016, 10:14

Mnie jeszcze kuje w oczy to, że niby przez wiele lat uważany, za jeden z najbardziej kreatywnych zespolów w Anglii jak nie najbardziej dopóki nie doszło City ma w lidze tylko 39 bramek, a patrze na top4 i widze tam nawet 47.

Bo po co przy 2-0 ruszyc i strzelic na 3-0? 2-0, Gibbs, obrona czestochowy i lecimy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 10:13

ziomek, a ile jest głosowań?

lays komentarzy: 3987111.02.2016, 10:12

Taki minimalizm to jest w całym klubie.

Mysle, ze Wenger i tak ma wieksze checi niz sam zarzad.

Oni dalej patrza na ten klub jak patrzyli pare lat temu gdzie Hill powiedział, że '' Liczymy, że Arsene znów dokona cudu i zakwalifikujemy sie po raz kolejny do Ligi Mistrzów ''.

Biznes is Biznes.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 10:12

Które tam już głosowanie za Rodzina 500+? Wyłączyłem przy 12.

ziomek1245 komentarzy: 106711.02.2016, 10:11

WilSHARE
Masz na myśli jakąś konkretną, czy 10 z kolei. Z tego co widzę to odrzucają każdą jak leci.

lays komentarzy: 3987111.02.2016, 10:11

Nie no szanujmy sie.

Kasa była, ale z niej nie skorzystano.

Skad wiecie ,ze Kroenke wydaje kase Arsenalu? Przeciez on ma w uj swojej kasy plus kase, z akcji klubowych. Myslicie, ze jest biedny? Jego sprawa. Jak chce niech kupuje.

Wenger ma tyle okazji bardzo dobrych graczy nawet za 15 - 20 mln funtow, ale z nich nie korzysta bo mowi, ze nie wygryza oni graczy z podstawy.

Payet, Mahrez, niedawno jeszcze mogl miec Fekira za mniejsze pieniadze, Howedesa, ale wczoraj przedluzyl kontrakt i co? Gunwo.

afc4life komentarzy: 478311.02.2016, 10:11

Po prostu mamy nalezec do TOP4 w Anglii i przynajmniej wychodzic z grupy w LM. Taki minimalizm moze niedlugo nas zgubic.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 10:09

Denver Nuggets w NBA
Colorado Avalanche w NHL
Colorado Rapids w MLS

Trofeów za panowania Staną te drużyny nagrywały tyle, że hoho

lays komentarzy: 3987111.02.2016, 10:09

Czytalem wczoraj, ze o Payeta juz teraz zabiega Chelsea i City, Guardioli sie pewnie przypodobal jak ogladal mecz WHU - City, gdzie Payet krecil wszystkimi jak tyczkami :P

Wenger nie musisz szukac gwiazd latem. Kup mi Mahreza lub Payeta do przodu i sobie nawet wszystko rzuc i mozesz wyjechac w Bieszczady.

afc4life komentarzy: 478311.02.2016, 10:09

lays
Tak bo od 2 okienek nie ma zadnego quality na rynku, my mamy sklad ktory pozwala nam rywalizowac z Bayernem, Realem i Barca a Kroenke sobie kupuje rancza za pol miliarda.

lays komentarzy: 3987111.02.2016, 10:08

mistique

Przeczytalem ta cala ksiazke o Arsenalu + biezace fakty, ale co zrobisz? Wole Kroenke niż tego murzyna z Nigerii, co by zrobił z tego klubu patologie, albo Usmanova, ktory ma te swoje uklady i patologie.

Ja teraz skupiam sie tylko na meczu z Lester.

Jesli go wygramy to będzie to bardzo, ale to bardzo wazne zwyciestwo. Ktos ostatnio mowil w sky, ze to jeden z kluczowych meczow sezonu.

City lub Tottenham, ktos pogubi punkty, a moze obie ekipy. My mozemy nadrobic do Lester.

Potem mamy wyjazd na OT, gdzie znajac zycie porazka 1 bramka lub remisik, wiec trzeba to tez kalkulowac. Chyba, ze wroci Dany Welcomeback i znowu ich dobije :D

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11711.02.2016, 10:05

Ciekawe za ile Payet byłby do wyciągnięcia z WHU. Giroud i Alexis mając obok siebie Mesuta i Payeta mogliby nieźle szastać bramkami.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 10:04

Chrupek

Wiemy wiemy.I ty też to wiesz

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 09:55

Odrzucono 10 poprawkę Rodzina 500+.

lays komentarzy: 3987111.02.2016, 09:53

Nie wiadomo jak jest, wiec nie macie co gadac.

Nie wiadomo jak byloby inaczej.

thegunner4life komentarzy: 900711.02.2016, 09:52

mariomoshi
Rozumiem, ale tak czy siak jest do jak najbardziej do zrobienia. No i super to chciałem usłyszeć.

afc4life komentarzy: 478311.02.2016, 09:50

Wg mnie jestesmy maszynka do robienia forsy i tyle. Amerykanie to cwaniaki im zalezy tylko na robieniu zyskow a Arsenal to jedna z licznych zabawek Kroenke. To bylo i jest widac od momentu objecia przez niego Arsenal.

marimoshi komentarzy: 472911.02.2016, 09:50

thegunner

Przede wszystkim najwięcej czasu Ci zejdzie na ogarnięcie taktyki w okresie przygotowawczym. Inna sprawa,że jeżeli chcsz wygrać majstra od samego początku polecam ściągnąć utalentowanych graczy. Nie nastawiaj się,że w ciągu pierwszych 2-3 sezonów wygrasz ligę ;d

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 09:47

Niekoniecznie sami Anglicy.Potrzeba temu klubowi właściciela który naprawde bedzie chcial ten klub wprowadzić na wyższy poziom.Kroenke ma klub w NBA i NHL i możecie Latwo sprawdzić, ze nie są to drużyny z topu.On je traktuje tak samo jak AFC, i wątpię, ze szybko ustąpi

thegunner4life komentarzy: 900711.02.2016, 09:33

Chłopaki mam takie szybkie pytanie jako geniusz taktyczny z k.com mam zamiar wziąć się za football manager z racji pracy mam ok 2 godz nie więcej dziennie. Czy w tej grze dużo wymaga wysiłku, aby np wygrać Serie A Catanią Calcio?

FadeIn komentarzy: 354711.02.2016, 09:21

Uwaga podaje wynik meczu z lisami.

2-2

I 1 czerwona kartka

Właśnie mi się przyśniło. Czerwień oczywiście dla nas ale liczę jak to w snach, że będzie na odwrót.
Chociaż przysnila mi sie piękna bramka na 3-2 strzelona dla nas po ziemi ze srodka na lini pola karnego ale sędzia chyba uznał, że za ładna i nie uznał prawidłowego gola. A pirwszą bramkę zdobył Giroud ze spalonego.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.02.2016, 09:06

Inny rząd wielkości. Stadion Juventusu kosztował 122 miliony euro a obiekt Arsenalu 390 milionów funtów (do tego inne wydatki, dzięki czemu koszt wyniósł nawet 470 milionów funtów).

bolomaster28 komentarzy: 118011.02.2016, 07:14

elevenw w upc*

bolomaster28 komentarzy: 118011.02.2016, 07:13

Wreszcie mam upc w tv jakosc elegancka 13 MB / s przesyl danych :)

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 02:52

A Juve przecież też niedawno stadion zbudowalo, dziwi mnie to że wciąż mają kasę.

AaronLieber27 komentarzy: 612711.02.2016, 01:14

Remy tez ma trafić do Chin. 2 kluby złożyły za niego ofertę w wysokości 20 mln euro

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.02.2016, 00:20

Juve jakby dostali odszkodowanie , ktore im sie nalezy, to by mieli forsy jak siana. Poza tym, odbudowuja swoja marke i robia lepsze dochody. Moim zdaniem, kwestia kilku lat jak wroca na swoj poziom sprzed nieslusznego wyroku. Juz teraz sa mocni.

DexteR_000 komentarzy: 764211.02.2016, 00:08

Ronix44
Kreytyna? hmm Ty kupiles ranczo warte 500 mln czy on?

Nie wiem czy wiesz ale ten "kretyn" nie tylko ma udziały w Arsenalu.

Fanatic komentarzy: 599110.02.2016, 23:58

jeszcze2/3 lata temu za 40 mln funtow mozna bylo wyjąc Ozila a teraz za taką kwotę to można przeciętniaka byle pierwszego z brzegu kupic. Tragedia.

Fanatic komentarzy: 599110.02.2016, 23:56

rafson

oczywiście, że nie, ale takie czasy i jeżeli zechcemy być topowym klubem na kolejne lata to bez kasy tego nie osiągniemy. Może zaraz podasz przykład Lester ale zapewne ich sen po tym sezonie się skonczy i ich najlepsi gracze zostaną rozkupieni przez bogatsze kluby i jeszcze chińczycy... powoli zanika wybór pomiędzy tradycjami a petrodolarami i jeżeli klub bedzie chcial się liczyc to bedzie musial mieć na to finanse. Nie popeiram takiego ohydnego przeplacania za graczy ale wychodzi na to, ze nikt z tym nic nie zrobi i bedziemy musieli sie niestety dostosowac w najbliższej przyszłosci, jezeli chcemy się liczyc w walce o najwieksze trofea. poki jest wenger to i jest pewne TOP 4 niskim kosztem ale co bedzie dalej bez Wengera? bez kasy prawdopodobnie skonczymy jak liverpool

Rafson95 komentarzy: 1057810.02.2016, 23:41

Dancer
Skrajna naiwność

ronix11 komentarzy: 73010.02.2016, 23:39

macie te Ranczo tego Kretyna?

Szogun komentarzy: 28799 newsów: 310.02.2016, 23:36

theguardian.com/us-news/2016/feb/09/waggoner-ranch-texas-sold-stan-kroenke-arsenal-los-angeles-rams-owner Ranczo Kronke

schnor25 komentarzy: 1854610.02.2016, 23:35

W zarządzie może być nawet Nepalczyk, byleby zależało mu na klubie (na jego rozwoju, sukcesach). Wg mnie mamy wszystko, aby zrobić krok naprzód, a dalej stoimy w miejscu.

michalm1 komentarzy: 702010.02.2016, 23:31

Teraz to już musztarda po majonezie, nic z tym nie zrobimy.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40010.02.2016, 23:29

W zarzadzie powinni byc sami rodowici Anglicy. Wtedy na pewno klub rozwijalby sie w dobrym kierunku.

Rafson95 komentarzy: 1057810.02.2016, 23:26

Fanatic
Przeciez właściciele klubów dokładający z własnej kieszeni do biznesu doprowadzili do tej chorej sytuacji jaka jest teraz na rynku transferowym. PSG, City, Chelsea - chciałbyś taki Arsenal?