Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.02.2016, 13:31

Nastepca RVP w AFC miał byc suarez ale wyszło jak wyszło.

Czeczenia komentarzy: 1249511.02.2016, 13:30

@Doktor

Jak ktoś mi pisze, że ciekawe jak poradziłby sobie Giroud w słabszym klubie, to odsyłam do jego statystyk z mistrzowskiego sezonu Montpellier i porównania sobie z pozostałymi zawodnikami.

Czeczenia komentarzy: 1249511.02.2016, 13:28

Van Persie był królem strzelców, ale pucharu za mistrzostwo nie dał Arsenalowi. Choćby Arsene chciał, to nie ma na rynku dostępnych zawodników klasy ówczesnego van Persiego.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 911.02.2016, 13:28

Alexis Sanchez blisko nowej umowy z Arsenalem. Mówi się o pensji 160 tys funtów tygodniowo.

Zarabia ktoś więcej w Arsenalu?

Doktor komentarzy: 770611.02.2016, 13:27

@Czeczenia

Niby tak, tylko że Lukaku nie ma takich grajków jak Giroud za plecami... Jedynie Barkley i Deulofeu czasami (ale strasznie chimerycznie), ale to nie jest poziom Ozila.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 13:25

mistique
Z Evertonem mial uraz pod koniec meczu wiec stawiam ze mialby kilka bramek i kontuzje.

Doktor komentarzy: 770611.02.2016, 13:25

Wenger chyba naprawdę nie widzi, jak wielki przeskok był z RvP do Girouda? Przepaść.

Czeczenia komentarzy: 1249511.02.2016, 13:24

15 bramek w sezonie dla Eve? To poziom Lukaku. Żeby było śmieszniej, właśnie ze Stoke przełamał swoją serię bez gola w lidze, która swój początek miała jeszcze w grudniu.

Doktor komentarzy: 770611.02.2016, 13:24

Jeśli w tym sezonie Tottenham wygra ligę, a Arsenal będzie drugi lub trzeci (tam gdzieś obok Leicester) to...

Trudno w sumie to opisać.

No, kibice Spurs mieliby wieczną bekę z Arsenalu za to, że zawsze kończył przed nimi w ciągu ostatnich 12 lat... No, prawie zawsze. W tym najważniejszym momencie - nie.

A wiecie co by było jeszcze gorsze? Że Spurs to drużyna stosunkowo młoda i na lata, a Arsenal niestety nie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 13:22

kamilo_oo
Wlasnie od tego miejsca ciagnie sie ranczo Stana. Takie Stany Kroenke.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 13:20

To, że Giroud jest średni to jest jasno juz od kilku lat.W Arsenalu by się przydał np taki Lukaku, ale Wenger na 99% na niego uwagi nie zwraca

Ciekawi mnie co nasz model by pokazał w Evertonie.15 bramek w sezonie?

Doktor komentarzy: 770611.02.2016, 13:16

A Giroud znów udowadnia, dlaczego powinien być tylko rezerwowym. Tak i trzeba sobie to wbić do głowy. Raz strzeli parę pod rząd, a raz załapie ogromny dół. Zawsze w klasyfikacji króla strzelców będzie bił się z wynalzkami jednego sezonu. Ot, typowy średniak, który ma za plecami Ozila i Sancheza. Każda mniejsza liczba goli robiłaby z niego napastnika słabego. Jest zwyczajne średni.

Doktor komentarzy: 770611.02.2016, 13:14

I co z tego, że Welbz jest lepszy od Oxa czy Walcotta? Co to daje?

Alexis ich wszystkich połyka dupą.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.02.2016, 13:13

Tam ktos nizej pytał kiedy giroud ostatni raz strzelil gola dla AFC.

Odpowiadam- 13 stycznia z lfc w lidze - 2 gole

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 13:11

Jak Wilshare napisal "golow xD" to ba początku nie zrozumiałem o co chodzi.Pomyślałem o miejscowości bo ja mieszkam w Goleniowie, a tu taki zonk jak zjechałem niżej

Miszcz

TlicTlac komentarzy: 602311.02.2016, 13:11

goli to takie zbereźne ;<

a napiszę, że mi autokorekta w telefonie poprawiła ^^

asystów, słupków, poprzeczków, bramkarzów, piłkarzów i polski staje się piękniejszy :}

@ Welbz tak czy tak jest najlepszym wyborem na 2 skrzydło, Walcottowi dać grać jak będzie o nowy kontrakt walczył, a Oxa - to mi szkoda, ma ktoś może jego statytstyki ze słupkami/poprzeczkami?

mallen komentarzy: 2123911.02.2016, 13:10

@Czeczenia

Ostro, ale dużo w tym prawdy... niestety.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 13:09

Tak czytam te golow i nie wierze w to dalej XD

Bramkuf,bramkarzuf i asystow.

Czeczenia komentarzy: 1249511.02.2016, 13:07

Ha, on nawet wtedy wywalił się na dupę:

youtube.com/watch?v=YobYEkRNdzE

My liczymy, że wrócą Wilshere, Welbeck czy tam Walcott odpali. Ale kogo chcecie nimi straszyć? Bayern? Barcelonę? Raczej Southampton się nie boi. Trzymać anglików dla limitów graczy HG, wpuszczać w ostateczności, ale nie opierać na nich skład.

Wieczna dyskusja o tym, że ten ma potencjał, tamten musi poprawić wykończenie, a ktoś tam powinien udać się do psychologa. Alexis przychodząc do klubu spuścił w kiblu hierarchię skrzydłowych, bo przy nim, to pozostali nadają się do pchania karuzeli. Najwyżej.

Doktor komentarzy: 770611.02.2016, 13:07

Unóstwianie średniaków na tej stronie mnie po prostu rozwala.

Sukces Arsenalu? Jestem nawet w stanie uwierzyć w Mistrza w tym sezonie, ale boję się, że i nawet to nie przyniosłoby długowalowej korzyści, a latem olano sobie wszystko.

A recepta? Wymienić zarząd i wszystkich Brytoli w składzie poza Ramseyem, który jako jedyny z nich jest przydatny.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 13:06

Welbz w kadrze to ogólnie spisuje sie zaskakująco dobrze.Szkoda, że nie przekłada się to na jego dyspozycje w klubie

PS dzisiaj jest mój jubileusz.Maly, ale jednak jest :D

mallen komentarzy: 2123911.02.2016, 13:02

Welbz fajnie się prezentował w reprze przed kontuzją, tak samo jak Jack.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 13:02

Serio GOLÓW?to może też ASYSTÓW??

Doktor komentarzy: 770611.02.2016, 13:00

No Welbeck nie miał chimerycznej formy. Miał stałą. Problem w tym, iż co najwyżej wystarczającą na ligowego średniaka.

mallen komentarzy: 2123911.02.2016, 12:57

Mata cztery lata młodszy od Santiego.

Czeczenia komentarzy: 1249511.02.2016, 12:57

Raczej na starym, maksymalnie średnim poziomie. Już ledwo go pamiętam, ale zawsze będzie mi się kojarzył z glebą przy KAŻDYM strzale, czy tam próbie strzału.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 12:57

golów XD

ronix11 komentarzy: 73011.02.2016, 12:53

Danny wraca teraz na mecz z Lisami?

TlicTlac komentarzy: 602311.02.2016, 12:52

a Sanogo to drugi Kanu ;)

Welbz jak już grał, to nie miał tak chimerycznej formy jak Ox czy Walcott - praktycznie zawsze grał na starym - dobrym poziomie, dużo dawał zespołowi - oczywiście oprócz golów i asyst;
na ŚN wyglądał dużo gorzej niż na skrzydle;

skrzydłowym dla mnie jest dużo lepszym niż Walcott(po meczu z Totkami - kontuzja) czy Ox, lecz sam też wraca po kontuzji, która trwała mniej więcej tyle, co Walcotta i nie wiadomo czy nie będzie tak samo partaczył ;);

na formę Walcotta będzie niestety trzeba poczekać aż do rozmów o nowy kontrakt ^^

AaronLieber27 komentarzy: 612711.02.2016, 12:52

Eboue trenuje z Sunderland'em

ronix11 komentarzy: 73011.02.2016, 12:51

Jak Mourinho przejal by United to chęcia bym przyja u nas Juana Mate. Nigdy za mało takich zawodnikow Kreatywnych w naszym zespole

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 12:47

Michalm

80-100 mln to będzie max.Na więcej nie ma co liczyć.a ye bajeczki o tym, że stać nas na każdego oprócz Messiego i Ronaldo to wiesz gdzie można sobie wsadzić.Pięknie gadać to oni potrafią...

Czeczenia komentarzy: 1249511.02.2016, 12:44

Welbeck to drugi Thierry Henry. Nie pamiętacie już ile razy Danny wygrał nam mistrzostwo i zapewnił szereg różnych trofeów? Tylko hejterzy nie poznali się jeszcze na jego jakości.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 12:24

koczan_4

Ti wiadomo nie od dziś że MU ma więcej kasy ale niedawno wydali ponad 200 baniek a teraz mają mieć 300... masakra

Co do Arsenalu to my mamy mniej kasy od United ale wciąż dobrze stoimy z finansami dlatego moje pytanie nie brzmi ile my będziemy mieć na następne okienko tylko jak dużo pieniędzy musimy mieć oszczędzając tyle okienek. Pamiętam jak w lato wiele osób mówiło że możemy sobie pozwolić na kupno niemal każdego.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 12:24

kamilo_oo, okaże się kto na tym skorzysta.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.02.2016, 12:23

WilSHARE

Musi bo inaczej zostanie tylko Kownacki :P

Zawsze była jakaś alternatywa z Hamalainenem, ale jak wiadomo chłopak chciał być bliżej domu i musiał się przeprowadzić do Warszawy ^^

afc4life komentarzy: 478311.02.2016, 12:17

Ludi
Tlumacz sobie dalej jak Wenger, ze nie ma quality na rynku zeby zastapic w klubie takich asow jak Flamini, Arteta, dziadek Rosicky lub nie ma lepszego napastnika od Giroud od jakichs 5 lat. Skrzydlowymi tez nie grzeszymy a w ataku biega powolny Olivier, ktory najwiecej czerpie korzysci z dosrodkowan.

marimoshi komentarzy: 472911.02.2016, 12:16

Flamini ma jeszcze większą łatwość w dochodzeniu do sytuacji bramkowych.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 12:10

kamilo_oo, liczę, że Nielsen odpali. Trochę globtroter, ale z przyzwoitą kartą na tle reszty napastników Lecha.

ziomek1245 komentarzy: 106711.02.2016, 12:07

Podobno akcje MU na giełdzie spadły do najniższego poziomu od 3 lat, sukces by im się przydał, a zwłaszcza głównym udziałowcom.

koczan_4 komentarzy: 330211.02.2016, 12:03

Przecież marketingowo MU jest daleko przed AFC, stąd mają tyle kasy.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 11:59

Jose Mourinho latem zastąpi na stanowisku menedżera Manchesteru United Louisa van Gaala i podpisze trzyletni kontrakt - spekuluje brytyjski "The Daily Mirror".

Portugalczyk na mocy umowy zawartej z włodarzami z Old Trafford będzie zarabiać piętnaście milionów funtów rocznie.

Z kolei "Daily Mail" donosi, że jedną z pierwszych decyzji byłego menedżera Chelsea Londyn będzie sprzedaż Hiszpana Juana Maty i Belga Marouane'a Fellainiego. Dzięki temu pula na przyszłe transfery jaką "The Special One" otrzyma od prezesa klubu Eda Woodwarda wzrośnie aż do 300 mln funtów.

Manchester United aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli Premier League. "Czerwone Diabły" w najbliższą sobotę zmierzą się na wyjeździe z Sunderland AFC.