Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
maniekuw komentarzy: 264111.02.2016, 11:55

U Welbecka widac brak wykonczenia bo czesto w bardzo prosty sposob potrafi minac zawodnik i dojsc do sytuacji strzeleckich, jak bedzie strzelal tak jak w reprezenracji w eliminacjach to mysle ze bedzie dobrze

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.02.2016, 11:46

Ja widzę większy potencjał i jakość w Welbecku niż w Theo i Oxie. Danny musi dostać prawdziwą szansę. Girwood gdy wie, że nie ma konkurencji obniża loty, a i odpoczynek mu się przyda bo ileż można grać po 90 minut, a Welbeck moim zdaniem gdyby złapał rytm jest dobrym piłkarzem.

mitmichael komentarzy: 4924311.02.2016, 11:45

Widze, ze nie tylko ja wierze i licze na Welbecka :)

hanzo88h komentarzy: 165911.02.2016, 11:43

chyba faktycznie niektórzy nie pamiętają albo nie oglądali meczów Welbecka w poprzednim sezonie, bo komentarze pomeczowe jak zwykle same się pisały xD

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 11:43

W niedzielę Legia-Jagiellonia : ))

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 11:40

Ja tam na Welbza dalej liczę.Chłopak jak piorawi znacznie skuteczność to Arsenal jeszcze będzie mial pociechę

afc4life komentarzy: 478311.02.2016, 11:40

Redzik
Dokladnie drybling, szybkosc i dochodzenie do sytuacji. Od poczatku jego pobytu w Arsenalu polubilem go (byl wyrozniajaca sie postacia zaraz po przybyciu) i mam nadzieje, ze pokaze na co go stac. U nas tylko Ramsey ma latwosc w dochodzeniu do sytuacji strzeleckich ale nie jest napastnikiem i nie bedzie strzelal w kazdym meczu. Na sytuacje dla Zwira za to musi zapracowac druzyna.

Nie rozumiem porownan do OXa czy Gervinho. Welbeck nie gral u nas nigdy jak jezdziec bez glowy.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.02.2016, 11:37

Redzik
Miesiąc temu.
Co do drugiego pytania - myślę, że nie strzeliłby więcej.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.02.2016, 11:36

youtube.com/watch?v=hukla343qHM

Patrzcie jak Welbeck sobie wypracowuje sytuacje... i jak rozumie się z Sanchezem. Girwood żyje z podań Ozila.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.02.2016, 11:34

Kiedy Girwood strzelił ostatnią bramkę?

Ciekaw jestem kto strzeliłby więcej goli gdyby Welbz przepracował okres przygotowawczy i grał tyle co Giroud?

Catalonczyk komentarzy: 519811.02.2016, 11:33

Welbz to dzik? Dziki są mocne a Welbz jest słaby. Kiepskie porównanie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.02.2016, 11:32

Welbz to dzik... nie porównujcie Oxa do Dannego.

ludi72 komentarzy: 142711.02.2016, 11:31

@afc4life

Wystarczająco długo by nie głosić takich gimbusiarskich teorii.

Twój post jest tak mało inteligenty, że aż mi przykro :(

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 11:30

I dobrze, Welbz jest uniwersalny, zwłaszcza teraz, gdy skrzydła szwankują.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 11:27

Simpllemann

Ja nie chce nikogo porównywać. Po prostu mówię że należy pamiętać o tym że Alexis też nie miał okresu przygotowawczego.

Welbeck nawet jak będzie kiepsko grać to w następnym sezonie też będzie w drużynie.

Alonso komentarzy: 1282411.02.2016, 11:27

Dla mnie Welbz to taki następca Gervinho albo drugi Ox.Wenger mógł wtedy kupić jakiegoś napastnika, a wziął Welbecka.

hanzo88h komentarzy: 165911.02.2016, 11:25

Welbeck jak transfer, ten sam kaliber piłkarza co Giroud czy Walcott wirtuoz techniki już chyba nie pamiętacie jego przyjęć i wykończeń hehe

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9211.02.2016, 11:23

Welbz ma coś w sobie takiego fajnego - drybling, szybkość i łatwość w dochodzeniu do sytuacji strzeleckich. Gorzej u niego z wykończeniem, ale nad tym da się popracować.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 11:23

Redzik, podjarałem się na powrót Welbza po tym video.

KanonieR_ST komentarzy: 85411.02.2016, 11:22

meczyki.pl/newsy/wlasciciel-arsenalu-wydal-500-mln-ale-nie-na-pilkarzy/20574-n

Widzieli ? :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.02.2016, 11:21

Benteke to ogarnie mimo wszystko. Sam fakt jaka brame wladowal dla United daje nadzieje. Wszystko przyjdzie z czasem ;)

Co do Welbecka to ja to "czarno" widze. Po takiej dlugiej przerwie ciezko bedzie mu wrocic ale wierze w niego. Najwazniejsze zeby zagral jak najszybciej i popracowal nad skutecznoscia.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.02.2016, 11:20

michalm1
Ale też nie porównujmy Sancheza z Welbeckiem, który ostatni mecz dla Arsenalu zagrał pod koniec kwietnia ubiegłego roku.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 11:17

Lays

To raczej Twój post nie ma sensu skoro wierzysz w transfery Mahreza, Payeta czy Fekira.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 11:11

simpllemann, tak czy inaczej, Liverpool pewnie latem będzie polował na strzelca.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.02.2016, 11:07

WiLSHARE
Mam nieodparte wrażenie, że do Belga.

lays komentarzy: 3987111.02.2016, 11:04

michalm

Twoj post nie ma zadnego sensu.

Alexis to MARKA, powtórzę. MAAAAAARKAAAA.

Co Welbeck pokazal w karierze?

Co Alexis pokazał?

Alexis to juz sprawdzony zawodnikw Udine, Barcelonie, czy w kadrze.

Welbeck narazie strzela tylko w kadrze, w United cieniutkie liczby i gra bez szału.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 11:03

simpllemann, ciekawe do kogo wcześniej, Benteke czy Sturridge.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 11:02

Jestem ciekaw czy gdyby taki Benteke poszedł do Chin za 50-60 mln to czy jego wartość rynkowa by wzrosła...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.02.2016, 11:01

Może i przyjdzie ale w innym klubie bo w Liverpoolu stracą do niego cierpliwość.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 11:01

kamilo_oo, tez się stęskniłem.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 10:59

Ja tam wierzę w Benteke. Najważniejsze że dochodzi do sytuacji, skuteczność przyjdzie jeszcze.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52411.02.2016, 10:52

Już kibice Liverpoolu wysyłają Benteke do Chin.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 10:50

Lays

To Alexisa też nie możemy ocenić jak Welbecka bo w końcu też nie miał okresu przygotowawczego.

Serio wierzysz w takie transfery jak Mahrez, Payet czy Fekir?

Po tym co wyrabia Leicester to chyba Wenger jeszcze bardziej będzie uparty i nikogo za większe pieniądze nie kupi.

Jak wspomniałem w lato będzie wielu dobrych piłkarzy za darmo do ściągnięcia założę się że nawet z tego Wenger nie skorzysta. Kupi kogoś o kim w ogóle się tutaj nie mówiło...

losnumeros komentarzy: 1318911.02.2016, 10:46

Na pewno zarząd daje pieniądze na transfery tylko Wenger nie chce wydawać bo myśli że ma najlepszą druzynę.