Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
afc4life komentarzy: 478311.02.2016, 15:06

Moze i odpali ten Benteke ale ciekawe czy w tej samej druzynie.

afc4life komentarzy: 478311.02.2016, 15:05

Benteke przynajmniej pilka nie parzy jak Giroud czy Walcottowi. Gosc naprawde nie gra zle tylko marnuje sytuacje no i nie dostaje dobrych wrzutek prawie wogole.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.02.2016, 15:05

28-letni Julian Nagelsmann trenerem Hoffenheim

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.02.2016, 15:02

@mistiqueAFC: Widzę, że nie tylko ja kiedyś chciałem Belhandę :D

marimoshi komentarzy: 472811.02.2016, 14:59

Benteke odpali? Moze tak ,a może nie.
Walcott i Welbeck odpalą to jest takie same stwierdzenie. Liczy się co tu i teraz prezentuję.

marimoshi komentarzy: 472811.02.2016, 14:58

W typerze muszą zmienić punktację i ustawić dzień w którym pojawia się nowa kolejka(np. 2 dni przed spotkaniami).

lays komentarzy: 3987111.02.2016, 14:57

Benteke jeszcze odpali.

I wcale nie gra dobrze tylko w powietrzu

new_star komentarzy: 6853 newsów: 911.02.2016, 14:56

lays
Jak odpoczną to odpadniemy z Hull.

Mógłby ktoś dodać mecze w Typerze jeszcze dziś? Będę wdzięczny ;)

Czeczenia komentarzy: 1249511.02.2016, 14:54

Piechna strzelił gola w swoim jedynym meczu dla reprezentacji. Ten występ został odnotowany w "Rzeczypospolitej", co można zobaczyć w końcowym fragmencie klipu WWO, do kawałka "Mogę Wszystko". Jak znalazł.

ja8pl komentarzy: 296611.02.2016, 14:53

ja chcialem dzika Bonego z tego co mnie pamiec nie myli ;/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.02.2016, 14:53

A ja chciałem Benteke jak nie mieliśmy żadnego napastnika na ławce. No i nie za kwotę, którą wywalił Liverpool. Dla mnie to dobry napastnik.

marimoshi komentarzy: 472811.02.2016, 14:52

simplle

Dzięki za poprawkę :p

lays komentarzy: 3987111.02.2016, 14:51

dobrze ze teraz lester, a potem hull. Nasi najlepsi odpoczna na Barke. Gorzej potem z UNITED NA ot

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.02.2016, 14:51

marimoshi
Piechnę.

marimoshi komentarzy: 472811.02.2016, 14:49

Piechnia * ofc :D

Piech szanuje bardzo. Z resztą bardzo lubie takie historię :) Lambert i Vardy podobną drogę przebyli.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 14:48

Ale tylko Wenger chciał Parka.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.02.2016, 14:46

mistiqueAFC
Z tym podbijaniem to bym nie przesadzał. Ale przygodę z piłką miał i tego mu nikt nie odbierze.

Simpll

Chłopak nawet Rosję próbował podbić, ale rzeczywistość zweryfikowała umiejętności

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 14:41

Jakby Theo miał na nazwisko Nowak to chyba faktycznie nie łapał by się do ligi polskiej.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.02.2016, 14:41

mistiqueAFC
Króla strzelców od okręgówki do 1. ligi (według wcześniejszej nomenklatury)? Jak najbardziej.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 14:40

AlexVanPersie,
nie nie, ja tylko Benta chciałem XD ale kurde, ile tu się nazwisk przewinęło, co nikt ich teraz nie pamięta, beka.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.02.2016, 14:37

Michu zniszczyła kontuzja. Już miał nawet kończyć karierę.

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 14:37

Alex

Michu to jest w ogóle ewenement na skale światową

Grzesia Piechne ktoś pamięta jeszcze?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.02.2016, 14:34

Co do formy Walcotta to racja. Tylko "dziadek" Arteta gra gorzej w tym sezonie.

AlexVanPersie komentarzy: 806411.02.2016, 14:34

WilShare

Haha, Bent. A Michu? Kto chciał Michu? A Gomisa? Przyznać się a nie udawać nieomylnych Wujków Dobra Rada.

mallen komentarzy: 2123911.02.2016, 14:32

Ja myślałem, że Daniel Crowley się szybko przebije a tu nic z tego...

marimoshi komentarzy: 472811.02.2016, 14:27

michalm1

Tylko,że to nie jest sprawa umiejętności. Ostatnio Walcott prezentuje poziom taki,że w 1 lidze polskiej grzałby ławę,a u nas gra w 1 składzie albo wchodzi z ławki jako "wybawienie".

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 14:26

Simpllemann

Jasna sprawa :) gdyby Walcott miał więcej minut to może by chociaż plecy Benteke obejrzał w tej konkurencji :)

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 14:25

Najgorzej że gdy wróci Welbeck to Iwobiego już na ławce nawet nie zobaczymy. Ostatnio ta młodzież w wielkich klubach nie zachwyca, Ajax, Barca, czyżbym kogoś pominął? Brakuje mi jakiegoś młodego wychowanka który u nas by grał i przebijal się powoli, to za co kocham ten klub.

marimoshi komentarzy: 472811.02.2016, 14:23

"Poza tym w Aston Villi grali na niego. "

To jest właśnie to. Jeżeli grają na kogoś to łatwiej jest strzelać.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.02.2016, 14:23

AlexVanPersie, kiedyś tu zalecalem żeby kupić Benta XD

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.02.2016, 14:23

michalm1
W tej drugiej kategorii zdecydowanie przewodzi Benteke.

mallen komentarzy: 2123911.02.2016, 14:22

Danny na Hull będzie na ławie pewnie.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 14:22

Benteke walczy z Walcottem i Hazardem w zawodach "kto pierwszy strzeli gola" albo "kto lepiej spudluje".

mallen komentarzy: 2123911.02.2016, 14:21

Arsène Wenger has revealed the latest team news ahead of Sunday's game against Leicester City:

on the team news...
It is a similar squad available to last week, we are still early in the week but we should have everyone available. Of course Rosicky [is out], and Wilshere is not ready. But everyone else should be available

on Danny Welbeck...
He is doing well, it is a bit early for him maybe but he is now back to full power in training. It is a big possibility [he could be involved against Hull next week]. We gave him one or two days recovery after the under-21 game, but now he is back in full training. He has worked very hard and he is fit.

on Jack Wilshere and Santi Cazorla...
They are back running, they are on a fitness programme now so it means it is not a question of months anymore, it is a question of weeks for them to be back.

AlexVanPersie komentarzy: 806411.02.2016, 14:21

Jest multum zawodników za 10-20 baniek, którzy zapowiadają się na Turbo-Kozaków.

Ale tylko kilku z nich nimi zostanie.

Użytkownicy powinni mieć trochę wstydu i pamiętać o swoich dawnych propozycjach, o tych wszystkich Bentekach, Bonych, Moratach i innych kalafiorach. Wszyscy przecież mieli być nowymi Ronaldo, a okazali się Bladym Doopaldo.

Sam jechałem po Aubie i Papciu, gdy pisali o możliwym transferze. W te wakacje będzie napadzior na 95%.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 14:20

Rivaldo700

Według mnie to Auba nie jest realny nawet przy założeniu że chciałby u nas grać i przy założeniu że Wenger nie jest Żydem. 100% nieralny.

Lukaku z kolei jest nieralny z tego względu że cena byłaby zbyt wysoka a Wenger jest skąpy.

Według mnie Lacazette to najlepsza możliwa opcja. Rok temu mówił że chce zostać w Lyonie podpisał nowy kontrakt, jednak już w zimę powiedział że chciałby zmienić otoczenie. Zdaje się że dopiero przejrzał na oczy że w Lyonie nic nie osiągnie. Awans do LM i dobra gra w poprzednim sezonie zamydlila mu oczy. Cena za niego będzie niższa niż przedtem, "tylko" 9 bramek w lidze, w poprzednim sezonie na tym etapie miał ich około 15. Francuz co Wenger lubi, znakomita technika, wykończenie i szybkość. Nawet bym się nie zastanawiał, trzeba pamiętać że każdy napastnik klasy światowej kiedyś grał w mniejszym klubie. 31 goli w lidze francuskiej to bardzo dużo...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.02.2016, 14:20

Benteke jest w Liverpoolu bez formy. Poza tym w Aston Villi grali na niego.

Rafson95 komentarzy: 1057811.02.2016, 14:19