Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 18:35

michalm1
Co do ceny tego samochodu to podałeś śmieszącą mnie rzecz. Mówisz, że za niecałe 50 tysi masz super auto, a w Polsce za 50 tysi to samochód będzie kilka półek niższy. Fakt, po przeliczeniu funty na złotówki cena będzie porównywalna. Ale ktoś mieszkający w Anglii, czy innym kraju, będzie mógł stosunkowo szybko kupić niż w Polsce. I tak jest z wieloma produktami.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 18:32

new_star

Ja już puściłem zakład myślę że będzie remis w tym meczu 1-1.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 18:31

michalm1
No właśnie nie. I to akurat taki mecz się trafił. Przez to, że nie obejrzę wyczuwam fajne widowisko zakończone happy endem. A drugi mecz, to podałeś czas miejscowy. Dla mnie ten mecz zacznie się o 17.15 i też nie obejrzę.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 18:26

new_star

Arsenalu nie oglądasz ? Póżniej o 16.15 drugi ważny mecz w tym sezonie City - Totki.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 18:25

navy

Samochodowej. Jasna sprawa że nie gotują, może tylko część z nich gotuje w domu (żona gotuje), a tak to jedzą na mieście lub w klubie. Dieta to absolutnie cholernie ważna rzecz u piłkarza.

Novazzy

Dla uściślenia nie zarabiam nawet tysiąca funtów tygodniowo (jeszcze) :D bardziej mi chodziło o tych "biedniejszych" piłkarzy Leicester. Nie orientuje się dokładnie ile zarabiają tylko domyślam się.

New_star

No to zależy od zawodnika, jednak mieszkanie to piłkarze dostają z klubu chyba że chcą kupić sobie dom to wtedy normalnie za gotówkę kupują. Żadne kredyty, dostając nawet 10 tysiecy na tydzień to masz na miesiąc 40 tysięcy. W pół roku jesteś w stanie kupić dobrą chate więc po co brać kredyt ? Auto ? Zależy jakie, nowe Audi R8 standardowo werjsa w salonie za 47 tys kupisz więc ile na to potrzebujesz pracować ? Oczywiście sama tygodnówka to nie wszystko, są bonusy i inne duperele. Piłkarze to nawet w restauracjach za darmo gdzie nie gdzie jedzą, na koszt firmy właściciela :) przecież to przyciąga innych ludzi wtedy kiedy np. Vardy stołuje się w jakiejś restauracji ;)

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 18:18

michalm1
U mnie będzie turniej w futsal i jakis meczyk jak sie wyrobię.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 18:16

W ten weekend zapowiada się kilka ciekawych spotkań w najsilniejszych ligach. Angielskiego terminarzu przedstawiać nie muszę ale np. Juve - Napoli, Real - Bilbao, Barcelona - Celta, Fiorentina - Inter, Benfica - Porto w piątek. Będzie co ogladać, nie wiem jak u was ale moją walentynką będzie pilot, kanapa i tv + coś dobrego do jedzenia.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 18:15

michalm1
To zależy, którego zawodnika pensje masz na myśli :D Oni prawdopodobnie mają życie na kredyt, jakiś dom, samochód czy coś jeszcze.

Novazzy komentarzy: 351011.02.2016, 18:14

@michal
Tez chciałbym zarabiac kilka tysiecy funtów tygodniowo jak ty ;...;

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 18:09

navy

Z pewnością piłkarze Leicester nie narzekają na zarobki i do gara mają co włożyć ;) ja zarabiam 10 razy mniej od nich i nie narzekam, na wszystko mnie stać :)

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 18:03

Założę się że niektóre osoby mają w kontraktach bonusy za wygrane mecze lub strzelone bramki, a jak wygrywasz prawie co weekend i strzelasz kilkanaście goli to portfel puchnie :)

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 18:02

new_star

Tu akurat żartowałem, wiadomo że pilkarze dostaną jakiegoś bonusa, pewnie za 4 miejsce też by dostali.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 17:55

Simao12
Niekoniecznie Lisy i Totki beda w LM. Czwarta drużyna musi przejść przez eliminacje, a z tym różnie może być. Zwłaszcza w przypadku Lisów, bo ciekawe czy kluczowe zawodnicy zostaną w klubie, chociaż lisy mają duże szansę na medal, więc eliminacje moga ich ominąć.

michalm1
Nagroda w postaci fajnej dziewczyny to i tak może być. Nawet jak właściciele nie zafunduja, to niektórzy sami sobie taki prezent kupią.

pauleta19

Proszę Cie, przecież to już nawet śmieszne nie jest. To jest żałosne to co oni robią i jeszcze kasę za to biorą. Zawsze mnie śmieszyło kiedy na forach ludzie wymieniali się zdaniami typu "co Ty się znasz, w klubie pracują profesjonaliści...". Prawda jest taka że kibice bardzo często mają racje w pewnych kwestiach, patrzą na to wszystko z boku. Ja to w ogóle jestem zdania że wiele się powinno robić pod kibiców, w końcu to dzieki nim cały biznes się kreci. Kiedyś znalazłem fajny tekst w necie na temat scoutingu :

transfery.info/68564,globalny-skauting-na-ekranie-komputera-real-manchester-i-bayern-ju-powiedzialy-tak

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 17:32

new_star

Lisy już w poprzednim sezonie w rundzie rewanżowej świetnie grały, tak nie do końca bym tutaj cały sukces przypisywał Claudio. Byłem mocno zdziwiony kiedy doszło do zmiany trenera, a premie tak jak mówisz pewnie koperte dostaną piłkarze i po fajnej dziewczynie :P

Novazzy

Ja Ci polecam World of Warcraft z platnych, bardzo dobre mmorpg z niesamowita fabula, a tak to Wiedzmin, Life is Strange, Uncharted, Star Wars Disney 3.0 (niby smieszne, ale przyjemnie sie w to gra xd)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.02.2016, 17:24

michalm1, zastanawia mnie po prostu gdzie mają oczy nasi francuscy skauci skoro Payet co sezon kręci dwucyfrówki, a oni woleli ściągnąć Gervinho i Sanogo.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 17:23

michalm1
I tak pewnie dostaną jakieś premie od właściciela czy kogoś tam na koniec sezonu. Ale śmieszy tylko ten fakt, że w kontrakcie uwzględnili do miejsca 12. Pokazuje to jakie ambicje były klubu. A tu taka niespodzianka.

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 17:18

New_star

z pewnością tam się nikt nie obrazi, ich interesuje tylko sukces pewnie. Nowe kontrakty już w drodze, nie wiem czy Vardy już nie podpisał nowej umowy. Na koniec sezonu jeśli wygrają to będą pić szampana do rana, jak majstra nie zdobędą i tak będą wygranymi tego sezonu.

Novazzy komentarzy: 351011.02.2016, 17:17

Polecacie jakaś gre?
Moze być platna , wolałbym jakie multiplayer.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 17:16

Dancer
Nadal nie mam meczów w typerze :(

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 17:16

pauleta19

Tylko rozdrażniasz kibiców takimi filmikami. Kierwa 15 mln żałować na gościa... żebyś Ty wiedział co Anglicy myślą o tym wszystkim, tutaj to jest spokój :)

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 17:13

Piłkarze Leicester City nie dostaną premii, jeśli zespół zdobędzie tytuł mistrzowski. Władze klubu nie przewidziały bowiem takiej sytuacji i w kontraktach zawodników nie ma żadnego zapisu o bonusach za miejsce wyższe niż dwunaste - donosi "Daily Mail".

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 17:11

Były klub Miroslava Radovicia Ezequiela Lavezziego sprowadzi już teraz, płacąc za niego drużynie z Paryża 6 milionów euro. Sam zawodnik za dwa lata gry w Chinach dostanie 30 milionów euro.

Niezła pensja jak dla takiego grajka...

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 16:55

9 ocinek czwartego sezonu Gry o Tron jest mega Ten fakt na murze

Dobrze, że dałem temu serialowi drugą szansę po paru latach, bo teraz jak zacząłem to nie mogę od tygodnia sie oderwać

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.02.2016, 16:44

Payet

marimoshi komentarzy: 472611.02.2016, 16:10

Ale to jest prawda :D Koleś ma dobrą technikę,strzał,grę ciałem,ale brakuje mu szybkości. Myślę,że inne kluby nie pogardziłyby nim.

mari
Dlatego mowie, ze jakby ich podmienic to wielkiej roznicy by nie bylo. Benteke jedynie czasami potrafi cos sam z pilka zrobic i nie zabiera sie tak dlugo do strzalu ze stojacej pilki jak Giroud wiec moze sobie czesciej na strzal pozwolic.

No Giroud dostaje pilke to zaraz ja oddaje wiec cos jak pilka parzy.

marimoshi komentarzy: 472611.02.2016, 16:01

michalm

To nie grałby w Arsenalu :D

michalm1 komentarzy: 702011.02.2016, 16:00

Gdyby Giroud miał szybkość Welbecka to pewnie nie było by tematu napastnika :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 16:00

28 lat i już trener????szybko

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.02.2016, 15:49

RIVALDO700, "Odwazna teza."

Nie, po prostu nienajlepszy na nią czas.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 15:48

Stoke City are delighted to announce that Bojan Krkic has pledged his long-term future to the Club.

The Spanish international has signed a new four-and-a-half year contract, committing him to the Potters until the summer of 2020.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.02.2016, 15:47

new_star

bundesliga.onet.pl/steve-jobs-z-hoffenheim-jak-zostac-trenerem-klubu-bundesligi-w-wieku-29-lat/5ykv54

marimoshi komentarzy: 472611.02.2016, 15:46

Ale jak kto piłka parzy? Co jak co,ale Giroud takim zawodnikiem nie jest. Powolny,zero dryblingu to też cechy Benteke.

afc4life komentarzy: 478311.02.2016, 15:43

mari
Giroud juz zdazyl swoje zmarnowac az nadto. Inaczej byc tez rezerwowym a miec 90 minut co mecz. Zreszta mysle, ze jakby zamienic Benteke i Giroud to wielkiej roznicy w grze obu klubow by nie bylo nawet mogliby sie liczba bramek zamienic.

Zreszta ja nigdy nie chcialem zastepstwa czy wywalenia Giroud za skutecznosc tylko za jego gre. Powolny, pilka parzy, zero dryblingu czy miniecia przeciwnika. Inaczej zarzucac brak skutecznosci Walcottowi bo ten akurat to tylko gole i szybkosc (bieg w linii prostej) i nic wiecej z jego gry nie ma pozytku.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 15:41

kamilo_oo
Żart czy fakt? Jeśli fakt, to skąd info?

kamilo_oo komentarzy: 2356711.02.2016, 15:16

Ten Nagelsmann w wieku 20 lat w rezerwach Augsburga analizował mecze przeciwników dla... Thomasa Tuchela ;p

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.02.2016, 15:15

Zaraz uzupelnie typera

mistiqueAFC komentarzy: 2676911.02.2016, 15:15

Witowo

Kiedy to było... :D

marimoshi komentarzy: 472611.02.2016, 15:11

Marnuje sytuacje? Przecież to był główny argument dlaczego trzeba wywalić Giroud :D

new_star komentarzy: 6852 newsów: 911.02.2016, 15:08